Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Mam forum pspcave.pl. Dodałem je do Google webmasters. Wysyłałem mapę witryny. Ale dlaczego w każdym polu pisze brak danych? Tylko przy Sitemap jest ptaszek ;) Ktoś wie w czym polega problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Coś łatwego, proszę o pomoc. Ogólnie to tym się nie zajmuje, ale muszę zrobić stronę na lekcje na ocenę...
Więc jak zrobić, by strona była przystosowana na dany komputer? Chodzi mi o rozdzielczość bo jak robię u siebie, na wyższej rozdzialce, to tło na stronie się powtarza, a gdy zmniejszę rozdzielczość wszystko jest ok.
Mam nadzieje ze zrozumiecie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś na jednym z przedmiotów nauczyciel pokazał nam jak robić proste stronki .Wykorzystywał niejaki Xampp a potem Joomle .Moje pytanie czy to jest całkowicie darmowe i czy takie coś odczyta inna osoba niż ja na swym kompie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 18:30, Darnok_Rukia napisał:

Dziś na jednym z przedmiotów nauczyciel pokazał nam jak robić proste stronki .Wykorzystywał
niejaki Xampp a potem Joomle .Moje pytanie czy to jest całkowicie darmowe i czy takie
coś odczyta inna osoba niż ja na swym kompie ?


XAMP jest to serwer wielopatformowy WWW, który możesz sobie zainstalować na własnym komputerze i jak masz zewnętrzne IP, to ktoś z poza twojego domu zobaczyć na przykład stronę postawioną na tym serwerze.

Joomla jest jednym z przedstawicieli CMSów, czyli systemów zarządzania treścią oparty o PHP (część logiczna strony) oraz MySQL (baza danych). Służy on do budowania bardziej zaawansowanych stron, gdzie dane są przechowywane w bazie danych i gdzie wygląd jest osobną częścią w stosunku do samej treści strony (systemy skórek/themplatek).

XAMP oraz Joomla ją programami darmowymi (jestem pewien, że do użytku nie komercyjnego są w 100% darmowe, przy komercyjnym to nie wiem, nie zagłębiałem się w licencje).

Najprostsze stonki się robi w (x)HTML + CSS i nie ma sensu mieszać w to języków skryptowych/kompilowanych takich jak PHP, C#, Java, Ruby. By się bawić w trochę bardziej zaawansowane strony, to jednak lepiej mieć podstawy zarówno (x)HTML, CSS jak i języka w jakim się pisze samą część logiczną strony np. PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję takie cóś, aby ktoś wpisał do okienka pewien kod, a on by się zapisywał załóżmy w pliku kod.txt (rozszerzenie nieważne) na serwerze. Szukałem w Google, ale nie znalazłem. Mógłby ktoś coś takiego napisać, ewentualnie dać linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dwa, mam nadzieje, ze ten temat bedzie odpowiedni:

1) Dlaczego rejestracja i odnowienie niektorych domen jest tak droga, np. za rejestracje domeny .fm musze wybulic min. 250zl brutto (aftermarket/dropped - taniej nie widzialem, tylko drozej)
2) Wszystkie domeny i wszystkie pyty domen maja kod authinfo?
3) Trzeba odprowadzac podatek od sprzedazy domen (jako osoba prywatna, nie firma)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla znawców bo spodobało mi się to jak została zrobiona reklama Disciples 3 na gramie z możliwością rozwinięcia.Jednak nie wiem jak to zrobic wiem tylko że napewno to jest związane z javascript albo jquery.Jak mógłbym prośic o jakiegoś samouczka labo pomoc jak to wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 00:09, rob006 napisał:

U mnie nic się nie rozwija, więc raczej średnio udana ta reklama...

Ty chyba nigdy rob nie korzystałeś z JQuery prawda?
to ci coś powiem nie każda przeglądarka poprawnie interpretuje polecenia jquery i stąd tak jest ale z tego co wiem to firefox ma z tym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 02:39, benq20 napisał:

> U mnie nic się nie rozwija, więc raczej średnio udana ta reklama...
Ty chyba nigdy rob nie korzystałeś z JQuery prawda?

W sensie pisząc stronę? Raz się bawiłem, chciałem skorzystać z jednego efektu, ale ostatecznie to co wyprodukowałem i tak nie poszło w świat. Na razie JQuery jest pozycją numer 2 na mojej liście must learn. :P

Dnia 31.03.2011 o 02:39, benq20 napisał:

to ci coś powiem nie każda przeglądarka poprawnie interpretuje polecenia jquery i stąd
tak jest ale z tego co wiem to firefox ma z tym problemy.

A to dziwne, bo na innych serwisach gdzie jest wykorzystywane JQuery wszystko mi działa... Prawda jest taka że jak ktoś robi stronę, która nie działa na praktycznie najpopularniejszej przeglądarce w internecie, to już jest jego problem, bo ewidentnie coś spieprzył ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, robię stronę na elementach blokowych i chciałbym na jednej z podstron umieścić w wyznaczonym polu galerię zdjęć. Czy ktoś zna jakiś prosty skrypt, który mógłbym w tym celu wykorzystać?
Próbowałem użyć lightboxa, ale pomimo zrobienia krok po kroku wszystkiego jak w instrukcji nie chce mi działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, może trochę noobowskie, ale co tam ;)

Chcę zrobić tabelkę, która była by o 200px węższa od szerokości pulpitu, niezależnie od rozdzielczości. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 13:13, Dared00 napisał:

Chcę zrobić tabelkę, która była by o 200px węższa od szerokości pulpitu, niezależnie
od rozdzielczości. Jak to zrobić?


Umieszczasz w elemencie szerokim na cała stronę z paddingiem 100px

<div style="margin auto; padding: 100px; background-color:green;">
<table width="100%" border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr><td>


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus sit amet urna dolor. Sed sit amet elit augue. Pellentesque id dolor id turpis accumsan mollis. Ut mauris enim, semper a laoreet et, facilisis eget lectus. Duis varius porttitor viverra. Ut tempor eleifend accumsan. Cras viverra, enim vel faucibus commodo, justo diam lacinia tellus, non feugiat velit purus sed ante. Sed placerat, orci suscipit hendrerit euismod, magna urna varius urna, eget congue quam sapien vel purus. Cras lacinia lorem vel eros auctor vehicula. Vestibulum luctus commodo turpis, eget accumsan libero consectetur ut. Pellentesque imperdiet fermentum scelerisque. Quisque adipiscing, nisl commodo facilisis vehicula, turpis lacus ornare tellus, quis iaculis erat tortor vel leo. Etiam vitae blandit risus. Nullam nec neque vel est fermentum porttitor. Sed varius eros ut urna hendrerit suscipit.


</table>
</div>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem : robię stronę internetową i korzystam z Joomla!, ale nie mogę się zalogować do panelu administracji. Korzystam z hostu cba.pl. Co automatycznie jest loginem do admina konta na joomla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9276&pid=1030

Dodatkowo:

4) Gdzie najbardziej polecacie oglaszac sprzedaz domen .pl
5) a gdzie reszty? (.com, .co, .net., etc)
6) jak wyglada sprawa z domenami, gdzie wlasciciel moze miec problemy z prawami do znakow towarowych
Udalo mi sie zarejestrowac domene google-translator.net jakis czas temu, ale mam problem, bo jak chcialem wystawic oferte sprzedazy na sedo.com, to nie chcieli mi tego przyjac (chodzilo wlasnie o powiazanie ze znakiem towarowym) :-P
7) wiadomo, ze zeby zostan rejestratorem domen akredytowanym przez ICANN, to trzeba wybulic sporo kasy ($4000 samej oplaty aplikacyjnej, $2500/rocznie + inne oplaty, udowodni ze sie dysponuje kapitalem w wys. min. $70 000 i ubezp. do $0.5m), ale moze da sie jakos taki uslugi oferowac bez akredytacji?

(8) jesli nikt nie wie, to gdzie moge takie pytania zadac (nie musi byc to polskie forum, chcialbym tylko uzyskac wyczerpujacych odpowiedzi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Allegro ostatnio zmieniło edytor przy wystawianiu aukcji. Na HTML''u znam się naprawdę słabo. Znajomy wykonał dla mnie szablon. Problemem było to, że Allegro dodane do aukcji zdjęcie wrzucał na samym dole, pod szablonem. Sam szablon zawiera w sobie ultrapanel. Mając odrobinę inteligencji, wykorzystałem kod, który wstawia Allegro, po dodaniu czegoś po rozpoczęciu aukcji. Wiadomo - wtedy tekst pojawia się na samym dole. Pojawia się szara linia z napisem "Dodano..." i data. Skopiowałem kod tej linii usuwając napis. Dodałem to nad ultrapanelem, co poskutkowało, że ultrapanel umieszczany był na dole, szablon się rozciągał, a zdjęcie umieszczane było w szablonie, tak, jak tutaj:

.

Allegro zmieniło edytor i kopiując ten sam kod niestety mój sposób przestał działać. Znów zdjęcie ustawione jest pod szablonem. Czy można coś zrobić, by zdjęcie wstawiane było w szablonie?

Pozdrawiam.

PS. Przepraszam za umieszczenie linka do aukcji, ale zapewniam, że moim zamiarem nie jest reklamowanie aukcji, a rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Mam stronke zrobiona w kreatorze stron home.pl, stronka jest tam zarejestrowana i jest na ich serwerze. Chcialbym pare rzeczy pozmieniac, ale zalezy mi na zmianach w kodzie strony. Nigdzie tam nie widze mozliwosci edycji strony poprzez reczne zmiany w kodzie. Czy jest taka mozliwosc wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:36, mateuszbanach0 napisał:

Witam, mam taki problem. Mam stronke zrobiona w kreatorze stron home.pl, stronka jest
tam zarejestrowana i jest na ich serwerze. Chcialbym pare rzeczy pozmieniac, ale zalezy
mi na zmianach w kodzie strony. Nigdzie tam nie widze mozliwosci edycji strony poprzez
reczne zmiany w kodzie. Czy jest taka mozliwosc w ogole?


A nie możesz po prostu użyć klienta FTP, pobrać sobie pliki ze stroną na dysk, pozmieniać w nich co chcesz za pomocą notatnika czy innego Dreamweavera i wrzucić je na na nowo na serwer po skończeniu pracy? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować