Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 18:59, Harrolfo napisał:

Nic to nie wyświetliło.


O, niedziałająca Java... nie wiem co to za edytor HTML ale chyba jego rozwój zatrzymano gdzieś w latach 90. Albo ktoś zbyt poważnie traktuje kwestie bezpieczeństwa i nie pozwala na używanie tego co jest już standardem.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to ręcznie dobrać się do kodu HTML z pominięciem edytora i po prostu dopisać tam tą linijkę, jeśli masz dostęp do serwera np. przez FTP to powinno się dać. A jeśli nie to musisz wynająć hackera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 18:59, Harrolfo napisał:

Nic to nie wyświetliło.


No to jedyna opcja jaką widzę, to: próba pominięcia JavaScriptowego edytora przy wgrywaniu zawartości na serwer (zadziała jeśli jedynym validatorem jest ten związany z edytorem, a taka sytuacja występuje dość często). Do tego będziesz potrzebował podstawowej znajomości HTML-a, JavaScriptu i jakiegoś sensownego narzędzia developerskiego (przeglądarka Chrome ma takie wbudowane).

Przy czym musisz się zastanowić, czy to ma sens - czy przypadkiem organizatorzy konkursu nie połapią się, że wrzuciłeś coś nieoczekiwanego i po prostu Ci tego nie odrzucą. Cały wysiłek pójdzie na marne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 19:46, Vilmar napisał:

> Nic to nie wyświetliło.

No to jedyna opcja jaką widzę, to: próba pominięcia JavaScriptowego edytora przy wgrywaniu
zawartości na serwer (zadziała jeśli jedynym validatorem jest ten związany z edytorem,
a taka sytuacja występuje dość często). Do tego będziesz potrzebował podstawowej znajomości
HTML-a, JavaScriptu i jakiegoś sensownego narzędzia developerskiego (przeglądarka Chrome
ma takie wbudowane).


Z czystej ciekawości, jak chciałbyś takie coś zrobić? Stworzyć samemu formularz który by po prostu "emulował" funkcję wrzucania zawartości, za to nie miał w sobie validatora? Czy też coś bardziej wymyślnego?

Choć i tak, jeśli tam za sprawdzanie odpowiada PHP, to nic z tego nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurs nie jest na html tylko na stronie, gdzie miałem napisać newsa (próbny tekst jako redaktor :).
Co prawda administrator sam powiedział, że to dziwne, że nie działa kod, który mu wysłałem i postara się poprawić coś ale sam chciałem w międzyczasie może napisać to innym stylem.

EDIT: O, już wrzucił i podpisał się jako ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 19:55, ziptofaf napisał:

Z czystej ciekawości, jak chciałbyś takie coś zrobić? Stworzyć samemu formularz który
by po prostu "emulował" funkcję wrzucania zawartości, za to nie miał w sobie validatora?
Czy też coś bardziej wymyślnego?


Nie cały formularz - pierwszym krokiem byłoby podmienienie w źródle HTML kodu edytora na proste, odpowiednio nazwane pole <textarea> i wpisanie tam tego co mnie interesuje. Jeśli to by z jakichś względów nie zadziałało to starałbym się badać temat dalej - czy to kwestia jakiegoś zabezpieczenia CSRF, czy .NET-owego viewstate''a itd. Na podstawowych stronkach wystarczyłby pierwszy krok.

Dnia 14.09.2011 o 19:55, ziptofaf napisał:

Choć i tak, jeśli tam za sprawdzanie odpowiada PHP, to nic z tego nie wyjdzie...


Może nie, a może tak - pierwszym krokiem zawsze musi być sprawdzenie, czy "pod maską" jeszcze coś siedzi, czy nie (a może siedzieć na dwóch warstwach: walidacji formularza oraz wyświetlania efektu). Jednak nawet jeśli coś tam jest, to wbrew pozorom sytuacja nie jest beznadziejna. Prawidłowa walidacja pola tego typu (z umożliwionym wpisywaniem tagów HTML) jest niezwykle trudna i wielu programistów PHP zwyczajnie przerasta. Testy pewnie by trochę potrwały, ale jak tylko udałoby się umieścić na stronie kawałek jakiegoś JavaScriptu - wszelkie mechanizmy zostają złamane. No i trzeba pamiętać, że jeśli programista PHP skupił się na zabezpieczeniu tylko długiego pola tekstowego, to być może zaniedbał inne, bardziej niepozorne pola, w które również można wstrzyknąć dowolny kod.

Harrolfo: cieszę się, że się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do osób znających się na php: chcę pobawić się programikiem do tworzenia sklepów internetowych (PrestaShop) tylko że w instalacji mam takie punkty:

2. Włącz bibliotekę GD. W domyślnej instalacji PHP biblioteka GD jest wyłączona. Standardowa procedura w Windows to:
a. W katalogu głównym PHP otwórz plik php.ini.
b. Odkomentuj linię extension=php_gd2.dll (znajduje się ona, mniej więcej, w połowie zawartości pliku, w środku długiej listy rozszerzeń) poprzez usunięcie ;
c. Zrestartuj PHP

Może mi to ktoś przetłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:04, Polinka198 napisał:

Może mi to ktoś przetłumaczyć?


Zacznijmy od tego - co masz w tej chwili zainstalowane na komputerze z elementów koniecznych do programowania w PHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:06, Vilmar napisał:

> Może mi to ktoś przetłumaczyć?

Zacznijmy od tego - co masz w tej chwili zainstalowane na komputerze z elementów koniecznych
do programowania w PHP?


hmm...nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:10, Vilmar napisał:

> hmm...nic?

A gdzie chcesz zainstalować ten sklep?


na serwerze, na razie na darmowym (może coś z tego wyjdzie choć wiem, że bywa ciężko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:14, Polinka198 napisał:

na serwerze, na razie na darmowym (może coś z tego wyjdzie choć wiem, że bywa ciężko)


A masz już jakiś wybrany, czy na razie chcesz się pobawić na własnym komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:40, Vilmar napisał:

> na serwerze, na razie na darmowym (może coś z tego wyjdzie choć wiem, że bywa ciężko)


A masz już jakiś wybrany, czy na razie chcesz się pobawić na własnym komputerze?


xtreemhost.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 07:18, Polinka198 napisał:

xtreemhost.com


Na serwerze musi być zainstalowane rozszerzenie/biblioteka GD. Jeżeli jej nie ma, to możesz poprosić administratora o jej doinstalowanie (mało prawdopodobne na dużych, darmowych hostingach), albo zmienić serwer. Żeby dowiedzieć się, czy GD jest zainstalowane i skonfigurowane, możesz wrzucić taki skrypt na serwer (nazwa dowolna):

<?php
phpinfo();

uruchomić i wyszukać informacji o tym rozszerzeniu. Jeśli nic się nie znajdzie, to znaczy że GD na tym serwerze nie ma i nie zainstalujesz sklepu. Osobiście proponuję najpierw pobawić się na localhoście i nauczyć się co nieco na temat PHP-a i innych używanych przez sklep technologii (MySQL), a dopiero potem zabrać się za szukanie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę bawiłem darmowymi hostingami i każdy miał obsługę bibliotek GD włączoną domyślnie. Większość galerii działa w oparciu o tą bibliotekę, więc musi być. Szczegół, że są często mocno restrykcyjne warunki czasu i rozmiaru grafik jakie można przerobić za pomocą tej biblioteki.

Tak jak już Vilmar wspomniał, najlepiej przetestować skrypt na localhoście. VertigoServ, XAMPP, Krasnal czy inne podobne pakiety bardzo są łatwe do konfiguracji i można bez problemu potrenować obsługę danego CMSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 15:35, Piterus_Von_Drackus napisał:

Ja się trochę bawiłem darmowymi hostingami i każdy miał obsługę bibliotek GD włączoną
domyślnie. Większość galerii działa w oparciu o tą bibliotekę, więc musi być. Szczegół,
że są często mocno restrykcyjne warunki czasu i rozmiaru grafik jakie można przerobić
za pomocą tej biblioteki.

Tak jak już Vilmar wspomniał, najlepiej przetestować skrypt na localhoście. VertigoServ,
XAMPP, Krasnal czy inne podobne pakiety bardzo są łatwe do konfiguracji i można bez problemu
potrenować obsługę danego CMSu.


Wczoraj ściągnęłam tego Krasnala, jak znajdę chwilę czasu to się pobawię. No rzesz nie sądziłam, że to takie wypruwanie flaków, próbowałam Virtuemarta na Joomli i myślałam, że mnie szlag trafi jak po raz 15 wywaliło mi ten sam błąd, no to postanowiłam poszukać innych możliwości... okazuje się są jeszcze "łatwiejsze". No nic dzięki za pomoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hullo. Nie jestem pewien czy to najodpowiedniejszy temat, ale nie znalazłem niczego sensowniejszego. :)
Otóż - ja jako maniak RPG wszelakich od dawna chciałem "posiadać" własną grę browserową. Wiecie, taką co to pozwoli zarówno przypaść na momencik i kliknąć "walcz z Różowym Szlamem fafnaście razy", jak i posiedzieć przy niej dość długo, rozwijając się literacko poprzez różne sieciowe sesjowanie. Ja i dwójka moich znajomków wyszliśmy od silnika Vallheru, stwierdziliśmy iż nie spełnia naszych oczekiwań,wreszcie - zabraliśmy się do produkowania własnego dziwactwa.
Znaczy, dobre pół roku temu postanowiliśmy, że się zabierzemy. Tak na ostro ruszyło od początku sierpnia.
W każdym razie - Międzywzgórze to wspomniany już browserowy, wzorowany nieco na wszelakich vall-like eRPeG z którego ja mam zamiar uczynić raj dla graczy fabularnych (tych którzy piszą sobie pikne historie postaci, a potem odgrywają swoje "chary" w Karczmie [takim czacie klimatycznym], na PW ["jeden na jednego"], lokalnych odpowiednikach Rozmowy [Coś jak karczma, ale wyłącznie dla zaproszonych] i forumowych sesjach), zaś wzmiankowana wcześniej dwójka - stworzyć pełnoprawną produkcję mogącą konkurować z różnorakimi Orodlinami, Messirami (...chociaż ten chyba aktualnie nie działa) i... i w ogóle. Od razu mówię, że kwestie finansowe sobie powolutku dyskutujemy, ale gry nie tworzymy aby uzyskać profit (ba, sam jestem gotów do niej dokładać).
Jak już mówiłem, początkowo mieliśmy to produkować od mniej więcej grudnia. Wyszło jak wyszło - rezultat jednak nieszczęśliwie jest taki, że osoby które jakiś czas temu pozatrudniałem sobie do różnorakich zajęć znalazły sobie różne zajęcia, powyjeżdżały z kraju, et cetera, et cetera, et cetera.
Rezultatem jest to, że kapkę brakuje mi ludu. Bo niby ja i taka jedna Aksia napiszemy wszystkie teksty, siostra kumpla machnie nam mapkę, ja przedyskutuję wymiany bannerów z innymi adminami i ściągnę rzesze poznanych tu i ówdzie ludzi, proprogramosi zajmą się zaś mechaniką, ale...
Ale się zbiesili. Zwłaszcza Ci ostatni. Wszystko zostało updatnięte jakiś miesiąc temu, od tego czasu jedna osoba czeka na fazę, druga zaś - tłumaczy nieustannym brakiem czasu. I o ile literacko sobie z tym wszystkim poradzę, serwer mam zapewniony (chociaż na razie, nie chcąc płacić nawet tych groszy które przyjdzie mi wydać bawimy się na cba), a "obrazowców" jestem w stanie zmotywować, to potężnie brakuje mi koderów. Wiecie, ludzi którzy ogarniają choćby i na podstawowym poziomie htmla i php, oraz chcieliby maczać dłonie w czymś co niewątpliwe stanie się najlepsiejszą z najlepsiejszych browserówek.
Jeśli ktoś - zbawco mój najdroższy - chciałby zaoferować swoją pomoc, lub postawić jakieś swoje warunki - to zapraszam na GG/Skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 20:01, Miczkus napisał:

Witajcie. Na serwerze http://cba.pl na phpBB3 w wersji 3.0.9 mam postawione forum. Dzisiaj
podmieniałem ikonki i zauważyłem coś takiego jak na obrazku.
Wszystko robiłem dobrze(obrazki są w .png i .gif).


Według mnie jest ok - być może u Ciebie się nie odświeżyło. Próbuj wciskać ctrl+f5 po wszelkich tego typu zmianach.

20111002100002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze raz ja.
Mam już zainstalowanego WordPressa na głównej domenie(miczkus.c0.pl). Chciałbym zainstalować WordPressa na subdomenie(nazwijmy ją na razie sub.miczkus.c0.pl). Niestety podczas instalacji WP na sub.miczkus.c0.pl okazało się, że silnik ów wykrywa, iż jest już na tym serwerze zainstalowana inna jego kopia. Chciałem zainstalować WP w katalogu sub.miczkus.c0.pl/blog. Ok, jednak podczas instalacji brakuje pewnej jej części - a mianowicie tworzenia konta admina. Bezpośrednio po instalacji przekierowuje mnie do strony logowania do kokpitu WP znajdującego się na miczkus.c0.pl(czyli na głównej domenie). A kiedy chcę wejść na sub.miczkus.c0.pl, to pokazuje się biała strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 18:19, Miczkus napisał:

Witam, jeszcze raz ja.
Mam już zainstalowanego WordPressa na głównej domenie(miczkus.c0.pl). Chciałbym
zainstalować WordPressa na subdomenie(nazwijmy ją na razie sub.miczkus.c0.pl).


Jeżeli możesz ustawić subdomenę tak, żeby prowadziła do innego katalogu niż domyślny (tj. ten, na którym znajduje się już jeden Wordpress), to tak zrób - będzie nieco "czyściej" i obie instancje nie będą wchodziły sobie w drogę. Jeżeli jednak bardzo zależy Ci na tym, by mieć dwie instancje WP oparte o te same pliki (w tym samym katalogu), to też nie jesteś bez szans (patrz pkt 1 poniżej).

1. Opcja z plikami współdzielonymi:
a) zmień (tymczasowo) nazwę pliku ''wp-config.php'' na ''wp-config-tmp.php'',
b) uruchom instalację (uwaga, przez chwilę nie będzie działał też "główny" blog),
c) koniecznie użyj innego prefiksu tabel niż domyślny (np. ''wp2_'' zamiast ''wp_''),
d) dokończ instalację,
e) zmień z powrotem nazwę pliku ''wp-config-tmp.php'' na ''wp-config.php'' (stary blog będzie działał - nowy jeszcze nie),
f) odszukaj w tym pliku linię $table_prefix = ''wp_''; (u mnie 66) i zmień ją w ten sposób:

if ($_SERVER[''SERVER_NAME''] === ''sub.miczkus.c0.pl'') {
$table_prefix = ''wp2_'';
} else {
$table_prefix = ''wp_'';
}

g) zapisz plik i go uploaduj na serwer. Oba blogi powinny działać.

2. Opcja z drugą instancją Wordpressa w innym katalogu:
a) wrzuć WP do wybranego katalogu,
b) uruchom instalację,
c) wpisz inny prefiks tabel niż domyślny (np. ''wp2_''),
d) dokończ instalację,
e) gotowe.

EDIT: najważniejsze w obu przypadkach jest użycie innego prefiksu tabel! Ew. innej bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować