Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2012 o 21:48, szypek26 napisał:

Patrzyłem, ale nie wiem ile z tych porad zastosowałeś. Generalnie bez nagłówków maila niewiele można zdziałać, a sam problem może leżeć w programie pocztowym, a one nie były nigdy mocną stroną M$...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:54, rob006 napisał:

Patrzyłem, ale nie wiem ile z tych porad zastosowałeś.

To jest w sumie jedna porada zalecająca zmienić kod w trzech miejscach, po zrobieniu czego do gmaila wiadomość dociera z polskimi znakami, więc porada jest dobra.

Dnia 17.01.2012 o 21:54, rob006 napisał:

Generalnie bez nagłówków maila
niewiele można zdziałać, a sam problem może leżeć w programie pocztowym, a one nie były
nigdy mocną stroną M$...

Rozumiem. Trudno, jakoś z tym wytrzymam.
Dzięki za pomoc, jakby coś ci się przypomniało, daj znać :)

Ew. może dałoby radę zastosować sztuczkę, zamieniającą wszystkie polskie znaki na litery łacińskie już przy wysyłaniu maila? To na pewno rozwiązałoby problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prośba wielka do gramowiczów: dałby ktoś do jutra do 12.00 wrzucić jakiś szablon pod dreamweaver o czymkolwiek o takich proporcjach: menu pod nagłówkiem- linki do trzech podstron(jakiekolwiek podstrony), też trzy linki w pasku po lewej, sam nagłówek 960x250? Ostatnie siedziałem w stronach 10 lat temu i nic nie pamiętam, także jakby nie był to problem.... tematyka dowolna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :)

Korzystam z ciekawego szablonu, ale za Chiny Ludowe nie wiem, jak zmusić formularz kontaktowy do współpracy. Jakieś propozycje?

<form id="ContactForm">
<div>
<div class="wrapper">
<strong>Imię:</strong>
<div class="bg"><input type="text" class="input" ></div>
</div>
<div class="wrapper">
<strong>Email:</strong>
<div class="bg"><input type="text" class="input" ></div>
</div>
<div class="textarea_box">
<strong>Treść:</strong>
<div class="bg"><textarea name="textarea" cols="1" rows="1"></textarea> </div>
</div>
<a href="#" class="button" onClick="document.getElementById(''ContactForm'').submit()"><span><span>Wyślij</span& gt;</span></a>
</div>
</form>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 19:11, LESZ3u napisał:

<form id="ContactForm">

Musisz określić metodę przesyłania danych:
<form id="ContactForm" method=''post''>
Generalnie polecam przejrzenie przykładowych formularzy jakie można znaleźć w necie i podpatrzeć jak to jest zrobione, albo przefiltrowanie kodu strony walidatorem, on ci jasno wyłoży wszystkie błędy składniowe. Poza tym polecam poczytać kilka poradników, bo masz sporo elementarnych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć czołem.
Znacie może jakieś łatwe w konfiguracji skrypty typu "news slider", umożliwiające wrzucenie w wyświetlany kontener dowolnego kodu html?

Co prawda znalazłem coś takiego: http://www.kyrielles.net/sliderkit/demos/content-sliders.html , ale za chiny ludowe nie mogę sobie poradzić z konfiguracją czasu wyświetlenia poszczególnych kontenerów. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na:
<form id="ContactForm" action="mailto:LESZ3u@gmail.com" method=''post''>
i podziałało :) Dzięki!

A błędy być może są. Nigdy nie próbowałem nawet ogarnąć html. Zajmuję się tylko grafiką, a kod pochodzi z templatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
poszukuję jakiegoś darmowego hostingu z jakąś przyzwoitą ilością miejsca(co najmniej 1GB) i w miarę szybkimi serwerami(byle szybszymi od tych cba.pl) oraz możliwością połączenia z serwerem przez FTP. Niestety ostatnio nie jestem w temacie - co polecicie?

Podkreślam, MUSI być darmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ponowie ja... Formularz zaczął działać, wszystko się wysyła, ale jest jeden problem - brak polskich znaków. Szukałem rozwiązania, ale widzę, że w necie wszystkie przykłady oparte są o PHP, tutaj mam tylko JS. Kodowanie jest wszędzie ustawione na UTF-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 21:58, LESZ3u napisał:

I ponowie ja... Formularz zaczął działać, wszystko się wysyła, ale jest jeden problem
- brak polskich znaków. Szukałem rozwiązania, ale widzę, że w necie wszystkie przykłady
oparte są o PHP, tutaj mam tylko JS. Kodowanie jest wszędzie ustawione na UTF-8.


Jak w ogóle działa ten formularz, skoro nie ma w nim PHP? Po prostu wstawiam przez mailto dane do wiadomości email?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Tzn. po naciśnięciu przycisku "wyślij" użytkownik zostaje przekierowany na swojego maila, a treść wpisana w odpowiednie pole jest gotowa do wysłania z poczty. Wygląda na to, że będę musiał zrezygnować z tego. Nie znam się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 00:08, LESZ3u napisał:

Na to wygląda. Tzn. po naciśnięciu przycisku "wyślij" użytkownik zostaje przekierowany
na swojego maila, a treść wpisana w odpowiednie pole jest gotowa do wysłania z poczty.
Wygląda na to, że będę musiał zrezygnować z tego. Nie znam się ;)


To troche nie tak sie powinno robic xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 00:08, LESZ3u napisał:

Na to wygląda. Tzn. po naciśnięciu przycisku "wyślij" użytkownik zostaje przekierowany
na swojego maila, a treść wpisana w odpowiednie pole jest gotowa do wysłania z poczty.
Wygląda na to, że będę musiał zrezygnować z tego. Nie znam się ;)


Tak się nie robi formularzy kontaktowych. W obecnej formie on praktycznie nic nie robi i wręcz lepiej byłoby zastąpić go zwykłym odnośnikiem do maila:
<a href="mailto:LESZ3u@gmail.com?subject=kontakt"> LESZ3u@gmail.com</a>
Efekt praktycznie taki sam, a przynajmniej użytkownik wie o co chodzi. Prawdzie formularze kontaktowe działają w ten sposób, że użytkownik wpisuje treść, klika "wyślij" i koniec, mail jest wysyłany przez serwer na którym stoi strona. Tego samym HTMLem nie zrobisz, trzeba zaprząc do roboty jakieś PHP.
Swoją drogą jeśli udostępnisz mail na stronie, to lepiej go zabezpieczyć przed botami, gotowe sposoby są w necie. Natomiast jeśli zdecydujesz się na prawdziwy formularz kontaktowy, przyda się captcha, żebyś nie został zaspamowany z własnej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<userWord word="Nie"/>

Da się hurtowo zrobić, żeby umieścić słowa w tym znaczniku?
Mam listę słów w notatniku, a potrzebuję je wsadzić w znaczniki, 35MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 18:19, zerohunter napisał:

<userWord word="Nie"/>

Da się hurtowo zrobić, żeby umieścić słowa w tym znaczniku?
Mam listę słów w notatniku, a potrzebuję je wsadzić w znaczniki, 35MB.


Wykorzystujesz opcję "znajdź i zmień" (nie wiem czy notatnik ją ma, jesli nie to znajdź jakiś cywilizowany edytor :P) i zamieniasz entery na to co powinno być pomiędzy słowami. Później już tylko poprawiasz pierwszy i ostatni wiersz.
Jeśli nie, to bierzesz pierwszy lepszy język programowania i obrabiasz to skryptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 22:25, Miczkus napisał:

Podkreślam, MUSI być darmowy :)


Tak ciężko zainwestować te parę złoty w domenę i serwer?

Nie znam serwisów, które są postawione na darmowych serwerach (takich jak cba czy xaa) i które odniosły by sukces. Jak dla mnie to mogą one jedynie służyć za testowe.

Chcesz zrobić stronę, blog lub forum na poważnie? Jeżeli jesteś pewien tego co robisz to nie powinno być Ci szkoda wyłożyć tych paru dych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworze strone internetowa sklepu (podlug instruktazu na stronie netbeans). Doszlam do momentu kiedy mam zrobic strone z kategoriami do wyboru i tam pojawia sie pula produktow. Chciala bym zrobic inaczej niz jest na stronie. Nie znam sie zupelnie na html (ale musze zrobic do szkoly...) i nie wiem jak moge zrobic aby graficznie wygladalo to tak jak na obrazku zalaczonym (chodzi mi o rzeczy zaznaczone czerwonym). To znaczy sie mam kolumne po lewej stronie z przyciskami oraz kolumne po prawej stronie. Niestety nie wiem jak napisac kod zeby stworzyc taka liste obrazkow z przyciskiem dodaj do koszyka itp.

Wie ktos jak to zrobic, albo moze mnie chociaz naprowadzic? Z gory dziekuje za pomoc.

20120506195731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować