Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Co prawda istnieje temat o HTML (mało popularny) i o pisaniu w PHP autorstwa Ponurego Sznifiasha ;) który cieszył się zerowym zainteresowaniem, ale postanowiłem to bardziej uogólnić i podać jako jeden temat.

Żeby rozkręcić dyskusję zaczynam jeden temat.

Jaki polecilibyście mi CMS na niezbyt dużą stronę domową? Ja się skłaniam ku PHP-Fusion, ale zastanawiam się nad Joomlą. Proszę o Wasze wrażenia, bo dla mnie osobiście Joomla - następczyni Mambo - jest nieco przekombinowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 15:17, lurynowicz napisał:

Co prawda istnieje temat o HTML (mało popularny) i o pisaniu w PHP autorstwa Ponurego Sznifiasha
;) który cieszył się zerowym zainteresowaniem, ale postanowiłem to bardziej uogólnić i podać
jako jeden temat.

Żeby rozkręcić dyskusję zaczynam jeden temat.

Jaki polecilibyście mi CMS na niezbyt dużą stronę domową? Ja się skłaniam ku PHP-Fusion, ale
zastanawiam się nad Joomlą. Proszę o Wasze wrażenia, bo dla mnie osobiście Joomla - następczyni
Mambo - jest nieco przekombinowana.

ja proponuję php 5 najlepsza żecz dla webmastera + mysql of course bo to podstawa każdej strony i tylko byle jakie servy tego nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 15:17, lurynowicz napisał:

Jaki polecilibyście mi CMS na niezbyt dużą stronę domową? Ja się skłaniam ku PHP-Fusion, ale
zastanawiam się nad Joomlą. Proszę o Wasze wrażenia, bo dla mnie osobiście Joomla - następczyni
Mambo - jest nieco przekombinowana.

Ale najpierw radziłbym się zastanowić, czy jest sens na "niezbyt dużą stronę domową" w ogóle pakować CMS... Ja nigdy nie korzystam z cmsów, wolę sam napisać od nowa wszystkie skypty na stronę, satysfakcję to daje dużą, no i pełną kontrolę nad stroną. Szczególnie domową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:43, Dark SMG napisał:

ja proponuję php 5 najlepsza żecz dla webmastera + mysql of course bo to podstawa każdej strony
i tylko byle jakie servy tego nie mają

o żesz, nigdy nie słyszałem o cms php5... zawsze myślałem, że to najnowsza wersja języka programowania... ale no cóż, mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:48, Marrbacca napisał:

> Jaki polecilibyście mi CMS na niezbyt dużą stronę domową? Ja się skłaniam ku PHP-Fusion,
ale
> zastanawiam się nad Joomlą. Proszę o Wasze wrażenia, bo dla mnie osobiście Joomla - następczyni

> Mambo - jest nieco przekombinowana.
Ale najpierw radziłbym się zastanowić, czy jest sens na "niezbyt dużą stronę domową" w ogóle
pakować CMS... Ja nigdy nie korzystam z cmsów, wolę sam napisać od nowa wszystkie skypty na
stronę, satysfakcję to daje dużą, no i pełną kontrolę nad stroną. Szczególnie domową.

ja bym poszedł o krok dalej i zapytam po co robić domowe www potrzebny jakiś tamat a nie " nazywam się maciuś kowalski i to jest moja strona www" a później "interesuję się tym i tym i robię to i to " i na końcu "pozdrawiam wszystkich" nie wiem po co ludzie robią takie strony tylko śmieciem zapychają servy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:50, Marrbacca napisał:

> ja proponuję php 5 najlepsza żecz dla webmastera + mysql of course bo to podstawa każdej
strony
> i tylko byle jakie servy tego nie mają
o żesz, nigdy nie słyszałem o cms php5... zawsze myślałem, że to najnowsza wersja języka programowania...
ale no cóż, mogę się mylić...

dobrze wiesz że nie to miałem na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:51, Dark SMG napisał:

ja bym poszedł o krok dalej i zapytam po co robić domowe www potrzebny jakiś tamat a nie "
nazywam się maciuś kowalski i to jest moja strona www" a później "interesuję się tym i tym
i robię to i to " i na końcu "pozdrawiam wszystkich" nie wiem po co ludzie robią takie strony
tylko śmieciem zapychają servy

Nie mi oceniać co się nadaje na stronę, a co nie. Jak ktoś chce niech robi, a nuż wyjdzie z tego zawalisty serwis? Po drugie lurynowicz wcale nam nie napisał co chce na tej stronie zamieszczać, więc takie uogólnienie jest chyba nie na miejscu. Ja swoją stronę, też bym nazwał domową, a nie znajdziesz tam ani jednego z wymienionych wyżej przez Ciebie zdań. Adres znajdziesz w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:55, Marrbacca napisał:

> ja bym poszedł o krok dalej i zapytam po co robić domowe www potrzebny jakiś tamat a nie
"
> nazywam się maciuś kowalski i to jest moja strona www" a później "interesuję się tym i
tym
> i robię to i to " i na końcu "pozdrawiam wszystkich" nie wiem po co ludzie robią takie
strony
> tylko śmieciem zapychają servy
Nie mi oceniać co się nadaje na stronę, a co nie. Jak ktoś chce niech robi, a nuż wyjdzie z
tego zawalisty serwis? Po drugie lurynowicz wcale nam nie napisał co chce na tej stronie zamieszczać,
więc takie uogólnienie jest chyba nie na miejscu. Ja swoją stronę, też bym nazwał domową, a
nie znajdziesz tam ani jednego z wymienionych wyżej przez Ciebie zdań. Adres znajdziesz w podpisie.

eh... to był przykład strony DOMOWEJ nie tematycznej amatorskiej
znam kilka osób co takie właśnie zrobili i mnie krew zalewa jak takie gówno można robić (takie coś o sobie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:54, Dark SMG napisał:

> > ja proponuję php 5 najlepsza żecz dla webmastera + mysql of course bo to podstawa
każdej
> strony
> > i tylko byle jakie servy tego nie mają
> o żesz, nigdy nie słyszałem o cms php5... zawsze myślałem, że to najnowsza wersja języka
programowania...
> ale no cóż, mogę się mylić...
dobrze wiesz że nie to miałem na myśli...

Ok sorki, za duża złośliwość z mojej strony. Przepraszam. Ale nie zmienia to zasadniczego faktu, że porada Twoja była trochę... nie na miejscu. Lurynowicz pytał się o CMSy i jeśli dobrze rozumuję, to w takim przypadku ma na serwerze i php i mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:57, Dark SMG napisał:

eh... to był przykład strony DOMOWEJ nie tematycznej amatorskiej
znam kilka osób co takie właśnie zrobili i mnie krew zalewa jak takie gówno można robić (takie
coś o sobie)

Hehe, a może to przyszłościowe portfolio danej osoby? :D Mnie to krew zalewa tylko na widok co poniektórych blogów. Strony domowe są zazwyczaj tak amatorsko prowadzone, że nie mam szans na nie trafić, bo są nieporejestrowane w wyszukiwarkach. A w tkaim przypadku nic mi nie przeszkadzają, serwera też mocno nie obciążają, bo co taki webmaster może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:58, Marrbacca napisał:

> > > ja proponuję php 5 najlepsza żecz dla webmastera + mysql of course bo to podstawa

> każdej
> > strony
> > > i tylko byle jakie servy tego nie mają
> > o żesz, nigdy nie słyszałem o cms php5... zawsze myślałem, że to najnowsza wersja
języka
> programowania...
> > ale no cóż, mogę się mylić...
> dobrze wiesz że nie to miałem na myśli...
Ok sorki, za duża złośliwość z mojej strony. Przepraszam. Ale nie zmienia to zasadniczego faktu,
że porada Twoja była trochę... nie na miejscu. Lurynowicz pytał się o CMSy i jeśli dobrze rozumuję,
to w takim przypadku ma na serwerze i php i mysql.

tak tylko pytanie brzmi które php bo jak 4 to troszkę lipa ale jak 5 to ma fajnie i najlepiej niech na yoyo zakłąda serwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:00, Marrbacca napisał:

> eh... to był przykład strony DOMOWEJ nie tematycznej amatorskiej
> znam kilka osób co takie właśnie zrobili i mnie krew zalewa jak takie gówno można robić
(takie
> coś o sobie)
Hehe, a może to przyszłościowe portfolio danej osoby? :D Mnie to krew zalewa tylko na widok
co poniektórych blogów. Strony domowe są zazwyczaj tak amatorsko prowadzone, że nie mam szans
na nie trafić, bo są nieporejestrowane w wyszukiwarkach. A w tkaim przypadku nic mi nie przeszkadzają,
serwera też mocno nie obciążają, bo co taki webmaster może?

ty a podaj jakiś link takiego debilnego bloga chętnie się pośmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:01, Dark SMG napisał:

tak tylko pytanie brzmi które php bo jak 4 to troszkę lipa ale jak 5 to ma fajnie i najlepiej
niech na yoyo zakłąda serwa

Od zawsze pracowałem na php4, sporo później zobaczyłem php5 i przyznam, że choć sporo rzeczy jest w php5 łatwiejszych to nie odbiega on bardzo od php4, na którym można pracować również bez najmniejszych kłopotów.

Dnia 07.07.2006 o 14:01, Dark SMG napisał:

ty a podaj jakiś link takiego debilnego bloga chętnie się pośmieje

Zajrzyj do Kwasów, tam był ostatnio podawany link do jednego z takich blogów, które powinny być natychmiast usuwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widzę że wywiązała się tu nam piękna wojna ale nie na temat.

@ Dark SMG --> chcesz zobaczyć co ma być na mojej stronie? Na dole masz adres mojej stronki, chcę żeby było to samo, tylko więcej i pod obsługą PHP.

@ Marr --> niestety mam alergię na naukę PHP, nie wchodzi mi to za diabła, a ja wolałbym mieć właśnie wszystko pod kontrolą, bo jednak trochę tekstów tam zamieszczam i szukam chudziutkiego fajnego CMSa, w sumie najbardziej w tej chwili leży mi PHP-Fusion. Potem nie ma problemów z przenoszeniem stronki na inny serw bo wystarczy zrobić backupy bazy danych i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:23, lurynowicz napisał:

No cóż, widzę że wywiązała się tu nam piękna wojna ale nie na temat.

A jaka tam wojna :P Co najwyżej dyskusja :D. No i na temat też chyba, bo w końcu o webmasteringu :D

Dnia 07.07.2006 o 14:23, lurynowicz napisał:

@ Marr --> niestety mam alergię na naukę PHP, nie wchodzi mi to za diabła, a ja wolałbym
mieć właśnie wszystko pod kontrolą, bo jednak trochę tekstów tam zamieszczam i szukam chudziutkiego
fajnego CMSa, w sumie najbardziej w tej chwili leży mi PHP-Fusion. Potem nie ma problemów z
przenoszeniem stronki na inny serw bo wystarczy zrobić backupy bazy danych i wsio.

Hmm, nie wiem, czy Fusion możnaby nazwać chudziutkim, ale z tego co słyszałem to dobry jest. Tyle, że jeśli będziesz chciał wprowadzić jakieś modyfikacje, to będziesz musiał umieć znacznie więcej niż gdybyś chciał napisać skrypty pod stronę samemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:28, Marrbacca napisał:

Hmm, nie wiem, czy Fusion możnaby nazwać chudziutkim, ale z tego co słyszałem to dobry jest.

No właśnie, ja go sobie zainstalowałem dla zabawy na Lycosie i bardzo mi się spodobał.

Dnia 07.07.2006 o 14:28, Marrbacca napisał:

Tyle, że jeśli będziesz chciał wprowadzić jakieś modyfikacje, to będziesz musiał umieć znacznie
więcej niż gdybyś chciał napisać skrypty pod stronę samemu :P

Moim zdaniem w PHP-Fusion całkiem sympatycznie wprowadza się modyfikacje, bo są gotowe skrypty pisane przez ludzi do instalacji. Jakoś ciągle nie mogę się zabrać za naukę PHP....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Mam problem. Mam kod, który powinien spowodować, że kiedy wejdzie się na moją strone, zmieni się kursor. Jedyne czego nie wiem, to... gdzie go wsadzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:36, lurynowicz napisał:

Moim zdaniem w PHP-Fusion całkiem sympatycznie wprowadza się modyfikacje, bo są gotowe skrypty
pisane przez ludzi do instalacji. Jakoś ciągle nie mogę się zabrać za naukę PHP....

Ale to są modyfikacje pisane przez innych. Gdybyś Ty chciał wprowadzić jakąś własną unikatową, to nie byłoby to takie proste :D

-> mikim
najprawdopodobniej w arkuszu styli. Ale łatwiej by to było określić, gdybyś podał ten kod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:46, mikim napisał:

Słuchajcie. Mam problem. Mam kod, który powinien spowodować, że kiedy wejdzie się na moją strone,
zmieni się kursor. Jedyne czego nie wiem, to... gdzie go wsadzić???

W CSS dodaj:
body {
cursor: wygląd kursora;
}
a zamiast "wygląd kursowa" wpisz: crosshair, help, move, hand, progress, text, wait.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować