Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2012 o 11:23, kuba9876543210 napisał:

To jest jeden z tysiecy katalogow stron, jak chcesz cos w miare wiarygodnego (ale najlepiej
nadaje sie do popularniejszych stron) korzystaj z alexy czy narzedzi google.


Korzystam z Google Analytics ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chcę stworzyć niewielką stronkę internetową o charakterze informacyjnym. Jednakże stronka dotyczy stowarzyszenia (jeden z oddziałów PZHGP) i chcę umieścić ją na płatnym serwerze.
Moje pytanie jest następujące: Czy np. home.pl jest dobrym serwisem? Znacie jakieś lepsze alternatywy? Ile to będzie mniej więcej kosztować (koszt domeny .pl na home.pl wynosi 0 zł (jakaś specjalna promocja lub 9,99), ale czy do tego trzeba doliczyć jakieś koszty?
Jeżeli chodzi o tworzenie stron, to doświadczenie mam, ale jeżeli chodzi o umieszczanie ich, w szczególności na płatnym serwerze, to jestem zielony.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 09:58, Jackal-pl napisał:

Witam serdecznie. Chcę stworzyć niewielką stronkę internetową o charakterze informacyjnym.
Jednakże stronka dotyczy stowarzyszenia (jeden z oddziałów PZHGP) i chcę umieścić ją
na płatnym serwerze.
Moje pytanie jest następujące: Czy np. home.pl jest dobrym serwisem? Znacie jakieś lepsze
alternatywy? Ile to będzie mniej więcej kosztować (koszt domeny .pl na home.pl wynosi
0 zł (jakaś specjalna promocja lub 9,99), ale czy do tego trzeba doliczyć jakieś koszty?
Jeżeli chodzi o tworzenie stron, to doświadczenie mam, ale jeżeli chodzi o umieszczanie
ich, w szczególności na płatnym serwerze, to jestem zielony.
Proszę o pomoc.


Do tego trzeba jeszcze doliczyć serwer, bo strona na czymś musi stać :)
Serwer ogólny, dzielony z innymi stronami jest tańszy, ale ryzyko, że padnie jest większe, niż gdybyś miał wykupiony swój własny no i oczywiście robi to stosowną różnicę w cenie. Ja używam obecnie pierwszej opcji, za którą płacę z tego co pamiętam 50zł na rok, którą zakupiłem na linuxpl.com. Strona pada bardzo, bardzo rzadko i jeżeli już to raptem na kilka minut. Druga opcja jest generalnie o wiele droższa i chyba opłacana co miesiąc - cen nie pamiętam, nie sprawdzałem, bo nie używam :P

Jak już wykupisz serwer to wystarczy, że się na niego zalogujesz, podłączysz pod niego zakupioną domenę - prosta czynność, chyba, że domena będzie zakupiona w innej sieci hostingowej, ale to zbytnich problemów też nie powinno być - będzie wtedy trzeba przekierować dnsy czy coś w tym rodzaju :D

A żeby strona działała, to to, co stworzysz trzeba umieszczać na serwerze poprzez klienta ftp - program, który zainstalujesz sobie na komputerze. Jeden z lepszych darmowych do chyba FileZilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, unikaj promocji "domena za 0 zł", bo pierwszy rok jest za darmo, przedłużenie o kolejny rok kosztuje już ponad stówkę. Zwykle przedłużenie domeny to koszt poniżej 50 zł, zakup jest jeszcze tańszy (kilkanaście złotych?). Sam swoje domeny trzymam w Masternet, dużo pozytywnych opinii słyszałem też o ovh.pl. Na domenie możesz też oszczędzić w inny sposób: jeśli to ma być strona oddziału, może wystarczyć subdomena w domenie stowarzyszenia, np twojoddzial.pzhgp.pl , wtedy za domenę nie zapłacisz nic, wystarczy że zgłosisz się do związku aby ci taką subdomenę stworzyli i przekierowali na twój serwer (subdomeny nic nie kosztują, więc jeśli zajmuje się tym normalny człowiek, który ogarnia trochę temat, nie powinno być problemu).
Co do hostingu to dla prostej strony informacyjnej wystarczy wirtualny serwer za ~50 zł rocznie, VPSów nie ma sensu brać. Swoje strony trzymam na linuxpl.com, i ze swojej strony polecam - przejrzysty panel, sporo możliwości, przez półtora roku niemal zero problemów. Oczywiście tu też można oszczędzić na serwerze - skoro związek ma swoją stronę, możliwe że mógłby udostępnić ci też serwer - taka strona raczej nie generuje dużego ruchu więc możliwe że się uda, zagadać nie zaszkodzi. :)
Home.pl bym unikał, Domeny.pl bezwzględnie bym unikał. Ogólnie nie ma problemów z domeną wykupioną w jednej firmie, a serwerem w drugiej, samo podpięcie domeny do serwera jest dość proste, a zwykle właśnie bardziej opłaca się wykupienie tańszej domeny w jednej firmie i tańszego serwera w drugiej. A najpopularniejsze firmy na rynku, to zwykle te najdroższe, trzeba się z tym liczyć, że wybierając pierwszy hosting z wyników google można nieźle przepłacić.
Ogólnie utrzymanie takiej strony (domena + serwer) kosztowałaby ok 90 zł rocznie. Chyba że np byłoby na niej sporo zdjęć lub innych dużych plików, a ruch na stronie spory, wtedy najtańsze pakiety hostingu mogłyby nie wystarczyć, więc i cena poszłaby w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 11:45, mateuszbanach0 napisał:

Słuchajcie, jak zrobić aby podczas zmniejszania okna (łapiąc za bok lub róg) nie rozwalała
się struktura strony? Wiem że to wina CSS, jest jakiś znacznik HTML/CSS który likwiduje
ten problem?


Nie wystarczy ustawić stałej wielkości dla głównego diva? Po zmniejszeniu okna będzie takiej samej wielkości, więc dla elementów znajdujących się w nim nie będzie to robiło żadnej różnicy, a w oknie pojawi się po prostu pasek do przewijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze to i sposob:) dziex za podpowiedz, wyprobuje:)

Dnia 06.10.2012 o 11:58, rob006 napisał:

> Słuchajcie, jak zrobić aby podczas zmniejszania okna (łapiąc za bok lub róg) nie
rozwalała
> się struktura strony? Wiem że to wina CSS, jest jakiś znacznik HTML/CSS który likwiduje

> ten problem?

Nie wystarczy ustawić stałej wielkości dla głównego diva? Po zmniejszeniu okna będzie
takiej samej wielkości, więc dla elementów znajdujących się w nim nie będzie to robiło
żadnej różnicy, a w oknie pojawi się po prostu pasek do przewijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 przyciski, któe chce umieścić obok siebie w poziomie bez przerw pomiędzy nimi. Nieważne co jednak zrobię, nawet usunę css to pomiędzy każdym z nich jest przerwa. Da się jakoś prosto wymusić brak odstępu? Może umieścić je na stałej pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 14:21, Boguslav4 napisał:

Mam 3 przyciski, któe chce umieścić obok siebie w poziomie bez przerw pomiędzy nimi.
Nieważne co jednak zrobię, nawet usunę css to pomiędzy każdym z nich jest przerwa. Da
się jakoś prosto wymusić brak odstępu? Może umieścić je na stałej pozycji?


W CSSacha ustawiasz dla butonów style:
margin:0;
padding:0;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 14:37, rob006 napisał:

> Mam 3 przyciski, któe chce umieścić obok siebie w poziomie bez przerw pomiędzy nimi.

> Nieważne co jednak zrobię, nawet usunę css to pomiędzy każdym z nich jest przerwa.
Da
> się jakoś prosto wymusić brak odstępu? Może umieścić je na stałej pozycji?

W CSSacha ustawiasz dla butonów style:
margin:0;
padding:0;


Tak było ustawione i dalej nie działa... Jeśli masz podręką tutorial do robienia menu, gdzie każdy przycisk może mieć własną grafikę to z chęcią rzuciłbym okiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 15:19, Boguslav4 napisał:

Tak było ustawione i dalej nie działa... Jeśli masz podręką tutorial do robienia menu,
gdzie każdy przycisk może mieć własną grafikę to z chęcią rzuciłbym okiem :)


Nie mam. Najwyraźniej coś pochrzaniłeś z grafiką albo szerokością elementów. Ogólnie byłoby prościej gdybyś udostępnił gdzieś to co stworzyłeś, bo wróżenie słabo mi wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 15:37, rob006 napisał:

> Tak było ustawione i dalej nie działa... Jeśli masz podręką tutorial do robienia
menu,
> gdzie każdy przycisk może mieć własną grafikę to z chęcią rzuciłbym okiem :)

Nie mam. Najwyraźniej coś pochrzaniłeś z grafiką albo szerokością elementów. Ogólnie
byłoby prościej gdybyś udostępnił gdzieś to co stworzyłeś, bo wróżenie słabo mi wychodzi
:P


Tylko że kod tego wszystkiego zrobił się zbyt duży i nieporządny, dlatego uprościłem na razie wszystko do przycisków tworzonych przez przeglądarkę za pomocą gradientów... Tylko czy wszystkie przeglądarki to zrobią dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 14:21, Boguslav4 napisał:

Mam 3 przyciski, któe chce umieścić obok siebie w poziomie bez przerw pomiędzy nimi.
Nieważne co jednak zrobię, nawet usunę css to pomiędzy każdym z nich jest przerwa. Da
się jakoś prosto wymusić brak odstępu? Może umieścić je na stałej pozycji?


Spróbuj umieścić kod do tych wszystkich przycisków w jednej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, umieściłem kilka dni temu stronę w Intenrecie (000webhost.com), ale po wpisaniu słów kluczowych do google nie wyszukuje jej (wyszukuje inną, która jest, rzekomo, "niebezpieczna".

Mam w kodzie strony wpisane: <meta name="keywords" content="PZHGP, Orzesze, Gołębie, Wyniki" />

Czy trzeba jakiś czas poczekać zanim google doda ją do swojego indeksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, keywords w meta są praktycznie ignorowane przez google, liczy się treść strony. Po drugie, wypozycjonowanie strony to długi i żmudny proces, może twoja strona już jest zindeksowana, tyko znajduje się na odległych pozycjach w rankingu - kilka dni to naprawdę mało. Po trzecie, google nie jest wróżką i jeśli nie zgłosisz mu strony, albo nie znajdzie nigdzie do niej linka, to nie będzie wiedział o jej istnieniu. Stronę łatwo można zgłosić tu-> https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url , ale jeśli strona jest twoja, to warto zainteresować się Narzędziami dla webmasterów od googla.
Ile stron twojej witryny zindeksował google możesz sprawdzić wpisując "site:twojastrona.pl" w wyszukiwarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz będę już wiedział :P

Wpisałem to co miałem i za kilka dni sprawdzę jak będzie się ją wyszukiwać :)

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, takie pytanie.
Mam sobie domenę souless.eu. I całość działa... ale w pasku adresu po wpisaniu zmienia mi adres na www.ziptofaf.linuxpl.info (bo na linuxpl mam serwer). I teraz trochę dziwne pytanie - da się tego pozbyć tak żeby całość cały czas była pod właściwym adresem domenowym bo ten serwerowy mnie wkurza swoją brzydotą? Na dns-ach i domenach znam się w stopniu zerowym więc proszę o w miarę łopatologiczne wyjaśnienie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno podpinałeś domenę pod serwer? U mnie w tej chwili nie ma żadnego przekierowania, a na stronie wyświetla się domyślna treść dla linuxpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 23:03, rob006 napisał:

Dawno podpinałeś domenę pod serwer? U mnie w tej chwili nie ma żadnego przekierowania,
a na stronie wyświetla się domyślna treść dla linuxpl.


Kupiłem domenę razem z serwerem, kilka godzin temu. Z tego co widzę to dopiero teraz zresztą ZACZĘŁA działać, tak jakbym chciał nie wiedzieć czemu. Albo raczej - już wiem czemu. Wystarczyło zmienić domyślne ustawienia które traktowały mi domenę jak alias i stworzyć dla niej ładny katalog.

Problem już nieaktualny :D Tylko muszę się teraz upewnić że jak przypadkiem ktoś mi wejdzie po adresie serwerowym a nie domenie to trafi do tego samego katalogu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować