Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2012 o 14:23, Renzov napisał:

<dziab>


Może i można to zrobić prościej, ale ja zazwyczaj używam darmowego programiku "HTTrack Website Copier". Bardzo prosty w obsłudze i w ogóle sympatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:23, Renzov napisał:

Ja odrobinę nie na temat, ale strasznie mnie pewna kwestia nurtuje.

Istnieje może relatywnie prosta opcja, aby skopiować zawartość strony internetowej na
dysk, razem z tym, co znajduje się w odnośnikach itd.? Ew. czy ktoś mógłby to sprawnie
zrobić? Chcę sobie wrzucić całkiem sporo elementów ze słownika, ale ta klikanina mnie
zabije :|.


wget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:37, Tajemnic napisał:

Może i można to zrobić prościej, ale ja zazwyczaj używam darmowego programiku "HTTrack
Website Copier". Bardzo prosty w obsłudze i w ogóle sympatyczny.

Problem w tym, że HTTrack Website Copier robi mi dokładną kopię strony tj mam u siebie wszystkie odnośniki, ale nie zmienia to faktu, że muszę "trochę" poklikać, aby skopiować interesującą mnie zawartość. Chyba, że czegoś nie rozumiem, w takim wypadku proszę o naprowadzenie mnie na właściwy trop :-).

kuba9876543210
Heh, z wgetem to moja zabawa skończyła się na tym, że skopiował mi on jedynie stronę główną, co przy kontakcie ze słownikiem jest śmieszną sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zaskakująco problem z ustawieniem elementów na stronie tak, jak być powinno (według mnie :)
Po jednej stronie powinnien być tekst, po drugiej zaś- prawej mapa podana przez google. O ile pamiętam wystarczy jeden, max. dwa parametry (float? odpowiedni podział divami?). Pomoże mi ktoś z tym? :\

Edit. Problem wałkowany pewnie milion razy, ale skoro nie wiem, jak to powinno wyglądać to i wyszukiwanie mi nie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 14:53, rob006 napisał:

Mapę obejmujesz divem i dajesz mu w stylach "float: right;".


Niby działa, ale każdy tekst umieszczony na stronie (który ma własność float left) jest nad mapą po lewej i pod mapą po lewej, a lewa strona mapy (umieszczona prawidłowo) jest pusta. Być może zabrakło jakiegoś zamykającego diva albo umieściłem je nie poprawnie. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 14:55, Boguslav4 napisał:

> Mapę obejmujesz divem i dajesz mu w stylach "float: right;".

Niby działa, ale każdy tekst umieszczony na stronie (który ma własność float left) jest
nad mapą po lewej i pod mapą po lewej, a lewa strona mapy (umieszczona prawidłowo) jest
pusta. Być może zabrakło jakiegoś zamykającego diva albo umieściłem je nie poprawnie.
Hmm.


Możliwe, nie jestem wróżką i nie wiem ja to wygląda. :] Zainstaluj sobie firebuga i zobacz jak wyglądają te bloki na stronie, może tekst jest niepotrzebnie w divach albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2013 o 14:57, rob006 napisał:

Możliwe, nie jestem wróżką i nie wiem ja to wygląda. :] Zainstaluj sobie firebuga i zobacz
jak wyglądają te bloki na stronie, może tekst jest niepotrzebnie w divach albo coś w
tym stylu.


Dzięki i tak za pomoc :P Pamiętam, że była kiedyś strona z mozliwością za pomocą kreatora ustawić na ile części ma być podzielopna strona itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o hosting:

Obecnie posiadam serwer w serwisie linuxpl.com (najmniejszą opcję: transfer miesięczny: 20GB), jednak powoli przestaje mi to wystarczać, a generalnie to na pewno w tym miesiącu owy transfer zostanie przez moje forum przekroczony.

I teraz nie wiem czy brać większe konto (50GB transferu miesięcznego) za 120zł rocznie również w linuxpl.com, czy może skusić się na ofertę 1and1.pl (5zł miesięcznie przez pierwszy rok i transfer bez limitu), a może wybrać zupełnie inny?

Co do 1and1 mam wątpliwości odnośnie szybkości działania forum, ponieważ nie rozumiem kompletnie opisu wydajności mysql przy wybranym przeze mnie pakiecie:
- pamięć: 60MB;
- max. czas wykonywania skryptu: 20 sekund;
- równoległe procesy: 10;

Co to właściwie oznacza? Pamięć: nie wiem. Czas skryptu - obstawiam, że chodzi o maksymalny czas wczytywania strony a potem ładowanie się zatrzyma, ale to tylko moje przypuszczenie...
Równoległe procesy - czyżby chodziło o liczbę jednoczesnego wczytywania maksymalnej liczby stron w moim serwisie przez jedną osobę?

Potrafi ktoś mi to objaśnić lub polecić jakiś porządny hosting z limitem transferu minimum 50GB miesięcznie (lub bez owego limitu) w cenie do 150zł?

Będę wdzięczny za szybką pomoc, bo czas ucieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 11:40, Becamer napisał:

Co do 1and1 mam wątpliwości odnośnie szybkości działania forum, ponieważ nie rozumiem
kompletnie opisu wydajności mysql przy wybranym przeze mnie pakiecie:
- pamięć: 60MB;
- max. czas wykonywania skryptu: 20 sekund;
- równoległe procesy: 10;


Pamięć to pewnie maksymalna ilość pamięci RAM, jakie może zająć skrypt PHP (albo całe konto, choć wtedy to masakra...). Co do czasu masz pewnie rację, ilość równoległych procesów ciężko zinterpretować, bo zależy to od tego w jaki sposób obsługa żądań jest rozwiązana po stronie serwera. Ale IMO nie pakowałbym się ten hosting, tylko upgrade''ował konto na linuxpl (tym bardziej że łatwo się z nimi dogadać). Ewentualnie jeśli masz taką możliwość, przenieś statyczną treść na tańszy hosting bez limitu transferu. Dodatkowo dużo można oszczędzić włączając kompresję na serwerze, optymalizując stronę, albo odpowiednio ustawiając nagłówki, aby pliki dłużej siedziały w cache''u przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 11:56, rob006 napisał:

Pamięć to pewnie maksymalna ilość pamięci RAM, jakie może zająć skrypt PHP (albo całe
konto, choć wtedy to masakra...). Co do czasu masz pewnie rację, ilość równoległych procesów
ciężko zinterpretować, bo zależy to od tego w jaki sposób obsługa żądań jest rozwiązana
po stronie serwera. Ale IMO nie pakowałbym się ten hosting, tylko upgrade''ował konto
na linuxpl (tym bardziej że łatwo się z nimi dogadać). Ewentualnie jeśli masz taką możliwość,
przenieś statyczną treść na tańszy hosting bez limitu transferu. Dodatkowo dużo można
oszczędzić włączając kompresję na serwerze, optymalizując stronę, albo odpowiednio ustawiając
nagłówki, aby pliki dłużej siedziały w cache''u przeglądarki.


Ok, dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika początkującego, jak trudne jest wstawienie i powiązanie ze stroną na serwerze sklepu internetowego (z małą bazą)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 19:21, Boguslav4 napisał:

Z punktu widzenia użytkownika początkującego, jak trudne jest wstawienie i powiązanie
ze stroną na serwerze sklepu internetowego (z małą bazą)?


Co oznacza ''użytkownik początkujący''?
Wstawienie jakiego sklepu?
Na czym miało by polegać powiązanie ze stroną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2013 o 19:46, Volvox napisał:

Co oznacza ''użytkownik początkujący''?
Wstawienie jakiego sklepu?
Na czym miało by polegać powiązanie ze stroną?


Pytania sprawiają, że mogą łatwiej uściślić swoje :)
CSS i HTML nie są problemem w wiekszości z wyjątkiem kwestii zgodności niektórych rzeczy. PHP, AJAX i reszta to kwestie, które wiem, że istnieją. :P Mniej więcej taki poziom.

Mam stronę na serwerze, do której chciałbym dodać przynajmniej dla nauki podstawową funkcjonalność sklepu. Serwer home.pl Bussines Web. Jako, że nie mam dużo czasu, a zamierzam sam się tego nauczyć, ilość czasu jaki musze na to przeznaczyć jest dla mnie ważna.

Żałuje, że bądź co bądź nie potrafię bardziej sprecyzować tego pomysłu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 21:16, Boguslav4 napisał:

Jako, że nie mam dużo czasu, a zamierzam sam się tego nauczyć, ilość czasu jaki musze na to
przeznaczyć jest dla mnie ważna.


Amatorskie sklepy robione na kolanie prędzej czy później przynoszą tylko jedno - problemy. Poszukaj jakiś gotowych rozwiązań typu Magneto, broń boże nie pisz tego sam. Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że napisanie jakiejś aplikacji webowej to bułka z masłem - przecież taki system już najbardziej podatny na wszelkiego rodzaju ataki. Jeśli nie potrzebujesz jakiejś szczególnej integracji z obecną stroną, to gotowce powinny wystarczyć, jeśli musisz zintegrować np logowanie, zaczynają się schody. W każdym razie jeśli przez sklep ma przechodzić jakaś kasa, nie ryzykowałbym amatorszczyzny - to się może zemścić w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 21:32, rob006 napisał:

(...)


Najfajniejsze są sklepy, w których cenę towaru (używaną potem w zamówieniu!) przekazuje się w parametrze URL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 21:49, Vilmar napisał:

Najfajniejsze są sklepy, w których cenę towaru (używaną potem w zamówieniu!) przekazuje
się w parametrze URL :D


Albo podsumowania przeliczane i walidowane przez js, a później przesyłane jako pola formularza... ;]
Zresztą, tu nie trzeba wymyślnych błędów, wystarczy zwykłe SQLi albo XSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 21:32, rob006 napisał:

> Jako, że nie mam dużo czasu, a zamierzam sam się tego nauczyć, ilość czasu jaki
musze na to
> przeznaczyć jest dla mnie ważna.

Amatorskie sklepy robione na kolanie prędzej czy później przynoszą tylko jedno - problemy.
Poszukaj jakiś gotowych rozwiązań typu Magneto, broń boże nie pisz tego sam. Nie wiem


W żadnym wypadku nie przyszło mi do głowy wyważanie już otwartych drzwi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 22:06, rob006 napisał:

> Najfajniejsze są sklepy, w których cenę towaru (używaną potem w zamówieniu!) przekazuje

> się w parametrze URL :D

Albo podsumowania przeliczane i walidowane przez js, a później przesyłane jako pola formularza...
;]
Zresztą, tu nie trzeba wymyślnych błędów, wystarczy zwykłe SQLi albo XSS.

naprawdę istnieją takie sklepy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować