Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

JavaScript:
function redirect(adres)
{
window.location = adres;
}
To jest przekierowanie, nie wiem czy o to ci dokładnie chodziło.
A jeśli chcesz dodać to do treści strony, to albo PHPowy include, albo HTMLowy <iframe> (tylko to mi przychodzi do głowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 12:41, KapiX napisał:

To jest przekierowanie, nie wiem czy o to ci dokładnie chodziło.


Nie no, nie to..
Chodzi o to, że mam stronę. I po kliknięciu w przycisk pod nim pojawia się to co jest wygenerowane ze skryptu napisanego z użyciem smartów. To dodatkowa część strony. Po kolejnym kliknięciu skrypt zostaje dodany następny raz itd.. popbóbuję z tym php ale nie bardzo mogę tu używać php.. To tylko "szablon" strony - jej widok - i tu mam używać tylko JS, Html+CSS oraz Smartów :/

Próbowałem czegoś takiego:
<script language="javascript">
<!--
function getPrompt() {ldelim}
alert("hello!");
{include file="formularz.htm"}
{rdelim}
//-->
</script>
Ale niestety nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę w menu dodać odnośnik (tak by cały element, a nie tylko napis był linkiem). Dodaję:
<dd><a href="aa.html">aa</a</dd>(tylko tekst)
Ale dodając nawet <a href=""> przed <dd> nic to nie daje.... Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 19:58, DJ Danielus napisał:

Chcę w menu dodać odnośnik (tak by cały element, a nie tylko napis był linkiem).
Dodaję:
<dd><a href="aa.html">aa</a</dd>(tylko tekst)
Ale dodając nawet <a href=""> przed <dd> nic to nie daje.... Da się coś z
tym zrobić?

Kiedy dodasz znacznik <a> przed <dd> i dorzucisz w css dla a atrybut display:block; to powinno zadziałać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JS to język działający po stronie przeglądarki, a php tylko po stronie serwera. Jeśli chciałbyś uzyskać coś takiego o czym piszesz musisz wykorzystać ajaksa. Pobierasz ajaksem wynik działaniu pliku php i wstawiasz go do jakiegoś elementu html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:00, Marrbacca napisał:

Kiedy dodasz znacznik <a> przed <dd> i dorzucisz w css dla a atrybut display:block;
to powinno zadziałać :)

Człowieku! Ty to jakiś PRO jesteś :D Podziałało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko sprawdź, czy walidator htmla nie będzie wywalał żadnych błędów, bo nie wiem, czy w liście mogą być użyte linki poza znacznikami listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:30, Marrbacca napisał:

tylko sprawdź, czy walidator htmla nie będzie wywalał żadnych błędów, bo nie wiem, czy
w liście mogą być użyte linki poza znacznikami listy :)

IE jest oczywiście mistrzem jeśli chodzi o błędy i oczywiście są problemy z wyświetlaniem. Zobaczę jeszcze na Linuksie. Jeżeli chodzi o te internetowe to mają zastrzeżenia, ale nie konkretnie do tego. Z resztą sam mam program z korekcją i nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:39, DJ Danielus napisał:

IE jest oczywiście mistrzem jeśli chodzi o błędy i oczywiście są problemy z wyświetlaniem.
Zobaczę jeszcze na Linuksie. Jeżeli chodzi o te internetowe to mają zastrzeżenia, ale
nie konkretnie do tego. Z resztą sam mam program z korekcją i nic nie mówi.


Ja na twoim miejscu poprawiłbym stronę zgodnie z tym:
http://jigsaw.w3.org/css-validator/
http://validator.w3.org/

Jak nie będzie błędów wedle tego, to strona działać będzie nawet na IE6. A inne programy z korekcją pewnie same miewają błędy...

I trochę samochwały - moja strona ma zero błędów CSS :) I tylko 3 XHTML-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:43, ziptofaf napisał:

I trochę samochwały - moja strona ma zero błędów CSS :) I tylko 3 XHTML-a :)

3? Ale Errors, czy Warnings? Bo ja Errors, to za dużo ;)

DJ Danielus - bo składnia zgodna ze standardami nie oznacza poprawnego wyświetlania na wszystkich przeglądarkach. Chociaż linka jako element blokowy z tego co pamiętam wszystkie przeglądarki powinny obsłużyć bez problemu... (ale mogę pamiętać źle niestety :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:58, Marrbacca napisał:

3? Ale Errors, czy Warnings? Bo ja Errors, to za dużo ;)

Errors - niezamknięty atrybut (tak się toto zwie) <ul>, źle zdefiniowany kolor, źle zdefiniowana czcionka (i tak dwa z tych błędów się nie liczą, bo i tak czcionka jak i kolor są nadawane automatycznie przez CSS :)
A warningów w XHTML-u mam zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:58, Marrbacca napisał:

DJ Danielus - bo składnia zgodna ze standardami nie oznacza poprawnego wyświetlania na
wszystkich przeglądarkach. Chociaż linka jako element blokowy z tego co pamiętam wszystkie
przeglądarki powinny obsłużyć bez problemu... (ale mogę pamiętać źle niestety :/)

U mnie jest 9 i więcej błędów, ale niestety nie mogę niektórych rozszyfrować...
Np.
1. XML Parsing Error: Opening and ending tag mismatch: html line 2 and body.
</body>

2. Czy zawsze trzeba dodawać alt przy obrazkach? Nie chcę żadnego podpisu po najechaniu...
3. Pisząc stronę posługiwałem się kursem HTML i z tego co czytałem ma być: <map name="MENU">, ale przy sprawdzeniu wymaga koniecznie podania "ID".
Tak samo jak z własnością <div id="top"> - wg. kursu powinien być, jednak wg. "sprawdzacza" jest to błąd, a więc trochę się zagubiłem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:06, ziptofaf napisał:

> 3? Ale Errors, czy Warnings? Bo ja Errors, to za dużo ;)
Errors - niezamknięty atrybut (tak się toto zwie) <ul>, źle zdefiniowany kolor,
źle zdefiniowana czcionka (i tak dwa z tych błędów się nie liczą, bo i tak czcionka jak
i kolor są nadawane automatycznie przez CSS :)
A warningów w XHTML-u mam zero.

No to dlaczego nie zamknąłeś listy? ;)
I jak to źle zdefiniowany kolor i czcionka? Jeśli definiujesz je poprzez css to takich błędów nie powinno być

DJ Danielus - pierwszy błąd wygląda na to, że źle otworzyłeś lub zamknąłeś znacznik <body>
Alt jest wymagany, jeśli nie chcesz podpisu to wstaw obrazek używając cssa.
A sprawdź, czy nie powtarzają Ci się nazwy id. Kursy czasami też są na bakier ze standardami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:15, Marrbacca napisał:

No to dlaczego nie zamknąłeś listy? ;)

Bo błędy sprawdzałem już po opublikowaniu strony i teraz nie chce mi się grzebać w jej kodzie. Poza tym całość działa (nawet na IE6), więc do poprawek mi nie śpieszno.

Dnia 02.09.2008 o 21:15, Marrbacca napisał:

I jak to źle zdefiniowany kolor i czcionka? Jeśli definiujesz je poprzez css to takich
błędów nie powinno być

A jednak są :) Kilka razy ręcznie próbowałem modyfikować kolory (już w XHTML-u), ale widać jest tam gdzieś błąd :) Poza tym to i tak nie działało (i tak są te same kolory, co ustawione przez CSS). A więc na razie te błędy mogą zostać, bo nikomu nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:15, Marrbacca napisał:

DJ Danielus - pierwszy błąd wygląda na to, że źle otworzyłeś lub zamknąłeś znacznik <body>

Karygodny błąd :) Kasując wpis body background (...) skasowałem razem ze znacznikiem body... (rozwiązane)

Dnia 02.09.2008 o 21:15, Marrbacca napisał:

Alt jest wymagany, jeśli nie chcesz podpisu to wstaw obrazek używając cssa.

Dałem alt="" i zaskoczył ;)

Dnia 02.09.2008 o 21:15, Marrbacca napisał:

A sprawdź, czy nie powtarzają Ci się nazwy id. Kursy czasami też są na bakier ze standardami

A znalazłem - w CSSie nie było <div id="top"> o_O
A jednak był... Czyżby błąd?

Znalazłem jeszcze coś - burzy się na polecenie border="0" przy obrazkach, problem w tym, że nie mogę znaleźć nic zastępczego - jest text-decoration: none, ale jako obrazek nie występuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:33, DJ Danielus napisał:

Znalazłem jeszcze coś - burzy się na polecenie border="0" przy obrazkach, problem w tym,
że nie mogę znaleźć nic zastępczego - jest text-decoration: none, ale jako obrazek nie
występuje...

Bo atrybut border w xhtmlu jest już przestarzały. Zamiast tego użyj border: 0; w cssie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:46, Marrbacca napisał:

Bo atrybut border w xhtmlu jest już przestarzały. Zamiast tego użyj border: 0; w cssie
;)

Cokolwiek nie powiesz - musi działać ;]

W tej książce, którą polecałeś też są takie "smaczki" (czy jak to się tam zowie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 22:24, DJ Danielus napisał:

W tej książce, którą polecałeś też są takie "smaczki" (czy jak to się tam zowie)?

Zazwyczaj trochę bardziej zaawansowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować