Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2006 o 15:51, Radzisz napisał:

Witam. Jaki program polecicie dla amatora? Używałem notatnika =P. Mam równiez officowy front
page. I tam wszystko jest takie dziwne. Teraz chciałbym popracować nad fajnymi ramkami itd.


Notatnik nie jest zly bo uczy cie podstaw. Ale mozesz sprobowac tez PHP Desinger. Ma podswietlana skladnie i kilka narzedzi do pomocy.
A co do ramek to lepiej wiedziec ze sa i to wszystko. Raczej nie warto zawracac sobie nimi glowy.

Dnia 03.08.2006 o 15:51, Radzisz napisał:

Pierwsze pytanko. Chciałbym sobie ustawić obrazek na całą szerokość monitora, ale ten obrazek
miałby jakas tam wysokość, a konczylby sie powiedzmy czarnym kolorem. i chcialbym zeby ciagle
do dolu strony bylo czarno (jak sie doda duzo tekstu. czy ktos wie o co mi chodzi i ma ochote
mi pomoc? =)


Moze ustawic tlo jako czarne i wstawic jako tlo obrazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 16:22, sony ericsson napisał:

od czego mam zaczac cala zabawe z programowaniem jak radzicie ale kompletnia od zera nie znam
rzadnych komend nic! jakas ksiarzka moze albo program plz pomocy!!


W zasadzie nalepiej jakakolwiek ksiazke do programowania dla poczatkujacych :) Chyba najlatwiej zaczac od programowania w Pascalu.
Kiedys w CDA byl bardzo dobry i bardzo czytelny kurs.

A czy programowanie jest trudne? hmm i tak i nie. Nauczyc sie komend i pisania to nie problem. Gorzej ze wszystkie lepsze programy trzeba najpierw zaprojektowac/zaplanowac czyli wymyslec jak maja dzialac. No i z tym to juz jest problem :)

PS. Z tym ze to temat bardziej o tworzeniu stron niz programowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 16:31, Volvox napisał:

> od czego mam zaczac cala zabawe z programowaniem jak radzicie ale kompletnia od zera nie
znam
> rzadnych komend nic! jakas ksiarzka moze albo program plz pomocy!!

W zasadzie nalepiej jakakolwiek ksiazke do programowania dla poczatkujacych :) Chyba najlatwiej
zaczac od programowania w Pascalu.
Kiedys w CDA byl bardzo dobry i bardzo czytelny kurs.

A czy programowanie jest trudne? hmm i tak i nie. Nauczyc sie komend i pisania to nie problem.
Gorzej ze wszystkie lepsze programy trzeba najpierw zaprojektowac/zaplanowac czyli wymyslec
jak maja dzialac. No i z tym to juz jest problem :)

PS. Z tym ze to temat bardziej o tworzeniu stron niz programowaniu.

ale np. taka dynamiczna stronke w php? to trudno zrobic? i czy takich kurs zebym opanowal dosyc duzo dlugo trwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm. ramki/tabelki. z tego kursu korzystalem, nauczylem sie podstaw. co do tla... byl ktos na stronie wow-europe.com ? napewno. chcialbym podobne tlo uzyskac =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 16:33, sony ericsson napisał:

ale np. taka dynamiczna stronke w php? to trudno zrobic? i czy takich kurs zebym opanowal dosyc
duzo dlugo trwa??


Zalezy od tego co miala by robic ta stronka i jak jestes pojetny (czyli szybkosc przyswajania wiedzy komputerowej + zapal zeby to robic ;)
Najpierw i tak bedziesz potrzebowal HTML wiec od tego zacznij i zobacz jak bedzie ci to pasowac. HTML to nie programowanie, ale zobaczysz czy bawi cie siedzenie godzinami nad notatnikiem i dlubanie w tekscie aby osiagnac dobry rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 16:23, sony ericsson napisał:

i jesscze jedno ! czy programowanie jest bardzo trudne??

Hehe, to zależy czy masz do tego smykałke czy tez nie. Jesli masz to raczej nie powinno być trudne, jeśli jednak sobie nie radzisz z jakimś językiem programowania to może znak żeby sobie jednak odpuścić. Jeśli nie miałeś kompletnie żadnego kontaku z jakimkolwiek jezykiem od webmasteringu to podstawowy HTML - który notabene wcale taki trudny nie jest - powinieneś się nauczyć. Później zajmij się PHP czy Javascript. W Necie aż huczy od rozmaitych poradników dotyczących programowania :) Z kursów HTML polecam kursy autorstwa Pawła Wimmera. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 09:02, szerszeń45 napisał:

> i jesscze jedno ! czy programowanie jest bardzo trudne??
Hehe, to zależy czy masz do tego smykałke czy tez nie. Jesli masz to raczej nie powinno być
trudne, jeśli jednak sobie nie radzisz z jakimś językiem programowania to może znak żeby sobie
jednak odpuścić. Jeśli nie miałeś kompletnie żadnego kontaku z jakimkolwiek jezykiem od webmasteringu
to podstawowy HTML - który notabene wcale taki trudny nie jest - powinieneś się nauczyć. Później
zajmij się PHP czy Javascript. W Necie aż huczy od rozmaitych poradników dotyczących programowania
:) Z kursów HTML polecam kursy autorstwa Pawła Wimmera. Powodzenia :)

no to zaczynam. okaze sie czy dam temu rade czy nie! dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 12:47, sony ericsson napisał:

> > i jesscze jedno ! czy programowanie jest bardzo trudne??
> Hehe, to zależy czy masz do tego smykałke czy tez nie. Jesli masz to raczej nie powinno
być
> trudne, jeśli jednak sobie nie radzisz z jakimś językiem programowania to może znak żeby
sobie
> jednak odpuścić. Jeśli nie miałeś kompletnie żadnego kontaku z jakimkolwiek jezykiem od
webmasteringu
> to podstawowy HTML - który notabene wcale taki trudny nie jest - powinieneś się nauczyć.
Później
> zajmij się PHP czy Javascript. W Necie aż huczy od rozmaitych poradników dotyczących programowania

> :) Z kursów HTML polecam kursy autorstwa Pawła Wimmera. Powodzenia :)
no to zaczynam. okaze sie czy dam temu rade czy nie! dzieki za pomoc


Ja sie uczylem HTML''a... Oj... Dawno, z 8 lat temu :|

Mam mile wspomnienia :) I sądzę, że mnie wciągneło skoro dzisiaj jestem zawodowym programista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem CMSa e107 na wirtualnym serwerze www.webd.pl. Czy ktoś korzysta z tych serwerów? Czy instalujecie tam e107 poprzez cPanel czy też samodzielnie? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż chcę, aby styl strony był czytany z pliku. Piszę więc:

<LINK rel="stylesheet" href="nazwapliku.css" type="text/css">

A w pliku: "nazwapliku.css":

body {

background-image: url(/1.jpg)

}

A jednak obrazek nie pokazuje się :/. Ma ktoś jakiś pomysł? Używam edytora Zajączek 4.1 PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:51, mikim napisał:

background-image: url(/1.jpg)


Nie powinno byc:
background-image: url(1.jpg) ?

PS. I pamietaj, ze sciezke do pliku okresla sie od pliku CSS, a nie HTML

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 23:23, mikim napisał:

Sorry za drugiego posta, ale mam kolejne pytanie: jak ustawić obrazek, aby był na środku(w
pionie i poziomie)strony???

background-position: center;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tak wpisuje, obrazek w kawałkach pojawia się :
1. w lewym górnym rogu
2. w lewym dolnym rogu
3. na środku, u góry
4. na srodku, na dole
5. w prawym górnym rogu
6. w prawym dolnym rogu

I stąd moje następne pytanie: czemu tak się dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować