Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Mam pytanie: czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego, żeby PHPBB korzystało z tej samej bazy danych co PHPFusion??? Chodzi mi o to, że rejestrując się na PHPFusion, tym samym rejestrować się też na PHPBB. A jeśli się tak da to jak to można osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 09:04, mikim napisał:

Mam pytanie: czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego, żeby PHPBB korzystało z tej samej bazy
danych co PHPFusion??? Chodzi mi o to, że rejestrując się na PHPFusion, tym samym rejestrować
się też na PHPBB. A jeśli się tak da to jak to można osiągnąć?


też nad tym myślałem, ale nie orientuję się zbyt dobrze ani w PHP ani w bazach MySQL, więc tylko czekam na jakieś rozwiązanie :P podejrzewam że musiałaby być to jedna baza danych, przerobiona na zgodność z php-fus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee... ;) Moim zdaniem i nie tylko moim zdaniem jest bardzo prosty w obsłudze. ;) A co chcesz konkretnie zrobić? Jest tam wiele różnych generatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 16:44, lurynowicz napisał:

eee... ;) Moim zdaniem i nie tylko moim zdaniem jest bardzo prosty w obsłudze. ;) A co chcesz
konkretnie zrobić? Jest tam wiele różnych generatorów.


Nom i do czego to wszystktko służy . Mówie dasz mi jakis poradnik ja to przedstudiuje , widzisz jestem poprostu żółodziobem w tych sprawach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegłupi plan, w weekend popracuje nad jakimś malutkim tutorialem. Pokrótce: są to generatory różnej maści, które generują odpowiedni kod pewnej rzeczy do wstawienia w źródło dokumentu HTML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 15:28, lurynowicz napisał:

Niegłupi plan, w weekend popracuje nad jakimś malutkim tutorialem. Pokrótce: są to generatory
różnej maści, które generują odpowiedni kod pewnej rzeczy do wstawienia w źródło dokumentu
HTML.


Pierwszy ten poradnik przetestuje , jeśli ja będe wiedział oco chodzi to i reszta zrozumie. Tylko wiesz tak nie za mądro na chłopski rozum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 15:43, olki77 napisał:

Pierwszy ten poradnik przetestuje , jeśli ja będe wiedział oco chodzi to i reszta zrozumie.
Tylko wiesz tak nie za mądro na chłopski rozum :)

Hehe, spoko. Program jest dla poczatkujących i średnio-zaawansowanych (choć ja sam go używam:P), więc tutorial też taki będzie. Thx za sugestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę. Posiadam dwa obrazki w dowolnym formacie i w dowolnym rozmiarze. Dla uproszczenia można przyjąć, że jeden z nich jest JPGiem a drugi PNG (niezbędny jest czwarty kanał aby mieć przezroczystość), obrazki mogą, chociaż nie muszą być o takiej samej rozdzielczości. Potrzebuje jakąś funkcję, która nałoży drugi obrazek na pierwszy tak aby w tle było to co prezentuje zdjęcie JPG a na wierzchu malutki obrazek z pliku PNG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 12:46, Klimos napisał:

Mam taką sprawę. Posiadam dwa obrazki w dowolnym formacie i w dowolnym rozmiarze...


Najlepiej dac jpg jako tlo, a png jako obrazek.
Mozna na przyklad dac duzego DIV z tlem z jpg i w srodku wstawic obrazek albo mniejszego DIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 13:27, Xantus napisał:

Najlepiej dac jpg jako tlo, a png jako obrazek.
Mozna na przyklad dac duzego DIV z tlem z jpg i w srodku wstawic obrazek albo mniejszego DIV.


Tyle to wiem, że tlo z JPGiem i male PNG załatwia sprawę. To rozwiązanie chciałbym jednak przyjąć w ostateczności. Bardziej zadowalałoby mnie zrobienie z dwóch obrazków jednego za pomocą jakiejś funkcji PHP lub JSP. Robienie ręczne też nie wchodzi w grę, bo proces powinien być zautomatyzowany ze względu na sporą liczbę takich obrazków do obróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 13:30, Klimos napisał:

Tyle to wiem, że tlo z JPGiem i male PNG załatwia sprawę. To rozwiązanie chciałbym jednak przyjąć
w ostateczności. Bardziej zadowalałoby mnie zrobienie z dwóch obrazków jednego za pomocą jakiejś
funkcji PHP lub JSP. Robienie ręczne też nie wchodzi w grę, bo proces powinien być zautomatyzowany
ze względu na sporą liczbę takich obrazków do obróbki.

jezeli mozesz uzywac php to zrobienie czegos takiego jest latwe, funkcja powinna zajmowac max 10 linijek...
http://www.phpbuilder.com/manual/en/ref.image.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 13:45, Xantus napisał:

Jak rozumiem prorgamy do masowej edycji obrazkow tez sie nie nadaja? ;)

Skrypt ma działać tak, że ktoś wrzuca obrazek (nazwałem go wcześniej JPG) na serwer i w zależności od wybranej opcji przyklejany do niego jest jeden z kilku obrazków znajdujących się na serwerze (PNG). Więc musi się to dziać na serwerze w trakcie wrzucania obrazka.

Dnia 10.10.2006 o 13:45, Xantus napisał:

A powaznie to chyba tylko PHP i ASP sie nadaja i raczej bedzie to bardziej powazny skrypt wiec
chyba lepiej odrazu zapytac na Forach zajmujacych sie PHP.

ASP chciałbym uniknąć, bo założeniem jest żeby projekt był oparty na darmowej technologii, no i ma działać na serwerze, który jest na Linuxie. Poza tym myślę, że w Javie też coś takiego da się zrobić.

Póki co przeglądam to co podał mi gmx, któremu muszę podziękować za podanie linka, bo powinien w tym przypadku napisać cztery znaczki: "RTFM" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak zrobić, żeby w PHPBB przy rejestracji, zamiast:

Zgadzam się na te warunki i mam powyżej 13 lat.

Zgadzam się na te warunki i mam poniżej 13 lat.

Nie zgadzam się na te warunki.

Było po prostu: Zgadzam się/Nie zgadzam się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z PHP-Fusion.

Chcę, dodać panel, w którym będą banner''y, więc wstawiam jakiś tam kod, ale wywala mi błąd :/. Mógłby mi ktoś podać odpowiedni kod do edytora paneli PHP-Fusion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z serwerem na yoyo.pl. Kiedy wstawiam stronę zrobioną z szablonu i chcę wejść na stronę, wyskakuje mi błąd, że taka strona nie istnieje. Da się na nią wejść tylko przez adresstrony/index.htm. Jak zrobić, żeby po wpisaniu zwykłego adresu ładował się index.htm? Pomocy!

index.htm - tak nazywa się strona główna z tego szablonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować