Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Age of Wonders III - Historia serii

14 postów w tym temacie

Moja ulubiona seria gier .
W pierwszej części bardzo fajnym rozwiązaniem było to ze mury twierdzy można było rozbić tylko taranem więc samotny łucznik mógł zatrzymać cała armie .
II natomiast miała fajną grafikę nie jakieś 3d tylko przyjemne 2d , edytor i wiele wiele modów oraz godzin grania.
Zobaczymy co wyślą w III , grafika 3D i zmiany w postaciach trochę mnie zniechęcają , ale na pewno zakupię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, mój nowy ulubiony recenzent gier komputerowych rekomenduje Age of Wonders III ! Swoją drogą po ostatnich Heroesach i Disciplesie czekałem już tylko na kontynuację AoE. Mam nadzieję, że wykonanie będzie równie dobre, co timing :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy widoczny w tle kod kreskowy zatytułowany "POBIERZ RABAT" naprawdę jest rabatem? Próbowałem zeskanować telefonem, ale nie dałem rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No nie, mój nowy ulubiony recenzent gier komputerowych rekomenduje Age of Wonders III !

Recenzja będzie po weekendzie, wtedy się okaże, czy rekomenduje, czy nie :)

> Mam pytanie, czy będzie tryb hotseat?

Jest hotseat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyrkon sprawił, że zaraz po powrocie do domu zakupiłem tą grę.
Wygląda oszałamiająco i jest niezwykle grywalna... Tak, naprawdę!
Wygląda moim zdaniem lepiej niż Cywilizacja V, a tutaj poprzeczka była wysoko postawiona, a do tego w końcu AI, które wymaga od gracza wykorzystania szarych komórek nawet w single player.
Szczerze wszystkim polecam, szczególnie, że nie jest to tytuł drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na Pyrkonie trochę w to co udostępnili (frakcja krasnoludów?) i liczę, że w miastach będzie można jednak zrobić więcej niż te kilka budynków na krzyż (z 6-7). W tym co udostępnili można było wydobywać tylko dwa surowce złoto i kryształ. Co do walk to powiem, że średnio dynamiczne. No i bliżej tej grze do Cywilizacji niż do Herosów gdyż z tych drugich to tylko przypomina tym, że jest motyw fantasy bo system gry wcale nie przypomina Herosów. Osobiście, jeśli nic nie poprawią to zastanowię się dwa razy nad zakupem. A chciałem wziąć edycję premium. Zaznaczam, że jest to tylko moja osobista subiektywna opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 00:51, kokonmaster napisał:

Grałem na Pyrkonie trochę w to co udostępnili (frakcja krasnoludów?) i liczę, że w miastach
będzie można jednak zrobić więcej niż te kilka budynków na krzyż (z 6-7). W tym co udostępnili
można było wydobywać tylko dwa surowce złoto i kryształ.


Budynków jest trochę więcej, ale na dodatkowe surowce nie licz - w AoW zawsze było tylko złoto i mana. To nie Heroesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo liczę na AoW 3. Nie miałem okazji zagrać, ale obejrzałem mnóstwo filmików i sporo czytałem na jej temat. Nie powiedziałbym, że system gry wcale nie przypomina Herosów. Pierwsze- bohaterowie, w CiV 5 ich nie ma, bo wielcy ludzie są zupełnie innym mechanizmem, po drugie magia, która zmienia losy bitwy i/ lub mapę strategiczną. W Civ wcale tego nie ma, a jedyne, poza robotnikami co przekształcało mapę globalną była bomba atomowa ;). System bitew też trochę bardziej przypomina Herosów, ale chyba tylko dlatego, że przenosi nas na mapę strategiczną. AoW łączy cechy CiV, Herosów i poprzednich części, wprowadzając kilka zmian (między innymi klasy władców, od których zależą niektóre umiejętności/czary i jednostki jakie możemy zwerbować czy przywołać). Jeśli to połączenie będzie udane i balans będzie odpowiedni, to AoW 3 może być moim kandydatem do gry roku. Zobaczymy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze z budynkami jest tak jak bylo w 2 ze nie widac bylo odrazu drzewka budynkow. No i dobrze ze to nie sa Herosi tylko cos innego, pozatym w artykule nawet pisze ze z Herosow zaczerpneli tylko klimat fantazy.

Jestem naprawde pozytywnie zaskoczony wsparciem polskiego wydawcy (strzelam ze cena zalezy od niego) poniewarz zauwazylem kiedy wszedlem na strone na steamie majac amerykanskie IP ze cena jest 40$, zaciekawiony tym faktem i po zmianie IP na niemieckie ukazala mi sie taka sama cena, a u nas 24 (choc i tak troszke taniej wychodzi kupic na boxoffice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować