Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przyszłość Xboksa One: płatne wersje alfa, wirtualna rzeczywistość, niezależne projekty i nie tylko

11 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Szef Microsoft Studios, Phil Spencer, poruszył podczas GDC 2014 sporo tematów dotyczących przyszłości Xboksa One. Podkreślił także, że PC jest dla firmy również bardzo ważną platformą.

Przeczytaj cały tekst "Przyszłość Xboksa One: płatne wersje alfa, wirtualna rzeczywistość, niezależne projekty i nie tylko" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł żeby M$ mieszał się w granie na PC. Już wystarczy ,że mamy bezsensowne pierdy od Ubisoftu i EA. Lepiej mieć jedną platformę która rozwija się prężnie czytaj Steam niż wprowadzające chaos Origin i Uplay. Do tego niech M$ wypuści swój system zapewne utrudniający tylko granie albo wymusi korzystanie ze sklepu wbudowanego w Windows 8 który uruchamiałem tylko raz po instalacji systemu z ciekawości. Co innego inteligentne alternatywy uzupełniające ofertę Steam (gog.com) a co innego skok na kasę i to jeszcze opóźniony o lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne Alpha po licznych psiawych "dlc" i F2P to kolejna choroba rynku.. na szczęście to kolejny chory błądzącego M$ pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Płatne Alpha po licznych psiawych "dlc" i F2P to kolejna choroba rynku.. na szczęście
> to kolejny chory błądzącego M$ pomysł.

Przecież płatne alfy to w tej chwili domena PeCetów. Jeżeli na PC ten trend się przyjął to co w tym dziwnego że zmierza na konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 20:47, Smooqu napisał:

> Płatne Alpha po licznych psiawych "dlc" i F2P to kolejna choroba rynku.. na szczęście

> to kolejny chory błądzącego M$ pomysł.

Przecież płatne alfy to w tej chwili domena PeCetów. Jeżeli na PC ten trend się przyjął
to co w tym dziwnego że zmierza na konsole?


Nie mówie że to zjawisko pojawiające się z nikąd na konsolach. Mówie że dla mnie to choroba. A co do ostatniej cześci mojej wypowiedzi chodzi o to że M$ ma co robić więc bardzo mnie dziwią takie wypowiedzi. Nie wiem dlaczego ogólnie mam uczucie że M$ brnie do przodu ciągle nie ucząć się niczego. Ich styl wypowiedzi i pewna bezpośrednie wyjawianie swoich ambicji i planów.. cóż może nie jestem przyzwyczajony to głupiego gadania co ślina na język przyniesie. Może jednak wolałbym aby to co się mówi było sosem wiarygodnego PR polane i przemyślane.

Myślę po prostu że M$ zanim weźmie się za coś takiego niż wersje alpha musi dużo rzeczy u siebie jeszcze naprawić bo to wspieranie niezaleznych developerów to pic na wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne wersję alfa też mogą mieć swoje plusy. Możemy wspomóc twórców niezależnych, by projektowali więcej pomniejszych gier na konsole. To co mamy na PC-tach to istna wojna między developerami o fundusze zainteresowanych graczy. Jeśli alfa ma być płatna, to wersje pełną dostajemy z automatu za darmo yes ? Jeśli tak, to nie ma tu nic złego w przeciwnym razie, niech szukają naiwnych misiaczków :) Ogólnie cieszę się, że MS nastawił kurs na gry i daje większe im zainteresowanie. Oprócz Windowsa to zawsze był w tyle. Był nawet dalej od Sony, jeśli chodzi o wsparcie dla mniejszych wydawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GfWL to największa pomyłka na PC''tach, co do wersji alpha skoro na PC''tach się to przyjęło to i na konsolach się przyjmie. A co do OR to hmm na pewno jest to przyszłość będzie rozwijana aż do momentu kiedy osiągniemy coś takiego jak Nervgear (marzę o czymś takim ) kto oglądało Sword Art Online wie o czym pisze :D. Co do większego skupiania się na PC czyżby wyczuwał być może forze na Horizon na PC? Ale pewnie nie bo to ex na tą konsolę w końcu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XO i VR? Słaby hardware, gówno nie VR, nie oszukujmy się. Do kupy z Kinectem to by było niezłe combo dla klientów, którzy potrafią wiele wybaczyć. Płatne wersje alfa? Cudny pomysł z przenoszeniem chorób na inne platformy, oby na XO się skończyło, niech się zakicha na amen.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie konsoli od nowa, żeby było warto w nią inwestować dla takich rzeczy (szkoda, że już na to za późno);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś konsole były domena do szlifowanie gier wysokiej jakości. Podłączenie do internetu przyniosło możliwość patchowania i obniżyło szlify. Teraz te płatne Alfy to następny krok.... Szkoda gadać, idea konsol poszła do kosza, tu juz nie ma żadnego wymogu jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować