Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowa wersja Dark Souls II również nie będzie wyglądać jak na starym demie z TGS

78 postów w tym temacie

> Nie dam się w jajo robić, o nie. Namco, nigdy więcej moich pieniędzy nie zobaczycie,
> choćby nie wiem jaka gra była dobra.

Seems legit... Nie ma to jak zrezygnować z kandydata na grę roku z powodu gorszej grafiki, tym bardziej, że seria Souls nigdy piękna nie była. Jakoś nie pamiętam takiej fali hejtu za fakt, że GTA V nie wyglądało tak dobrze jak na screenach i zwiastunach.
Wasz wybór, reszta (w tym ja) pewnie będzie bawiła się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewaliście, głaskania po główkach i specjalnego traktowania? :D Przecież to konsolowa seria i tam znajduje się największe grono jej odbiorców. Seria, która zresztą nigdy specjalnie ładnie nie wyglądała, ale przyciągała projektem poziomów i klimatem - teraz jest nie inaczej (a nawet jeszcze lepiej).

Jestem też ciekaw jak to będzie z tym "anulowaniem preorderów", że też przytoczę pamiętną sytuację z bojkotowaniem CoD przez pecetowców - http://www.toptiertactics.com/wp-content/uploads/2011/01/boycottmw2.jpg. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

From obiecało mechanikę gry opartą na używaniu pochodni i potrzeby korzystania ze źródeł światła.
Wycofali się z tego, usunęli oświetlenie i teraz wszystko co miało być ciemne wygląda jak bury, rozjaśniony obraz ze złą gammą.
Miłego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o grafikę, tylko o sam fakt, że znowu leci się z graczami w kulki starając się im wcisnąć coś co faktycznie jest zwykłym kłamstwem. Grę kupie, ale pewno w cenie ok 20 zł gdzieś po przecenie. Nie ma to jak bezkrytycznie kupować wszystko, jeszcze kiedyś taki bezkrytycyzm odbije się na nas wszystkich, wtedy będziecie jęczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy robią nas bezczelnie w uja, a jeszcze ludzie ich bronią. To wszystko jest jakieś nienormalne. Jak się później nie dziwić, że co więksi gracze na tym rynku próbują ograniczać nasze prawa konsumenckie wprowadzając różnego typu ograniczenia, jak sami dajemy się kopać po dupie aprobując tego typu zachowania kupując ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zacząć tupać 30 lat temu, kiedy twórcami gier byli pasjonaci (czyli najczęściej kreatywni absolwenci nauk ścisłych). Teraz to sterylne środowisko krawatów i starannie wyprasowanych mankietów, można sobie palcem..;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż się musiałem zalogować...
jak widzę: "smutek", "preorder anulowany" i inne bzdury to faktycznie nic tylko grafa się liczy. a to że gra zbiera bardzo wysokie oceny i pretenduje do gry roku to już nie jest ważne...
a ja nieraz wracam np do gothica 2, gra już leciwa, grafika nie dzisiejsza, ale klimat i fabuła - genialne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 16:59, jasnygwint napisał:

aż się musiałem zalogować...
jak widzę: "smutek", "preorder anulowany" i inne bzdury to faktycznie nic tylko grafa
się liczy. a to że gra zbiera bardzo wysokie oceny i pretenduje do gry roku to już nie
jest ważne...
a ja nieraz wracam np do gothica 2, gra już leciwa, grafika nie dzisiejsza, ale klimat
i fabuła - genialne!

Jest tylko subtelna różnica między Gothic''iem 2 który po prostu się zestarzał a grą w której ewidentnie widać że oświetlenie i cienie pocięli na gotowej wersji. I niestety przez to wpływa to negatywnie na klimat kiedy wchodzisz do lokacji która wygląda jakby ktoś po prostu zapomniał dodać do niej cieni. Sam też zawsze przekładam gameplay nad grafikę ale też inaczej oceniam dawne gry które tak wyglądają przez ówczesne ograniczenia technologii a współczesne gdzie devsi po prostu nawalili(i mogli by jednak mieć na tyle czelności aby przestać za każdym razem dawać inny komentarz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 16:41, kodi24 napisał:

Trzeba było zacząć tupać 30 lat temu, kiedy twórcami gier byli pasjonaci (czyli najczęściej
kreatywni absolwenci nauk ścisłych). Teraz to sterylne środowisko krawatów i starannie
wyprasowanych mankietów, można sobie palcem..;

Ja nie pozwolę z siebie robić idioty, który łyka wszystko co mu podsuną. Na szczęście są jeszcze w tym grajdole firmy i twórcy, którzy wiedzą czym i jak ważna jest wiarygodność w biznesie i nie pozwalają z siebie robić sprzedajnej panienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie gre dla siebie , czy dla nich . Mnie nie obchodzi co mówili i nie placze , bo nie dali ulepszomej grafiki . Liczy się klimat , a nie grafika np. Do pierwszych gothiców jeszcze wracam pomimo , że minęło już tyle lat chce jeszcze w tą gre pogrywać , a takiego crysisa 3 przeszedłem na raz i nie mam zamiaru nigdy wracać do tej produkcji , ponieważ po za grafiką ta gra nic nie pokazuje , a po dłuższej rozgrywce sama grafika nie zachwyca , więc nie wiem po co te płacze w komentarzach. Nie podoba się nie kupuj pomimo , że na rynku jest jak na lekarstwo gier z dobrym klimatem.

Pozdrawiam Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 15:47, Piotrek_K napisał:

A teraz co? Łyso Wam :D?


Zobaczymy komu będzie łyso jak modderzy się zabiorą za robotę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jasnygwint Tylko że Gothic 2 na swoje czasy miał bardzo dobrą grafikę czego nie można powiedzieć o DS 2. Do tego usunęli mechanizm polegający na mrocznych lokacjach które trzeba rozświetlac pochodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 17:14, Bambusek napisał:

Zobaczymy komu będzie łyso jak modderzy się zabiorą za robotę ;]


Tym chcącym w pełni czerpać z fair play multi :]


Niemniej ta cała sytuacja jest tragiczno-śmieszna. Tragiczno, bo juz mnie krew zalewa od tych wszystkich kłamstw, bullshotów i budowania na tym hype''u. Oczywiście, Souls jako seria to nie grafika, ale co im szkodziło przedstawiać sprawy tak jak się mają? To nie jest seria dla pikselowych onanistów, nigdy nią nie była, więc po co te ściemy?
Śmieszna, ponieważ pewna grupa uwierzyła, że pc jest teraz priorytetem (a jak widać na załaczonym obrazku to on nikogo) przy tej typowo konsolowej serii i nastawiła się na niewiadomo-co. No i teraz płacz, anulowanie "preorderów", itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 17:09, Dadziol20 napisał:

Ja nie pozwolę z siebie robić idioty, który łyka wszystko co mu podsuną.


Za długo ludzie nie zwracali na to uwagi, żeby teraz ktoś to poważnie potraktował;

Dnia 25.03.2014 o 17:09, Dadziol20 napisał:

Na szczęście
są jeszcze w tym grajdole firmy i twórcy, którzy wiedzą czym i jak ważna jest wiarygodność
w biznesie i nie pozwalają z siebie robić sprzedajnej panienki.


Będą tacy dopóki nie mogą lub nie muszą być inni. Jeśli zajdzie potrzeba sentymentów nie będzie- biznes growy to już nie chroniczne, garażowe popijawy a solidna, przemysłowa gałąź, która dźwiga ciężkie grona, tendencja do wciskania klientom kitu nie będzie maleć, wręcz przeciwnie. Można powiesić obraz w stodole, ale to wciąż będzie stodoła, nie galeria sztuki. Ten proces utrwalał się chyba zbyt długo a do tego nadano mu jeszcze 150 dodatkowych imion, o których rzadziej się wspomina (pomimo iż jeszcze parę lat temu peany powstawały na ich pohybel- to kolejny dla mnie znak, że klientela ma dziś gówno do powiedzenia. Chyba, że mieszka w Stanach i ceni sobie prospołeczność ichniego wymiaru sprawiedliwości);


@lis_23: A czy miała ona znaczenie -przykładowo- w Falloucie? On nawet w swoim okresie był szpetnawy, ale klimatu dostarczał więcej niż przeciętna erupcja wulkaniczna ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 17:30, adam_wielki napisał:

Bardzo minimalny.

No, ja jestem ciekaw co oprócz grafiki kształtuje klimat w tej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 17:24, lis_23 napisał:

A czy oprawa graficzna nie ma wpływu na klimat gry?.


Grafika jest ważna i od kiedy pamiętam zawsze tak było. To był i jest nadal wyznacznik rozwoju technologicznego w tej branży. Gadanie, że w grach grafika się nie liczy jest śmieszne od kiedy wprowadzono w grach komputerowych ten element. Książki też mają fabułę i klimat, jeżeli są dobrze napisane, a grafiki nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować