Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Preorder na PS3 i pierwsza proponowana cena!

61 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2006 o 22:42, 1602 napisał:

> w sumie gdy ps2 debiutowała to miała cene troche ponad 2000zł
W UE, PS2 w dniu premiery kosztowało nieco ponad 1400zł, czyli o 1000zł mniej niż PS3 i chyba
właśnie dlatego wszyscy lamentują:)

W sumie ps3 gdyby nie miało tej swojej wady konstrukcynej (w skrócie powiem ram)to gbox 360 i ps3 powine być konsolami bardzo "żywotnymi"(5 lat conajmiej), a to z powodu technologji która teraz wydaje się niema "taniego" wyjścia więc porównywanie tych generecji konsol nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2006 o 22:54, kujot2 napisał:

wiekrzą
twożenia
wiekrze zwiekrzenie mocy
kilkadziesiot
zejśćie
apstrakcyjna
drógiej


Nie pisz tak "mondsze", tylko trenuj ortografię O_o ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fani PlayStak''ow moga sie juz teraz zalamac :D. Spoko chlopcy i dziewczeta...Kupie wam chusteczki zebyscie mogli ocierac lzy xP.

2450zl...PRZESADA. Przeciez to nie stanieje do 1500zl do jakiegos 2010 roku! Matko...Porabalo to cale Sony...

Ja obstawiam (na zwyciestwo w wyscigu konsol nowej generacji) na Wii. Grafika moze i powalajaca nie jest (wyglada tak jak troche lepsza niz PS2) ale za to grywalnosc ktora oferuje dzieki unikalnemu kontrolerowi...To bedzie swietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, że konsola ma mniej zalet niż komputer. Z mojego doświadczenia (a mam i PC i PS2) wynika, że konsola jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu:
nie trzeba martwić się o sterowniki, wirusy, sprzęt, zawieszanie i instalowanie, ma większe możliwości techniczne (i nie wmawiać mi że tak nie jest: w okresie jak wychodziła PS2 jaki komp mógł jej dorównać???), pad jest dużo wygodniejszy w sterowaniu, każda gra chodzi płynniej, daje możliwość zagrania w takie produkcje jak Final Fantasy czy Jak), można oglądać DVD na ekranie telewizora, a nie ślęczeć przed monitorem. itp.

Co do ceny PS3 to jakoś specjalnie mnie nie podnieciła, myślałem nawet, że zaproponują wyższą. Ja jednak sądze, że zawsze bardziej opłaca się kupić taką konsole gdzieś w półmetku jej użytkowania tzn. za jakieś 2 lata. Cena nie powinna przekraczać 1000zł a do tego ma się wybór najlepszych gier w seri PLATINUM praktycznie za grosze.

Reasumując- współczyuje ludzią co wywalą teraz na maszynkę 3000zł aby zagrać w jakieś 4 badziewne gry o których nikt jeszcze nie słyszał (bez Singstara)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy dolarem a euro to mniej więcej 22 %. Dziwny zbieg okoliczności? No nie wiem. To wyjaśnia, dlaczego Sony i nie tylko Sony, jak również wiele innych firm, traktuje Dolara i Euro 1:1. Często widzę gwiazdki przy cenie w euro z dopiskiem "vat included" :] Jednym z takich przykladów poza Sony jest CCP ze swoim EVE online. Wiem, nie wszędzie jest 22 % Vatu, w niemczech jest 17 %, tutaj bym powiedział, że 5 % to marża pośredników, albo dodatkowy zysk firmy.

Zastrzegam, że to tylko taka moja hipoteza :P Nie jestem pewien ile w tym prawdy, i nawet sie nie pofatygowałem, by sprawdzić jaki jest VAT w pozostałych krajach unii europejskiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 23:11, kujot2 napisał:

W sumie ps3 gdyby nie miało tej swojej wady konstrukcynej (w skrócie powiem ram)to gbox 360
i ps3 powine być konsolami bardzo "żywotnymi"(5 lat conajmiej), a to z powodu technologji która
teraz wydaje się niema "taniego" wyjścia więc porównywanie tych generecji konsol nie ma sensu.

Ma sens, ponieważ PS2 dzięki swojemu "wspaniałemu" Emotion Engine (tak wspaniałemu jak teraz PS3;) miało być konstrukcją wyprzedzającą wszystko i wszystkich o sterowaniu rakietaimi z grzeczności nie wspomnę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:35, nievil napisał:

(...) co z tego, że masz mega wypasionego pc, skoro gry są delikatnie mówiąc "średnie" a tytuły
70% najlepszych developerów nie trafiają na pc tylko na konsole, ewentualnie powstanie jakaś
konwersja (z "litości") na pc np. RE4 albo DMC3. To gry stanowią siłę napędową konsol i stanowią
jej największy atut - bezstresowe granie bez typowo pecetowych problemów (instalacja, sterowniki,
itd...).


Zapomniałeś dodać, że największe legendy powstały na właśnie kompa a nie konsolke. A bezstresowe granie to bezsens. Ja tam wole wiedzieć jakie oprogramowanie mam na swoim sprzęcie, jak się go pozbyć i co ulepszyć. Pieca ulepsze za rok, a na konsolke mam czekać 5 lat czy ile tam?

Dnia 02.07.2006 o 21:35, nievil napisał:

Ciekawe ile na tym forum osób (większość nieletnich, ale na nikogo nie wskazuję) będzie
miało problemów z uruchomieniem Crysis w średnich detalach, ba! ile osób wogóle tę grę uruchomi
i ile będzie kosztował sprzęt by ją uciągnąć w wysokiej jakości ? A wielu będzie chciało w
ten tytuł zagrać - nie ma to jak pecetowa różnorodność rodzajów gier (albo fps albo strategia,
albo symulator albo mmo). Sama karta graficzna będzie kosztowała tyle co PS3 - zaraz ktoś powie,
że można poczekać rok i wtedy sprzęt będzie tani, OK zgodzę się z tym, tylko to samo można
powiedzieć o konsoli - też można poczekać a nie od razu krytyka, bo "PS3 jest za drogie, pier*olić
konsole, pc jest najlepsze..." itd.


O ile będzie ktoś w to długo grał. Taką samą gadkę słyszałem przy Doomie, Half Life 2, Quake 4, że kompy nie wyrobią. A tu lipa. Zresztą jak powiedziałeś, nie ma to jak różnorodność, kto cię zmusza do Crysis?

Dnia 02.07.2006 o 21:35, nievil napisał:

Sam poczekałem odpowiednią ilość czasu i kupiłem PS2 za 1900 zł, X360 za 1600(premium) i poczekam,
aż PS3 zajdzie do 2 kafli i też kupię a fachowe komentarze właścicieli blachy odnośnie konsol
trochę są już nużące ("pograłem trochę w empiku i się znam") i żałosne. Zresztą ciekawi mnie
jedno : po kiego c*uja się w tym temacie wypowiadają skoro i tak w życiu nie kupią konsoli
i nie zmienią swej "wiary" ? Naprawdę nie wiem...Przecież nie z zazdrości;)


No to widzę, że masz na czym pograć w domu. Ja tam chociaż w DMC bym chciał. :) Ale wracając do tematu, duża rzesza ludzi uwielbia rozbudowane gry, którymi są zazwyczaj rpg i strategie. Pozatym gry na pieca są tańsze i jest ich więcej, częściej wychodzą. No wiem, że ktoś powie że rynek konsol dopiero się rozkręca. Chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że przyszłość będzie należała do takich małych urządzonek, które zabierając ze sobą do kina, na przystanek, na wakacje będziesz mógł w wolnej chwili włączyć na zasadzie budki telefonicznej i grać. -> lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to ze PS2 jako konsola miala racje bytu-mowilo sie "że konsole sa tylko do gier i po to sie je kupuje i nie ma ich co porownywac do pc". Teraz zas PS3 ma byc szroko pojetym "centrum rozrywki multimedialnej"... tylk o ze owo centrum nawet przy takich kosztach nie bardzo moze sie rownac z kompem (jako centrum rozrywki) bo tylko na kompie moge ogladac televizjie-nagrac sobie film ewentualnie wypalic go sobie na plyte, posluchac muzyki - pobrac nowe utwory z internetu pogadac z ludzmi na czacie - wyslac sms-a zadzwonic do kumpla ze skypa do tego popracowac nad grafiko czy pograc w jakas giere.. gdzie tu porownanie.....Ps3 jako konsola mialo by to sens-zwlaszcza przy nizszych kosztach...Ps3 jako centrum multimedialne za taka kase....jakos tego nie widze...stanowczo jako centrum mm wole kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I później Sony się dziwi że w Europie Środkowo-Wschodniej sprzedaż jest marginalna .Pewnie jak się ceny robi zaporowe .Nie wszędzie się zarabia jak w Stanach ,Japonii i Zachodniej Europie .Znów trzeba będzie czekać aż stanieje Ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nie interesuje się Europą jako głównym rynkiem. USA i Azja to główne miejsca zbytu.

Co do niezawieszalności konsol - grając z 7 lat temu w MGS na PS gra się zawiesiła... a grałem bez MC...

No i na koniec - przestańcie walczyć o to, co jest lepsze, bo tylko przedłużacie żenujące starcia o wyższość Atari nad C64; WoW''a nad GW; DS nad PSP itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest mieć komputer, który dosyć szybko się zestarzeje, ale będzie dalej służył do grafiki, gadania przez komunikatory itp. i konsolę, która będzie długo służyła do grania. Do grania między tworzeniem grafiki, gadaniem przez komunikatory itp. :D. Rozejm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 21:35, nievil napisał:

Widzę, że w temacie dominują same wypowiedzi blacharzy, którzy łapią "bulwersa" z ogłoszonych
pierwszych preorderów i samej ceny PS3, przy okazji wywyższając swoje blaszane obiekty adoracji
do niewiadomo jakiej rangi. Robi mi się niedobrze jak to wszystko czytam. Danej konsoli nie
ocenia się po cenie, każdy głupi to wie...
(...) co z tego, że masz mega wypasionego pc, skoro gry są delikatnie mówiąc "średnie" a tytuły
70% najlepszych developerów nie trafiają na pc tylko na konsole, ewentualnie powstanie jakaś
konwersja (z "litości") na pc np. RE4 albo DMC3. To gry stanowią siłę napędową konsol i stanowią
jej największy atut - bezstresowe granie bez typowo pecetowych problemów (instalacja, sterowniki,
itd...).Ciekawe ile na tym forum osób (większość nieletnich, ale na nikogo nie wskazuję) będzie
miało problemów z uruchomieniem Crysis w średnich detalach, ba! ile osób wogóle tę grę uruchomi
i ile będzie kosztował sprzęt by ją uciągnąć w wysokiej jakości ? A wielu będzie chciało w
ten tytuł zagrać - nie ma to jak pecetowa różnorodność rodzajów gier (albo fps albo strategia,
albo symulator albo mmo). Sama karta graficzna będzie kosztowała tyle co PS3 - zaraz ktoś powie,
że można poczekać rok i wtedy sprzęt będzie tani, OK zgodzę się z tym, tylko to samo można
powiedzieć o konsoli - też można poczekać a nie od razu krytyka, bo "PS3 jest za drogie, pier*olić
konsole, pc jest najlepsze..." itd.
Sam poczekałem odpowiednią ilość czasu i kupiłem PS2 za 1900 zł, X360 za 1600(premium) i poczekam,
aż PS3 zajdzie do 2 kafli i też kupię a fachowe komentarze właścicieli blachy odnośnie konsol
trochę są już nużące ("pograłem trochę w empiku i się znam") i żałosne. Zresztą ciekawi mnie
jedno : po kiego c*uja się w tym temacie wypowiadają skoro i tak w życiu nie kupią konsoli
i nie zmienią swej "wiary" ? Naprawdę nie wiem...Przecież nie z zazdrości;)


hmm mam kilka pytań do ciebie jak taki ,,stary i mądry jesteś,,
1. Z czego napisałeś ten post
2.Wymieńmi dobre strategie , RPG , FPS na konsole

p.s mam PSP PS2 PS1 i..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> (w technologi budowy komputera 90nm wiekrze zwiekrzenie mocy była by nie do ochłodzenia chyba że ciekły
> azot ale zastowanie w konsoli jest niemożliwe)każdy z jakimś mega systemem chłodzący i niezbyt albo zmiejsze
> warstwy o kilkadziesiot nm Wiec zejśćie do granicy nanotechnologi lub odejścia od systemu bitowego.

Ręce opadają... nie dość, że ortografia stoi na poziomie niższym od poziomu kreta na Żuławach to i sens wypowiedzi zagubiony pomiędzy czwartą a piątą klasą szkoły podstawowej.
Po kolei:
Już R600 do ATi najprawdopodobniej będzie wykonany w technologii 80nm więc nie wiem o-so-chozi...
Chłodzony będzie normalnie za pomocą radiatorów bądź miedzianych bądź aluminiowych, gdyż wraz ze mniejszaniem technologii wykonania wafli zmniejsza się zapotrzebowanie prądowe tranzystorów, więc i moc (w skali pojedynczego tranzystora) jest mniejsza.
Chłodzenie azotem możliwe jest jak najbardziej tak i w konsolach jak i w innych urządzeniach - nie wiem nawet jak zbić tak "argument", bo co za problem przymocować do czegoś blok?
O "odejściu od systemu bitowego" (chyba raczej dwójkowego) wolę raczej nie myśleć - jak inaczej w technologii cyfrowej przekazać informację? za dużo Star Treka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:28, Crusader.et napisał:

2.Wymieńmi dobre strategie

To może w takim razie ja wymienię kilka, co najmniej świetnych strategii, w które miałem przyjemność grać:
Pikmin, Pikmin2, trzy części Advance Wars oraz Age of Empires, i choć konsole nie są stworzone do strategii to przy tych, które wymieniłem, bawiłem się równie dobrze co na PC, a czasem nawet lepiej, szczególnie w Pikmin 2:)

Poza tym ta wojna jest bez sensu, ale co tam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crusader.et ->
ad1 - co masz konkretnego na myśli ? proszę o konkret bo pisałem z własnych doświadczeń - mam pc i też (swego czasu dużo) gram.
ad2 - no to lecimy według konsol...
psx - wszystkie wynalazki squaresoft (powinieneś wiedzieć skoro masz psx''a) : wszystkie final fantasy, final fantasy tactics, front mission, xenogears, chrono chross, parasite eve, vagrant story, Vandal hearts, Suikoden, Breath of fire, alundra, quake 2, duke nukem time to kill, alien trilogy, alien resurrection, warcraft, command&conquer, c&c red alert, warhammer dark omen, warzone parę starszych gier, których nazw nie pamiętam a grałem m.in taka gra-strategia z mechami, gdzie programowało się AI mechów (nie armored core) - w te tytuły grałem ale na 100% nie wymieniłem wszystkich tytułów z gatunków, o które pytasz
n64 - quake, quake 2, doom2, perfect dark, turok 1&2, starcraft, zelda
DC - Shenmue, Skies of arcadia, quake3, unreal tournament
PS2 - masz i nie wiesz ? może Ring of red coś ci mówi albo half life ? dorobek square-enix chyba znasz ?
Xbox - half life 2, Doom 3 , Riddick, Halo 1&2, gry bioware, morrowind, fable
napisałem te gry, które znam bo w nie grałem - a na bank nie są to wszystkie gry o które się upominasz, bo w "srednie" i ""słabe" gry ja nie gram...(i nie musisz sprawdzać mojego dorobku growego...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Nievil, mam pytanie: grałeś w Gothica??? A w Planescape: Torment??? W Unreal Tournament??? W Enemy Territory??? W Diablo II??? Owszem, takie gry nie wychodzą codziennie, ale jak już wyjdą... Zresztą, połowa konsolowców do dziś gra w FF VII, a sporo PC-arzy tnie w Diablo... i w Śieci, a nie solo.

A, jeszcze jeden RPG: FALLOUT. I to zamyka sprawę. Idź się utop w sedesie, a nie obrażaj wszystkich w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:59, KornicK napisał:

O "odejściu od systemu bitowego" (chyba raczej dwójkowego) wolę raczej nie myśleć - jak inaczej
w technologii cyfrowej przekazać informację? za dużo Star Treka...

może mu chodziło o DNA czy coś w tym stylu. teoretycznie możliwe, ale... na dzień dzisiejszy to tak jak praktyczne zastosowanie fuzji do pozyskiwania energii - nierealne.
jeśli zaś chodzi o system binarny, to są ludzie, którym marzy się system trójkowy zamiast dwójkowego - wedłóg nich byłby bardziej efektywny... ale z drugiej strony implementacja czegoś takiego w sprzęcie jest raczej kłopotliwa - z dwójkowym to wiadomo: jest prąd = 1, nie ma prądu = 0... a 2 jak to ująć w takim układzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 14:44, Bartold-1991 napisał:

Hej, Nievil, mam pytanie: grałeś w Gothica??? A w Planescape: Torment??? W Unreal Tournament???
W Enemy Territory??? W Diablo II??? Owszem, takie gry nie wychodzą codziennie, ale jak już
wyjdą... Zresztą, połowa konsolowców do dziś gra w FF VII, a sporo PC-arzy tnie w Diablo...
i w Śieci, a nie solo.

A, jeszcze jeden RPG: FALLOUT. I to zamyka sprawę. Idź się utop w sedesie, a nie obrażaj wszystkich
w dyskusji.


Ej, czy ja kogoś obraziłem ? To ty teraz mnie obrażasz. Przy okazji pokazujesz jaką masz kulturę o ile taki wyraz nie jest ci obcy...Musisz mieć potwornego "handikapa" skoro nawet nie wiesz co napisałem w swoich postach - krytykowałem brak jakiejkolwiek wiedzy zatwardziałej grupy pecetowców na temat konsol - krytykują ceny konsol a i tak w życiu ich nie kupią, bo wolą pc - nie krytykowałem wszystkich, tylko "fachowców" co specjalnie komuś muszą obrzydzić zdanie na temat konsolek - one nigdy nie były tanie, a widać dopiero teraz niektórzy zauważyli ich cenę (?). Nigdzie też nie napisałem, że gram TYLKO na konsoli. Mam pc - przecież w jakiś sposób czytam te twoje marne wypociny - i grałem w większość gier. Skończyłem wszystkie gry Bioware''u i Black Isle, a to nie są jedyne "perełki" na rynku pc. Napisałem, że 70% najlepszych developerów wydaje swe gry na konsole - a jak widzę nie potrafisz odgadnąć, że reszta (30%) to są produkcje na pc m.in Valve, Blizzard i parę innych zdolnych ekip - ale generalnie większość gier na pc to "masówka" - leżąca za marne pieniądze w koszach w hipermarketach. Pewnikiem nie masz konsoli i wyżywasz się na kimś kto ma do takiego sprzętu dostęp na codzień - gdybyś miał to byś mnie nie obrażał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować