Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Carmageddon: Reincarnation - wrażenia z wersji alfa

21 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Jeszcze kilka miesięcy temu mogło wydawać się, że seria Carmageddon to relikt przeszłości, który co prawda można czasem powspominać z rozrzewnieniem, ale który pozostanie w niej zakopany równie głęboko co trumna w ziemi, a wszelki próby wykopania jej stamtąd winny być karane równie mocno co dewastacje cmentarzowych pomników. Wybaczacie ten ponury początek, ale to w końcu Carmageddon - gra o rozjeżdżaniu przechodniów.

Przeczytaj cały tekst "Carmageddon: Reincarnation - wrażenia z wersji alfa" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w grze gra muzyka Fear Factory, notabene, utwór z pierwszej części gry. A Carma 2 miała nie tylko Ironów, ale i sporo elektroniki, więc pewnie by się dało połączyć i jedno i drugie.

Co do narzekań. Mnie akurat podobało się to, że grało się jak w starego Carmageddona. Właściwie nie wiem, co można zmieniać. Dać wielki otwarty świat? Teraz każdy to robi.
Dawno już w żadnej grze (na PC) nie było porządnego trybu kariery, w którym trzeba było wydawać pieniądze żeby podrasować i kupować auta. Gra daje pełną swobodę jeśli chodzi o możliwość ukończenia danego wyścigu, co tu zmieniać?

Osobiście też cenię średniej wielkości mapki o oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądzie, a tutaj akurat Carmageddon chyba nigdy nie zawodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma w ogóle pierwsze zdanie? kickstarter skończył się powodzeniem prawie 2 lata temu, a potem dostali jeszcze kase od bullfroga, czemu ktoś miałby sądzić parę miesięcy wstecz że seria nie powróci?
Oczywiście musiały pojawić się standardowe porównania do NCG- to że carma i ncg są w alphie to jest tylko i wyłącznie decyzja twórców, jakby Bugbear napisał ze ich gra jest w becie to ani by nie kłamali ani nikt by się nie czepiał. Prawie wszystko w Carmie jest placeholderem lub jest niedokończone, ustosunkowałbym się do tego. Jeżeli autor nie widzi sensu w tym projekcie to niech spojrzy na stronę kickstartera, fora Carmageddona, zapisy i opisy wrażeń ludzi grających i fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 20:11, felthat napisał:

Jaki sens ma w ogóle pierwsze zdanie? kickstarter skończył się powodzeniem prawie 2 lata
temu, a potem dostali jeszcze kase od bullfrogau

Od Bullfroga? Bullfrog nie istnieje od 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest właśnie taki Carmageddon 1 z dzisiejszymi bajerami. Jakby twórcy nagle zmienili zdanie i zaczęli kombinować to pluł bym na to, że wpłaciłem 20$. Więc mam szczerą nadzieje, że nic w ich planach się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ideą większych projektów z KSa jest to, że NIE mają być kolejnym do zarzygania nudnym i odtwórczym powieleniem korporacyjnego kotleta. Nie mają prawa też wyglądać jak te kotlety, bo jest różnica między 600 tysięcy a 6 milionów w budżecie (a i tak pewno zaniżam tym wszystkim Gran Turismo, Forzom i innym NFSom). Mario Kart będący na przeciwnym biegunie carmaggedona też nie musi być (foto)realistyczny i z otwartm światem by ludziom się podoboać. Pozwólmy carmaggedonowi byc carmaggedonem, a jak się nie podoba.. cóż, ufunodwali go gracze graczom, tyle w temacie.

btw otwarty świat w ścigałkach ssie, mapy są wtedy tak nudne i monotematyczne że zęby bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi coś umarło w grach to powinno zostac już martwe.
Już z gówna jest lepszy pożytek niz z umarłego.
Dlatego szkoda pracy ludzie kreatywnych na lipny pomysł.
Ludzie na takie coś nie głodują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 21:27, dark_master napisał:

btw otwarty świat w ścigałkach ssie, mapy są wtedy tak nudne i monotematyczne że zęby bolą.

Akurat Carmageddon był chyba jedyną dobrą ścigałką z otwarym światem, bo owych otwartych światów miał kilkanaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko mam jeden zarzut na razie - dlaczego samochod Maxa nie wyglada juz tak :( ->>
> http://bi.gazeta.pl/im/8/11684/z11684268Q,Carmageddon--Reincarnation.jpg ?
>
> Moze jeszcze wroca do tego modelu
Były dwa koncepty. Z tego, co wiem, ale to było dawno temu, więc i plany Stainless mogły się zmienić, ten wóz miał trafić do ludzi, którzy zapłacili daną kwotę na Kickstarterze. To miała być limitowana wersja Eagla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, iż ludzie napalają się na tę grę (w tym i ja) a zapominają o jednym.. pierwotnie premiera miała być w I kwartale 2013 roku (i to juz po otrzymaniu kasy na zrobienie wersji pod konsole i przesunięciu premiery). A w artykule wyczytałem że premiera final wersji ma być pod koniec 2014. No to juz 2 lata obsuwy.. jak narazie.. To nie wróży dobrze, wystarczy spojrzeć jak gra wygląda jakościowo, a teoretycznie rok temu powinna mieć premierę. Na dodatek obserwuje tematy na forum gry, w dziale steam i no cóż.. tak tak, alpha sralpha ale gra nie widziała słowa optymalizacja, do minimal wymaga hd 7800 (od nvidii nawet nie podali co potrzebuje) i bardzo mocnej i3 (3.4 ghz), i ogólnie są spadki fps bardzo częste do 2-5fps nie ważne jaki posiadasz sprzęt.
Bardzo chciałbym aby ta gra wyszła, tak jak pierwotnie była ''zapowiadana'' przez twórców, ale coraz bardziej zaczynam realnie patrzeć na ten produkt, czas jego tworzenia, zapowiedzi, i jakość gry po tylu latach.. wszystko powoduję iż chęć oczekiwania na grę drastycznie spada z każdym kolejnym materiałem promocyjnym gry :( No nic.. pogram w Carma II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatnio na PS3 w Twisted Metal i tak sobie pomyślałem.. kurde zagrałbym sobie w Carmagedon, i proszę... może już nie przesuną premiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 22:06, ajax34 napisał:

Czy ta muzyczka to nie przypadkiem podkład z walki Scorpiona z Johnny Cage''m z MK 1995?


Yep, to ten sam utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jaki sens ma w ogóle pierwsze zdanie? kickstarter skończył się powodzeniem prawie
> 2 lata
> > temu, a potem dostali jeszcze kase od bullfrogau
> Od Bullfroga? Bullfrog nie istnieje od 10 lat.
Kolega nie wyraził sie jasno, dostali kase od udziałowca Lesa Edgara, który był założycielem Bullfroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować