Zaloguj się, aby obserwować  
Marteusz

Prośba o wypełnienie ankiety

7 postów w tym temacie

Widzę drobny problem. Na samym początku zaznaczasz, aby nie wypełniać ankiety, jeśli nie ogląda się tej stacji telewizyjnej, ale pierwsze pytanie właśnie tego dotyczy. Czy w takim razie można odpowiedzieć na nie negatywnie i wysłać mimo to ankietę, czy jednak nie robić tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 14:17, McFlash napisał:

Widzę drobny problem. Na samym początku zaznaczasz, aby nie wypełniać ankiety, jeśli
nie ogląda się tej stacji telewizyjnej, ale pierwsze pytanie właśnie tego dotyczy. Czy
w takim razie można odpowiedzieć na nie negatywnie i wysłać mimo to ankietę, czy jednak
nie robić tego?


Przecież cała ankieta dotyczy TVN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 18:53, McFlash napisał:

Pierwsze pytanie i uwaga przed nim wzajemnie się wykluczają. Dlatego zastanawiam się,
co jest ważniejsze.

Tak, jak ja to widzę to:
1. Telewidzowie to nie jest grupa wyłącznie zwolenników czy też przeciwników TVT. Jedni lubią TVN bardzo, inni mniej, jeszcze inni jeszcze mniej, są całkowicie obojętni, umiarkowani przeciwnicy i zdecydowani przeciwnicy. Oczywiście każdy, nawet zdecydowany przeciwnik włączy TVN, jak akurat jest tam jakiś film, którego dawno nie widział (czasem nawet wcale nie widział), a na wszystkich innych programach są tylko gorsze, lub bardziej znane.
2. Ankieta, jak dla mnie, jest tendencyjna. Skierowana jest do grupy od zwolenników, do ludzi obojętnych wobec TVN. Dla przeciwników nie ma miejsca, a co za tym idzie, praktycznie nie ma miejsca na uzasadnienie, dlaczego TVN komuś się nie podoba.
3. Wnioski jakie będzie można wyciągnąć z tej ankiety będą, bo muszą być, tendencyjne i stawiające TVN w lepszym świetle, niż na to zasługuje. Bo praktycznie nie wypowiedzą się przeciwnicy. Wiesz co mi to przypomina? Treść wypracowania, które podobno było naprawdę w szkole: "Kto jest największym człowiekiem naszych czasów i dlaczego Józef Stalin?"
4. Ponieważ czasem jestem zgryźliwy, to tytuł ankiety można zmienić na "Jaka jest najlepsza telewizja w Polsce i dlaczego jest to TVN?" Tak, jest to przegięcie, ale, jak wspomniałem, jestem czasem zgryźliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować