Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Subskrypcje w TES Online były wspólną decyzją Bethesdy i jej właściciela

35 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Problemem gier z abonamentem nie jest sam system, ale zawartość oferowana przez twórców - do takich wniosków dochodzi Pete Hines w przededniu premiery opartego na subskrypcjach The Elder Scrolls Online.

Przeczytaj cały tekst "Subskrypcje w TES Online były wspólną decyzją Bethesdy i jej właściciela" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to iż bethasda ma w nosie tych co nie grali w beta weekendach i to iż nie zrobią trialu iż wychodzą z założenia że kto chciał to pograł i sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szybko zejdą z tej subskrybcji... Identycznie jak RIFT czy SW TOR...

Nie zapominaj, ze gra F2P w przypadku SWTOR jest mocno okrojona, wzgledem tego, co ma sie dzieki subskrypcjom. Wiec do kitu taki F2P. Bez sensu taka gra - jak beta niemal. A abonament miesieczny kosztuje ponizej 30 zlotych aktualnie, wiec lepiej, niz w innych grach MMO. Poki co na miesiac bakcyla lyknąłem ;]
Osobiscie baaardzo zaluje, ze WildStar nie jest pay 2 play chociaz .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Problemem jest to iż bethasda ma w nosie tych co nie grali w beta weekendach i to iż
> nie zrobią trialu iż wychodzą z założenia że kto chciał to pograł i sprawdzi.

Ymm.
Po to byly bety właśnie. Było ich od groma, a klucze nawet tu na forum wrzucano bo ludziom trafiało się po parę/naście.
Ich założenie jest słuszne. Kto był zainteresowany ogarnął beta weekendy. Nie każde nowe mmo daje otwarte bety.
A triala ESO dostanie pewnie prędzej niż później, po tym co widziałem w betach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wildstara możesz opłacać przez kasę w grze. Mają tam coś ala "token subksrypcji". Daje on 30 dni gry. Kupujesz go za prawdziwy hajs, ale... możesz go sprzedać w grze za walutę grową innym graczom. Więc kupisz Wildstara raz, nieco więcej pofarmisz i kupisz od kogoś suba. Imo fajne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 14:25, Sipso napisał:

Imo fajne rozwiązanie.


Fajne ale dla tych, ktorzy nie maja nic przeciwko pracy w grze.
Ja tam wole gre w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pierwsze takie rozwiązanie wprowadziło EVE online sprawdziło się to ale po paru latach zaczeto projekt wycofywać. Chociaż nadal jest on możliwy to co raz mniej osób z niego chciało korzystać.

Moim zdaniem tak powinno być w każdej grze mmo bo tak czy siak i tak twórcom ktoś płaci za to 30 dni.. czy to jest istotne kto płaci czy pan a czy pan b ?:)

Tylko trzeba coś wprowadzić co by mogło być walutą na taką wymianę, nie typowy gold a jakieś np. sztabki czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 14:44, Kafar napisał:

Chociaż nadal jest on możliwy to co raz mniej osób z niego chciało korzystać.


Obrót PLEX''ami w EVE jest ogromny, jednak tam market działa tak jak należy, bo kontrolę nad nim mają gracze, a wszystko można stracić czy nawet oszukać nieuważnego kontrahenta. PLEXy sprzedają się pewnie świetnie, szczególnie gdy straty największych korporacji idą w setki bilionów ISK ;)

W Wildstar takiej możliwości nie ma. Podobnie jak w WoW''ie nic nie powstrzyma nikogo przed zamianą gold = PP etc.

Dnia 02.04.2014 o 14:44, Kafar napisał:

Tylko trzeba coś wprowadzić co by mogło być walutą na taką wymianę, nie typowy gold a
jakieś np. sztabki czy cos.


Jak wyżej, pomysł dobry ale w grze w której nic graczowi nie grozi, market będzie się opierał tak jak w WoW''ie na craftowanych na potęgę miksturach, runach, czy sprzedawaniu materiałów do tego potrzebnych - w większości przez boty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 14:20, Dragoon84 napisał:

Nie zapominaj, ze gra F2P w przypadku SWTOR jest mocno okrojona, wzgledem tego, co ma
sie dzieki subskrypcjom. Wiec do kitu taki F2P. Bez sensu taka gra - jak beta niemal.
A abonament miesieczny kosztuje ponizej 30 zlotych aktualnie, wiec lepiej, niz w innych
grach MMO. Poki co na miesiac bakcyla lyknąłem ;]
Osobiscie baaardzo zaluje, ze WildStar nie jest pay 2 play chociaz .....


SW TOR to taki niewypał że szkoda nawet wspominać ale RIFT jest w pełni F2P, do kupienia są tylko jakieś tam wizualne duperelki i ma się lepiej ta gra niż za czasów abonamentu ;>, z resztą TERA i AION też przeszli na F2P i jakoś mocno okrojone nie są, identyczny los pewnie czeka TESO bo jak dla mnie niczym nowym nie zachwyca od MMO jakich multum na rynku, chociaż gdyby ten abonament zmniejszyli (15 dolców/m-c) to może i bym sprawdził ten tytulik (lubie świat Scrollsów i grałem w każdą część SP ). BTW A wildstar przypadkiem nie jest właśnie P2P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy myślący człowiek wie, że to marketing.
Najpierw abonament, by zedrzeć jak najwięcej kasy z napalonych graczy, a później gdy już entuzjazm tytułem zacznie stygnąć to przejdą w model f2p z mikropłatnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te całe TESO to jeden wielki skok na kasę. Nie dość, że grę trzeba kupić, do tego opłacać abonament, to jeszcze... trzeba zabulić ekstra, aby mieć dostęp do wszystkich ras. W żadnym MMO opartym na subskrypcji nie widziałem jeszcze sytuacji takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Te całe TESO to jeden wielki skok na kasę. Nie dość, że grę trzeba kupić, do tego opłacać
> abonament, to jeszcze... trzeba zabulić ekstra, aby mieć dostęp do wszystkich ras. W
> żadnym MMO opartym na subskrypcji nie widziałem jeszcze sytuacji takiej.

Lol, dostęp do wszystkich ras ma KAŻDY, nie każdy zaś może stworzyć postać danej rasy w każdym przymierzu. Taka możliwość to bonus dla osób, które złożyły pre-order, więc nie ma mowy o buleniu ekstra nawet za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 18:12, Arande napisał:

Lol, dostęp do wszystkich ras ma KAŻDY, nie każdy zaś może stworzyć postać danej rasy
w każdym przymierzu. Taka możliwość to bonus dla osób, które złożyły pre-order, więc
nie ma mowy o buleniu ekstra nawet za to.


A Imperialni? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imperialni są zablokowani, także już tak ich nie wybielajmy;). Skoro biorą za abo, to ten sklepik mogli sobie odpuścić. Cóż, życzę grze jak najlepiej, ale aktualnie to tymi decyzjami nie zachwycają:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować