Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3: Reaper of Souls - Blizzard ujawnił wyniki sprzedaży

42 postów w tym temacie

Blizzard mógł by powiedzieć, ile osób fizycznie gra na serwerach ? Bo oprócz "nałogowych" graczy i prawdziwych wyjadaczy to nie ma tam praktycznie nikogo a premiera dodatku tylko ożywi Diablo 3 na góra pół roku ? Tak samo jest ze StarCraftem 2. Wydaje się, że płatne gry multi-playerowe już po prostu umierają. W stosunku do gier F2P to naprawdę liczby są miażdżące dla gier Blizzarda. Dlatego pytanie się nasuwa samo, czy warto dalej inwestować w gry Blizzarda ? Oprócz kampanii to naprawdę słabo z aktywnością graczy po premierze gry ;_:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Aktywność graczy jest bardzo duża. Po twojej wypowiedzi zgaduję, że już dawno nie grałeś. Wielu by chciało tak "umierać", jak Blizzard. Sami zresztą już mają jedną grę F2P, a szykują drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z 1 postem. Ludzi online za dużo nie ma, jak na normalnym trybie jeszcze z 300 czasami więcej osob będzie tak na HC to już w ogóle jak wygranie w totka ;) rozumiem że nie każdy gra na publicznej grze ale ogólnie jak na tyle milionów to nawet parę tysiecy osób online to jest słabo. Ale co jak co dodatek dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żartujmy 150 złotych to jest wielkie nic. Rozumiem jakby trzeba było wykładać na abonament, ale lepszego F2P hack n slash po prostu nie ma. Cała reszta jest po prostu niegrywalne, a Torchlight po przejściu gry nadaje się tylko do odstawienia na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:11, Arcling napisał:

Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Aktywność graczy jest bardzo duża. Po twojej
wypowiedzi zgaduję, że już dawno nie grałeś. Wielu by chciało tak "umierać", jak Blizzard.
Sami zresztą już mają jedną grę F2P, a szykują drugą.

Mam pojęcie, bo przecież wspomniałem nawet o StarCrafcie 2, gdzie powinno być teoretycznie więcej osób aktywnie grających. Niestety tak nie jest. Ciężko mi było ostatnio znaleźć kogoś chętnego do gry w 3v3. O Diablo 3 jeszcze przed dodatkiem też nie było prawie nikogo. Cicho i pustki. Teraz wiadomo, że się gra ożywi, ale jak mówiłem nie na długo. Blizzard jak zwykle się chwali sprzedanymi kopiami gry, ale już nie umie napisać, ile osób gra codziennie i siedzi na serwerach on-line. Nie trudno zgadnąć, na pewno nie ma więcej niż 100 tyś ludzi. I mówię tutaj o serwerach europejskich. Ile to było.. 4 miesiące po premierze StarCrafta 2 było tylko 500 tyś osób z serwerów europejskich. Bardzo słabo jak na studio, która sprzedaje gry po 200 zł w Polsce i z taką renomą. Odpowiedź jest jedna, nie opłacane jest dla graczy kupowanie takich gier, skoro są LoLe czy Dota 2 za darmo z dużo większą popularnością a nie są one gorsze od tych Blizzardowskich. Ludzie kupują ich gry, ze względu na granie przez sieć. Bo ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś gra samotnie przez 2 lata w singla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, przed premierą dodatku był dość spory ruch, teraz także nie ma co narzekać - na udręce 1 gra zawsze koło 6000 ludzi, a to tylko jeden z 10 stopni trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:01, vegost napisał:

Blizzard mógł by powiedzieć, ile osób fizycznie gra na serwerach ? Bo oprócz "nałogowych"
graczy i prawdziwych wyjadaczy to nie ma tam praktycznie nikogo a premiera dodatku tylko
ożywi Diablo 3 na góra pół roku ? Tak samo jest ze StarCraftem 2. Wydaje się, że płatne
gry multi-playerowe już po prostu umierają. W stosunku do gier F2P to naprawdę liczby
są miażdżące dla gier Blizzarda. Dlatego pytanie się nasuwa samo, czy warto dalej inwestować
w gry Blizzarda ? Oprócz kampanii to naprawdę słabo z aktywnością graczy po premierze
gry ;_:


Wielkie rozgoryczenie przez Ciebie przemawia. Minęły 2 lata od premiery "trójki", a ty wciąż w każdym temacie płaczesz jaka ta gra zła... Deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dodatku powiem jedno: Chris Metzen nie zawodzi, fabularnie to - ponownie - dno i kilometr mułu. Rozgrywka nadal nie przypomina Diablo, losowości układu pomieszczeń nadal można ze świecą szukać, a mnogość pokracznych, kreskówkowych animacji i efektów specjalnych utrudniających stwierdzenie, co w ogóle dzieje się na ekranie utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to studio poza odcinaniem kuponów od sukcesu wykreowanych pod koniec lat 90. marek nic naprawdę godnego uwagi (z tzw. duszą!) zrobić nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:37, vegost napisał:

Mam pojęcie, bo przecież wspomniałem nawet o StarCrafcie 2, gdzie powinno być teoretycznie
więcej osób aktywnie grających. Niestety tak nie jest.


Hint: to, że mało osób gra drużynówki nie znaczy, że mało osób gra w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że dla mnie RoS jest tym dla D3 czym był LoD dla D2. I podstawka trójki jak i dwójki były imo dość nudne i niezby wciągające, ogółem odrzuciły mnie od siebie. A dodatki do każdej z tych części zmieniły całkowicie moją opinię i mogę szczerze polecić RoS osobom, które ciągle wahają się czy go nabyć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:57, leszeq napisał:

Wielkie rozgoryczenie przez Ciebie przemawia. Minęły 2 lata od premiery "trójki", a ty
wciąż w każdym temacie płaczesz jaka ta gra zła... Deal with it.

Jak już coś pisać to z sensem użytkowniku. Nie było mnie tutaj bardzo długo, więc jak chcesz kogoś obsmarowywać dla swojej zasady, to sprawdź pocztę. No własnie 2 lata i nikt nie gra :O A Blizzardowskie gry wychodzą co 10 lat. Kiepsko coś. Wiesz dlaczego ? Bo teraz są inne czasy. Ludzie mają teraz ogromny wybór w grach. Kiedyś nie było konkurencji i Blizzard mógł sobie pozwolić na bezkarne pisanie gier przez 10 lat. Teraz nie obejdzie się bez ubytku na popularności. Niektórzy mają klapy na oczach i ciągle bronią czegoś, co jest nie do obronienia. Blizzard ma swój elektorat i rozumiem, ze będą ich bronić. To zrozumiałe. Ja nie zamierzam mówić innym co mają robić i jak myśleć o danej grze. Ty należysz własnie do takiej grupy. Nie uznajesz zdania innych i chcesz na siłę zmieniać mentalność innych graczy, którzy nie widzą w grach Blizzarda niczego odkrywczego. Gdyby Blizzard dał mi gwarancję, że przez następne 10 lat będą miał z kim grać, to bym nie marudził na cenę i na to, że się nic nie zmienia. Oni takiej gwarancji nie dają, skoro po 2 latach, już serwery świecą pustkami. To wszystko.

@Bambusek - Ale osoby z drużynówki, też grają w solo. Tu nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:31, scyzor napisał:

lepszego F2P hack n slash po prostu nie ma.

Eee, to Diablo 3 jest F2P? A ja głupi płaciłem za podstawkę i na dodatek (jeśli go kupię) też pewnie wydam pieniądze. :/ Jeśli o F2P chodzi, to króluje oczywiście Path of Exile, które przy okazji miażdży grę Blizzarda pod prawie każdym względem, także korzyść podwójna. Oczywiście to tylko moja opinia.

Co do samego newsa/ilości grających - jeśli Blizzard utrzyma swoje niesamowite tempo wydawania patchy raz na kilka miesięcy i poprawiania (nawet zgłoszonych przez graczy) błędów po grubo ponad tygodniu, to liczba osób spędzających czas z D3 będzie szybko spadać i się pewnie po jakimś czasie ustabilizuje na bardzo niskim (w porównaniu do zakupionych egzemplarzy) poziomie. Ciekawe, co z tymi ladderami wymyślą, ale nie zdziwię się, jeśli to będzie wielkie rozczarowanie. No ale nie wiadomo, może jednak im się uda, ja jednak się nie nastawiam na cuda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 19:01, vegost napisał:

Blizzard mógł by powiedzieć, ile osób fizycznie gra na serwerach ?

Po co? Nic z tego ile osób gra nie mają, zarabiają na sprzedanych egzemplarzach i tylko to obchodzi inwestorów.

Dnia 03.04.2014 o 19:01, vegost napisał:

Tak samo jest ze StarCraftem 2. Wydaje się, że płatne
gry multi-playerowe już po prostu umierają.

To widać w ładnie Korei, SC2 jest znacznie mniej popularny od Lola, doty i innych gier F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 20:48, ZubenPL napisał:

> Blizzard mógł by powiedzieć, ile osób fizycznie gra na serwerach ?
Po co? Nic z tego ile osób gra nie mają, zarabiają na sprzedanych egzemplarzach i tylko
to obchodzi inwestorów.

Po to, żeby mógł człowiek pograć z kimś. A nie wyrzucał grę do kosza po kupieniu :)

Dnia 03.04.2014 o 20:48, ZubenPL napisał:

To widać w ładnie Korei, SC2 jest znacznie mniej popularny od Lola, doty i innych gier
F2P.

No.. rozumiem, że grasz na koreańskich serwerach i grasz z pingiem 10 ms :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować