Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

Age of Wonders III - temat ogólny

62 postów w tym temacie

Kilka dni temu odbyła się premiera gry strategicznej Age of Wonders III. Gram już od jakiegoś czasu i póki co produkcją jestem zachwycony. Syndrom "jeszcze tylko jedna tura" w tej grze jest bardzo silny. Gra wyszła w dwóch edycjach: standardowej i premium. I polecam nabyć tę drugą, bo nie dość, że w zestawie są dwa drukowane poradniki to na dodatek są też dwie płyty z doskonałym soundtrackiem. A różnica w cenie nie jest duża. Zapraszam do dyskusji o Age of Wonsers III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BAN reklamowanie na gramie jest zabronione i pan moderator właśnie złamał regulamin z którego innych rozlicza co za wstyd :D

A jak chodzi o Age of Wonders III to mi nie ruszy bo mm za słaby sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, tylko pomimo że komputer mam całkiem niezły, tzn Radeon 7870 Twin Frazon 3, 16 giga ram, i5 3ciej generacji, kręcone to ta gra ma tak ogromne spadki FPSów na "mapie" któa de facto nie jest dużo bardziej rozbudowana niż mapa Civ5 że to trochę kpina i mocno denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę jechać gry ale biorąc pod uwagę doświadczenie studia triumf software i rozmiar gry domyślam się że coś mogli kiepsko zoptymalizować.W ogóle dziwne wymaganie że ramu w grafice mam dużo ale częstotliwości gpu za małe.Mam nadzieje że inne gry nie będą robić takich numerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 14:55, benq20 napisał:

BAN reklamowanie na gramie jest zabronione i pan moderator właśnie złamał regulamin z
którego innych rozlicza co za wstyd :D

A jak chodzi o Age of Wonders III to mi nie ruszy bo mm za słaby sprzęt.

Gdzie? Ja nie widzę żadnej reklamy...
Za to widzę pseudomoderatora, który nie ma opcji oraz kompetencji by moderować a tym się zajmuje, może tak dla ochłody Degrad -1 za zabawę w moderatora, spam oraz offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 22:12, Carter napisał:

A ja mam pytanie do tych co grali wam też nie działa multipleyer??


Wczoraj troche grałem, ale w singla. Do multi zalogowałem się na chwilę i jakiś problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 01:43, Wojman napisał:

Wczoraj troche grałem, ale w singla. Do multi zalogowałem się na chwilę i jakiś problemów
nie miałem.

Mam jakiś dziwny problem gra mi brzęczy,że mam coś nie tak z ruterem co jest dla mnie dziwne bo inne gry multi po necie chodzą pięknie i bez prblemów,może dlatego ,że net mobilny (radiowy z orenga na wsi inny u mnie nie działa)ale jak jestem u mamy z laptopem i tam jest net z kablówki to łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest ciekawa, mam parę pytań:
1. Nie wiem czy to bugi są ale walczyłem ze smokiem uśmiercił mi jednostkę a miałem czar i chciałem ją wskrzesić i czar nie działa, to dziwne ale jak jednostka padła to nawet po użyciu czaru nie pokazuje mojej martwej jednostki na ziemi sam próbowałem ją znaleść (obrazek dołączam)
2. Jak sprzedać przedmioty z ekwipunku, mam ich za dużo, niektóre powtarzają się.
3. Skoro gra jest pod steama to powinna się aktualizować, jak dotąd odkryłem parę dziwnych tłumaczeń lub braku tłumaczeń albo czasami zamiast treści w opisie budynku widzę jakiś skrypt {....} jakby dojścia do ścieżki nie znalazł. Dziwne że nikt nie zgłaszał problemów, jakbym znalazł błędy w grze i zrobił printscreena to jest jakaś polska strona gdzie to mogę zgłosić? Mam bezpośrednio pisać do Techlandu jak coś znajdę?
4. Czy powstały jakieś drzewka skili? Coś w stylu Civilization V zrób to i to aby odblokować tamto, ścieżkę rozwojową. W poradniku mam opis wszystkich czarów ale nic nie jest napisane jak do tego czaru dotrzeć. np. druga misja kampanii elfów było trochę ciężko na początku dopuki nie zdobyłem czaru Przywołanie Rogatego Boga.

20140405114606

20140405114823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 11:48, Isildur napisał:

Może porty musisz odblokować?

Pewnie a nawet na pewno masz racje ale moja wiedza na temat rutera kończy się na włączeniu wi-fi i zakodowaniu go. Swoją drogą ten problem działa na internetach mobilnych mój z

Spoiler

orenga

Axettel 650 nie łączy ,kolega ma z
Spoiler

vektry

modem HUAWEI E 173 i też nie łączy ale już z
Spoiler

vektry

stacjonarny modem motoroli łączy normalnie,drugo kolega mieszka w Irlandi ma też tam mobilny net i też nie łączy multi .
Blokady jakieś mają na serwerach na mobilny net czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czemu wersja Steamowa albo Gogowa zajmuje na dysku jakieś ~ 3 GB, a w wymaganiach wersji pudełkowej podane jest 10 GB?

Ogólnie mam sprzęt trochę poniżej minimalnych ( z uwagi na kartę graficzną) ale na minimalnych ustawieniach wszystko chodzi OK. Ale chciałbym to w miarę płynnie ruszyć na średnich teksturach i teraz się zastanawiam czy może w takim razie ta wersja pudełkowa się inaczej/lepiej/sprawniej instaluje dzięki czemu mniejsza jest kompresja etc? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 14:27, ThimGrim napisał:

Hmmm, czemu wersja Steamowa albo Gogowa zajmuje na dysku jakieś ~ 3 GB, a w wymaganiach
wersji pudełkowej podane jest 10 GB?

Obstawiam, że chodzi o wolne miejsce podczas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 11:57, Endriu napisał:

2. Jak sprzedać przedmioty z ekwipunku, mam ich za dużo, niektóre powtarzają się.

Opcję ich sprzedaży dostaje się gdy się je zdobywa, nie wiem czy jest możliwość sprzedania tego co już masz w ekwipunku ale w razie czego możesz je przekazać innemu bohaterowi lub po prostu wyrzucić na ziemię, ikony które do tego służą (zaznaczyłem je na screenie poniżej) pojawiają się gdy w ekwipunku wybierzesz jakiś przedmiot.

Dnia 05.04.2014 o 11:57, Endriu napisał:

3. Skoro gra jest pod steama to powinna się aktualizować,

Gra nie może się zaktualizować jeśli aktualizacja nie została jeszcze wypuszczona a aktualizacje tworzą ludzie. Błędy w polonizacji zgłaszaj bezpośrednio do Techlandu bo tylko oni mogą coś z tym zrobić.

Dnia 05.04.2014 o 11:57, Endriu napisał:

4. Czy powstały jakieś drzewka skili? Coś w stylu Civilization V zrób to i to aby odblokować tamto, ścieżkę rozwojową. W poradniku mam opis wszystkich czarów ale nic nie jest napisane jak do tego czaru dotrzeć. np. druga misja kampanii elfów było trochę ciężko na początku dopuki nie zdobyłem czaru Przywołanie Rogatego Boga.

Niektóre czary/umiejętności mają podane w opisach że ich opracowanie odblokuje jakąś bardziej zaawansowaną "technologię" jednak dobór tego które z pozostałych możliwych do opracowania zaklęć pojawią się na liście tego co możesz wybrać jest losowy, wiem bo już parę razy mi się zdarzyło że po wczytaniu wcześniejszego sejwa lub rozpoczęciu misji na nowo dostałem inne zaklęcia do opracowania.

20140405172746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik nakłania do zakupu gry , którą już posiada nie chce się podzielić informacjami ani o niej porozmawiać chce tylko zachwalać.

"I polecam nabyć tę drugą, bo nie dość, że w zestawie są dwa drukowane poradniki to na dodatek są też dwie płyty z doskonałym soundtrackiem"

Wyraża swoje subiektywne odczucia, które nie są związane z niczym konkretnym poza samą oceną która też nie jest uzasadniona np. opisuje grę i mówi dlaczego jest fajna. On tego nie robi tylko same ogóły.

"Gram już od jakiegoś czasu i póki co produkcją jestem zachwycony"


Jeżeli według pana nie jest to reklama to co reklamą jest? ja nie zabraniam zakładania tematów ogólnych bo sam też kiedyś to robiłem i nie oceniam pana Wojmana ale jedynie zwracam uwagę.

Nie robię offtopa bo cały czas wypowiadam się na temat gry. Może zamiast wstawiać mi degrad i niszczyć temat niepotrzebnymi postami pan Wojamn jak przystało na moderatora zrobił by stosowne poprawki i nie było by żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 19:20, moonman napisał:

czy jest jakaś umiejętność/sposób żeby porozstawiać sobie jednostki na polu bitwy przed
walką?


i jeszcze jedno pytanie: czy mozna jakos zdecydowac z ktorej strony nastapi atak wrecz?
(chodzi mi o cos jak np. w heroes, ze po ataku wiem, na ktorym polu bedzie stala moja (atakujaca) jednostka.
bo w AoW3 - wskazuje tylko atakowane pole, a jednostka zawsze wybiera najkrotsza droge. Jednak, zdarzaja sie takie sytuacje, ze chcialbym zeby np. po ataku kogos przyblokowala itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:20, moonman napisał:

i jeszcze jedno pytanie: czy mozna jakos zdecydowac z ktorej strony nastapi atak wrecz? (chodzi mi o cos jak np. w heroes, ze po ataku wiem, na ktorym polu bedzie stala moja (atakujaca) jednostka.

Inaczej niż w Heroes tutaj możesz osobno wykonać ruch a potem nakazać atak więc w takiej sytuacji najpierw wskaż swojej jednostce pole na które ma iść (możesz nawet rozbić jej ruch na kilka mniejszych aby obejść jednostkę wroga) a dopiero potem kliknij na celu do ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:52, benq20 napisał:

Użytkownik nakłania do zakupu gry ,


Chłopie, odpuść, serio. Zaczęło się od żartu, moderatorzy nie załapali, dostałeś degrada, nie ciągnij tego dalej. To zwykły temat ogólny, nie żadna reklama. Ok, wcześniej już były tematy o AoW3, ale to zupełnie inna kwestia.

A co do samej gry, pytanie - czy jest (lub ma być) jakieś demo? Sprawdzałem na Steamie, ale nic o tym nie wspominają, znalazłem kilka postów (m.in. na oficjalnym forum), ale są raczej stare i bez konkretnych odpowiedzi. Chętnie bym grę wypróbował, tak jakoś mi się z Master of Magic kojarzy, a MoM zeżarł mi spory kawałek życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:52, benq20 napisał:

Użytkownik nakłania do zakupu gry , którą już posiada

Którą posiada, nie sprzedaje. Nie podał żadnych linków do sklepu w którym jego zdaniem zakup powinien zostać dokonany, co do polecenia samej gry to zagranie w nią powinno być jednoznaczne z zakupem.
Co do tego że w pierwszym poście tematu mogłoby się znaleźć więcej informacji o samej grze masz rację ale to nie znaczy że oskarżenie o zamieszczanie reklam również jest słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować