Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

Age of Wonders III - temat ogólny

62 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2015 o 23:13, Azazell napisał:

ThimGrim --> ale to masz problem ze zrozumieniem zasad walki? Czy chodzi o
to, że nie przypadła ci do gustu ten styl potyczek? Ogólnie chyba walki są proste..
Oczywiscie proste do czasu.. Gorzej jest gdy już masz bardziej wymagające walki i trzeba
główkować gdzie daną jednostkę postawić w którym miejscu itp :)


Tzn. jakiegoś większego problemu z wygrywaniem nie mam, ale właśnie nie bardzo wynika to ze zrozumienia zasad, tylko z takiego ogólnego zamysłu jak się powinno w to grać... :P

Mam problem z oceną np. czy mam szansę wygrać starcie. Oblegam miasto i atakuję wroga, pokazuje mi się ekran, że mam duże szanse na wygrane - no to luz, atakuję. W rzeczywistości wróg ma dwie mega silne jednostki (bohatera głównego i jakieś "magiczne działo"), które zmiatają moją armię choćbym nie wiem co robił, bo i tak nie mam szans dojść do wroga na tyle szybko żeby wyprzedzić jego mocne ataki. Nie mogę np. ustawić od razu moich łuczników tak żeby stali w bliskości tego działa (które jest bardzo wytrzymałe), bo rozlokowują mi się oni losowo np. na drugim końcu linii gdzie albo w ogóle nie ma do kogo strzelać albo jest jakaś słaba i nie warta zachodu jednostka wroga. Przed walką, ustawienie bohaterów/armii na heksach mapy świata też nie ma znaczenia (przed przeciwnikiem, za przeciwnikiem, z lewej, z prawej), bo i tak zawsze atakuje się jedną linią od frontu.

Także słabo u mnie z oceną swoich możliwości. Rozumiem, że to o to chodzi, że samo "huzia na juzia" to za mało żeby wygrać, ale jednocześnie gra jakby podpowiada, że tak też się da wygrać, choć się nie da. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grasz w misje? Może spróbuj grę dowolną :) Kampanie są bardzo oskryptowane i wiadomo dostosowane tak aby właściwie chyba iść po jednej linii ..

Ja się wciąż uczę i dużo jeszcze przede mną. Ale gra warta swojej ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować