Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkie odsłony Resistance na PS3 stracą rozgrywki sieciowe 8 kwietnia

34 postów w tym temacie

W życiu bym nie pomyślał, że lepiej (do zabawy po sieci) zaopatrywać się w gry third party niż od samego Sony...
Przynajmniej już wiem, żeby nie zaopatrywać się w ich gry w celu gry na multiplayerze. Nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo małe zainteresowanie trybem multi było w tych grach (jeśli w ogóle było tak małe), ale... No cóż- killzone pewnie popularniejszy, to nie wyłączyli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo też po prostu Sony powinno przy okazji takich informacji (i chyba wszyscy, którzy zamierzają wyłączać serwery do swoich gier) statystyki związane ze średnim zaludnieniem na serwerach, kosztami utrzymania, tego ile zarabiają podczas tego jak gracze dobrze się bawią. Wtedy może niektórzy zrozumieliby sytuację, a może inaczej - łatwiej by się z nią pogodzili.

Sam byłem bardzo zasmucony jak wyłączono serwery do NFS: Most Wanted (starego), ale potem wiedziałem, że mogę przesiąść się na konsolę lub też pograć sobie po sieci lan ze znajomymi. Aż tak mnie to nie bolało potem. A też nie jest tak, że ludzie grają w jakieś tytuły cały czas od momentu premiery. Boom jest na powiedzmy rok/dwa lata od premiery, jak są dodatki, a potem gry powoli wymierają w sieci. Jedne mniej, drugie bardziej, ale wymierają. Więc po co utrzymywać coś, co nie jest rentowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego u nas kupno gier jest nieopłacalne :) Nie za takie ceny. Kupujesz grę za 200 zł a potem ci wyłączają serwery bo słabo się sprzedaje albo nikt nie gra po sieci :) Już nie wspomnę o tym, że sami developerzy potrafią doprowadzić do śmierci swoje potomstwo. Złe zabezpieczenia lub beznadziejne platformy sieciowe (Gfwl) to tylko wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 15:34, vegost napisał:

I dlatego u nas kupno gier jest nieopłacalne :) Nie za takie ceny. Kupujesz grę za 200
zł a potem ci wyłączają serwery bo słabo się sprzedaje albo nikt nie gra po sieci :)

No błagam. Jeżeli kupujesz grę na premierę, a po trzech latach zabawy narzekasz, że zakup ci się nie opłacał, to może pora nieco obniżyć wymagania?

Od półtorej roku nikt słówkiem nie pisnął o Resistance, a jak serwery trzeba zamknąć to nagle JAK ONI ŚMIĄ TAK NAS DYMAĆ MOJA ULUBIONA GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 15:48, Dared00 napisał:

Od półtorej roku nikt słówkiem nie pisnął o Resistance, a jak serwery trzeba zamknąć
to nagle JAK ONI ŚMIĄ TAK NAS DYMAĆ MOJA ULUBIONA GRA

Niby tak, ale nieco gorzej sprawa ma się z GT5, która na utracie online straci też kilka innych bajerów - a szczególnie stary tytuł to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 15:48, Dared00 napisał:

No błagam. Jeżeli kupujesz grę na premierę, a po trzech latach zabawy narzekasz, że zakup
ci się nie opłacał, to może pora nieco obniżyć wymagania?

Ja mam to gdzieś, bo już nie korzystam ze złodziejskiego procederu w Polsce w postaci gier na konsole :)
Problem polega na tym, że gry na konsole są w Polsce zdecydowanie za drogie. Ich cena to 1/4 ceny konsoli. I nie tylko po 3 latach od premiery gry, są zamykane serwery. Mogą to zrobić pół roku po niej i co wtedy powiesz ? Może im się nie opłacać trzymania serwerów na których nikt nie gra. Wtedy raczej nie będziesz pobłażliwy. Niestety, ale jak chodzi o kasę, to nie ma zmiłuj się. To da się odczuć jak się grosze zarabia.

Dnia 06.04.2014 o 15:48, Dared00 napisał:

Od półtorej roku nikt słówkiem nie pisnął o Resistance, a jak serwery trzeba zamknąć
to nagle JAK ONI ŚMIĄ TAK NAS DYMAĆ MOJA ULUBIONA GRA

Gdyby to była jeszcze ulubiona gra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o to, że wyłączenie przez nich serwerów jest równoznaczne ze śmiercią multiplayera. Inne gry jakoś sobie radzą z serwerami hostowanymi (podobno w Call of Duty 3 ciągle można kogoś znaleźć na multi na PS3), o zewnętrznych nie wspominając (Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy na PC, które takiemu Counter-Strike''owi popularnością raczej nie dorównuje).
Producent nie daje nawet takiej możliwości. I to mi się nie podoba. Nie każdy kupuje gry w dzień premiery. Nie każdy ma czas grać w każdy tydzień/miesiąc.
Sam kupiłem Gran Turismo 5 raptem parę miesięcy temu i co? Sony uznało, że po 3,5 roku wyłączy serwery. Mam kupić Gran Turismo 6, żeby po 5 latach znowu wyłączyli serwery? Dużo starsze gry jakoś sobie radzą. Midnight Club: Los Angeles nie jest jakimś zachwalanym przez graczy tytułem (chociaż wg mnie to jedna z lepszych gier wyścigowych), a na multiplayerze dalej można pograć.

Widocznie problem leży gdzieś u Sony. I to zamierzam z tego wszystkiego zapamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 15:59, vegost napisał:

Problem polega na tym, że gry na konsole są w Polsce zdecydowanie za drogie. Ich cena
to 1/4 ceny konsoli.

Za granicą też. Na przykład Amazon: PS3 - $220. Nowe gry - $60.

Dnia 06.04.2014 o 15:59, vegost napisał:

I nie tylko po 3 latach od premiery gry, są zamykane serwery. Mogą
to zrobić pół roku po niej i co wtedy powiesz ? Może im się nie opłacać trzymania serwerów
na których nikt nie gra. Wtedy raczej nie będziesz pobłażliwy.

No nie będę. Ale teraz nie mówimy o takiej sytuacji. Mówimy o Resistance, czyli kilkuletnich średniakach.

@ww3pl: akurat z GT5 to inna sprawa. GT5 wciąż było popularne i aktywne. Resistance wręcz przeciwnie. Tutaj akurat również jestem poirytowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 16:14, Dared00 napisał:

Za granicą też. Na przykład Amazon: PS3 - $220. Nowe gry - $60.

A wiesz, że tam jest lepsza płaca ? Gdyby u mnie kosztowała nowa gra po 60 zł, to bym całował w rękę.

Dnia 06.04.2014 o 16:14, Dared00 napisał:

No nie będę. Ale teraz nie mówimy o takiej sytuacji. Mówimy o Resistance, czyli kilkuletnich
średniakach.

Owszem. Ale co dla nas jest średnie, dla innych jest błogosławieństwem. Po Sony bym się tego nie spodziewał, ale po innych to co innego. Rozumiem nie opłacalność, ale wyłączać 1/2 gry to jest jest dziwne. Zwłaszcza, że za tą 1/2 gry zapłaciliśmy. Mogli by ograniczyć serwery do minimum i nie było by takiego zgrzytu. Tak czy siak, nie jestem zadowolony z takich praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś sporo zabawy w multi R2(nawet wbiłem max lvl), trochę szkoda, ale raczej wracać nie zamierzałem i tak...w każdym razie multi i co-op były całkiem udane na swoje czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: grałeś przed ogłoszeniem zamknięcia serwerów w Resistance po sieci? Te gry były martwe. Nie dziwi mnie to, że zamykają interes. Dla 20 ludzi nie będą utrzymywać infrastruktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Krótka piłka: grałeś przed ogłoszeniem zamknięcia serwerów w Resistance po sieci? Te
> gry były martwe.

Te gry może i tak, ale widać wyraźnie, że serwery są zamykane w kolejnych grach od Sony. MAG, Socomy, MotorStorm: Pacific Rift, Resistance''y, Gran Turismo 5. To tylko kilka przykładów, które w tym momencie przyszły mi do głowy. Być może nie każdy tytuł cieszył się popularnością, ale o Gran Turismo 5 chyba powiedzieć tego nie można. Do tego MAG i Socomy oferowały rozgrywkę wyłącznie online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, nieco peszek, jak w MAG wbiłem raptem kilka poziomów i teraz co, pamiątkę mam :P

Przydałoby się wsparcie serwerów dedykowanych czy coś... UT''99 zapuszczę dziś i mam co najmniej kilkanaście graczy natychmiast do ostrzeliwania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować