Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Black Desert może pochwalić się niesamowicie zaawansowanym kreatorem postaci

33 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2014 o 15:47, Szymon666 napisał:

> Oczywiście... theme parkowe MMO kończą się na grindzie. Na szczęście to MMO to trochę

> taki pół sandbox. Co i tak jest jakimś tam rozwojem pośród tego całego dzisiejszego
MMO
> syfu.
>
http://black.game.daum.net/black/guide/world/map.daum

Wydaje mi się, że to ma być "standardowy sandbox" ale oczywiście mogę się mylić. Co masz
na myśli pisząć "pół sandbox" ?


A to, że ta gra to wciąż theme park z elementami sandboxu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje chwile w nia pograc i zapowiada sie jako jedno z ciekawszych mmo, bardziej przypomina rozbudowana Ultima Online z potezna ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że edytor w TES czy ME wydawał się rozbudowany. Teraz to kilka godzin gry będzie trwało wymyślanie imienia i wyglądu postaci. A jeśli jeszcze w trakcie gry będzie można modyfikować wygląd, to już w ogóle będzie zabawa. Ale przynajmniej będzie można się bardziej wczuć w grę grając (naprawdę) spersonalizowanym i oryginalnym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co to komy ? I tka 90% graczy będzie bazować na presetach bo zechce jak najszybciej ruszyć w bój a nie bawić się ilością falek na włosach... Sam engine może i daje dużo swobody ale jest skomplikowany, a nikt nie będzie chciał biegać potworkiem z wybałuszonymi gałami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 12:04, Zgreed66 napisał:

Szkoda tylko, że się na grindzie skończy ;d

Mam taką nadzieję, bo od lat nie znalazłem niczego ciekawego w tym gatunku. Głownie dlatego, że grind to obecnie przeżytek. Teraz wałkuje się schemat setek nudnych questów, liniowych lokacji, dungeonów i osiągania maksymalnego levela w tydzień.
Ze świecą szukać MMORPG, gdzie zdobycie nowego poziomu doświadczenia wymaga czegoś więcej niż podróży od jednego npca do drugiego i ubicia dziesięciu wilków po drodze.

Co do samego kreatora postaci, ostatnio Neverwinter zaoferował równie fajne bawidełko. Może nie aż tak zaawansowane, ale na tyle przyjemne, że uznałem go za największy plus tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 01:05, Hartus napisał:

Mam taką nadzieję, bo od lat nie znalazłem niczego ciekawego w tym gatunku. Głownie dlatego,
że grind to obecnie przeżytek.


Grind kwintesencją dobrego MMO? To się porobiło. Zresztą większość wschodnich produkcji ma się na tym polu świetnie, wybierz jedną z nich. Zachodnie podejście do gatunku jest zupełnie inne, a po tym jakie potworki wychodzą ostatnimi czasy też się dziwie, że mają wzięcie. Pewnie i tak dostosują ją do naszych standardów, dokładnie tak jak bywało z innymi grami - zamiast zabicia 60 potworków dostaniemy 30 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kreator jest może i zaawansowany sam w sobie, ale ilość materiałów oddanych nam do dyspozycji jest na tyle ograniczona, że nie będzie on dawał aż takiej wolności jak się wydaje. Każda klasa ma przypisany konkretny model postaci, który możemy zmodyfikować. Czyli: nie zmienimy kształtu oczu, ust, czy nosa, możemy je jedynie zdeformować używając narzędzi pokazanych na filmiku.

Bliżej mu do Vindictusa niż do APB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 15:35, Dandzialf napisał:

Nic nadzyczajnego. Zwykłe klepanie mobów z taką ilością motion blura, że po minucie robi mi się niedobrze.


Pewnie, że nie - jednak w porównaniu z system walki z nowego TESO czy WildStar to fenomen.

Blura zawsze można wyłączyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 17:48, Shinigami napisał:

Pewnie, że nie - jednak w porównaniu z system walki z nowego TESO czy WildStar to fenomen.


Blura zawsze można wyłączyć? ;)


Na temat ESO i Wildstara mogę napisać tylko jedno - theme parkowe ścierwo. Black Desert ma przynajmniej ma trochę z sandboxa.
Co do blura... w filmiku wyłączyć się go nie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 14:42, Shinigami napisał:

Tak dla zainteresowanych, nie tylko kreator jest zaawansowany, nasze MMO to przy tym
kamień łupany ;)
http://www.youtube.com/watch?v=TVz2OENd4QQ

Nie wiem dlaczego, ale mnie zawsze jara takie efektowne siekanie, także i tym razem:D. Może kiedyś się Czarnej Pustyni doczekamy w Europie i wtedy na pewno zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować