Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs w wersji pecetowej będzie wymagał Uplay

64 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2014 o 13:50, lis_23 napisał:

Narzekacie jak małe dzieci ;)
jest Steam, Orgin, Uplay, nawet Blizzard ma już swoją platformę do gier / podobnie jak
X360, PS3 czy PS4 /, jest tak już od kilku lat więc śmieszą mnie argumenty, że " nie
kupię danej gry, bo jest Uplay, Orgin, Steam, itp. " - podobnie, jak " nie kupię gry
x bo jest to gra EA lub Ubisoftu " - to bardzo szczeniackie zachowanie.


Szczeniackim zachowaniem jest wmawianie komuś jakiś "racji najmojszych". Samo wciskanie tekstów typu "gimbaza, szczeniackie" itp natomiast jest przejawem niskiej kultury i marnej polemiki na zasadzie brak siły argumentu zastąp argumentem siły.

Ludzie którzy protestują portfelem bo nie pasuje im polityka danego koncernu to jedyni realnie przedstawiający swoją dezaprobatę konsumenci. Gdyby 90% płaczków na forach zamiast tylko płakać faktycznie nie dało danej firmie zarobić to jej dział finansów i marketingu musiał by przemyśleć dwa razy pewne posunięcia.

Dnia 08.04.2014 o 13:50, lis_23 napisał:

Tak czy siak, ja tam lubię te platformy i przynajmniej wiem, co, gdzie mam i nie muszę
mieć płyty w napędzie żeby grać, mogę też pobrać grę z neta, jeżeli zgubię / zniszczę
płytę DVD.


To cudownie, ale wybacz nam "szczeniakom", że patrzymy trochę dalej niż czubek własnego nosa i nie rozpatrujemy wszystkiego w kategorii "ja, moje, dla mnie". Dodać można jeszcze dygresje ogólna, ze ludzie którzy na wszystko się zgadzają i przyjmują każde zmiany bez mrugnięcia okiem doprowadzą świat do sytuacji gdy w papierku zawinięto kawałek gówna a konsument [taki co na wszystko się zgadza] zje je ze smakiem i powie, że to pyszna trufla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro87 - o ile dobrze zrozumiałem Twój post, " świadomi gracze " nie kupują gier na Steam, Orgin, Uplay, gier Blizzarda oraz gier od Ubisoftu czy od EA Games, tak?
pytanie, czy owym graczom zależy jeszcze na samych grach, czy tylko na ciągnięciu tej wojenki?
mnie zależy na konkretnej grze, nie będę płakał tylko dlatego, że wydaje ją Ubi czy EA, że potrzebny będzie Steam czy Uplay, po prostu chcę grać w dany tytuł i tyle, dlatego uważam, że graczowi, który obraża się na producenta, dystrybutora, itp. nie zależy na danym tytule, ale jest to moja prywatna opinia na ten temat i, tak, uważam takie zachowanie za niepoważne, gdyż stawiając tak sprawę, taki " świadomy gracz " nie ma po prostu w co grać - rozumiałbym jeszcze brak internetu, ale teraz większość graczy go ma - gdybym chciał być takim " świadomym graczem " to musiałbym zrezygnować z gry na PS3, gdyż żeby pobrać demo z PlayStation Store, trzeba się zalogować na konto?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 12:48, Campbell napisał:

Ale fakt, staromodny jestem, nie ufam tej całej "cyfrowej rzeczywistości" - kody na gry,
muzykę tylko w mp3 czy ebooki kupuję tylko wtedy jeśli są naprawdę dużo tańsze od wersji
fizycznej.


No niestety czasy kupowania i instalacji minęły, teraz trzeba rejestrować, logować, być połączonym z internetem ;/. Sam pamiętam jak kupiłem Gothica 2 przyszedłem do domu zainstalowałem i grałem. Zero komplikacji i dodatkowych badziewi ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2014 o 14:38, Eternal101 napisał:

No niestety czasy kupowania i instalacji minęły, teraz trzeba rejestrować, logować, być
połączonym z internetem ;/. Sam pamiętam jak kupiłem Gothica 2 przyszedłem do domu zainstalowałem
i grałem. Zero komplikacji i dodatkowych badziewi ;>.

Zero komplikacji? - chyba cztery płyty CD i błąd przy instalacji / chyba problem z trzecią płytą /, teraz jakby co można całość pobrać z neta i takiego problemu ( chyba? ) nie będzie.

A muzyki to i ja słucham przeważnie z CD, które nadal kupuję dosyć często, częściej niż gry, podobnie jest z książkami / nie cierpię czytać na kompie / ale do platform do grania się po prostu przyzwyczaiłem i dla mnie jest to zmiana na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w platformie od Ubi mnie drażni to wszystkie elementy odpowiadajcie za pobieranie gier, nie dość że nie można gry pobrać przed premiera (co zabawne jak kupisz grę an Stemie która także wymaga Uplay-a jest mozliwosc pobrania jej wcześniej), strasznie wolne pobieranie takiego ACIV pobierałem 4 dni z prędkością 120kb/s , ale co gorsza w momencie pobierania nie mogłem korzystać z internetu, był całkowicie zablokowany przez w/w aplikacje, ale jeśli już chodzi o sama rozgrywkę żadnych problemów nie uświadczyłem, mam tylko nadzieje że poprawia choć w miarę owe problemy z pobieraniem gier do premiery WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 14:43, lis_23 napisał:

Zero komplikacji? - chyba cztery płyty CD i błąd przy instalacji / chyba problem z trzecią
płytą /, teraz jakby co można całość pobrać z neta i takiego problemu ( chyba? ) nie
będzie.

Ja nie miałem problemów, wkładałem płytę (Teraz dalej tak jest mam wersję z CD Action) instaluję i gram, musiałeś coś uszkodzone mieć skoro miałem błędy przy instalacji albo coś z napędem.

Dnia 08.04.2014 o 14:43, lis_23 napisał:

A muzyki to i ja słucham przeważnie z CD, które nadal kupuję dosyć często, częściej niż
gry, podobnie jest z książkami / nie cierpię czytać na kompie / ale do platform do grania
się po prostu przyzwyczaiłem i dla mnie jest to zmiana na lepsze.

Też książki kupuję normalnie (nie ebooki) bo czytanie na kompie to koszmar, można oczopląsu dostać :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2014 o 15:59, Eternal101 napisał:

Ja nie miałem problemów, wkładałem płytę (Teraz dalej tak jest mam wersję z CD Action)
instaluję i gram, musiałeś coś uszkodzone mieć skoro miałem błędy przy instalacji albo
coś z napędem.


Wiesz, to było tak dawno temu ( 2005, 2006 rok ) że wszystko jest możliwe ;)

Dnia 08.04.2014 o 15:59, Eternal101 napisał:

> A muzyki to i ja słucham przeważnie z CD, które nadal kupuję dosyć często, częściej
niż
> gry, podobnie jest z książkami / nie cierpię czytać na kompie / ale do platform
do grania
> się po prostu przyzwyczaiłem i dla mnie jest to zmiana na lepsze.
Też książki kupuję normalnie (nie ebooki) bo czytanie na kompie to koszmar, można oczopląsu
dostać :D.


Dokładnie, książki nic nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne co w platformie od Ubi mnie drażni to wszystkie elementy odpowiadajcie za pobieranie
> gier, nie dość że nie można gry pobrać przed premiera

Fakt, to akurat jest wkurzające - downloader mają naprawdę obciążający kompa. Pod tym względem Origin czy Steam są wręcz o niebo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ktoś miał problem w ten weekend z zalogowaniem do steama? ja do tej pory nie mogę....;/

Dziwne, oczywiście możliwe. Z tym ze ja loguje się codziennie od 8 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów( 3-4 razy przez ten czas lista znajomych nie działała, pewnie jakieś konserwacje). Czego nie mogę powiedzieć o Uplay czy Origin. Co prawda upay już bardzo dawno nie użytkowałem zbyt dużo problemów z aktualizacjami. Często trzeba było ręcznie robić, trochę to była kpina. Teraz pewnie już jest to jak być powinno. Nie kupuje gier od Ubi wiec pewnie się długo nie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:10, maggit napisał:

Ugh... chciałoby się zapytać: how is this news? To tak jak informować, że gra EA będzie
wymagała Origina.

Każdy powód dobry, żeby pobluzgać na "gópie DRMy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupi news... jak by nie wymagało to by można było napisać bo to by było coś zaskakującego a tak to "oczywista oczywistość". Już możecie dać newsa Dragon Age 3 i Mass Effect 4 będą wymagać Orgin a Half-Life 3 Steam-a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 13:50, lis_23 napisał:

Tak czy siak, ja tam lubię te platformy i przynajmniej wiem, co, gdzie mam i nie muszę
mieć płyty w napędzie żeby grać, mogę też pobrać grę z neta, jeżeli zgubię / zniszczę
płytę DVD.


Co ty za głupoty wygadujesz, to głowa mała... "Lubi platformy" będące obecnie największą zakałą wszystkich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2014 o 20:50, SplitGrave napisał:


Co ty za głupoty wygadujesz, to głowa mała... "Lubi platformy" będące obecnie największą
zakałą wszystkich gier.


Dla mnie, zakałą wszystkich gier nie są platformy ani nawet konsole, tylko multiplayer, który jest wrzucany na siłę do prawie każdej gry a przez to tryb single player jest robiony na odwal się i zwykle jest bardzo krótki - niestety, są gracze, którzy zapłacą kasę za kolejne mapki do multi swojej ulubionej strzelanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Narzekacie jak małe dzieci ;)
> jest Steam, Orgin, Uplay, nawet Blizzard ma już swoją platformę do gier / podobnie jak
> X360, PS3 czy PS4 /, jest tak już od kilku lat więc śmieszą mnie argumenty, że " nie
> kupię danej gry, bo jest Uplay, Orgin, Steam, itp. " - podobnie, jak " nie kupię gry
> x bo jest to gra EA lub Ubisoftu " - to bardzo szczeniackie zachowanie.

Jesteś głupcem. Nie chodzi o to, że ludzie nie kupują gier bo nie lubią steam''a czy innej platformy z racji argumentu "bo za moich czasów nie było steam''a" tylko o to, iż kupując grę po włożeniu płyty chce zainstalować i grać, a nie czekaj, bo steam wymusza na mnie patch 500 MB. A twój argument o tym, że możesz pobrać grę z sieci w każdej chwili nawet jak zgubisz CD, to nie ma nic wspólnego ze steam itp. przykładem jest diablo 2 gdzie oprócz CD po zarejestrowaniu gry na stronie battlenet''u możesz bez platformy pobrać downloader i ściągnąć sobie grę którą wcześniej zakupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2014 o 21:43, KRL napisał:


Jesteś głupcem. Nie chodzi o to, że ludzie nie kupują gier bo nie lubią steam''a czy
innej platformy z racji argumentu "bo za moich czasów nie było steam''a" tylko o to,
iż kupując grę po włożeniu płyty chce zainstalować i grać, a nie czekaj, bo steam wymusza
na mnie patch 500 MB. A twój argument o tym, że możesz pobrać grę z sieci w każdej chwili
nawet jak zgubisz CD, to nie ma nic wspólnego ze steam itp. przykładem jest diablo 2
gdzie oprócz CD po zarejestrowaniu gry na stronie battlenet''u możesz bez platformy pobrać
downloader i ściągnąć sobie grę którą wcześniej zakupiłeś.


Blizzard też już ma swoją platformę do gier - Battle.net, mam ją na pulpicie, obok Steama, Uplay i Orgina.
Ja tam się cieszę, że taki, np. Steam sam mi pobiera aktualizacje, nie muszę ich szukać gdzieś po necie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka tu dyskusja... Moim zdaniem spóźniona o co najmniej kilka lat. W tej chwili platformy takie jak Steam, czy też Origin są już tak wrośnięte w rynek pecetowy, że tylko gigantyczna rewolucja mogłaby ten stan rzeczy zmienić. A na taką się nie zanosi.
Trzeba się pogodzić z tym, że do gry konieczny jest Steam, Origin albo Uplay, trudno. Zresztą, te platformy się już od lat rozwijają i są coraz lepsze. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz nie moglem zagrać w grę przez problemy techniczne z platformą. No i mają one pewne zalety - biblioteka gier (od trzech lat już praktycznie nie używam napędu), automatyczne aktualizacje, mnóstwo dodatkowych funkcji (przede wszystkim chodzi o Steama), obniżenie cen gier (Steam niejako poprzez swoje wyprzedaże to spowodował).
Czy to mało zalet? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:13, Zaix_91 napisał:

Fakt, to akurat jest wkurzające - downloader mają naprawdę obciążający kompa. Pod tym
względem Origin czy Steam są wręcz o niebo lepsze.

Szkoda, że wersję Steam można dostać tylko bezpośrednio na Steam. To chyba najprostsze i niestety najdroższe rozwiązanie tego problemu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować