Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft kończy ze wsparciem dla Windowsa XP

86 postów w tym temacie

A co tymi, którzy uważają, że Windows 7, 8 i 8.1 to syf i kilo mułu ? Już nie powiem o lobby producentów sprzętu komputerowego, którzy naciskają na zamknięcie tej kwestii bo nie mogę zarobić na swoich produktach. Po co mi system, który pożera połowę moich zasobów sprzętowych i do tego wygląda jak tablet dla dzieci ? :) Nie wspominając o opieszałości MS do ulepszania systemu pod względem wizualnym i technicznym. Co roku ten sam bullshit i nawet prostego Startu nie można się doczekać. Był już zapowiadany ile razy ? 3 - 4 ? Miało być w aktualizacji do 8.1. Teraz ponoć ma być w 8.2. Dlatego między innymi ludzie siedzą na starym XP, bo ma wszystko to, czego nie mają nowe systemy. Dopóki tego nie zmienią, to niech zapomną o wysokiej sprzedaży nowych kotletów. A ludzie się przesiadają bo jest tam tylko i wyłącznie nowy DirectX, który blokował biednych producentów a był kartą przetargową dla MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

A co tymi, którzy uważają, że Windows 7, 8 i 8.1 to syf i kilo mułu ?

Nic. Microsoft nie może ciągle babrać się w starociach, bo banda uparciuchów nie chce zejść z 12-letniego systemu. Trzeba iść do przodu albo ponosić konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglad to jedno, problem polega na tym że ostatnim dobrym systemem który może zastapić XP to jest Windows 7. Tylko że wszedzie jest już wciskany ten syf 8.1 ;/ co jest przerażające.

Swoją drogą nieźle trzeba być zacofanym by na domowym kompie mieć jeszcze XP. Ja rozumiem że np. ja w biurze musze mieć XP bo jeden program który nadal jest używany na nowsze kompy nie ma wsparcia (oczywiście też trzeba będzie pójść z duchem czasu i zmienić program). Ale na kompie domowym mieć nadal XP to jak teraz posiadać windows 3.11 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co tymi, którzy uważają, że Windows 7, 8 i 8.1 to syf i kilo mułu ? Już nie powiem
> o lobby producentów sprzętu komputerowego, którzy naciskają na zamknięcie tej kwestii
> bo nie mogę zarobić na swoich produktach.
Zawsze możesz zostać na XP, to że nie ma wsparcia nie oznacza że nie możesz na nim pracować i że ci go wyłączą xD, po prostu sterowników nie będzie już do nowszych sprzętów na ten system (tak samo jak nie ma już na W98 i ME) czy też nowych aktualizacji, no i Microsoftwoy antywirus już nie działa niestety z XP''kiem. A jeśli już koniecznie chcesz wsparcie to zawsze możesz wgrać W7 z normalnym paskiem start do tego szybciej się uruchamia od xp''ka (według mnie) i strasznie dużo zasobów nie żre (chyba każdy ma już 4GB ramu i procek dwurdzeniowy nawet jeden ze słabszych).

Dared00 Z W98 I ME ludzie zeszli to i z XP'ka zejdą w końcu ;). Szkoda mi staruszka (o systemie mowa) z czystego sentymentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2014 o 16:03, Eternal101 napisał:

Dared00 Z W98 I ME ludzie zeszli to i z XP''ka zejdą w końcu ;). Szkoda mi staruszka
(o systemie mowa) z czystego sentymentu.


Akurat ja też mogę się w ciepłych słowach o windows 7 wypowiedzieć, 64bity i działa bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Won na linuxa jak sie nie podoba i już, skompilujcie sobie po swojemu cały system nawet, postępu nei da się uniknąć i takie dziady z xp tylko hamują naturalny rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co tymi, którzy uważają, że Windows 7, 8 i 8.1 to syf i kilo mułu ?

Zapraszamy na Linuxy i Macintoshe. Windows to nie jedyny dostępny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:06, Terem napisał:

Zapraszamy na Linuxy i Macintoshe. Windows to nie jedyny dostępny system.

Jedyny na którym wszystkie gry i oprogramowanie hula ;(.

Anchorist Ci którzy chcą i tak zostaną na XPk'u zapewne, gorzej z biurami i urzędami które muszą mieć nowy system by miec najnowsze aktualizacje w celu ochrony danych ;<. A co za tym idzie pare tysięcy stanowisk jak nie paredziesiąt tysięcy musi mieć swój system czyli juz zarobek będą mieli na urzędach i biurach do tego na bank ludzie prywatnie tez pokupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że narzekania na 8 czy 8.1 mają swoje źródła w niechęci do zmian, a nie rzeczywistych problemach... Przesiadłem się ze stacjonarnego z 7 na hybrydę z najnowszą wersją i moim zdaniem jest ona bardzo dobra - o ile ekran ma funkcję dotykową.

Jeśli chodzi o zasobożerność, to w moim urządzeniu są dwa giga pamięci operacyjnej, z czego system zabiera jakąś połowę - i wszystko fruwa.

Więc bym nie przesadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

A co tymi, którzy uważają, że Windows 7, 8 i 8.1 to syf i kilo mułu ?

Nic. Mogą używać XP dalej, ale niech nie oczekują, że ktoś będzie wspierał system, pamiętający czasy monitorów CRT, złącz IDE, AGP, P/S2 czy innych tym podobnych zabytków.

Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

Już nie powiem
o lobby producentów sprzętu komputerowego, którzy naciskają na zamknięcie tej kwestii
bo nie mogę zarobić na swoich produktach. Po co mi system, który pożera połowę moich
zasobów sprzętowych i do tego wygląda jak tablet dla dzieci ? :)

Gdzieś już to słyszałem. A, tak, dokładnie. Przy premierze Windowsa XP. Pomyśleć, że teraz ludzie traktują ten system jako ideał. Polecam zainstalować czystego XP, bez Service Packów i potem pisać o tym "ideale".

Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

Nie wspominając o opieszałości
MS do ulepszania systemu pod względem wizualnym i technicznym. Co roku ten sam bullshit
i nawet prostego Startu nie można się doczekać.

Co roku?
Windows 7 - 2009 rok.
Windows 8 - 2012 rok
Trzy lata. Windows 8.1 to nic innego jak Service Pack do 8.

Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

Był już zapowiadany ile razy ? 3 - 4
? Miało być w aktualizacji do 8.1. Teraz ponoć ma być w 8.2.

Nie miało być w 8.1. W 8.1 miał wrócić PRZYCISK Start a nie samo menu. Besides, siedzicie w tym starcie cały czas, czy co?

Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

Dlatego między innymi ludzie
siedzą na starym XP, bo ma wszystko to, czego nie mają nowe systemy.

Czyli co? Co dokładnie posiada WinXp, czego nie posiada Win7? Korpo i biura siedzą na XP, bo często to jest ostatni system, na którym działa dane oprogramowanie a nie dlatego, że interfejs jest nieco zmieniony (w przypadku Visty/7).
Dopóki tego nie

Dnia 08.04.2014 o 15:55, vegost napisał:

zmienią, to niech zapomną o wysokiej sprzedaży nowych kotletów. A ludzie się przesiadają
bo jest tam tylko i wyłącznie nowy DirectX, który blokował biednych producentów a był
kartą przetargową dla MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:16, Krzych_Ayanami napisał:

Odnoszę wrażenie, że narzekania na 8 czy 8.1 mają swoje źródła w niechęci do zmian, a
nie rzeczywistych problemach...


Raczej wątpie. Parę gier które mam na liście np. ze steama nie uruchamiała mi się na windows 8 albo musiałbym przeglądać fora i kombinować. Więc wróciłem do 7 i mam bez problemów. Akurat Windows 8 z historii windowsów ma najwieksze problemy jeżeli chodzi o uruchamianie produktów nawet w miarę nowych.

Oczywiście sytuacja się poprawia ale no tak czy siak xp i tak jest mega starym systemem.. teraz mozna albo windows 8.1 albo 7 mieć więc wybór jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:02, Kafar napisał:

Wyglad to jedno, problem polega na tym że ostatnim dobrym systemem który może zastapić
XP to jest Windows 7. Tylko że wszedzie jest już wciskany ten syf 8.1 ;/ co jest przerażające.

Z reguły w przypadku Windowsów opłacało się zwykle przeskoczyć conajmniej jedną generację. Ja np. z 98 przesiadałem się (pomijając wszelkie mutacje typu Millennium) na XP, potem od razu na 7 (darując sobie Vistę, która okazała się płatną betą nowego systemu) i być może znowu tak będzie. Tym bardziej, jeżeli będą teraz częściej wypuszczać kolejne wersje systemu.

Co do XP to był dobry, aczkolwiek dopiero po service packach. Obecnie nie ma sensu już go używać poza starszymi komputerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:31, Arcling napisał:

Co do XP to był dobry, aczkolwiek dopiero po service packach. Obecnie nie ma sensu już
go używać poza starszymi komputerami.


Zgadzam się co do przeskakiwania.

Oczywiście XP na początku to też ledwo co zipiał i każdy wolał 98 lub własnie millennium ;) ale jak widać XP stał się znakiem najlepszego windowsa, moim zdaniem taki tytuł teraz przypada Win 7.

Działa bardzo szybko i raz miałem z nim problemy w przeciągu kilku lat od instalacji ;) To spory sukces ;) pamiętam czasy 95 i 98 i czesty bluescreen ;) miało to swój urok.. wkur..zenia ;) gdy koledzy z sieci LAN grali a Ty musiałem od nowa instalować windowsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wyglad to jedno, problem polega na tym że ostatnim dobrym systemem który może zastapić
> XP to jest Windows 7. Tylko że wszedzie jest już wciskany ten syf 8.1 ;/ co jest przerażające.
>
> Swoją drogą nieźle trzeba być zacofanym by na domowym kompie mieć jeszcze XP. Ja rozumiem
> że np. ja w biurze musze mieć XP bo jeden program który nadal jest używany na nowsze
> kompy nie ma wsparcia (oczywiście też trzeba będzie pójść z duchem czasu i zmienić program).
> Ale na kompie domowym mieć nadal XP to jak teraz posiadać windows 3.11 :):)


ja to mam na drugim HDD zainstalowanego XP...
Chociaż, Windows 3.1 też mam, ale zainstalowanego w DOSBoxie.. tka dla zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem tym nieszczęśliwcem który niestety o VIste zahaczył . Bo wgrywali ją do laptopów i wszystkich sprzedawanych sprzętów :) .

Xp mam tylko na kompie w domu moich rodziców którego nikt już nie używa i stoi tylko dla ozdoby więc odejście wsparcia dla niego jakoś bardzo mnie nie boli (a naklejka z licencją i tak już się przez lata starła chociaż w przeciwieństwie do tej na laptopie którą ktoś mądry ulokował pod lapkiem jest dalej czytelna:P ;) . Też miałem go w wersji oem dla sprzętów ibm. Pamiętam ówczesne recovery które dostałem do kompa 6 płyt cd gustownie pomazanych markerem :) (profesjonalizm dawnych czasów:) melancholia trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem ostatnio powiadomienie o tym na XP i ostatnie aktualizacje, ale stary 12 letni komp z P4 na pokładzie niech sobie jest w razie wojny,do tego jak mnie nachodzi chęć na starsze gierki to tam zawsze pójdą a na nowszym już niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego kompa czyli 2002 na systemie XP. Nie gram w gry więc nie muszę zmieniać. Przeglądam zaufane strony więc raczej nie widzę zagrożeń. A jak coś się podzieje to poślę kompa na złom wraz z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:02, Dared00 napisał:

Nic. Microsoft nie może ciągle babrać się w starociach, bo banda uparciuchów nie chce
zejść z 12-letniego systemu. Trzeba iść do przodu albo ponosić konsekwencje.

Banda ? Z ostatnich statystyk wynika, że ludzie ciągle wolą XP od nowych crapishów Microsoftu. Jeśli się to zmienia, to tylko przez to, że oni to wymuszają a nie że użytkownicy tego chcą. A po drugie nie ma wyjścia i w rezultacie trzeba zmieniać nawet sprzęt, żeby się przesiąść na nowy system a to oznacza ogromne koszty. Dlatego też przechodzenie z XP na inny system to zwykłe wyłudzanie kasy. Bo MS tego i tego nie będzie aktualizował, jak by go to coś kosztowało. Może iść z duchem czasu a to nie przeszkadza w pielęgnowaniu staruszka. Gdybym miał na XP directaX to bym się nigdzie z niego nie ruszał. To proste. Oni wymagają a oni oczywiście :D

@Terem - nie żartuj. Mam kupować specjalny komputer Apple, żeby móc zainstalować tylko nieliczne gry ? Tak samo na Linuksie. Zresztą MAC - cena/jakość = buhe. Za markę płacić nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wyglad to jedno, problem polega na tym że ostatnim dobrym systemem który może zastapić
> XP to jest Windows 7. Tylko że wszedzie jest już wciskany ten syf 8.1 ;/ co jest przerażające.

od premiery win 7 minęło już trochę czasu....ale trzeba przyznać, że win 8 i 8.1 wypadają lepiej jeżeli chodzi o wydajność sprzętu..
z resztą do wyglądu można się wyjątkowo szybko przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować