Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft kończy ze wsparciem dla Windowsa XP

86 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Banda ? Z ostatnich statystyk wynika, że ludzie ciągle wolą XP od nowych crapishów Microsoftu.
Jeśli się to zmienia, to tylko przez to, że oni to wymuszają a nie że użytkownicy tego
chcą.


Kto coś na tobie wymusza? Kim jest ten gość, który stoi z pistoletem przstawionym do twojej skroni? Nie chcesz się przesiadać, to się nie przesiadaj.

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

A po drugie nie ma wyjścia i w rezultacie trzeba zmieniać nawet sprzęt, żeby się
przesiąść na nowy system a to oznacza ogromne koszty.


Windows 7 kosztuje 300 zł. 300 zł raz na 12 lat to są ogromne koszty? Hueh...

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Dlatego też przechodzenie z XP na inny system to zwykłe wyłudzanie kasy.


W jaki sposób przechodząc na inny system "wyłudzasz" kasę? Od kogo? Nauczysz mnie tego?

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Bo MS tego i tego nie będzie aktualizował, jak by go to coś kosztowało.


Skup się teraz: to NAPRAWDĘ kosztuje. Nadążasz?

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Może iść z duchem czasu a to nie przeszkadza w pielęgnowaniu
staruszka.


Do producentów sprzętu RTV też masz pretensje o to, że do odtwarzaczy VHS nie wyszedł darmowy upgrade pozwalający puszczać BRay? Sądząc po twoich postach, pewnie nawet nie wiesz co to VHS.

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Gdybym miał na XP directaX to bym się nigdzie z niego nie ruszał. To proste.


Skup się ponownie: na XP MASZ DirectX. Naprawdę!

Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Oni wymagają a oni oczywiście :D


Que?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:05, vegost napisał:

Banda ? Z ostatnich statystyk wynika, że ludzie ciągle wolą XP od nowych crapishów Microsoftu.

Według Netmarketshare, W7 wyprzedził XP w sierpniu 2012, i od tego czasu XP stracił prawie 15% udziałów, zwłaszcza w ciągu ostatniego roku. Podlinkowałbym bezpośrednio, ale nie da się: http://www.netmarketshare.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:16, leszeq napisał:

Kto coś na tobie wymusza? Kim jest ten gość, który stoi z pistoletem przstawionym do
twojej skroni? Nie chcesz się przesiadać, to się nie przesiadaj.

I tego bym nie zrobił, ale oni to wymuszają.

Dnia 08.04.2014 o 17:16, leszeq napisał:

Windows 7 kosztuje 300 zł. 300 zł raz na 12 lat to są ogromne koszty? Hueh...

O czym ty bredzisz ? Mówiłem o kosztach sprzętowych a nie jakiegoś systemu.

Dnia 08.04.2014 o 17:16, leszeq napisał:

W jaki sposób przechodząc na inny system "wyłudzasz" kasę? Od kogo? Nauczysz mnie tego?

Czytaj ze zrozumieniem.

Dnia 08.04.2014 o 17:16, leszeq napisał:

Skup się teraz: to NAPRAWDĘ kosztuje. Nadążasz?

Naprawdę ? Wystarczy wydać DirectX dla Xp i to wystarczy.

Dnia 08.04.2014 o 17:16, leszeq napisał:

Do producentów sprzętu RTV też masz pretensje o to, że do odtwarzaczy VHS nie wyszedł
darmowy upgrade pozwalający puszczać BRay? Sądząc po twoich postach, pewnie nawet nie
wiesz co to VHS.

A co ma VHS do systemu ? Możesz sobie podbudować swoje ego, ale od tego inteligencja ci się nie powiększy. A widać, masz pewny braki w czytaniu. Naprawdę przestań Trollować i idź sobie.

@Dared00 - Zgadza się. Dopiero w 2012 roku. Była jeszcze Vista, ale to była wersja beta systemu, która miała być od samego początku Siódemką. Wiadomo, że Win 7,8 itp będzie wyprzedzać kolejne wersje systemu z czasem. To nieuniknione. To i tak dobre dla wyjadaczy XP, bo zakończenie wsparcia miało być już wcześniej, ale że wyszedł Service Pack 3 to przedłużyli. Do tego dochodzą jeszcze inne wariację XP jak Pro x64 :) Choć ma wady, to jest to najlepsza wersja tego systemu :)

@Sebo1020 - czytałem, mówiłem, że się mogły zmienić. Poza tym, nie kieruj się statystykami steama lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:02, Dared00 napisał:

Trzeba iść do przodu albo ponosić konsekwencje.


...albo przenieść się na Linuxa z emulatorem Windowsa. :P

@Kafar

Swoją drogą nieźle trzeba być zacofanym by na domowym kompie mieć jeszcze XP.

Najpierw, żeby było jasne - używam XP do teraz.

A teraz - skoro takiś odważny nazywać ludzi zacofanymi, to rozumiem, że masz taką samą odwagę, w tym samym miejscu, przeprosić użytkowników XP za nazwanie ich zacofanymi?

Co za tupet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym laptopie (emerytowany lapek z roku 2000) ciągle siedzę na XPku i go sobie chwalę, natomiast na poprzednich laptopach i na stacjonarnym komputerze albo od razu na Windows 7 siedziałem, albo się przeniosłem z XPka. Jedynie raz miałem Vistę (początkowo była fajna, ale z czasem było gorzej, niż na XP czy W7).

Microsoft robi systemy według wzoru dobry-zły-dobry. W98 był tym dobrym systemem, potem Windows XP i teraz W7 stał się takim. Gdybym miał wybierać między W7 a W8, to poczekałbym na W9, siedząc na W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z głębokim żalem żegnamy
WINDOWS XP
Wspaniały system operacyjny ble ble ble.
Użytkownikom przesyłam słowa otuchy oraz wspólczucia
Szczęśliwy posiadacz Windowsa 8.1 ( a wkrótce 8.1 service pack 1 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

Zgadza się. Dopiero w 2012 roku.

Nie odwracaj kota ogonem. Mówiłeś, że z ostatnich statystyk wynika, że ludzie wolą XP od 7/8. Tymczasem już od 2012 to nieprawda.

Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

O czym ty bredzisz ? Mówiłem o kosztach sprzętowych a nie jakiegoś systemu.

To jaki ty masz sprzęt, że ci XP chodzi, a 7/8 wymaga upgrade''u? Może to nie wina systemu, tylko po prostu twój komputer to rzęch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:43, Dared00 napisał:

To jaki ty masz sprzęt, że ci XP chodzi, a 7/8 wymaga upgrade''u? Może to nie wina systemu,
tylko po prostu twój komputer to rzęch?

Nie, ja już dawno nie mam XP. Musiałem z niego zejść, żeby grać w lepsze produkty, które wymagają nowszych systemów. Siedzę na Ósemce podstawowej obecnie. Wiesz XP było jeszcze oferowane komputerom długo długo po jego premierze a jak wyszła Vista, 7 to wymagania podskoczyły a komputery się nie wymienia co roku. A, żeby system jakoś funkcjonował i móc na nim grać, to trzeba mieć trochę lepszy sprzęt niż przy XP.

Ale ja mówiłem, że jeśli się to zmieniło to ja rozumiem. 2 lata to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mierzi mnie, że zawsze trafi się garstka malkontentów płaczących, a to, że zmienili interfejs fejsbuka, a to, że grają w fife 2009, a tu wyłączają serwery, a to, że dopiero co kupili PS3, a już wchodzi PS4, albo, że Windows XP, a nie nowe...
Z takim podejściem ciągle byśmy siedzieli w jaskiniach ogrzewając się przy ognisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

> Kto coś na tobie wymusza? Kim jest ten gość, który stoi z pistoletem przstawionym
do
> twojej skroni? Nie chcesz się przesiadać, to się nie przesiadaj.
I tego bym nie zrobił, ale oni to wymuszają.


Pytam po raz kolejny: kto na tobie to wymusza i w jaki sposób? Bo "oni" to stoją za zamachem w Smoleńsku...

Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

> Windows 7 kosztuje 300 zł. 300 zł raz na 12 lat to są ogromne koszty? Hueh...
O czym ty bredzisz ? Mówiłem o kosztach sprzętowych a nie jakiegoś systemu.


Kup sobie konsolę. BTW - grzeczniej trochę.

Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

> W jaki sposób przechodząc na inny system "wyłudzasz" kasę? Od kogo? Nauczysz mnie
tego?
Czytaj ze zrozumieniem.


Pisz zrozumiale.

Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

> Skup się teraz: to NAPRAWDĘ kosztuje. Nadążasz?
Naprawdę ? Wystarczy wydać DirectX dla Xp i to wystarczy.


XP ma DirectX.

Dnia 08.04.2014 o 17:37, vegost napisał:

> Do producentów sprzętu RTV też masz pretensje o to, że do odtwarzaczy VHS nie wyszedł

> darmowy upgrade pozwalający puszczać BRay? Sądząc po twoich postach, pewnie nawet
nie
> wiesz co to VHS.
A co ma VHS do systemu ? Możesz sobie podbudować swoje ego, ale od tego inteligencja
ci się nie powiększy. A widać, masz pewny braki w czytaniu. Naprawdę przestań Trollować
i idź sobie.


Obczaj sobie w słowniku co oznacza słówko "analogia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda XP bo dobrze służył u mnie na laptopie ;( Ale nie wiem czy chce go zmieniać. Nie ma takiego przymusu i chyba na nim jeszcze zostanę. Nie ma co narzekać i sadzenie się jak użytkownicy wyżej jest bezsensu. Każdy pracuje na takim systemie na jakim mu pasuje. Nic do tego innym. Jak komuś coś nie pasuję, to niech nie czyta a nie bredzi jak to XP jest zły i nie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkownikom Windowsa XP nie będzie przeszkadzać, że od dziś używają systemu dziurawego jak sito to czemu mają cokolwiek zmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 18:26, Laston napisał:

Jeśli użytkownikom Windowsa XP nie będzie przeszkadzać, że od dziś używają systemu dziurawego
jak sito to czemu mają cokolwiek zmieniać :)

Odłącz internet od komputera i problem rozwiązany ;) Do zwykłej pracy i starych gier to idealny system. Nie ma tu sensu zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci internet nie potrzebny to Twoja sprawa, możesz sobie odłączyć. Nie rozumiem całej tej spiny i flame''u na użytkowników XP, chcą sobie utrudniać pracę z komputerem to jest tylko i wyłącznie ich wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 18:39, Laston napisał:

Jeśli Ci internet nie potrzebny to Twoja sprawa, możesz sobie odłączyć. Nie rozumiem
całej tej spiny i flame''u na użytkowników XP, chcą sobie utrudniać pracę z komputerem
to jest tylko i wyłącznie ich wybór.

Nie jest ;) Służy tylko do pracy i gier. Otóż to, ale tacy jak @leszeq maja problem z zaakceptowaniem decyzji innych i muszą swoje rady napisać, których mało co obchodzi. Jak czytałam ten flejm to aż się bałam napisać swoją wypowiedź. Tu nie można mieć swojego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować