Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft kończy ze wsparciem dla Windowsa XP

86 postów w tym temacie

Dla mnie żadna strata, XPka porzuciłem jakieś 3 lat temu, na rzecz 7, a teraz od 2 tygodniu po zmianie laptopa jadę na 8.1 i nie mam na co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 21:09, aope napisał:

Napisałem "chocby". Powodów jest o wiele więcej w zasadzie każdeym aspekcie działania
systemu.

Menedżer urządzeń? Zarządzanie skojarzeniami plików? Zarządzanie uprawnieniami? Wykrywanie sterowników? Firewall? Bo chyba nie naprawianie problemów?

Dnia 08.04.2014 o 21:09, aope napisał:

Owszem, XP ma 64 bitową wersję z której nikt nie korzysta, do której nikt nie robi sterowników
i która mogłaby zakwalifikować się do drużyny innych "proof-of-concept" aplikacji.

A to to już jest problem marketingowy: analogicznie 7 ma wersje 64 bit a i tak gros userów używa 32 bit. Z kolei 8 ma takie same problemy ze sterownikami.
To, że XP 64 bit się nie przyjął to nie wina systemu tylko okresu gdy wyszedł- wtedy mało komu 64 bity były potrzebne. Jest to też wina M$, który niespecjalnie toto promował -zapewne mając już w zanadrzu Vistę, której rozwiązania były testowane w XP 64 bit.

Dnia 08.04.2014 o 21:09, aope napisał:

Wszystko w XP jest archaiczne - poczynając od strukruty samego systemu, jego zabezpieczeń,
rozwiązań interfejsu, podstawowych funkcjonalności, długo by wymieniać.

Przyznam się, że o ile XP wybebeszyłem na wiele sposobów o tyle 7 i 8 chyba nie poznałem zbyt dobrze bo nie widziałem tam żadnych nowych i przydatnych "funkcjonalności"

Dnia 08.04.2014 o 21:09, aope napisał:

Co mają konsole do końca wsparcia XP? I jak niby konsole hamują PC

Nic nie mają, takie tam dywagacje o hamulcach o których zagadnąłeś.

Dnia 08.04.2014 o 21:09, aope napisał:

(spogląda na Infamous: SS a następnie na nadchodzace premiery pecetowych eksów i turla się ze śmiechu)?

Tak ten Infamous dobry czy taki słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ciągle siedzę na XP i nie narzekam.
Natomiast na Win Vista 7 i 8 narzekałem.
Instalowanie sterowników do karty dźwiękowej na Windows 7 Creative Sound Blaster Audigy.......BLUESCREEN i tak za każdym razem WTF?! XD
W systemach Windows Vista, 7 i 8 niema mojej ulubionej opcji z dźwiękiem, ściszanie dźwięków Wave. na XP po wyciszeniu dźwięków Wave ze 100 na 50 mamy lepszą jakość dźwięku, na słuchawkach podwyższamy bassy w equalizerze I wave ściszamy do 25 żeby bass był czysty i nie pierdział. A nowsze windowsy tego nie mają :/.
XP od razu ma swój własny program do otwierania np Gifów. Kolega siedzi na Win8 i każdego gifa musi odpalać w przeglądarce XD jaki fail w ogóle dla mnie to jest.
Mam myszkę Steel Series World of Warcraft i na Win7 miałem problem żeby sterowniki zmieniające klawisze działały na nią :/

Tam narzekałem na XP nie narzekam więc siedzę na XP pomimo braku DirX10 i 11 I tak praktycznie nie gram w żadne gry które nie chodzą na XP bo żadna z tych gier za bardzo mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Menedżer urządzeń? Zarządzanie skojarzeniami plików? Zarządzanie uprawnieniami? Wykrywanie
sterowników? Firewall? Bo chyba nie naprawianie problemów?


A może przestaniesz sie wygłupiać?

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

A to to już jest problem marketingowy:


Że co? Problem marketingowy? Co ma marketing do tego, że XP 64 był niezdatnym do użytku eksperymentem?

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

analogicznie 7 ma wersje 64 bit a i tak gros userów
używa 32 bit.


Źródło potwierdzające, że gros userów Windows 7 posiada wersje 32 bitowe poproszę.

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Z kolei 8 ma takie same problemy ze sterownikami.


Pierwsze słyszę.

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

To, że XP 64 bit się nie przyjął to nie wina systemu tylko okresu gdy wyszedł- wtedy


To jest wina systemu - on po prostu nie działał.

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

mało komu 64 bity były potrzebne.


Oj nie. 64 bity były potrzebne, co można było stwierdzić już wcześniej po przejeściu na ten standard wyspecjalizowanych aplikacji na systemach klasy *NIX + zainteresowaniu nową technologią choćby na linuksach czy - biznesowo - systemach z rodziny BSD. Niestety Windows XP wyhamował 64 bity dla "zwykłych" uzytkowników a później to już poleciało i "owoce" tego zbieramy do dziś.

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Jest to też wina M$, który niespecjalnie toto promował


Przykład 8 pokazuje dośc jasno, ze uzytkownicy nie chca żadnych innowacji i nowych rozwiązań. Chca za to kolejnych kotletów różniących się kolorem menu start. Faktycznie, Microsoft powinien promować...

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

-zapewne mając już w zanadrzu Vistę, której rozwiązania były testowane w XP 64 bit.


Eee no chyba nie, biorąc pod uwagę, że Vista bazowała na zupełnie nowych jądrze i miała całkowicie przebudowaną warstwę komunikacji na linii system-użytkownik + duzo innych zmian, wiec niby jak rozwiązania z muzeum (XP) miały być testowane na nowym systemie? To tak jakbyś jeździł maluchem i wyniki z tej jazdy odniósł do mercedesa.

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Przyznam się, że o ile XP wybebeszyłem na wiele sposobów o tyle 7 i 8 chyba nie poznałem
zbyt dobrze bo nie widziałem tam żadnych nowych i przydatnych "funkcjonalności"


No cóż, widocznie nie potrafisz efektywnie grzebać w systemie (?).

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Nic nie mają, takie tam dywagacje o hamulcach o których zagadnąłeś.


Ja zagadnąłem o hamulcach na komputerach, które stanowi(ł) XP, zgodnie z tematem. Ty przytrollowałeś konsolami, co zresztą zupełnie Ci nie wyszło. Po cholere?

Dnia 08.04.2014 o 23:53, zadymek napisał:

Tak ten Infamous dobry czy taki słaby?


A wiesz w ogóle o czym piszemy? Bo chyba nie wiesz. Przeczytaj wiec ostatnie kilka zdań z posta na który próbowałeś odpisać i jak złapiesz kontekst to wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwy użytkownik Win XP i Lubuntu here. Mam ponad dwunastoletniego PC`ika w domu, na którym stoi dalej system Windows XP i nie zamierzam go obecnie zmieniać tak jak i w przyszłości. Powód? Leciwy sprzęcik działający pod Athlone 1700 XP wątpie żeby wyrobił na nowszych systemach (z nowym Ubuntu dawał radę). Mógłbym na nim postawić tak jak na netbooku Lubuntu (do jakiegoś gramowicza - hej używam systemu 32 bitowego, dlaczego jestem hamulcem postępu? Nie stać mnie na lepszy sprzęt, toteż nie będę używać 64 bitowego systemu...) albo inną lekką dystrybucją spod "znaku" pingwinka, ale po co? Jestem praktycznie "retrograczem" - graczem zacofanym i siedziącym dalej w mentalnej jaskinii. Pc z Windą służy mi na ogrywanie starych przebojów, które wychodziły między 1996 a 2006 i do tego nadaje się wręcz idealnie. Nie mam nawet w tym PC internetu podpiętego, bo po co?
To taka duża maszynka do grania. Z Windowsem XP mam wiele wspomnień, i dobrych i złych, ale w końcu wszystko odchodzi i następuje nowe. Pogódźcie się z tym.

Co jako użytkownik straciłem po skończeniu tego wątpliwego wsparcia technicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 00:09, Naimad-PL napisał:

Instalowanie sterowników do karty dźwiękowej na Windows 7 Creative Sound Blaster Audigy.......BLUESCREEN
i tak za każdym razem WTF?! XD

Wina wsparcia Creative itp. Ci od X-Fi lepiej nie wyglądają. Z resztą. Musiałem porzucić swoją Audigy 2 ZS, bo moja nowa płyta nie miała PCI :] Tak, czy siak jak mogłem używałem Support Packa od Daniel_k. Wersja 4.5 bodaj.
Większych problemów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 01:30, PAPISHON napisał:

Co jako użytkownik straciłem po skończeniu tego wątpliwego wsparcia technicznego?


Ty - nic.

Może ja wytłumaczę na czym polega problem z zakończeniem wsparcia technicznego Windowsa XP.
Otóż Windows XP posiada nadal wiele wspólnych lub pokrewnych elementów z nowszymi systemami Vistą, 7, 8/8.1 a nawet 9. Kiedy Microsoft wypuszcza jakąkolwiek poprawkę bezpieczeństwa do swoich produktów dołącza do nich opis co naprawia. W tym momencie wypuszczane łatki do Visty, 7, 8.1 będą zawierały w sposób jawny opis luk bezpieczeństwa naszego poczciwego XPeka ponieważ adekwatne łatki już nie będą dla niego dostępne. To daje cyberprzestępcom i tym podobnym niesamowitą okazję do atakowania urządzeń pracujących pod jego kontrolą w sposób skuteczny. Także każdy posiadacz Windowsa XP powinien być świadom, że od dzisiaj będzie na celowniku włamywaczy czy jest to jego komputer domowy, w firmie czy nawet bankomat.

Co do Windows XP Professional x64 Edition to nie jest to samo co zwykły Windows XP. Ten pierwszy został oparty na bazie Windows Server 2003 SP1 dlatego miał pewne problemy z działaniem na zwykłych komputerach stacjonarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XP był bardzo dobrym systemem w swoim czasie, teraz po prostu jego architektura hamuje rozwój, stąd zaaplikowanie nowych wersji DirectX''a mija się z celem, lecz dla osób które potrzebują bądź po prostu chcą korzystać ze starszych programów/gier jest on doskonały jako drugi system bądź system dla drugiego komputera.
Na dzień dzisiejszy to Windows 7 albo 8/8.1, ja osobiście ze względu że wygląd 8 mi się nie podoba, to sobie go zmodowałem (w bardzo łatwy sposób dodam, trzy programy zainstalować i po robocie) tak, że wygląda jak Windows 7. Także osoby które nie przesiadają się na Win 8 tylko ze względu na wygląd, gdy wiele testów stwierdza lepszą wydajność Win 8 w porównaniu do Win 7, no to cóż, lenistwo można nazwać, choć oczywiście niektórzy po prostu mogą nie mieć czasu na to. Z drugiej strony, Win 7 jest bardzo dobrym systemem i nie ma nic złego w trzymaniu się jego, jak to się mówi, co kto lubi.

A tu mały dowód na to, jak Win 8 może wyglądać. Podstawowa wersja, nie 8.1, zwykła "ósemeczka".
http://imageshack.com/a/img138/1450/yqdc.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem, szczerze ja się przesiadałem zawsze na nowe systemy z 98 na ME z Me na Xp z XP na Viste z Visty na 7 z 7 na 8 i każdy z tych systemów był progresem w stosunku do wcześniejszego, mimo, iż oceniamy dziś gorzej ME i Vistę, to każdy z nich niósł jakieś udogodnienia i pamiętam program Vista transformation pack dla XP, który wprowadzał Aero podobne elementy do XPka.

Co do XPka to system umarł choćby z jednego względu brak rozsądnych zastosowań wielordzeniowych procesorów co z tego, że masz 4 czy 8 rdzeni / wątków jak nie możesz tego użyć. Wojny na bity bym nie rozpoczynał bo wiele instytucji/firm ma takie aplikacje, które na 64 Bitach nie działają i tak trzeba 7 mkę i 8 mkę w 32 bitach mieć. Jak tak kochacie XPka to zasilcie ekipę tworzącą ReactOS.

Co 8mki to robi się czym o kafle o brak startu jak kolega mówił brak startu zastępuje się jednym programem ale po co grzebać jak można wgrać 8.1 który ten start dodaje? (no chyba, że się ma pirata ... ale to tak czy inaczej już bym wgrał se pirata 8.1 :) ) miedzy Bogiem a prawdą od czasu 95/nt4 wygląd windowsa dostawał kosmetyczne zmiany czyli blisko po 18/19 latach do Windowsa trafiło coś nowego i od razu hejt. 8mka zła nie jest tylko aby bawić się w 8mkę to trzeba mieć nową płytę z UEFI i dysk SSD wtedy to ma sens inaczej faktycznie to jest dalej takie XPkowanie - architektura idzie do przodu cały czas więc po co kupować nowy sprzęt skoro on nie będzie działał tak jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo mi XP służył, może nawet za długo, tym bardziej biorąc pod uwagę, jak jestem zadowolony po przesiadce na "siódemkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:40, Cygi napisał:

Najpierw, żeby było jasne - używam XP do teraz.

A teraz - skoro takiś odważny nazywać ludzi zacofanymi, to rozumiem, że masz taką samą
odwagę, w tym samym miejscu, przeprosić użytkowników XP za nazwanie ich zacofanymi?

Co za tupet.

Windows XP to system, który w domyśle nie obsługiwał nawet USB2.0. Tak, ten system jest zacofany. Jeżeli posiadasz stary komputer - ten system jest dla niego idealny. Ale kupno nowego i trzymanie się XP, tylko dlatego, że to XP to zacofanie. Ten system jest dziurawy jak sito, nie obsługuje większości nowego sprzętu, o SSD nie słyszał, itp.
Czasy się zmieniły, pora iść do przodu. Albo kupując nową Windę, albo robiąc przesiadkę na nowe wersje Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

A może przestaniesz sie wygłupiać?

A może podasz konkrety?

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Że co? Problem marketingowy? Co ma marketing do tego, że XP 64 był niezdatnym do użytku
eksperymentem?

Do dzisiaj jest używany przez ten 1 procent czy ile tam userów, którzy go zakupili- taki to nieudany eksperyment.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Źródło potwierdzające, że gros userów Windows 7 posiada wersje 32 bitowe poproszę.

Niestety ostatnie statystyki Ms pochodzą z 2010 -wtedy popularność wersjii 64-bit powoli zbliżała się do poziomu 32-bit.
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2010/07/windows-7-64bit-pora-na-przesiadke.aspx

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Pierwsze słyszę.

A ja mam Windows 8, i sprawdzałem łatkę 8.1, więc widzę.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

To jest wina systemu - on po prostu nie działał.

Był to 64-bitowy Win XP oparty na kodzie Win Server 2003. I działał. Tyle, że wyszło do niego za mało dedykowanego softu, sterowników itd a nowa architektura nie mogła korzystać ze starego. Nie miał dostatecznego wsparcia, więc zwyczajnie rynek się nim nie zainteresował.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Oj nie. 64 bity były potrzebne, co można było stwierdzić już wcześniej po przejeściu
na ten standard wyspecjalizowanych aplikacji na systemach klasy *NIX + zainteresowaniu
nową technologią choćby na linuksach czy - biznesowo - systemach z rodziny BSD. Niestety
Windows XP wyhamował 64 bity dla "zwykłych" uzytkowników a później to już poleciało i
"owoce" tego zbieramy do dziś.

Ja pamiętam tylko, że miałem wtedy procek 64 bit, którego możliwości nie wykorzystywała żadna aplikacja: ani gra, ani kodek ani nawet głupi media player. Za to nie miałem ponad 4GB RAM, dysku ponad 2TB itd.
Nie wiem jak Ms wyhamował, niemniej czytałem, że ostatnimi czasy (od 2010) koncentruje się właśnie na promocji wersji 64-bit.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Przykład 8 pokazuje dośc jasno, ze uzytkownicy nie chca żadnych innowacji i nowych rozwiązań.
Chca za to kolejnych kotletów różniących się kolorem menu start. Faktycznie, Microsoft
powinien promować...

Przykład 8 pokazał, że najnowsza Winda nie jest przeznaczona dla użytkowników desktopów. Userzy oczywiście kręcą nosem, bo trudno nie kręcić gdy się dla swojego potwora dostaje soft pod jakiś zapluty tablet dla casuali i dzieci do lat 7, kórego rozwiązania pochodza z epoki FireFoxa łupanego. Nie dziwię się, że 8 powtarza historię XP 64 - mało softu, mało sterowników, mały odzew rynku.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

Eee no chyba nie, biorąc pod uwagę, że Vista bazowała na zupełnie nowych jądrze i miała (...)

A WOW64, GPT, Shadow Copy provider i reszta to niby skąd się wzięły?

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

No cóż, widocznie nie potrafisz efektywnie grzebać w systemie (?).

Ten system aktywnie ogranicza moje możliwości ingerencji w ustawienia. Win XP przynajmniej zawierał odpowiednie narzędzia, które wystarczyło odnaleźć - pod 8 jest pustynia.

Dnia 09.04.2014 o 01:02, aope napisał:

A wiesz w ogóle o czym piszemy? Bo chyba nie wiesz. Przeczytaj wiec ostatnie kilka zdań
z posta na który próbowałeś odpisać i jak złapiesz kontekst to wróć.

Wydawało mi się, że pisaliśmy o hamulcach technologicznych. Abstrachując od tego jak właściwie 12-letni OS miałby hamować rozwój rynku aplikacji 64-bitowych, zauważyłem, że są osoby, które mogą tak samo postrzegać konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zapraszamy na Linuxy i Macintoshe. Windows to nie jedyny dostępny system.
> Jedyny na którym wszystkie gry i oprogramowanie hula ;(.
>
> Anchorist Ci którzy chcą i tak zostaną na XPk''u zapewne, gorzej z biurami i urzędami
> które muszą mieć nowy system by miec najnowsze aktualizacje w celu ochrony danych ;<.
> A co za tym idzie pare tysięcy stanowisk jak nie paredziesiąt tysięcy musi mieć swój
> system czyli juz zarobek będą mieli na urzędach i biurach do tego na bank ludzie prywatnie
> tez pokupują.

Akurat support dla korporacji jest do 2015 roku ,a potem może być przedłużany za odpowiednią opłatą.

vegost jak się tobie postęp nie podoba to masz alternatywy. Nikt ciebie do MS nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 14:17, hydzior napisał:

Akurat support dla korporacji jest do 2015 roku ,a potem może być przedłużany za odpowiednią
opłatą.

Myślałem że dla wszystkich nie będzie wsparcia a nie tylko dla prywatnych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrozumiałe, ale:
Kafar nie opisywał systemu jako zacofany, tylko ludzi uzywający tego systemu.

Skąd on wie kto, gdzie i z jakiego powodu go używa?

Widocznie wie lepiej, ponieważ wszystkich użytkowników XP z miejsca nazwał zacofanymi.
Naprawdę? o_O

===

Swoją drogą moderacja też pocisnęła - Isildur tylko zauważył przegięcie u vegosta, ale Kafar to złego nic nie zrobił?

Wybiórcza sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2014 o 12:26, zadymek napisał:

Do dzisiaj jest używany przez ten 1 procent czy ile tam userów, którzy go zakupili- taki
to nieudany eksperyment.


Jeśli się nie mylę, to sam napisałeś, że do tego systemu nie ma oprogramowania - więc chyba nazwanie go "ekpserymentem" nie jest tak całkiem błędne :D .

Dnia 09.04.2014 o 12:26, zadymek napisał:

Przykład 8 pokazał, że najnowsza Winda nie jest przeznaczona dla użytkowników desktopów.
Userzy oczywiście kręcą nosem, bo trudno nie kręcić gdy się dla swojego potwora dostaje
soft pod jakiś zapluty tablet dla casuali i dzieci do lat 7, kórego rozwiązania pochodza
z epoki FireFoxa łupanego. Nie dziwię się, że 8 powtarza historię XP 64 - mało softu,
mało sterowników, mały odzew rynku.


Posiadanie komputera stacjonalnego daje jakieś 100 punktów do szacunu, czy jak :D ?
99% użytkowników to ci twoi "casuale", zaś posiadanie skrzynki staje się coraz bardziej irracjonalne.
Laptopy czy hybrydy są dość tanie, a obcne komputery mają taką moc, jakiej zwykli klienci nie potrzebują.
Jak ktoś sobie kupuje "potwora" a nie potrzebuje go do pracy, to chyba chce sobie coś przedłużyć :D .

Dnia 09.04.2014 o 12:26, zadymek napisał:

A tu mały dowód na to, jak Win 8 może wyglądać. Podstawowa wersja, nie 8.1, zwykła "ósemeczka".
http://imageshack.com/a/img138/1450/yqdc.png



Szczerze? Ekran do szpanowania, a nie do używania na codzień...
Nie masz jakiejś wady wzroku? Przecież na tym nie da się pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:48, Krzych_Ayanami napisał:

Jeśli się nie mylę, to sam napisałeś, że do tego systemu nie ma oprogramowania - więc

Każdy nowy OS to eksperyment.

Dnia 09.04.2014 o 16:48, Krzych_Ayanami napisał:

Posiadanie komputera stacjonalnego daje jakieś 100 punktów do szacunu, czy jak :D ?

Posiadanie komputera stacjonarnego ma czemuś służyć. Gdy OS utrudnia korzystanie z komputera stacjonarnego za pomocą "mobilnych dziwadeł" posiadacz komputera stacjonarnego zastanawia się "na cholerę mi ten OS?".

Dnia 09.04.2014 o 16:48, Krzych_Ayanami napisał:

99% użytkowników to ci twoi "casuale", zaś posiadanie skrzynki staje się coraz bardziej
irracjonalne.

Dla tych 99% jak najbardziej. To dla nich powstał Windows 8.

Dnia 09.04.2014 o 16:48, Krzych_Ayanami napisał:

Laptopy czy hybrydy są dość tanie, a obcne komputery mają taką moc, jakiej zwykli klienci
nie potrzebują.

To niech sobie kupują, co mi do tego?

Dnia 09.04.2014 o 16:48, Krzych_Ayanami napisał:

Jak ktoś sobie kupuje "potwora" a nie potrzebuje go do pracy, to chyba chce sobie coś
przedłużyć :D .

W takim razie jak ktoś kupuje PC tylko dla edytora tekstu albo "dla dziecka, do nauki" to jest zwyczajnie durny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2014 o 17:11, zadymek napisał:

Każdy nowy OS to eksperyment.


Narzędzie.
Eksperyment jest wtedy, kiedy albo nie ma sprzętu kompatybilnego z systemem, albo nie ma współpracującego z nim oprogramowania.

Dnia 09.04.2014 o 17:11, zadymek napisał:

Posiadanie komputera stacjonarnego ma czemuś służyć. Gdy OS utrudnia korzystanie z komputera
stacjonarnego za pomocą "mobilnych dziwadeł" posiadacz komputera stacjonarnego zastanawia
się "na cholerę mi ten OS?".


Mobillne dziwadła można wyłączyć po wgraniu aktualizacji systemu, więc w czym problem?
Problemy się rozwiązuje, a dla sportu narzeka.

Po za tym czy naciśnięcie klawisza ze znakiem windowsa nie przenosi od razu do pulpitu?

Dnia 09.04.2014 o 17:11, zadymek napisał:

Dla tych 99% jak najbardziej. To dla nich powstał Windows 8.


Te osoby bardzo chętnie kupują urządzenia przenośne...

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-transformer-book-t100ta-dk005h-w8-1.bhtml#afterSearch-asus+t100||||product

Przeczytaj opinie tych strasznie niezadowolonych użytkowników :D

Czy tylko mi się wydaje, że rynek komputerów stacjonalnych przeżywa w najlepszym razie stagnacje - jeśli się nie kurczy?

Dnia 09.04.2014 o 17:11, zadymek napisał:

To niech sobie kupują, co mi do tego?

Dnia 09.04.2014 o 17:11, zadymek napisał:

W takim razie jak ktoś kupuje PC tylko dla edytora tekstu albo "dla dziecka, do nauki"
to jest zwyczajnie durny.



No cóż... Trudno nie odnieść wrażenia, że korzystanie z poczty, banku internetowegoi i skypa jest dla ciebie durne - a takie przeznaczenie komputera nie jest niczym szczególnym :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować