Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek_Ogrodnik

SmartWatche / inteligentne zegarki – temat ogólny

11 postów w tym temacie

Rośnie nam nowa gałąź „inteligentnych urządzeń”, na rynku pojawia się coraz więcej modeli, choć jeszcze żaden nie stał się na tyle popularny, by cały ten sektor sprzętowy wypromować.

Mieliście okazję używać któregoś dłużej? Czy ostrzycie sobie na jakiegoś SmartWatcha zęby?

Mi obecnie oko najbardziej błyszczy przy Samsung Gear Fit, szczególnie po wypuszczeniu aktualizacji umożliwiającej zmianę orientacji treści na ekranie, ale obawiam się, że to nadal nie jest to – czekam na wrażenia zwykłych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że obecnie smartfony pełnią coraz więcej funkcji, ale wymagają przy tym jeszcze więcej uwagi. Smartwatch powinnien odciążać użytkownika, pozwalając wyłączyć muzykę/zmienić utwór czy sprawdzić, ile wiadomości/połączeń pozostało do sprawdzenia. A i warunek użyteczności- przynajmniej tydzień bez ładowania, bo niektórzy chcą telefon naręczny nie zegarek/smartwach :P

Niestety, nikt nie chce chyba zrobić uniwersalnego urządzenia, szczególnie takie współpracującego z Windows Phone... Jak ktoś zna taki projekt, to niech podrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak od siebie może dam coś - ogólnie jak spojrzałem co to jest to powiedziałem sobie - a po co mi to potrzebne? Przecież to jest bez sensu. Mam teraz dobry telefon, zegarka nie noszę więc po co... ale potem sobie przypomniałem, że dawno temu tak samo mówiłem o smartfonach, telefonach z androidem czy tabletach. O ile o tabletach moje zdanie się nie zmieniło (bo za duże to to jest dla mnie, jak już coś nosić to jakiegoś lapka) to smartfon po prostu stał się w pewnym sensie koniecznością.

Natomiast co do smartwatchów to zastanawiam się czy to jest mi naprawdę potrzebne. Pewnie używałbym tego jakbym miał iść pobiegać czy też iść na siłownię. Wtedy słuchawki bluetooth i sprawdzi się idealnie. Ale tak do zwykłego noszenia, gdzie zawsze mam przy sobie telefon i często skrobię na nim smsy/wiadomości na komunikatorach/przeglądam internet to chyba nie.

Inna sprawa to to, że dopiero teraz zauważyłem, że coś takiego naprawdę istnieje i nawet jest już tak rozwinięte o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Jeśli słuchasz muzyki to sięganie za każdym razem po telefon by przyciszyć/podgłośnić/ zmienić utwór jest bezsensowne. Dlatego niektórzy używają mp3 jeszcze :P Tylko czemu się ograniczać? Nie każdy gadżet musi być dla każdego, jeśli ktoś znajdzie zastosowanie to niech kupi - wolny rynek.

Małe aplikacje dla takich urządzeń to nowy rynek- choćby i program (słowo appka powinno wyginąć) mówiący/pokazujący tylko ostatnią wiadomość GPSa- idealne dla nawigacji pieszej czy rowerowej- nie rozprasza i nie zabiera tyle energii. Zastosowań jest dużo - może taki Raspberry Pi nie odniósł sukcesu od razu, ani sukcesu wśród większości, ale zaręczam, że Ci co kupili, nie żałują (mimo że, to "tylko" teoretycznie komputer o mocy tableta i z dziwnym procesorem).


Edit. Moim zdaniem rynek jeszcze wcale nie jest rozwnięty, a co zabawniejsze może pójśc w stronę kiczu/pseudotelefonów lub paść. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by było też powiedzieć, że zawsze od tego jest przycisk przyciszenia lub podgłośnienia muzyki ;) Co fakt to fakt - nie ma sensu się ograniczać, tylko też ciężko jest znaleźć więcej zastosowań dla czegoś takiego jak dla mnie. No dobra - żeby odbierać rozmowy może tak, żeby słuchać muzyki i owszem... ale jak już chciałbym napisać coś do kogoś to tak niekoniecznie. Ewentualnie żeby zadzwonić jak mamy listę kontaktów gdzieś na serwerze np. używając google. Może i nawigacja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 20:17, Muradin_07 napisał:

No właśnie... więc sam widzisz jak to wygląda, a trzeba iść z duchem czasu, wszystko
w chmurze ;P


I po co :P? Korzystam z chmury i innych technologii, ale wtedy, gdy są mi przydatne, a nie dlatego że są modne, a przy tym bez ich zrozumienia :P
Co zresztą wczesniej powiedziałem- smartwatche mogą zostać takim kiczowatym rozwiązaniem z bezsensowanymi opcjami zrobionymi byle sprzedać nowy gadżet albo dać nowe możliwości. Mam nadzieje, że to drugie ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku często chmura mi tyłek uratowała, gdy akurat mój komputer dostał czegoś dziwnego. Inna sprawa, że nawet argument częsty "wykradną nasze dane" albo "szpiegują nas" jest już do niczego, bo nawet w momencie wysłania sms''a o treści pomagam zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych osobowych ;)

Ale co prawda to prawda - chyba w tym wszystkim o to się rozchodzi, że taki sprzęt musi znaleźć zastosowanie i nie może być takim gadżetem. Bo wtedy z tego wychodzi kolejny zegarek z kalkulatorem. Takie pierwsze skojarzenie mi padło na myśl jak zobaczyłem to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego typu gadżetu, gdy przypadkiem w sferisie natknąłem się na lenovo moto 360 2Gen, chodzi mi o model SM4236AD6T1. Bez wątpienia muszę przyznać że ma bardzo bogatą funkcjonalność a design też mu niczego nie ujmuje. Co sądzicie o tym modelu, jesteście w stanie polecić mi coś podobnego? Co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc kobiecym okiem powiem Ci że całkiem ładnie się prezentuje ten smartwatch, skórzana bransoleta dodaje mu klasy, nie widziałam go na żywo więc nie wiem jak w rzeczywistości wygląda, a jesli chodzi o funkcjonalność to jest rzeczywiscie bogata. Jesli chodzi o design to proszę zapoznać się jeszcze z tym modelem http://www.sferis.pl/p/384593-smartwatch-samsung-gear-s2-classic-platinum-gold-sm-r7320wdaxeo.html, trochę droższy od wybranego przez Ciebie modelu ale bardzo prezentacyjny dla eleganckiego mężczyzny, a jaki system masz w telefonie? Bo ten jest na androidzie od 4.4+ a ten moto 360 2gen od 4.3+ i też na iOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować