Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsulat ekipy gram.pl - gry pudełkowe

311 postów w tym temacie

Oficjalna premiera Divinity: Original Sin została przesunięta na 30 czerwca. Sklep gram.pl nadal podaje datę premiery 20 czerwca. Kiedy w takim przypadku można spodziewać się wysyłki Edycji Kolekcjonerskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 13:31, Nor2323 napisał:

Przyłączam się do pytania SuavekS i czy w końcu (to już tylko ok 2 tyg. do premiery)
wyjaśniło się coś z limitam EK?

Cóż, dostałem maila z prośbą o dokonanie wpłaty, a w statusie nadal widnieje data 20 czerwca, więc liczę, że gra zostanie w najbliższych dniach wysłana.

Problem w tym, że nawet jeśli klucz zadziała, to na Steam najprawdopodobniej odblokujemy wersję Early Access, podczas gdy właściwa gra zaktualizuje się 30 czerwca. Sęk w tym, że na forum Steam developerzy wspomnieli o niekompatybilności save''ów z wersji Early Access, w związku z czym jakakolwiek zabawa przed aktualizacją gry może nie mieć sensu.

Nic to, zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że gram.pl teraz nie przesunie wysyłki na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 16:33, SuavekS napisał:

ciach

Hm ja mam płatność za pobraniem i też potwierdziłem ale co mnie bardziej ciekawi to to że gra ma być chyba na płytach więc dopóki nie będzie statusu "gold" czyli do tłoczni płytki te nie będą mogły trafić do pudełek, a bez audio przez które przełożyli premierę to raczej mało prawdopodobne. Osobiście za same klucze bym się nie obraził. Także pozostaje nam czekać na odpowiedź konsula albo premierę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 13:31, Nor2323 napisał:

Przyłączam się do pytania SuavekS i czy w końcu (to już tylko ok 2 tyg. do premiery)
wyjaśniło się coś z limitam EK?



Data potwierdzona przez wydawcę w dniu dzisiejszym:
18 lipca 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 16:33, SuavekS napisał:

Problem w tym, że nawet jeśli klucz zadziała, to na Steam najprawdopodobniej odblokujemy
wersję Early Access, podczas gdy właściwa gra zaktualizuje się 30 czerwca. Sęk w tym,
że na forum Steam developerzy wspomnieli o niekompatybilności save''ów z wersji Early
Access, w związku z czym jakakolwiek zabawa przed aktualizacją gry może nie mieć sensu.

Nic to, zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że gram.pl teraz nie przesunie wysyłki na później.


Data premiery potwierdzona w dniu dzisiejszym przez wydawcę to 18 lipca 2014r.
Pieniądze zostaną zwrócone.
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 21:00, discopete napisał:

Kiedy będzie w ofercie sklepu gra na komputer PC pod tytułem Spintires ?


Witam,
Dzisiaj wjazd towaru.
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 22:34, Nor2323 napisał:

Hm ja mam płatność za pobraniem i też potwierdziłem ale co mnie bardziej ciekawi to to
że gra ma być chyba na płytach więc dopóki nie będzie statusu "gold" czyli do tłoczni
płytki te nie będą mogły trafić do pudełek, a bez audio przez które przełożyli premierę
to raczej mało prawdopodobne. Osobiście za same klucze bym się nie obraził. Także pozostaje
nam czekać na odpowiedź konsula albo premierę...


Jak już informowałam, wydawca potwierdził premierę na 18.07.2014r.

PS.
Ja mam dyżury na Forum w poniedziałki.
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 09:52, BoziaS napisał:

Data premiery potwierdzona w dniu dzisiejszym przez wydawcę to 18 lipca 2014r.
Pieniądze zostaną zwrócone.
B.

Hmm... Dobrze, że jest opcja zwrotu pieniędzy, ale skoro już opłaciłem pre-order, z którego i tak nie zrezygnuję, to dlaczego pieniądze miałyby mi być teraz zwracane, żebym potem miał dokonywać płatności po raz drugi?

O ile sama premiera gry w PL nie stoi pod znakiem zapytania, to przeboleję dodatkowe czekanie.

Wydawca to CDP, mam rozumieć? Czy przełożenie premiery na 18.07 jest spowodowane czymś szczególnym, biorąc pod uwagę, że premiera światowa nadal planowana jest na 30.06 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 13:21, SuavekS napisał:

Wydawca to CDP, mam rozumieć? Czy przełożenie premiery na 18.07 jest spowodowane czymś
szczególnym, biorąc pod uwagę, że premiera światowa nadal planowana jest na 30.06 ?


Zwroty będą ze względów podatkowych. Nastąpią najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.
Wydawca CDP - potwierdził wczoraj datę na 18.07. Wydawca nie tłumaczy się z rozbieżności w datach.
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni próbuję się skontaktować z Działem Obsługi Klienta. Telefonicznie, poprzez formularz oraz na tym forum. Telefonów nikt nie odbiera, a na zapytanie w formularzu i na forum nikt nie odpisuje. Dochodzę do wniosku, że dział pomocy w tym serwisie zwyczejnie nie istnieje.

Jakiś czas temu zamowiłem pre-order Divinity Grzech Pierworodny w edycji kolekcjonerskiej. 3 dni temu otrzymałem (w niedzielę) wiadomość e-mail z poleceniem zapłaty. Gdy zalogowałem się na swoje konto gram.pl następnego dnia, okazało się, że termin wysyłki został przesunięty o prawie miesiąc, a w szczegółach zamówienia widnieje informacja, że informacje o zapłacie dostanę 11 lipca! Co to ma być? Dlaczego nie zostałem poinformowany, że termin wysyłki uległ zmianie? Dlaczego wysłano mi polecenie zapłaty tuż przed tym, jak zmieniono datę wysyłki? Dlaczego wysyłkę zaplanowano 18 dni po dacie premiery?
Nie mogę usyskać od gram.pl żadnych informacji, więc nie wiem nawet, czy termin zapłaty, o którym poinformowano mnie w wiadomości e-mail jest dalej aktualny, czy 11 lipca dostanę nową wiadomość z nowym terminem. Prosze o szczegółowe informacje i wyjaśnienia. Również na temat niesitniejącego działu pomocy.

Nie wiem na ile bezpieczne jest podawanie tu nr zamówienia, więc chętnie go podam, ale po jakimś kontakcie kogoś z gram.pl.

Z przykrością stwierdzam, że w razie dalszego braku reakcji ze strony serwisu, będe zmuszony anulować zamówienie. Zaistniała sytuacja jest zwyczajnie nie do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość usługi sklepu pozostawia wiele do życzenia, ale obawiam się, że nigdzie indziej EK Divinity w PL nie dostaniemy. Nawet w sklepie CDP nie ma tej pozycji.

Gram.pl zawalił sprawę jeśli chodzi o zmianę daty premiery w sklepie, choć sami pisali o tym w serwisie. Polecenie do zapłaty wysłane zostało tym samym automatycznie. Ja wpłatę uregulowałem, a teraz się dowiaduję, że sklep zwróci mi kasę "ze względów podatkowych" tylko po to, żebym 11 lipca znowu im ją wpłacił, z nadzieją, że tym razem CDP nie przesunie premiery, tudzież, że nie zabraknie egzemplarzy itp.

Póki co nic nie wpłacaj, poczekaj do lipca, a maila zignoruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dostałem odpowiedź w innym wątku. Poziom obsługi jest tu tak niski, że faktycznie gdyby nie brak dostępności tytułu w innych sklepach, chętnie anulowałbym zamówienie. W każdym bądź razie wiem już gdzie NIE zamawiać, gdy będę miał wybór co do sklepu. Gratulacje dla ekipy gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, no rzeczywiście istna kaszana z tym przesuwaniem premiery Divinity: Original Sin. Premiera światowa ma być już teraz na 100% (chyba;) 30.06.2014, a u nas dopiero 18.07.2014... smutne to. No ale nic, zamówiłem EK a zaistniała sytuacja spowodowała, że w grę zagram na premierę... ściągając ją z lewych źródeł. Na polskiej wersji mi w ogóle nie zależy, a z fizycznymi bajerami niestety będę musiał czekać. Szkoda, że pobawię się nimi długo po tym jak DOS skończę.

Pytanie mam takie: Skoro mam zamówioną Edycję Kolekcjonerską to mogę być pewien, że ją otrzymam? Czy będzie tak, że na 3 dni przed wysyłką dostanę informację o tym, że zabrakło dla mnie kopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy macie coś z głowami nie tak w tym gram.pl!!?? Właśnie dostałem wiadomość e-mail, że moje zamówienie zostało ANULOWANE Z POWODU BRAKU PŁATNOŚCI!!!!!!!!!!!!!! CO TO MA BYĆ?!!!!!!!!!!! Biuro obsługi wciąż nie istnieje. Żądam natychmiastowego rozwiązania problemu.

Zamówiłem jeszcze raz, ale to nie ma znaczenia. Moje poprzednie zamówienie ma zostać przywrócone. Natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 10:16, norolim napisał:

Czy wy macie coś z głowami nie tak w tym gram.pl!!?? Właśnie dostałem wiadomość e-mail,
że moje zamówienie zostało ANULOWANE Z POWODU BRAKU PŁATNOŚCI!!!!!!!!!!!!!! CO TO MA
BYĆ?!!!!!!!!!!! Biuro obsługi wciąż nie istnieje. Żądam natychmiastowego rozwiązania
problemu.

Zamówiłem jeszcze raz, ale to nie ma znaczenia. Moje poprzednie zamówienie ma zostać
przywrócone. Natychmiast.


W sprawie zamówień proszę pisać do dok@gram.pl
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 21:20, czaczi87 napisał:

Witam, no rzeczywiście istna kaszana z tym przesuwaniem premiery Divinity: Original Sin.
Premiera światowa ma być już teraz na 100% (chyba;) 30.06.2014, a u nas dopiero 18.07.2014...
smutne to. No ale nic, zamówiłem EK a zaistniała sytuacja spowodowała, że w grę zagram
na premierę... ściągając ją z lewych źródeł. Na polskiej wersji mi w ogóle nie zależy,
a z fizycznymi bajerami niestety będę musiał czekać. Szkoda, że pobawię się nimi długo
po tym jak DOS skończę.

Pytanie mam takie: Skoro mam zamówioną Edycję Kolekcjonerską to mogę być pewien, że ją
otrzymam? Czy będzie tak, że na 3 dni przed wysyłką dostanę informację o tym, że zabrakło
dla mnie kopii?


W imieniu CDP, z góry przepraszamy za zmianę daty premiery. Sklep gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za zmiany poczynione przez wydawców.
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować