Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poznajcie Civilization: Beyond Earth, duchowego spadkobiercę Alpha Centauri

19 postów w tym temacie

"gra wybiera w przyszłość" - chyba "gra wybiera się w przyszłość" powinno być ;)

Co do gry: nie grałem w Alphę Centauri, ale Civ V już tak. Gra zapowiada się całkiem fajnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, może kiedyś się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literówek jest więcej: pogrubione Alpha Centaur zamiast Centauri, niezamknięty cudzysłów przy "Wielkiej Pomyłce", no i AC jest chyba najstarszą grą na świecie, skoro powstało w 199 roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było dobrej i wysokobudżetowej gry o kolonizowaniu ... Nie wiem czy kupię, ale na pewno warto wyczekiwać nowych informacji. Graficzne bardzo przypomina Civilzation 5, okaże się jak duży jest powiew nowości, kiedy pojawi się jakiś gameplay lub demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wspominam SMAC jako najlepszą dla mnie "Cywilizację". Z drugiej, kolonizowanie kilku globów naraz jakoś nie bardzo mi przypomina oryginału. Może lepsze, może gorsze, jakoś bardziej mi pasowało wszystko w jednym miejscu, i głosowanie, czy ograniczyć globalne ocieplenie, czy może jeszcze iść dalej i zatopić połowę kontynentów, bo nasze miasta dobrze radziły sobie pod wodą.

Do tego też polityka w SMAC jakoś bardziej mi podchodziła - dość istotne różnice między frakcjami, konkretni liderzy faworyzujący konkretne opcje i nie cierpiący innych. Jakoś nigdy tego nie czułem w późniejszych cywilizacjach, gdzie praktycznie z każdym dało radę się dogadać, jak nie marchewką to kijem. W SMACu jak inwestowałeś za bardzo w naukę, to podpadałeś zarówno fundamentalistom jak i militarystom. Ekonomia - zieloni i wojskowi. Cokolwiek byś nie zrobił - Yang i tak cie nie cierpi i wpakuje ci atomówkę w plecy ;)

Innymi słowy, poczekamy - zobaczymy. Chciałbym faktycznie widzieć "duchowego spadkobiercę", ale jestem mocno sceptyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /.../

Prawdopodobnie możliwa będzie kolonizacja tylko jednej planety, za to kilku typów. Wiele planet wydaje się błędem w tłumaczeniu wynikającym z pewnych niejasności w materiałach od twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony wspominam SMAC jako najlepszą dla mnie "Cywilizację". Z drugiej, kolonizowanie
> kilku globów naraz jakoś nie bardzo mi przypomina oryginału. Może lepsze, może gorsze,
> jakoś bardziej mi pasowało wszystko w jednym miejscu, i głosowanie, czy ograniczyć globalne
> ocieplenie, czy może jeszcze iść dalej i zatopić połowę kontynentów, bo nasze miasta
> dobrze radziły sobie pod wodą.

Chyba wspomnienia odrobinkę zawiodły bo w Alphie nie było kilku globów a tylko jeden. Może pomyliło ci się z Call to Power gdzie można było budować też miasta "na orbicie" tak jakby w kosmosie i to działało trochę jak drugi glob w wielkim uproszczeniu.

Ja osobiście byłbym ciekawy jak by wyszła taka Civ 4X w stylu Master of Orion czy Endless Space. JEdnak faktycznie chyba siłą serii jest skupienie się na jednej planecie i nie sądzę żeby w BE się to zmieniło. Najbardziej cieszy mnie nacisk na odkrywanie nieznanej planety, konfrontacja z jej środowiskiem i uzyskanie klimatu kolonizacji, wyobcowania i nieznanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 17:27, cHICEK napisał:

Chyba wspomnienia odrobinkę zawiodły bo w Alphie nie było kilku globów a tylko jeden.
Może pomyliło ci się z Call to Power gdzie można było budować też miasta "na orbicie"
tak jakby w kosmosie i to działało trochę jak drugi glob w wielkim uproszczeniu.

Z kolei ty chyba nie doczytałeś dokładnie zanim rzuciłeś się do odpowiedzi? Post pod cytowanym lepiej zrozumiał moją wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMAC to najlepszy 4x w jakiego miałem okazję grać. Od jakiś 14 lat czekam na kontynuację (matko... to już tyle czasu). I już na jesień, jupi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy drony znów będą mnie potrzebowały? Czy znów będą mnie podziwiały?

Wspaniale, naprawdę wspaniale. AC to moim zdaniem jedna z najwybitniejszych gier "Civopodobnych" (nadal taką jest, dziękujmy GoGowi) i BE również będę się zachwycał jeśli zanadto całości nie uproszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować