Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

ArcheAge

49 postów w tym temacie

Darmowa gra mmorpg która już od jakiegoś czasu cieszy się sporą popularnością w Korei Południowej i Rosji. Wygląda naprawdę ślicznie (działa na silniku CryEngine 3). Na tle innych gier mmo wyróżnia się tym, że w grze jest naprawdę sporo do roboty. Obok tradycyjnego questowania i wbijania leveli dostajemy prawdziwego sandboxa. Housing, farming, bardzo rozbudowany crafting, handel (w grze jest Player-Driven Economy), walka na morzu (jeżeli wybudujemy sobie statek :), open pvp (wraz z oblężeniami zamków wybudowanymi przez gildie). Co ciekawe farma czy domek który wybudujemy stoi w świecie archeage tak długo jak opłacać będziemy za niego podatki. Nie są one instancjowane. Wiele ras, klas postaci (które można ze sobą łączyć) i różnych smaczków (np. szybowce, możliwość zostania piratem...). Jeżeli ktoś szuka czegoś świeżego to warto się nad archiem pochylić. Wersja NA i EU którą wydaje Trion (deweloper rifta) jest obecnie w fazie alpha. Nie wiadomo kiedy dokładnie premiera ale podobnie jak Rift ma mieć prawdziwe "no tricks" free to play.

http://www.archeagegame.com/en/
https://www.youtube.com/watch?v=ZliZzf2fyEA

Polecam skoczyć na Twitcha bo sporo osób gra teraz w alphe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już co będzie siedzieć w patronie: http://www.archeagegame.com/en/news/2014/06/archeage-patron-program-apex/

Nie wiadomo jakie będą ceny. Najprawdopodobniej takie jak w Rifcie - nieco ponad 50 złotych za miesiąc. Jak dla mnie to trochę sporo jak za produkcje f2p ale zobaczymy. No i mimo szumnych zapowiedzi "dostaniecie tylko little extra" z gry zostanie wykrojone sporo dla graczy którzy nie chcą na dzień dobry rzucać sporych kwot. Regeneracja labor points będzie śmiesznie niska (nawet offline labor point regeneration nie zostawili free...) no i nie będzie można posiadać na własność farm/domków. To ograniczenie jest dla mnie zrozumiałe, ale mimo wszystko niesmak pozostaje bo to szalenie ważny element gry - a nie jak w innych mmo zwykła rzecz którą można się pochwalić.

Wykupię dwa albo trzy miesiące i zobaczymy jakie ceny będzie miał APEX. Jeżeli będzie mnie na niego stać to pewnie w Archu zostanę na dłużej. Wie ktoś jak to wygląda w rifcie? Casualowy gracz siadający 1-2h dziennie może na niego zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czeka na dzisiejszą premierę i podobnie jak ja i zastanawia się nad jakimś mirrorem do clienta gry?
Jak wszyscy naraz zaczną ściągać 10Gb to na pewno nic z tego nie będzie.
Z kolei osoby które grały w bete muszą do ściągać tylko patcha.
Z tąd też moje pytanie: mogę dorwać jakoś bete clienta(np jakiś torrent) i potem dossać tego patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zacząłem, niby 40 minut ściągania mi wyszło. Ale ciekawe co będzie się działo po tym, jak się zaloguję. Wczoraj jedna streamerka, którą mam w obserwowanych na Twitchu czekała chyba z 7 minut na zalogowanie w trakcie head startu... więc zaczynam się zastanawiać czy dziś nie skończy się na pół godzinie.

Tak w ogóle to ktoś jakiś serwer szczególny preferuje? Pytam, bo może będzie okazja się spotkać w trakcie podróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:23, Muradin_07 napisał:

No ja właśnie zacząłem, niby 40 minut ściągania mi wyszło. Ale ciekawe co będzie się
działo po tym, jak się zaloguję. Wczoraj jedna streamerka, którą mam w obserwowanych
na Twitchu czekała chyba z 7 minut na zalogowanie w trakcie head startu... więc zaczynam
się zastanawiać czy dziś nie skończy się na pół godzinie.

Tak w ogóle to ktoś jakiś serwer szczególny preferuje? Pytam, bo może będzie okazja się
spotkać w trakcie podróży :)


7 minut?
To byla chyba bardzo szczesliwa.
Srednia kolejka ma 1 godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Aye całkiem niezłe te serwery mają ;P

Dnia 16.09.2014 o 19:23, Muradin_07 napisał:

ak w ogóle to ktoś jakiś serwer szczególny preferuje? Pytam, bo może będzie okazja się spotkać w trakcie
podróży :)

No to może by tak wybrać jeden gramowy? W sumie nie mam żadnego rozpoznania, gdzie jakie narodowości mają się zamiar rozlokować, więc wybór pozostawię komuś innemu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja myślałem, że ktoś już może wie coś więcej i się rozejrzał :D

Jeszcze podobno chyba jutro o 11-tej mają się pojawić dwa nowe serwery. Ale dokładnie nie czytałem informacji, ot tak pojawiła się na Facebooku to zapamiętałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:59, Muradin_07 napisał:

No właśnie ja myślałem, że ktoś już może wie coś więcej i się rozejrzał :D

;/ Osobiście dałem sobie spokój z pilnowaniem community, newsów też nie czytałem ;p. Ale, że gra naprawdę zbiera całkiem pokaźny hype, mam ochotę ją sprawdzić. Zwłaszcza, że ostatnio naprawdę jaki mmorpg zatrzymał mnie na dłużej niż kilkuminutowa przebieżka po lokacji początkowej^^

Dnia 16.09.2014 o 19:59, Muradin_07 napisał:

Jeszcze podobno chyba jutro o 11-tej mają się pojawić dwa nowe serwery. Ale dokładnie
nie czytałem informacji, ot tak pojawiła się na Facebooku to zapamiętałem :)

Kto tam będzie czekał do jutra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie - ja tam czekam tylko na weryfikację plików. A co dalej się będzie działo - nie wiem ;)

Tak czy inaczej coś tam wybiorę, ewentualnie dam znać tutaj na czym ostatecznie osiądę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a grał ktoś w alfę/betę? Możecie coś powiedzieć na temat gry? A konkretniej - warto się tym zainteresować, czy to po prostu kolejne azjatyckie MMO nastawione na grind grindu z dużą dawką grindowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 22:13, Ring5 napisał:

No dobra, a grał ktoś w alfę/betę? Możecie coś powiedzieć na temat gry? A konkretniej
- warto się tym zainteresować, czy to po prostu kolejne azjatyckie MMO nastawione na
grind grindu z dużą dawką grindowania?

nie grałem to się wypowiem:
można było chociaż trochę poszukać, główny hype jest dlatego, że tam będzie można robić naprawdę wiele innych rzeczy poza standardowym grindem czy nawet expieniem w szerokim tego słowa zakresie.
http://www.reddit.com/r/MMORPG/comments/22t2ao/why_archeage_is_the_best_mmorpg_ive_played_in_a/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:56, Muradin_07 napisał:

Jak chyba z godzinę temu klikałem w Melisarę było z 2000 miejsce i już powoli tam wpadam,
jeszcze ze 100 :)

screw me, mogłem wpadać na nowo otwarty serwer :D
Kypros ~2000, dalej godzina czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 23:00, nightfaler napisał:

można było chociaż trochę poszukać


Widzisz, problem w tym, ze gier, gdzie mozna "wiele robic" jest... coz... wiele. Mamy Landmark w klimatach fantasy, mamy 7 Days to Die w klimatach zombie-survivalu, mamy Space Engineers w klimatach kosmicznych. Dlatego pytalem osoby, ktore juz graly o ich wrazenia - o to, czy jest cos, co - ich zdaniem - wyroznia ten tytul. Jakos mam wieksze zaufanie do gramowiczow, niz do anonimowych opinii w necie (pozdrowienia dla Metacritica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a mi dzisiaj gra się wywaliła po kilku minutach gry, a jak się zalogowałem ponownie to moja postać wyparowała. Zaraz zaloguję się jeszcze raz, może magicznie wróci... Ale i tak boli. Ewentualnie zrobię sobie jakąś ładną bohaterkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie w trakcie ściągania, jak tylko wrócę do domu (i uda mi się dostać na serwer), tworzę jakiegoś kota i sprawdzę, jak gra się prezentuje. Na razie oglądałem trochę filmików na YT i mam sprzeczne informacje. Jedni twierdzą, że to najlepsza rzecz od czasu wynalezienia krojonego pieczywa, inni - że to po prostu kolejne koreańskie MMO, które tak naprawdę nie wnosi za wiele do gatunku, natomiast narzuca na gracza F2P sporo ograniczeń (brak możliwości posiadania ziemi, "punkty akcji", wykorzystywane we wszystkim oprócz walki, które u F2Pów regenerują się znacznie wolniej, niż u graczy płacących abonament... Za parę godzinek zobaczymy, jak to wygląda w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować