Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

ArcheAge

49 postów w tym temacie

Szczerze? Dla mnie jako takiego niedzielnego gracza MMO to kolejne, koreańskie MMO. Stylistyka jest całkiem spoko, sporo możliwości podczas tworzenia postaci, graficznie jeszcze nie dostosowałem dokładnie wszystkiego, bo za każdy razem przy gmeraniu w ustawieniach po prostu trzeba zrestartować grę :/

Ale jak na razie to w porównaniu nawet z Riftem tak średnio mi ta gra wygląda, ale może to tylko pierwsze wrażenie. Jak pogram dziś wieczorem to może więcej powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 09:50, Muradin_07 napisał:

Ale jak na razie to w porównaniu nawet z Riftem tak średnio mi ta gra wygląda,


No właśnie trochę się tego obawiam, ale z drugiej strony - gra darmowa, nic nie tracę, poza czasem poświęconym na ściągnięcie. A i to raczej mnie nie kosztuje za wiele, bo w domu komp sobie ściąga grę, a ja jestem w robocie i jak wrócę, będzie gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 09:46, Ring5 napisał:

które tak naprawdę nie wnosi za wiele do gatunku, natomiast narzuca na gracza F2P sporo
ograniczeń (brak możliwości posiadania ziemi, "punkty akcji", wykorzystywane we wszystkim
oprócz walki, które u F2Pów regenerują się znacznie wolniej, niż u graczy płacących abonament...

Hmm bardzo to jest kontrowersyjne.
Ale na chacie widziałem wczoraj multum osób którym udało się zrobić własną działkę(pod pola uprawne, ale jednak xD) bez posiadania patrona. Z kolei zapomniałeś napisać, że konta f2p nie mogą wystawiać itemów na AH! SICK

Z tym nie wnoszeniem do gatunku naprawdę bym się wstrzymał. Hausing, farming czy breeding naprawde miło urozmaica rozgrywkę, a jestem dopiero na 9 levelu. Dalej powinno być lepiej, podbijanie terenów, latanie czy pływanie.
Jedyne na co narzekam już teraz to, że gra mogła by chodzić troszkę lepiej ;/, No i brawa dla programistów dla których wyłączanie gry, każdorazowo jak chcemy zmienić jakiekolwiek ustawienie to dzień powszedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:33, nightfaler napisał:

Hmm bardzo to jest kontrowersyjne.


Eee... ale to, że taki system funkcjonuje, czy to, że to napisałem? ;)

Dnia 17.09.2014 o 10:33, nightfaler napisał:

Ale na chacie widziałem wczoraj multum osób którym udało się zrobić własną działkę(pod
pola uprawne, ale jednak xD) bez posiadania patrona.


Obawiam się, że na razie bazuję jedynie na tym, co widziałem na gameplay''ach. Wczoraj nawet konta nie dawało się założyć, o instalowaniu czegokolwiek nie wspominając, więc dopiero dziś będę weryfikował te informacje.

Dnia 17.09.2014 o 10:33, nightfaler napisał:

Z kolei zapomniałeś napisać, że konta f2p nie mogą wystawiać itemów na AH! SICK


Bo o tym po prostu nie wiedziałem :)

Dnia 17.09.2014 o 10:33, nightfaler napisał:

Z tym nie wnoszeniem do gatunku naprawdę bym się wstrzymał. Hausing, farming czy breeding
naprawde miło urozmaica rozgrywkę


Zgoda, ale pytanie, czy to rzeczywiście takie innowacyjne rozwiązania. Ok, ja nie oczekuję, że każda gra, w którą gram, ma wnosić coś nowego (bo to by była bzdura i może zagrałbym wtedy w jeden-dwa tytuły rocznie - a może i nawet nie tyle), ale gier z podobnymi elementami trochę jednak jest (vide wspomniany wcześniej Landmark), dlatego nie traktuję tego jako najważniejszych cech ArcheAge''a. Nie przeczę, iż mogą to być zalety, ale jeśli cała reszta będzie kulała, to sam housing i zabawa w rolnika gry nie uratują. Troszkę martwi mnie także wspomniany system Labor Points (czy jak to się tam nazywa), których mamy, z tego co widziałem, 5000, a regenerują się (dla F2P) w tempie 5 na 5 minut. Oznacza to, że regeneracja pełnej puli to 5000 minut, co daje 83 godziny i 20 minut, a to z kolei oznacza prawie 3 i pół dnia. Na filmikach wyglądało to tak, że posadzenie roślinki lub zebranie jakiegoś surowca zabierało około 10LP, czyli pełna pula wystarczy na raptem 500 takich akcji. Nie wiem, jak przekłada się to na zaopatrzenie w surowce, wiem za to, że np. w LotRO trzeba było czasem mocno pofarmić niektóre surowce, żeby stworzyć sprzęt odpowiedni dla naszego poziomu. Sam wielokrotnie robiłem rundkę po stałej trasie w Trollshaws, żeby zebrać Dwarf-iron, kosząc wtedy kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset złóż. I zajmowało to może 2-3 godziny.

Tak czy siak, grze dam szansę (i spory kredyt zaufania), bo ostatnio trochę nie bardzo mam w co grać, w Terrarii mam wymaksowany sprzęt i właściwie został mi już tylko grind Plantery, Path of Exile jakoś mi się znudziło, może zatem AA wypełni pustkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:33, nightfaler napisał:

Hmm bardzo to jest kontrowersyjne.
Ale na chacie widziałem wczoraj multum osób którym udało się zrobić własną działkę(pod
pola uprawne, ale jednak xD) bez posiadania patrona. Z kolei zapomniałeś napisać, że
konta f2p nie mogą wystawiać itemów na AH! SICK


Może to dlatego, że pojawił się jakiś dziwny bug, który rozdał wszystkim Patrona. Sam go dostałem, nie wiedziałem o co chodzi, a po tym jak poszperałem po Reddicie to się okazało, że wielu osobom on wyskoczył, choć nawet nie powinien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:48, Ring5 napisał:

trochę jednak jest (vide wspomniany wcześniej Landmark),

Daj spokój z tym Landmarkiem... Sorry, ale w obecnej formie to nie jest gra, a pokazówka silnika. Ewentualnie kreator. Na kolejnego klona minecrafta naprawdę nie mam ochoty i nijak nie da się tego porównać do innych mmorpgów...
A i wciąż nie wyszło, a closed beta też nie sypie kluczami. Więc też nie ma jak tego sprawdzić....

P.S. psioczę na to guano z powodu błędu 0xc000007b który uniemożliwił mi włączenie gry....
P.S. 2.0. tryb pvp nie ratuje tytułu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:02, nightfaler napisał:

Daj spokój z tym Landmarkiem...


Czemu? Grałem i bawiłem się całkiem nieźle. Gra ma potencjał, a to, czy go wykorzystają, to zupełnie inna kwestia. Dlatego na razie się wstrzymuję z finansowaniem, zobaczymy, co ostatecznie z tego wyjdzie. Ale na razie widzę, że może być całkiem nieźle, szczególnie, że gracze wyciskają z Landmarka rzeczy, o których twórcy nawet nie przypuszczali, że są możliwe :D

Dnia 17.09.2014 o 13:02, nightfaler napisał:

A i wciąż nie wyszło, a closed beta też nie sypie kluczami. Więc też nie ma jak tego
sprawdzić....


E, tam. Trzeba tylko trochę poszperać i pilnować giveaway''ów. Co jakiś czas na różnych stronach się trafiają.

Dnia 17.09.2014 o 13:02, nightfaler napisał:

P.S. psioczę na to guano z powodu błędu 0xc000007b który uniemożliwił mi włączenie gry....


Czyli raczej nie grałeś? ;)

A wracając do AA... widzę, że twórcy mnie za bardzo nie lubią. Akurat dziś, kiedy mogłem wyjść wcześniej z roboty, uznali, że jest świetny moment na maintenance? Które na dodatek zaczęli pół godziny przed moim powrotem do domu i które ma potrwać 6 godzin? Dzięki, serio... :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:02, nightfaler napisał:

> trochę jednak jest (vide wspomniany wcześniej Landmark),
Daj spokój z tym Landmarkiem... Sorry, ale w obecnej formie to nie jest gra, a pokazówka
silnika. Ewentualnie kreator. Na kolejnego klona minecrafta naprawdę nie mam ochoty i
nijak nie da się tego porównać do innych mmorpgów...


Ale Landmark właśnie tym jest i tym miał być. Taka rozgrzewka i pole testowe dla nowego Everquesta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:49, Dandzialf napisał:

Ale Landmark właśnie tym jest i tym miał być. Taka rozgrzewka i pole testowe dla nowego
Everquesta. :)

No właśnie i nie powinno się go porównywać z pełnoprawnym mmorpgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:46, Ring5 napisał:

A wracając do AA... widzę, że twórcy mnie za bardzo nie lubią. Akurat dziś, kiedy mogłem
wyjść wcześniej z roboty, uznali, że jest świetny moment na maintenance? Które na dodatek
zaczęli pół godziny przed moim powrotem do domu i które ma potrwać 6 godzin? Dzięki,
serio... :[

O czym ty mówisz? Mam grę włączoną cały czas ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 15:24, nightfaler napisał:

O czym ty mówisz? Mam grę włączoną cały czas ;/


No właśnie jakiś czas temu zauważyłem, że po instalce i aktualizacji zmieniło mi region z Europy z powrotem Amerykę Płn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pograłem, dobiłem prawie do 9 poziomu (kilku XP mi do 9 brakuje) i coś mi mówi, że ten tytuł nie jest dla mnie. Fatalny, niewygodny interfejs, mało intuicyjny system skilli, brak dynamizmu w grze, bieganie z punktu A do punktu B, potem do C, D i tak dalej, bo tak są ułożone questy... Zalety... Hmm... może to, że gram kotem? Ale w TESO też mogę grać kotem, więc to żadna nowość. Ja rozumiem, że to darmowe MMO, ale serio, za darmo mogę też zagrać w Lord of the Rings Online, gdzie przynajmniej jakaś fabuła jest i ciągnie grę do przodu.

Nie wiem, może się czepiam, może później robi się ciekawiej, ale jak na razie, jestem na nie. Jest dokładnie to, czego się obawiałem, czyli po prostu n-te koreańskie MMO i nic więcej. Robię sobie małą przerwę od tego tytułu (pewnie tak gdzieś do jutra), do tego czasu startowe obszary powinny trochę opustoszeć, może będzie lepiej. Jeśli nie, zwolni mi się trochę miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że niekiedy w nim logiki jest za grosz. Fabularnie jest się jedynym, który ma świecące znamie... a dziwnym trafem obok NPC jest z 30 "jedynych". :D

Natomiast co do gry - graficznie naprawdę wygląda ładnie. Dawno nie zachwycałem się tak głupimi fajerwerkami, ładnie wyglądającym piaskiem na plaży i temu podobnymi. Natomiast reszta... po prostu jej nie czuję. Jeśli miałby to być faktycznie sandbox to jakoś w ArcheAge tego nie czuję. Może to dlatego, że to dopiero początek gry, mam z 8 poziom i jeszcze wiele przede mną. Dodatkowo świat wydaje się taki pusty, ale nie od strony użytkowników, ale mapy. Normalnie kilka drzewek i tyle - koniec. Chyba, że w grze będzie to wszystko z czasem zapełnione przez graczy to rozumiem i czekam na to wszystko.

Tak czy inaczej jak na razie wrażenie takie średnie. Ale grubiej pewnie będę o tym myślał w weekend, bo chcę coś tam skrobnąć na GSa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano serwery były puste, po południu gdzieś do szesnastej grałem jeszcze bez problemu. No ale wiadomo - wszyscy w szkołach, pracy więc jest ruch mniejszy. choć i tak było gęsto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 21:53, Muradin_07 napisał:

wszyscy w szkołach


O, jak już się czepiam... nie wiem, czy ja jestem przewrażliwiony, czy tak jest naprawdę, ale odniosłem wrażenie, że nagle ktoś postanowił przeprowadzić akcję "Tu Polska, przejmujemy ArcheAge". To, co działo się dziś na czacie, przechodziło ludzkie pojęcie. Bluzgi na prawo i lewo, wyzywanie się od gimbusów itp, obrażanie wszystkich jak leci, a już w szczególności tych, którzy próbowali zwracać uwagę, że na czacie ogólnym raczej rozmawia się w języku angielskim. Ręce opadały jak się na to patrzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest - gra darmowa, w sumie ładna, wiele osób chce grać i robią trzodę, bo takie jest dzisiejsze internetowe społeczeństwo. Dlatego gram tylko z włączonym party, nawet jak nikogo w party nie mam. Nie chce mi się czytać tego wszystkiego, bo tylko się odechciewa grać.

Podobnie sprawa miała się w Neverwinterze swego czasu z akcjami typu "ma ktoś ekwipunek?", "ma ktoś złoto?". Ja rozumiem, każdy zaczyna... ale to już jest śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 22:02, Muradin_07 napisał:

Wiesz jak to jest - gra darmowa, w sumie ładna, wiele osób chce grać i robią trzodę,
bo takie jest dzisiejsze internetowe społeczeństwo.


Nie, no, ja rozumiem, że darmówka itp, proszę bardzo, ale, jak rany, nie róbmy bajzlu, bo potem człowiek się wstydzi przyznać, że jest Polakiem :/ Jakoś nie widzi się Czechów, Niemców czy Francuzów (akurat w przypadku tych ostatnich jest to dziwne) zachowujących się w ten sposób na czacie. A reagowanie chamstwem na grzeczne próby zwrócenia uwagi, że to jest czat OGÓLNY, to po prostu przegięcie. Takiego syfu, jak dziś w AA, nie widziałem w żadnej grze już naprawdę dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. Kupiłem sobie trochę creditsów na labor potiony żeby się przyjemniej levelowało ale jakoś nie chce mi się na razie w grze na stałe osiedlać. Im bliżej premiery tym więcej Trion kombinował z item shopem. Niezbyt weseli ludzie z headstartu też mnie nie zachęcili. Gdy kolejki porządnie się zmniejszą zacznę sobie powoli grać. Pierwsze wrażenia rzeczywiście przyniosły skojarzenia (i to te niezbyt przyjemne) z koreańskimi grami mmo. Trochę boje się, że z czasem gra zamieni się w gigantyczny time & money sink a mi do hardkorowego gracza bardzo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować