Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

ArcheAge

49 postów w tym temacie

Ma ktoś problemy z płynnością? Zwłaszcza przy większej ilości graczy?
Na obecną chwilę gra chodzi lepiej na Pentiumie G3420 + GTX 750TI niż na i3 4130+ R9 270 ;/ CO jest dla mnie głupotą ze względu na to, że drugi sprzęt jest lepszy. Różnica to tak 30 klatek więcej na pierwszym configu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat pisanie, że Archeage jest grą F2P mija się trochę z prawdą. Otóż bez patrona mamy duże braki jeżeli chodzi o crafting, budowanie domków i całą to otoczkę ala "sim". Mnie również się zapał ochłodził gdy doszły bugi z kupowaniem w Item Shop, usuwanie przez system statusu Patrona oraz bardzo mozolne questowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po 9 poziomach - meh, nuda i nie wiem czy będę chciał spróbować więcej.

1. Ściągam 8GB na dysku dekompresuje się to do 23. Pierwsza myśl - no, to tekstury najwyższych lotów nie będą.
2. Kreacja postaci - słabo. Miałem nadzieje, że będzie można wpłynąć na sylwetkę (wkurzają mnie proporcje ciała - szczególnie nóg do reszty - w koreańskich mmo) i zmniejszyć biust, marzenia ściętej głowy. Do tego już po rozpoczęciu właściwej gry, nagle detale gdzieś znikają a kolory płowieją (ostra czerwień włosów z edytora zmienia się w jakieś płowo różowe nie-wiadomo co). Co mi z przesuwania suwaków, jeśli zmiany muszą być duże żeby je zauważyć. Do tego stopnia, że lekkie piegi które można wybrać są praktycznie niezauważalne.
3. Walka - trzymaj klawisz auto ataku (rly? moja łuczniczka nie może robić tego automatycznie? w 2014?) i odpalaj skille jak jak są dostępne. Co za innowacja, nigdzie tego nie widziałem.
4. Idź - zabij - idź - zabij - idź zabij. Łoooho.
5. Lektor i fabuła. Nie wiem czy zmienia się ze względu na rasę, gram tą co wygląda jak ludzie ale są trochę wyżsi - i tak banalnego romansu dawno nie widziałem. I lektor mnie wkurza. Nie dość, że gość ma ślamazarne tempo to jeszcze system wyświetlania napisów jest na tyle słaby, że między nowymi kwestiami są długaśne przerwy.
6. Crafting, gathering, etc - nic nie zachęca do spróbowania, bo na niskim poziomie nic co by się przydało nie da się zrobić. Bo po prawdzie nic mi nie jest potrzebne.
7. Brak wyzwań - nie mam skilli aoe, wiec pulluje po jednym mobku i hp nie spadło mi jeszcze poniżej 70%
8. Spam czat.
9. Random invajty do raidu w każdym punkcie z nowymi mobkami jakby ludzie grindowali xp na mobkach. Dobrze wiedzieć że nie tylko ja widzę jak innowacyjna gra to jest.
10. FPS z czapy. Raz 90, sekundę później 15 i znów 90. Rozumiem, że po wejściu do miasta może spaść, albo jak sporo osób w okół walczy.
11. Nuda.

Ja rozumiem, że to 10 poziomów i godzina może dwie, ale były już gry, także MMO, które w tym czasie zdążyły mnie urzec bo pokazywały mi coś co mnie potrafiło zaciekawić. AA do tych gier nie należy. Gdyby mi ktoś postawił ją obok Aiona i Rifta i kazał wskazywać różnice, to bym powiedział że to ta sama gra - po tych 2h jedyne co mogę powiedzieć to - kolejny generic bez płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - techniczny bubel. Gra ma 4 literach moje ustawienia rozdzielczości. Jak gdyby nic za każdym razem odpala się w oknie i 1024x768. Zawsze marzyłem, żeby grać w oknie o wielkości 1/3 ekranu. Fullscreen i panoramiczne rozdzielczości w końcu to niepotrzebny zbytek.

I co za geniusz wymyślił, żeby do zmiany ustawień graficznych trzeba było się zalogować na serwer. Stoję 30min w kolejce, żeby zmienić ustawienia, po których muszę zrestartować grę, żeby tym razem stać 45min w kolejce. No bo wiadomo, przestawienia character detail z high na very high powinno trwać ponad godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m-I]

@up co do p2w to śmiechłem w 2 dni ( lub 4dni gry po 4 - 5 godzin) spokojnie da się kupić patrona za golda i to całkowicie legalnie. Cała gildia już ma kupionego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 17:19, Zumer napisał:

[m-I]

Serwis gram.pl nie jest tablicą reklamową. Proszę takich reklam nie zamieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, przepraszam. W takim razie pytanie: Czy są ludzię chętni do gry na nowych serwerach? Jeżeli tak to proszę o kontakt za pomocą prywatnej wiadomości! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 17:34, Zumer napisał:

Okej, przepraszam. W takim razie pytanie: Czy są ludzię chętni do gry na nowych serwerach?
Jeżeli tak to proszę o kontakt za pomocą prywatnej wiadomości! :)


Zaproszenia multiplayer zamieszczamy w tym dziale: http://forum.gram.pl/forum.asp?r=6
Ale bez reklam typowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem preferowanego GPU dla Archeage. W panelu sterowania NVIDIA w zarządzaniach ustawieniami 3D nie jestem w stanie zmienić karty graficznej, z której będzie korzystał ten program. Opcja ta jest permamentnie ustawiona na zintegrowanej karcie graficznej. Proszę o pomoc w zmianie ustawień z karty zintegrowanej na kartę nvidia gtx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować