Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Co słychać? - czyli z życia (prywatnego) forumowicza

87 postów w tym temacie

Poszedłem dziś wymienić sobie prawo jazdy.
Wiem, wiem, że jest za późno, ale czekałem licząc, że większość będzie załatwiała przed 30-tym i teraz będzie luźniej :-D
Okazało się, że podobnie chyba myślała większość, bo musiałem odczekać w kolejce 2 godziny. Gdy już byłem przy okienku panienka zakwestionowała moje zdjęcie, twierdząc że muszę mieć aktualne (tymczasem było to samo co na poprzednim prawie jazdy). Cóż było robić. Udałem się do miasta i zrobiłem sobie ekspresowo nowe zdjęcia (4 szt - 17 zł). Drobny problem w tym, że podczas Mundialu się nie goliłem i wyglądałem jak wyglądałem. Z nowym "nieogolonym" zdjęciem oraz znaczkami skarbowymi wróciłem do okienka i dowiedziałem się, że po odbiór nowego prawa jazdy mam się zglosić za miesiąc :-D
Tymczasem planowałem po Mundialu wyskoczyć gdzieś nad jeziora. Wesoło :-DD
Biję się teraz z myślami czy przełożyć wypad o miesiąc, czy jednak pojechać ryzykując wszelkie konsekwencje? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wstalem o 12 i zjadłęm śniadanie
Poszłęm troche poćwiczyć na sztandze
Zainstalowałem dziś Gothica II NK
i teraz siedze na forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fascynujce >< bloga sobie tutaj zakladacie? :P Zaniedlugo jakas ~13letnia dziewczyna bedzie pisala "JaTeSh dishaj JadFFam shnadane o 8:00" :P To jest forum a nie blog :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś, że zgubiłeś prawko. Dadzą Ci papier na którym można jeździć. Sporo osób ponoć tak robi, a kruczków prawnych na to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 20:15, Arclight napisał:

Zgłoś, że zgubiłeś prawko. Dadzą Ci papier na którym można jeździć. Sporo osób ponoć tak robi,
a kruczków prawnych na to nie ma.


Nic poza 2 latami więzienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 20:21, turpis napisał:

a co?? masz juz doswiadczenie???:D


Nie :) Coś mnie dzisiaj naszło i obejrzałem sobie Wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 20:15, Arclight napisał:

Sporo osób ponoć tak robi, a kruczków prawnych na to nie ma.

Bo i kruczkow prawnych nie moze byc, gdy jedynym dokumentem pozwalajacym na kierowanie pojazdem jest prawo jazdy. Nie zadne zaswiadczenia, wnioski i inne cuda :/. A zo fikcyjne zgloszenie zgubienia/kradziezy prawa jazdy mozna trafic od wiezienia :/. No coz - bylo duuuuzo czasu na wymianie, ale jak zwykle Polacy czekaja do ostatniej chwili a potem staraja sie ''cos wymyslec'' i oczywiscie czesc skarzy sie na opieszalosc urzednikow - no tak, bo w koncu wszystkiemu winni sa urzednicy i te przepisy, ze sie na prawko czeka kilka tygodni...

Za kodeksem ruchu drogowego:

"Art. 88.
1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy topic.
Ja wczoraj sobie pograłem za wsze czasy. :D
Po pół rocznej przerwie wróciłem do gry po necie w NWN i grałem od 18 do 2.30 w nocy. :] Dało mi to ładnego kopa, dziś czekam aż serwer stanie i wbijam.

W czwartek wyjeżdżam na wakacje i będę niedostępny na forum do połowy sierpnia miej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 19:14, A-cis napisał:

Poszedłem dziś wymienić sobie prawo jazdy.
Wiem, wiem, że jest za późno, ale czekałem licząc, że większość będzie załatwiała przed 30-tym
i teraz będzie luźniej :-D (...)

Nawet nie wiesz jak zgłupiałem jak to przeczytałem. Byłem święcie przekonany, że wymieniać można tylko i wyłacznie do 30 czerwca 2006. I ani dnia później. Choć w sumie w przypadku innych terminów była możliwość dogrywek, ale w przypadku tego ostatniego terminu miało nie być takiej możliwości. Może wzieli poprawkę na mundial.
Ja sam problem wymiany swojego prawo jazdy załatwiłem pocztowo - wysłałem wniosek(ten wniosek jest strasznie trudny do wypełnienia, bo nie wiem czy powinienem się ubiegać o wydanie wtórniaka - bo prawo jazdy już mam, czy też o wydanie prawo jazdy) + zdjęcie do rodziców (przebywam w innym miejscu niż organ, który wydał moje prawo jazdy). Oczywiście był mały problem z moim zdjęciem (wiedziałem, że tak może być bo dalem zdjęcie w ktorym jestem na wprost - takie jak są do amerykańskich wiz) - bo uważam, że te zdjęcia z boku są idiotyczne. I człowiek wygląda na nich kretyńsko i zupełnie nie podobny do siebie jest. Co prawda na takim zdjeciu na wprost też bardzo łatwo wyjść źle (bo jak człowiek się nie uśmeichnie to wygląda jak kryminalista )

Dnia 03.07.2006 o 19:14, A-cis napisał:

Biję się teraz z myślami czy przełożyć wypad o miesiąc, czy jednak pojechać ryzykując wszelkie
konsekwencje? ;-)

Osobiście odradzałbym. Bo jadąc w jedno strone będziesz sie zastanawiał czy Ciebie złapią (jak złapią to raczej nici z pobytu nad jeziorem). Jak będziesz wracał to będziesz się zastanawiał czy się uda, jak się nie uda to koszt wyjazdu nad jezioro może wzrosnoć i to znacznie mandat+punkty+ duża szansa odholowania samochodu na parking policyjny (a to dość kosztowna impreza) i koszty wyjazdu nad jeziorą mogą wynieć tyle co wycieczka do Hiszpanii.Zważywszy, że w półowie lipca nie ma zmiłuj, bo na początku lipca Policja może dawać pouczenia dla tych, który mają już wydany dokument i czekają na odbiór, ale później nie będzie szans.
Warto? Moim zdaniem nie. Sam przez chwile się zastanawiałem czy może jechać gdzieś, ale doszedłem do wniosku, że wiecej kłopotów może z tego wyniknąc niż to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 13:16, Rzezim napisał:

Nawet nie wiesz jak zgłupiałem jak to przeczytałem. Byłem święcie przekonany, że wymieniać
można tylko i wyłacznie do 30 czerwca 2006. I ani dnia później.

Można cały czas wymieniać. Nie ma (ja nie spotkałem) terminu po którym to będzie niemożliwe lub przynajmniej karane. Nie wolno jedynie od 1.07. jeździć na stare prawo jazdy.

Dnia 04.07.2006 o 13:16, Rzezim napisał:

Ja sam problem wymiany swojego prawo jazdy załatwiłem pocztowo - wysłałem wniosek

Ale czy już Ci przesłali prawo jazdy? Bo ja mam wątpliwości co do zdjęcia. Mam wrażenie że to powinno być jednak zdjęcie "z lewym uchem" a nie doprecyzowałeś czy już masz nowe, czy jeszcze na nie czekasz.

Dnia 04.07.2006 o 13:16, Rzezim napisał:

Osobiście odradzałbym.

Dlatego ciągle jeszcze biję się z tymi myślami :-D
Mam czas do 10-go włącznie. 10-go przed południem jeszcze obejrzę sobie powtórkę meczu finałowego a po południu podejmuję decyzję :-D
Zagrożenia przedstawiłeś bardzo plastycznie (jeszcze mam ciarki na skórze ;) ale z drugiej strony: czy mam cały piękny lipiec smażyć się w mieście?! Zgroza.
Jest przecież szansa, że jeśli będę jechał z full servisem (światła, pasy, bez komórki itd), to nikt mnie nie zatrzyma ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no awięc dzisiaj wstałem... pczytałem ksiązke... poszedłem zjeść sniadanie... oczywiści troche wcześniej poranna toaleta... siadlem do kompa, po 1,5 h zsiadłem an ok.2 h... potem... tzn. teraz siadłem znowu na chwile... zaraz pujde sie pakować na wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koło 7:30 wstałam...
potem poranna toaleta
potem weszlam na kompa na około 2 godziny
potem przyszła Babcia i pojechałam na wycieczke autobusową...
po 3 godzinach wrócilam do domu, napiłam się soku, zjadłam obiad...
teraz znowu siadłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zwykle nudy.
Wstałem o 10:00 (tak mniej więcej, zaokrąglając ;D)
Oczywiście śniadanko i te sprawy, siadłem na kompa. Posiedziałem jakieś 5 godzin. Poszedłem grać w piłkę, wróciłem po 3 godzinach. Znowu siadłem przy kompie (cieszę się z awansu-musiałem się pochwalić ;D). Zapewno około 23-24 pójdę spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować