Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Ultra-konfiguracja" dla Watch Dogs ujawniona

47 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2014 o 14:34, Boguslav4 napisał:

Edit. Dlaczego w podglądzie pokazuje mi się, że to odp. a po opublikowaniu nie? :/

Wydaje mi się że ten błąd może wystąpić gdy odpowiedź jest udzielona poprzez dodanie komentarza bezpośrednio pod tekstem, ja dodając posty z poziomu forum nigdy nie miałem tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > ty GTX 780 widziałeś na wystawie w sklepie komputerowym.
> A skąd to wiesz? Znasz go? Byłeś u niego w domu? Jeśli nie to powstrzymaj się od samodecydowania
> o tym co ktoś inny może albo nie może mieć u siebie w kompie.

Nie, ale mam prawo twierdzić, że chłopak - delikatnie mówiąc - konfabuluje. Powiedz mi, jako moderator, czy powinniśmy stać z założonymi rękoma, gdy jakiś niekompetentny pieniacz głosi publicznie bzdury w stylu "komputer za 5 kafli nie jest w stanie uciągnąć nowości w full HD"? Tym bardziej, że gram.pl małym forum nie jest, paru czytelników podłapie temat i nieszczęście gotowe. Żeby nie było, wiem o czym mówię, posiadam tę samą konfigurację i gość łże jak kulawy kundel. Czy to BF4 (który akurat jako odświeżona "trójka" wcale wielkich wymagań nie ma), czy Skyrim z teksturami 4k i masą pomniejszych graficznych modów, czy też Crysis 3 oraz Metro: Last Light - wszystkie chodzą płynnie, że aż się łezka w oku kręci. I nie może być inaczej, bo to sprzęt kupiony na wyrost i jeszcze długo trzeba będzie czekać na grę, która wykorzysta pełnię jego możliwości. A że niektórzy developerzy olewają optymalizację? Cóż, w takim razie konsumenci powinni olać ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj może chłopak ma stare sterowniki :)

A ogólnie rzecz biorąc to ciągle nie łapie dlaczego tutaj piszecie że Ubisoft podał wymagania, a w linku z artykułu w pierwszej linijce pogrubioną kursywą pisze jak wół Ponoć nie jest to jeszcze ich oficjalna wersja

To w końcu podał oficjalnie czy ciągle sobie gdybamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 10:27, Shaddon napisał:

Nie, ale mam prawo twierdzić, że chłopak - delikatnie mówiąc - konfabuluje. Powiedz mi, jako moderator, czy powinniśmy stać z założonymi rękoma, gdy jakiś niekompetentny pieniacz głosi publicznie bzdury w stylu "komputer za 5 kafli nie jest w stanie uciągnąć nowości w full HD"?

Może jest jednym z tych maniaków którzy jak nie mają minimum 80 fps przez 100% czasu (wliczając w to sekundy natychmiast po załadowaniu gry gdy tekstury jeszcze się doczytują) to uważają że gra beznadziejnie przycina? Albo może coś mu siedzi w tle i zżera zasoby? Albo też nie potrafi tego należycie ustawić? Albo zwyczajnie ma takie dziwne wymagania że jak kupi grę w dniu premiery to oczekuje aby mu chodziła płynnie natychmiast a nie dopiero po tym jak zostanie spatchowana?
Mi jako moderatorowi nic do tego. Ty jako osoba dyskutująca z nim możesz się z tym co napisał nie zgadzać i wejść z nim w dyskusję na ten temat ale nie możesz tak po prostu oświadczyć że nie ma tego co napisał że ma bo naprawdę tego nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiają mnie wymagania co niektórych graczy, co dla kogo oznacza " płynna rozgrywka " a co, że gra się " tnie "?
np. nie rozumiem tych problemów co niektórych graczy z serią AC - AC III przeszedłem na GTX 570 i nie uświadczyłem problemów ze spadkiem wydajności, i to nie tylko dlatego, że ja nie sprawdzam ilości klatek na sekundę a te ok. 30 kl / s uważam za wynik satysfakcjonujący ale dlatego, że gra mi po prostu nie '' chrupała '' w żadnym miejscu - teraz, w AC IV Black Flag i Batman AO gram na maxa z TXAA oraz z Physx, podobnie Metro LL, gdzie objawem wymagań gry jest to, że po zakończeniu gry i wyjściu na pulpit mam komunikat, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu Windows aby poprawić wydajność - dodam jeszcze, że gdy grałem na GTX 570 w Crysisa 2 to tę słabszą wydajność sprzętu widziałem gołym okiem, gdy przeciwnicy poruszali się szybciej ode mnie a ja tak jakby w zwolnionym tempie, w w. w. tytułach tego nie uświadczyłem, owszem, czasami coś chrupnie ale to jest normalne, nigdy nie zapomnę pokazu slajdów w Wiedźminie 2 pod koniec drugiego aktu na Phenomie i Radeonie 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wam jeszcze gameplay''a nagrać? Mówisz kolego, że Ci Crysis 3 na maxymalnych szedł w 60fps? Śmieszne.
Do moderatora - staram się mieć wyłączone zbędne oprogramowanie, które "zżera" zasoby komputera i nie jestem maniakiem 80 fpsów. Mam ustawionego v-sync tak samo jak odświeżanie monitora (60 Hz). Jest tak jak mówię, ślepy nie jestem, kitu nie wciskam, sprawdzam liczbę klatek za pomocą różnych programów np. riva tuner, która instaluje się razem z Evga Precision X. Aha, sterowniki mam zawsze najnowsze, obecnie Geforce 337.50 Komunikat o zmianie schematu kolorów systemu Windows wyskakuje dosyć często.
Jeszcze raz dla niedowiarków mój PC:
http://w11.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5hY9ZvTkzIM
Ogólnie chodzi mi o to, że jak twórcy podają specyfikacje komputera, który uciągnie grę na full a później okazuje się, że tak nie jest to dostaję białej gorączki. Ciężko pracuję, pieniądze szanuję, komputer nie był tani a zawsze marzyłem o tym żeby sobie przyzwoicie pograć w gry, bo je uwielbiam i dlatego mnie to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze coś dodać specjalnie dla ekspertów, którzy wyciągają na swoim sprzęcie za "5 kafli" 60fps w Metro Last Light na MAXYMALNYCH DETALACH: https://www.youtube.com/watch?v=li1oj8zp1Qc Kit z tym, że były starsze sterowniki ale wy też je wtedy mieliście, no i to zwykły referent, no ale przecież spece od kompów chyba wiedzą, że ta karta kręci się lepiej niż wersja od Gigabyte...
Jeszcze raz wasze 60fps w Metro: https://www.youtube.com/watch?v=I56Mjn1iY_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować