Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

36% zarejestrowanych na Steamie gier nie zostało nigdy włączonych

59 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2014 o 12:46, Dandzialf napisał:

Z Bundli to mogę zrozumieć, ale jak ktoś nakupuje gry na steamowej wyprzedaży z zamiarem
zagrania kiedyś tam, a te kiedyś tam nigdy nie nadchodzi... to to jest chore.


Dlaczego chore? Konkretnie, proszę - co w tym jest chorego? Gra XYZ normalnie kosztuje, powiedzmy, 20 euro. Na wyprzedaży mogę ją dorwać za 2 euro. Należy ona do mojego ulubionego gatunku (powiedzmy RPG). W chwili obecnej w nią nie mam ochoty/czasu/nastroju/możliwości zagrać, ale kto wie, czy za tydzień/miesiąc/rok mnie nie najdzie. Czemu mam jej nie kupić? Leży, jeść nie woła - niech sobie czeka na lepsze czasy. Już parę razy tak miałem, że wahałem się, czy dany tytuł kupić na wyprzedaży, odpuszczałem, a potem się okazywało, że jakiś czas później nachodziła mnie na niego chętka. I albo musiałem czekać do kolejnej wyprzedaży, albo musiałem płacić pełną cenę. Ekstremalnym przykładem jest tu Deadpool, którego chciałem sobie kupić, cały czas odkładałem, odkładałem, aż go usunęli z oferty i teraz jest lipa.

Może zatem ustalmy, że do portfela innym nie zaglądamy i nie osądzamy. Bo na takiej samej zasadzie można powiedzieć, że palenie jest chore (puszczamy pieniądze z dymem), picie czegokolwiek poza wodą jest chore (bo puszczamy pieniądze z moczem, a jeśli są to jeszcze napoje słodzone, to na dodatek przybieramy na wadze), jedzenie szynki/kiełbas jest chore (można przecież szamać pasztetową i czestwy chleb). Każdy decyduje sam za siebie, jak chce pieniądze wydać i innym nic do tego.

A co do samego artykułu, sam mam kilka takich tytułów w bibliotece, głównie ze względu na tak tu popularne Bundle, ale także z powodu napalenia się na jakiś tytuł (Sang Froid, chociażby, za którego do dziś nie mogę się wziąć) i kupienia go z czystej ciekawości (za euracza bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 16:21, Ring5 napisał:

Może zatem ustalmy, że do portfela innym nie zaglądamy i nie osądzamy. Bo na takiej samej
zasadzie można powiedzieć, że palenie jest chore (puszczamy pieniądze z dymem), picie
czegokolwiek poza wodą jest chore (bo puszczamy pieniądze z moczem, a jeśli są to jeszcze
napoje słodzone, to na dodatek przybieramy na wadze), jedzenie szynki/kiełbas jest chore
(można przecież szamać pasztetową i czestwy chleb). Każdy decyduje sam za siebie, jak
chce pieniądze wydać i innym nic do tego.


Ja rozumiem, że na tym forum własnego zdania wypowiadać nie można... co zresztą już dawno zauważyłem. Nie zaglądam innym do portfela i nic mnie nie obchodzi co inni robią z własną kasą. To nie znaczy, że nie mam mieć zdania na ten temat, które tu przedstawiłem. Więc weź się człowieku opanuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 16:51, Dandzialf napisał:

Ja rozumiem, że na tym forum własnego zdania wypowiadać nie można...


Własne zdanie to jedno, ubliżanie innym, poprzez nazywanie ich zachowania "chorym" to zupełnie co innego. Jeżeli oczekujesz szacunku, sam go okazuj. To naprawdę takie proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 13:56, Dandzialf napisał:

Oczywiście, ze możesz robić z kasą co chcesz, ale to nie znaczy, że coś nie jest chore.
Może się nie znam, ale kolekcjonowanie zawsze kojarzyło mi się z fizycznymi przedmiotami...
ale w dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe :)


A jaka jest definicja choroby? :D Nie jestem zakupoholikiem, mam listę gier, które zamierzam kupić i je kupuję w promocjach. Czasami wpadnie coś niezaplanowanego, ale dość rzadko. Niestety, nie mam na tyle czasu, żeby zagrać we wszystko, co kiedyś kupiłem - niektóre gry przechodzę więcej niż raz, multi też trochę czasu zajmuje.
A kolekcjonować można różne rzeczy - i materialne, i cyfrowe. Świat się zmienia bardzo szybko, nie moźna się na to zamykać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ się poważnie zrobiło, tak się składa, że są i tacy którzy kolekcjonują zużyte kody do gier! Ostatnio było w internetach dość głośno o sklepie specjalnie dla nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 17:00, pawbuk napisał:

A kolekcjonować można różne rzeczy - i materialne, i cyfrowe. Świat się zmienia bardzo
szybko, nie moźna się na to zamykać :)


Niestety, ale niejednokrotnie zmienia się na gorsze... i na to z chęcią się "zamknę" :)

Dnia 16.04.2014 o 17:00, pawbuk napisał:

Własne zdanie to jedno, ubliżanie innym, poprzez nazywanie ich zachowania "chorym" to zupełnie co innego. Jeżeli oczekujesz szacunku, sam go okazuj. To naprawdę takie proste :)


Nikomu nie ubliżam. Ja tylko piszę co sądzę na temat tego zjawiska, a jak to zinterpretujesz to już twoja sprawa.

Dnia 16.04.2014 o 17:00, pawbuk napisał:

Ależ się poważnie zrobiło, tak się składa, że są i tacy którzy kolekcjonują zużyte kody do gier! Ostatnio było w internetach dość głośno o sklepie specjalnie dla nich ;)


Żeby nie zaogniać... to nie napiszę co o tym sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry mają takie wyprzedaże, że tańsze po prostu nie będą jeszcze przez długi czas, więc nie widzę nic złego w wyposażaniu się w nie przedwcześnie. Sam mam osobną listę "Never played" na Steam i te gry czekają aż się za nie zabiorę. Zanim je ukończę, dojdzie pewnie masa innych i procent się nie zmieni - tylko tytuły. Nie mam w planach masterowania każdej gry, ale spróbować i pobawić się kilka godzin - na pewno. Tylko eRPeGi i RTSy wydłużają ten proces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 17:26, Solidny_pan napisał:

Niektóre gry mają takie wyprzedaże, że tańsze po prostu nie będą jeszcze przez długi czas


Tym bardziej, że czasem w kolejnych wyprzedażach ich ceny rosną, zamiast maleć (w ostatniej zimowej wyprzedaży wiele gier, kosztujących wcześniej 2-3 euro, kosztowało 4.99). Ponadto warto wziąć poprawkę na tytuły rozdawane za darmo (chociażby Left for Dead).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry, które mam na Steam a jeszcze ich nie uruchomiłem:

Batman Arkham City GOTY / ale pewnie niedługo zagram, gdyż grałem tylko w premierówke na PS3 /
Blood Bowl: Legendary Edition
Brutal Legends
Burnout Paradise: The Ultimate Box
Cities X2 Platinum
Confrontation
Divinity II: Developer''s Cut
Eest Munchies
F.E.A.R. 3
Game of Thrones
Guardians of Middle-Earth
Mark of the Ninja
RAW - Realms of Ancient War
Scribblenauts Unlinited
Thrine 2

gry, których jeszcze nawet nie przypisałem do konta:

Alan Wake
Hitman Rozgrzeszenie
DmC
Of Orcs and Men
Torchlight II
Might & Magic Heroes VI
Total War Shogun 2
Warhammer 40.000 Dawn of War II Antologia
Fallout New Vegas
The Orange Box

... więc coś w tym jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. Wyszło 34%, bardzo blisko średniej. Wynik pewnie trochę zaniżony przez tytuły, które uruchomiłem tylko by zebrać karty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych zdrowych to tu mało coś na Forum. Jeden? Taki samotny w chorym społeczeństwie. Może by się poszedł leczyć?

Ja lubię gry. Także mieć. Jak widzę Knights and Merchants za 2 PLN, to kupuję, choć całkiem spore pudełko z tą grą od kilku(nastu?) lat stoi na półce. Grę przeszedłem z wielką przyjemnością i, być może, kiedyś zagram na steamie. A puki co, niech cieszy oko.

I choć zdecydowanie preferuję gry pudełkowe, to mam na myśli pudełka, a nie tandetne DVD-boxy z jednostronicową instrukcją obsługi. To już wolę wyprzedaż na steamie. (Byle PL, bo jak widzę Gothica w znanym polskim sklepie internetowym w ''pełnej angielskiej'', to mnie trafia.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w 25 gier (z czego ukończyłem 22, nad dwudziestą trzecią właśnie pracuję), nie uruchomiłem 42 przypisanych gier (ALE: jedną z nich jest Batman: AA którego przeszedłem zanim został przeniesiony na Steama), z których większość planuję przejść. Gier z bundli, CDA itd które przypisałem do konta z myślą "jak już naprawdę nie będzie nic innego do grania, to sobie odpalę" mam zaledwie kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem może w trzy ze stu posiadanych gier na Steam . Są to gry takie jak : Deathmatch Classic , Darkest Hour: Europe ''44-''45 , Ricochet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 17:08, Dandzialf napisał:

Niestety, ale niejednokrotnie zmienia się na gorsze... i na to z chęcią się "zamknę"
:)


Odchodzimy trochę od tematu, ale świat się zawsze zmieniał, zmienia i będzie zmieniał :D Raz są to zmiany na lepsze, raz na gorsze. Mam jednak wrażenie, że żyjemy jak dotąd w najlepszych czasach (chodzi mi o nasz region) - mamy pokój, ludzie nie głodują (poza wyjątkami), większość osob ma dach nad głową, średnia długość życia jest wysoka...generalnie nie ma co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, jak z muzyką- czasami kupuję, nie, żeby słuchać, tylko po to, żeby wesprzeć twórcę. A słucham na youtube, albo wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 23:33, pawbuk napisał:

> Niestety, ale niejednokrotnie zmienia się na gorsze... i na to z chęcią się "zamknę"

> :)

Odchodzimy trochę od tematu, ale świat się zawsze zmieniał, zmienia i będzie zmieniał
:D Raz są to zmiany na lepsze, raz na gorsze. Mam jednak wrażenie, że żyjemy jak dotąd
w najlepszych czasach (chodzi mi o nasz region) - mamy pokój, ludzie nie głodują (poza
wyjątkami), większość osob ma dach nad głową, średnia długość życia jest wysoka...generalnie
nie ma co narzekać :)


Widzę, że i w tym temacie mamy absolutnie odmienne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 02:19, Dandzialf napisał:

Widzę, że i w tym temacie mamy absolutnie odmienne zdanie :)

Widzę, że chyba wołałbyś żyć w innym okresie historycznym - może średniowiecze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować