Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mercenary Kings - recenzja

7 postów w tym temacie

Nie no ale z muzyką do dowalili na tym trailerze! Zamiast w to grać to lepiej sobie zrobić maraton gier z serii Metal Slug! Niedoścignione dzieło!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I tak za wysoko. Osobiście dałbym 4 max, ciężko się w to dziś gra.
Aj tam ja jeszcze dzisiaj w metal sluga pogrywam lubię takie gry i tą też sprawdzę grafika się liczy dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tekstu chyba się coś na oczy rzuciło, a może ma po prostu za wiele gier i od tego dobrobytu się w głowie poprzewracało. Chętnie z nadmiarem gier pomogę, przygarnę nadmiarowe ;)
Co do gry to nie widzę rzeczy wymienionych jako wady... jako wady.
Gra jest dobra, przypomina mi Contrę i inne podobne tytuły, jednak ciągle daje więcej rzeczy z którymi w tym gatunku się nie spotkałem. Mnie nie frustruje, stawia jasne i niezmienne warunki, uczciwie stawiając wyzwanie. Poza tym ma urok i niewymuszony humor, o który obecnie dość ciężko.
W mojej opinii zasługuje na wyższą ocenę, spokojnie o jedno oczko.
Uczta dla osób lubiących oldschool w nowym wydaniu.

P.S. Ci spownujący się wrogowie przypominają mi BF4 i CoDy, tylko w Mercenary Kings masz możliwość swobodnego (jedynie czasem ograniczonego) poruszania się po planszy, nie tylko w korytarzyku, który zamyka przed tobą już przebyte obszary. A przynajmniej przeciwników jest duża różnorodność, zdecydowanie większa niż w takich wielkich produkcjach jak Duke Nukem Forever i wiele innych gier, w tym AAA. O realistycznych grach osadzonych w naszych czasach nie wspominając.
Może po prostu oczekiwania autora były wygórowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Autorowi tekstu chyba się coś na oczy rzuciło, a może ma po prostu za wiele gier i od
> tego dobrobytu się w głowie poprzewracało. Chętnie z nadmiarem gier pomogę, przygarnę
> nadmiarowe ;)

Na brak gier nie narzekam, ale mniejsza z tym :) Tak jak napisałem w recenzji, Mercenary Kings nie każdemu przypadnie do gustu. Mnie nie przypadł, ale wiem, że znajdą się tacy, dla których ta gra zasługuje na wyższą ocenę. Z Mercenary Kings jest trochę jak z Dark Souls - lubisz się katować, polubisz grę. Ja nie jestem zwolennikiem masochizmu, więc do MK raczej nie powrócę; nacierpiałem się ile musiałem do napisania recenzji ;)

Co do respawnów, to niezależnie od tego, czy to jest Mercenary Kings, CoD czy BF4, jest to po prostu głupie. I nie ma znaczenia czy idziesz ciągle naprzód w korytarzu czy poruszasz się na dwuwymiarowej planszy.

Oczekiwania i tak zawsze weryfikuje rzeczywistość. Dostałem grę w stylistyce retro, mocno zakorzenioną w klimatach z lat 80. i 90. Dla mnie aż za mocno w dzisiejszych czasach. Dlatego też sądzę, że 6/10 to uczciwa ocena. Nie jest to gra zła, jednak zdecydowanie nie dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie gierka wessała, może dlatego że za smarka wrzucałem tony dwudziestozłotówek do automatów, a może po prostu dlatego ze ma swój urok i jakiś pazur, chociaż przyznam recenzentowi że respauny wrogów mogą czasem zdołować, dla mnie co najmniej 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować