Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powstaje gra oddająca realia polskiego wojska

44 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2014 o 17:13, Dared00 napisał:

O, gdzie grałeś? Długa kampania?


Sądząc po opisie nic innego nie wróży j/w napisałem.

Na pewno nie Quake czy Unreal bądź CS, więc gra nie skillowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 17:52, Rebal napisał:

Sądząc po opisie nic innego nie wróży j/w napisałem.

Ośrodek badawczo-rozwojowy OBRUM z Gliwic tworzy grę, w której będzie można wcielić się w nowoczesnego polskiego żołnierza [...] można spodziewać się realizmu w wyposażeniu, ale także w rozgrywce.

Na podstawie tego już wiesz, jak będzie wyglądała gra? No łał, normalnie drugi Pachter nam wyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za cel obrali stworzenie czegoś podobnego do AA to zapowiada się ciekawie. Pytanie tylko, czy wyjdzie z tego dobry - choćby zbliżony - symulator, czy bez sensowna rzeźnia jaką serwują nam cały czas twórcy produkcji AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Na pewno nie Quake czy Unreal bądź CS, więc gra nie skillowa.
>

Więc smutne, jeśli twoim jedynym skillem jest zręcznośc.

Co do materiału filmowego tej gry to naprawdę będę pod wrażeniem, gdy za kilka lat rzeczywiście nasza armia będzie się mogła się pochwalic takim czołgiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie - prędzej spodziewam się propagandy, jaka to nasza armia jest nieskazitelna, zaawansowana, itp.

Będzie wazeliniarstwo, coś w stylu zachęcania do pójścia drogą militarnej kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 21:55, Cygi napisał:

Będzie wazeliniarstwo, coś w stylu zachęcania do pójścia drogą militarnej kariery.


Przepraszam, ale to źle? America''s Army jakoś nikomu pod tym względem nie przeszkadza, ludzie świetnie się bawią, a jeśli ktoś dzięki temu trafi do wojska... No cóż, podejrzewam, że w życiu można dokonać gorszych wyborów. Nie widzę nic złego w tym, że w końcu u nas ktoś poszedł po rozum do głowy i uznał, że w XXI wieku można użyć gier do "zareklamowania" służby wojskowej. Przecież nikt nikomu broni do głowy nie przystawia i nie zmusza do wstąpienia do armii, jak rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie coś w stylu Tropic Thunder? Chociaż w sumie mogą zrobić symulator tego naszego pseudo stealth-czołgu :D Achhhh czekam na premierę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 22:58, Ring5 napisał:

Przepraszam, ale to źle?


Powstaje gra oddająca realia polskiego wojska

Ja się chciałbym zapytać, jakie będą te realia - prawdziwe, ze wszystkimi wadami polskiej armii, czy takie cukrowane/propagandowe?

Dnia 17.04.2014 o 22:58, Ring5 napisał:

Przecież nikt nikomu broni do głowy nie przystawia i nie zmusza do wstąpienia do armii, jak rany.


Jeszcze nie.
I szczerze, świat do tego dąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 08:02, Cygi napisał:

Ja się chciałbym zapytać, jakie będą te realia - prawdziwe, ze wszystkimi wadami polskiej
armii, czy takie cukrowane/propagandowe?


Biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie będziemy mieć tu do czynienia z symulatorem poborowego z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych, tylko raczej z realiami "misyjnymi", podejrzewam, że lukru aż tak wiele nie będzie. Bo po prostu nie musi być.

Poza tym, jak napisałem wyżej - AA również przedstawia "troszkę" poprawiony obraz armii i nikomu to nie przeszkadza, bo większość po prostu świetnie się bawi przy niezłej grze, a część uznaje, że może i fajnie by było czegoś takiego spróbować w realu. Na tym to właśnie ma polegać. Szkoda tylko, że tam uznaje się to za zaletę, u nas trzeba na dzień dobry zjechać.

Chcesz "realne realia"? Czy to oznacza, że chciałbyś również, by w grze można było wcielić się w kapelana, kucharza, łącznościowca? A może mechanika, który nie rusza się poza bazę, tylko dłubie w silniku przez pół dnia? Czy to by była fascynująca rozrywka? Dla paru osób pewnie tak, ale czy dla większości?

Dnia 18.04.2014 o 08:02, Cygi napisał:

Jeszcze nie.
I szczerze, świat do tego dąży.


Serio? Nie zauważyłem jakoś. A wprost przeciwnie - w wielu krajach pobór zniesiono (czy wyszło im to na dobre, patrząc chociażby na to, jak zachowuje się, wygląda i ubiera polska młodzież, śmiem wątpić, ale to już zupełnie inna sprawa), wiele krajów dąży do maksymalizacji efektywności przy minimalizacji zasobów ludzkich (czyli mniej wojaków, ale lepiej wyszkolonych i uzbrojonych). Jasne, nie da się zbudować skutecznej armii na samych siłach specjalnych, ale nie ukrywajmy - podczas ewentualnego, kolejnego konfliktu, to właśnie "specjalsi" będą odgrywać kluczową rolę, a te jednostki, siłą rzeczy, MUSZĄ opierać się na ochotnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie.
> I szczerze, świat do tego dąży.

A po co, jak do wojska się teraz i tak wszyscy pchają. To świetna praca w dzisiejszych czasach - stabilna i dobrze płatna(ale poza szeregowego trzeba wyjśc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 10:16, oxygar napisał:

A po co, jak do wojska się teraz i tak wszyscy pchają. To świetna praca w dzisiejszych
czasach - stabilna i dobrze płatna(ale poza szeregowego trzeba wyjśc).

No i w tym właśnie jest szkopuł. Ciężko się dostać (bo są teraz wybredni) a jeszcze ciężej wyjść poza stopień szeregowca.
Aha, nie praca, tylko służba. Wbrew pozorom to ogromna różnica.

Co do samej gry, mi tam to nie przeszkadza, nawet jeśli będzie trochę propagandy. Do wojska powinny iść faktycznie osoby nim zainteresowane, nie tylko ze względu na dobre płace(choć też bez przesady że nie wiadomo jakie tam kokosy się zbija)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie defetyzm i ciągnące się sprawy sądowe. "Oj, jacy my biedni, pojechaliśmy na misje wojskową (bo nikt nie dyponuje jajajmi by powiedzieć słowo wojna) i do nas strzelają".

Ah, co ja pisze, przecież to polska gra będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli będzie defetyzm i ciągnące się sprawy sądowe. "Oj, jacy my biedni, pojechaliśmy
> na misje wojskową (bo nikt nie dyponuje jajajmi by powiedzieć słowo wojna) i do nas strzelają".
>
> Ah, co ja pisze, przecież to polska gra będzie.
Najdziwniejsze jest to, ze akurat w Polsce wyjazdy na misje zagraniczne są nieobowiązkowe. Zawodowy żołnierz nie musi nigdzie jechać. tylko kasa za to jest większa, niż za siedzenie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować