Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa gra od Codemasters to najprawdopodobniej kolejny GRID

38 postów w tym temacie

Dwójka mi się podobała. Nie była to jużlegendarna jedynka, ale jak dla mnie była spoko. Ale tylko spoko. No... spoko +. Niestety wydaje mi się, że trójka już będzie gorsza niż spoko patrząc gdzie zmierza branża. Ale może Mistrzowie nas pozytywnie zaskoczą? Mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Sam tak pomyślałem ale jednak wydanie dobrej gry z jego imieniem było by jak uszanowanie
> jego pamięci a jego śmierć jako taka nie jest wielką przeszkodą. Zresztą DIRT 1 i 2 miały
> w tytule Colin Mcrae czego większość chyba zdaje się nie zauważać.

DiRT 1 miał premierę dwa miesiące PRZED śmiercią McRae, więc w akurat jeśli chodzi o jedynkę toi nie ma się o co oburzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 23:54, pawbuk napisał:

Marzy mi się (i chyba nie tylko mi) następca Colina 2005 - gra rajdowa z prawdziwego
zdarzenia,

Nie tylko Tobie :) Z tym Gridem to wchodzą troszkę w buty NFS-a. Ma to swoje plusy bo tamta seria ostatnimi czasy to jakaś parodia. Ale chciałoby się aby mistrzowie kodu powrócili do korzeni i stworzyli coś na miarę Colina. Nie jakiegoś dziecinnego Dirta tylko porządną grę o rajdach.
Ehhh pomarzyć dobra rzecz.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien, czy nie porzucili podtytułu "Colin McRae Rally" ze względu na śmierć
> samego Colina. Całkiem możliwe, że na jego miejsce wskoczy wkrótce inny rajdowiec, o
> czym chyba nawet kiedyś pisaliśmy.

"Kubica Racing" - gra zręcznościowa, główny cel to zrobienie jak najwięcej beczek nieakcentowanych ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ze względu na pierwsze części Colina oraz pierwszego GRIDa mam do nich jeszcze trochę
> szacunku więc mam nadzieję że zrobią GRIDa w stylu pierwszej części a nie syf w stylu
> części 2. I trzymam za to kciuki. Ale jeśli znowu odwalą herezję w stylu brak widoku
> z kokpitu oraz model jazdy dla przedszkolaków to chyba na wieczność im podziękuję.
Mam taką samą opinię. Dwójka mnie zawiodła po całości. O ile w GRiDa mogłem grać w nieskończoność, tak dwójka zmęczyła mnie irytująco prostym modelem jazdy i sztuczną rywalizacją. Jeśli zrobią to samo, nie zagram na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 20:45, ww3pl napisał:

Nie jestem pewien, czy nie porzucili podtytułu "Colin McRae Rally" ze względu na śmierć
samego Colina. Całkiem możliwe, że na jego miejsce wskoczy wkrótce inny rajdowiec, o
czym chyba nawet kiedyś pisaliśmy.


Tak dokładnie było, po śmierci Colina zmienili nazwę na DIRT (pierwszyt DIRT to też był zresztą CMR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Loeb sygnował jedną grę o rajdach, jakaś część WRC na PS2, tu masz obrazek.
http://images.caradisiac.com/images/8/3/8/2/8382/S1-PS2-WRC-2005-Sebastien-Loeb-Edition-27823.jpg

Co do DiRTa. Mam szczerą nadzieję, że zrezygnują z Kena Blocka i super "fajnych" atrakcji typu Gymkhana etc. Przez te atrakcje odechciało mi sie grać w DiRTa 3 i zacząłęm grać w CMR2005 na Xboxie. Grywalnością przebije wszystkie DiRTy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 21:50, barth89 napisał:

Tak dokładnie było, po śmierci Colina zmienili nazwę na DIRT (pierwszyt DIRT to też był
zresztą CMR).


Od pierwszych zapowiedzi DiRT miał nazywać się... Colin McRae DiRT. Zmiana nazwy nie wynikała z tragicznej śmierci Colina, a raczej z powodu takiego że, pod koniec życia McRae nie ścigał się już w rajdach! Brał udział w innych typach motosportu, stąd właśnie zmiana nazwy gry i nieco modelu rozgrywki. Ostatnim rajdowym i klasycznym Colinem była wersja z 2005 roku, choć i ta zmieniła model prowadzenia mistrzostw/kariery w stosunku do starszych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej nie nazywa się to Sebastien Loeb Rally albo coś takiego. Bo można by było zrobić faktycznie - Jeździjta z Kenem Blockiem :)

Z drugiej strony nie zgodzę się z tym, że wszystkie DiRTy były złe. Pierwszy był chyba najlepszy, bo i rajdowe odcinki miło wspominam, i wszelkie inne, dodatkowe wyścigi sprawiały mi frajdę. Gorzej z dwójką, a trójka to już no... wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2014 o 22:24, Muradin_07 napisał:

Z drugiej strony nie zgodzę się z tym, że wszystkie DiRTy były złe. Pierwszy był chyba
najlepszy, bo i rajdowe odcinki miło wspominam, i wszelkie inne, dodatkowe wyścigi sprawiały
mi frajdę. Gorzej z dwójką, a trójka to już no... wiadomo.


Ja nie mówię, że DiRTy były złe, ba, były bardzo fajne. Szczególnie podobała mi się dwójka, ze względu na model jazdy - przypominał mi nieco ten z CMR 2.0. DiRT 3 to rozwinięta edycja wersji drugiej, z irytującą Gymkhaną - nudne to jak nie wiem. Dobrze, że da się zaliczyć jeden event w 1.5 minuty. DiRT pierwszy byłby zacny, ale model jazdy jakiś taki... nieco spartolony, grafika też nie zachwyca - bardziej mi się podobała w CMR 04 i 2005. Nie mówię, że jest brzydka, jest po prostu sterylna i za mocno podrkęcona tymi wszędobylskimi bloomami... no i ogólnie trasy świecą pustkkami - czyt są nudne. Może poza OSami w australi.

Podsumowując, DiRT to świetna seria gier rajdowo/wyścigowych, ale do oryginalnej serii CMR (IMHO) nie dorównuje. Obecnie chyba moimi ulubionymi Colinami dalej jest 2.0 i strasznie mi się spodobała edycja 2005 na konsoli Xbox Classic. Na PC strasznie mnie odrzuciła modelem jazdy, ale na konsoli jakby jeżdził się przyjemniej i dynamiczniej. Krótko mówiąc, właśnie wracam na OSy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem - w czasach, kiedy miał swoją premierę pierwszy DiRT graficznie mnie powalał. A nawet bardziej mi się pod tym kątem podoba niż dwójka czy trójka. Jeśli chodzi o Coliny to chyba najwięcej czasu spędziłem przy czwórce i ta część najbardziej mi podpasowała. Dwójka też, ale to jak zaczynałem w ogóle przygodę z grami na PCty. 2005 niestety zaliczyło potknięcie. Nie wiem dlaczego... po prostu tak źle mi się w tą grę nigdy nie grało i mimo tego, że kupiłem ją, a właściwie dostałem, z zegarkiem Casio, bo była dodawana to dużo nie pograłem. Potem komuś pożyczyłem i dziwnym trafem do mnie nie wróciła... ale mnie to nie dziwi nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie fajną rajdówkę? Zagrajcie w WRC 4. Może nie powala grafiką i nie wszystkie trasy są super, ale na prawdę fajnie się jeździ. Bardzo kibicuję tej serii bo mam dość Codemasters. Najpierw popsuli CMR, a teraz psują GRID''a. Dwójka dla mnie to bardziej NFS, mnóstwo driftu, którego nie znoszę :/ Na dodatek te ich bezczelne DLC. Powycinane tory i auta, które powinny być w podstawce. To samo było w DIRT 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> WRC 4? To fizyki nie ma... a co to Kena Blocka, to on już nie bedzie w dirtach - przeszedl
> na ea ekip od nfsa
Chyba nawet nie widziałeś tej gry skoro takie bzdury piszesz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, CMR2005 na PC był dla mnie wręcz kaszaniasty, wyleciał z dysku w czasie króŧszym niż się instalował... po paru latach (8?) zakupiłem grę na Xboxa bo nadażyła się dość tania okazja. Odpaliłęm grę myśląc, że dostane znowu tą samą kaszankę, ale na moje szczeście się pomyliłem. Gra mi się w to bardzo przyjemnie,model jazdy jest wręcz wyśmienity. Może jest taki sam jak na PC, może to granie na padzie sprawia to wrażenie, ale wydaje mi się że gra jest dynamiczniejsza (czuć te stałę 60 fpssów) i przyjemniejsza. Jednak złe wspomnienia z 2005 zostały już zatarte właśnie za sprawą Xbox`owej wersji. Od teraz nie chcę grać w Coliny na PC, muszę się zaopatrzeć w 04 i 3 na Xboxa. Jedyneczkę i 2.0 mam już na PSXa :)

A co do pierwszego DiRTa. Zdania nie zmienię, grafika nie zachwyca, do tego kiepski i nieprzywidywalny model jazdy. No i gdzie do cho%^ry są etapy w deszczu, śniegu? Czemu Codies kazało czekać kilka lat do wydania DiRTa 3, żebym mógł pościgać się w nocy, w deszczu i śniegu?


PS. Panowie, spróbujcie Rallisport Challenge 2, bardzo przyjemna arcade`owa rajdówka. Niestety to ex na pierwszą konsolę Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 16:21, PAPISHON napisał:

PS. Panowie, spróbujcie Rallisport Challenge 2, bardzo przyjemna arcade`owa rajdówka.
Niestety to ex na pierwszą konsolę Microsoftu.

Chodzi na 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 16:24, Dared00 napisał:

Chodzi na 360?

Niestety, podobonie jak pierwsza część nie działa pod X360. A szkoda, bo giera zacna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować