Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Wolfenstein: The New Order - temat ogólny

145 postów w tym temacie

Ogólnie snajperka nie robi takiego wrażenia niż inna broń, której bym się tam nie spodziewał. Ale ogólnie jeśli można to lepiej jest ich używać. Staram się zazwyczaj nie być wyczulony na takie rzeczy, ale kurczę - chcę zagrać i się o nawet głupotach sam dowiadywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra śmiga bardzo dobrze (i5 3.0 GHz, 16 GB RAM, GTX 660) na wysokich. Innych jeszcze nie testowałem do pograłem dopiero 5 godzin. Przyznam się, że jestem trochę zawiedziony.

1. Gra wygląda okropnie. Nie chodzi tutaj tylko o jakość grafiki, która jest niby ok ale w sumie to wcale nie wygląda next genowo. Miejscami powala jakością wykonania modeli (szczegółowość), innym razem są one żenujące (brak szczegółów). Ogólnie mam wrażenie, że tekstury w tej grze aż "świecą" od nasycenia kolorów co mi się strasznie nie podoba i sprobuję z tym powalczyć. Animacja postaci woła o pomstę do nieba (zdarzyło mi się być w sytuacji gdy żołnierz do mnie strzelał mając nogi w przeciwną stronę do korpusu.

2. AI wrogów jest bardzo słaba. Bardzo. Szczególnie widać to w misji z więzieniem, kiedy strażnicy po prostu idą na Ciebie i wystarczy się schować w jakiejś jamie albo obniżeniu, żeby stali jak głupki.

3. Kolizja przedmiotów nie jest dobra. Czasami się przez nie przenika. Tak samo jak udało mi się zabić nożem strażnika przez podłogę...

4. System umiejętności, jak podejżewałem, jest totalnie zbędny. Gdyby był odblokowany od początku gra nic by na tym nie straciła.

Muszę za to przyznać, że gra ma fajny klimat, chociaż do tego z Return to Castle Wolfenstein mu wiele brakuje. Przerywniki filmowe są spoko. Główny bohater robi wrażenie swoją kreacją.

Osobiście kupiłem wersję Occupied z Empiku więc zamieszczam link do filmu, który nagrałem. Jest słabej jakości obraz i komentarz nie powala, ale i brak sprzętu i brak umiejętności na razie nie pozwala na nic więcej. Niemniej widać co jest w środku. :)

https://www.youtube.com/watch?v=7ODPvbwl6b0

Co do słynnego ślizgu. Też miałem z tym problem ale oto rozwiązanie. Nie trzeba karkołomnie naciskać kilku przycisków. Okazuje się, że po naciśnięciu biegu, B.J. biegnie przez jakiś czas automatycznie. Wtedy trzeba po prostu naciskąć ctrl o ile pamiętam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz na Uber to AI wydaje sie lepsze, bo jest trudniej. Co do misij w wiezieniu to sie zgodze, przeciwnicy sa slepi nawet jak sie chowa za krzeslem przed nimi, a kiedy dochodzi do konfrontacji wymiana ciosow wyglada idiotycznie.

W sumie mam taka sama wersje gry co Ty, nie wiedzialem ze to jakas specjalna, u mnie tylko taka sprzedaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:51, Cykada85 napisał:

Jak grasz na Uber to AI wydaje sie lepsze, bo jest trudniej. Co do misij w wiezieniu
to sie zgodze, przeciwnicy sa slepi nawet jak sie chowa za krzeslem przed nimi, a kiedy
dochodzi do konfrontacji wymiana ciosow wyglada idiotycznie.

W sumie mam taka sama wersje gry co Ty, nie wiedzialem ze to jakas specjalna, u mnie
tylko taka sprzedaja.


Gram na średnim i gra jest po prostu strasznie łatwa. Później spróbuję zagrać na uber.

Jedną z rzeczy, które mi się jeszcze nie podobają to totalnie filmowa narracja. Nic nie męczy mnie tak jak konieczność oglądania filmów co kilka minut rozgrywki. Jest ich stanowczo zbyt wiele chociaż te z właściwej gry ładnie nadają klimatu temu tytułowi.

Co do poprzedniego mojego posta to oczywiście zrobiłem paskudny błąd w słowie podejrzewać. Niestety było zbyt późno na edycję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 17:19, lastvegas napisał:

Jedną z rzeczy, które mi się jeszcze nie podobają to totalnie filmowa narracja. Nic nie
męczy mnie tak jak konieczność oglądania filmów co kilka minut rozgrywki. Jest ich stanowczo
zbyt wiele chociaż te z właściwej gry ładnie nadają klimatu temu tytułowi.


Ja ostatnimi czasy gralem w pare japonskich gier, tam to potrafil mi sie pad wylanczac bo bylo tyle przerywnikow filmowych, wiec w Wolfensteinie nawet tego nie zauwazylem.

Dnia 21.05.2014 o 17:19, lastvegas napisał:

Co do poprzedniego mojego posta to oczywiście zrobiłem paskudny błąd w słowie podejrzewać.
Niestety było zbyt późno na edycję. :)


Spoko, ja pewnie robie ich wiecej, w sumie to forum jest jedynym miejscem gdzie uzywam jezyka polskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak się zapytam, bo ogólnie mnie to ciekawi - czy ktoś z nieco słabszym sprzętem zaryzykował, kupił Wolfa i mu odpala? Bo nie jestem pewny czy na tym moim GT 610 w połączeniu z i5 i 6 GB ramu będzie chciał ruszyć, a zagrać chcę i to bardzo :/

Oczywiście odpowiedź: kup konsolę nie wchodzi w grę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa edycja! Każdy sklep dawał coś innego. Gram pl płytę z muzyką, której do tej pory nie dostałem. Muve steelbook, a empik takie coś.

Jak dla mnie AI jest ok. W sumie dla mnie to mięso do rozwalania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 21:24, Ryan-Kam napisał:

Jak dla mnie AI jest ok. W sumie dla mnie to mięso do rozwalania xD


Na Uber sie skonczy, gdzies w srodku gry 2-3 strzaly lub jedna seria i koniec. Co mnie dziwi ze roboty nie robia mi prawie nic a zwykly jeden zolnierz potrafi mnie zabic w sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo :) Ja gram dla przyjemności. Na Uber na pewno trzeba grać bardziej taktycznie. To na wakacje do wypróbowania. Miałem starcie z robotami. Dla mnie najgorsze są te cholerne psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dla mnie najgorsze są te cholerne

Dnia 21.05.2014 o 22:29, Ryan-Kam napisał:

psy.


Jeden strzał z shotgun-a i leżą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą odkryłem ciekawego Easter egga.

Spoiler

W misji w Szczecinie trzeba pod koniec tego etapu podnieść platformę do góry, aby auto z BJ i dziadkami Ani mogło przejechać. Na dole w tym bunkrze, do którego wchodzimy aby uruchomić platformę jest zepsute auto. Można do niego wsiąść. William wtedy pokręci dwa razy kierownicą, spojrzy przez okno samochodowe w ścianę i powie taką kwestie ,, Może chcesz się ze mną przejechać maleńka?" Po czym, gdy wysiada, mówi ,, No cóż. Wracam do roboty!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 20:00, Muradin_07 napisał:

To tak się zapytam, bo ogólnie mnie to ciekawi - czy ktoś z nieco słabszym sprzętem zaryzykował,
kupił Wolfa i mu odpala? Bo nie jestem pewny czy na tym moim GT 610 w połączeniu z i5
i 6 GB ramu będzie chciał ruszyć, a zagrać chcę i to bardzo :/

Oczywiście odpowiedź: kup konsolę nie wchodzi w grę :>


Jeśli chodzi o grafę, to raczej bez problemu. Na opakowaniu mam GF 460 jako minimum. Co do procka to nie wiem, ponieważ mam trochę mocniejszy (wspominałeś coś o 2,5 GHz).

Zanotowałem ten sam, albo podobny problem, który miał RAGE (nota bene również od Id). W momencie obracania kamery doczytują się tekstury. Nie jest to tak widoczne jak we wspomnianej grze, ale da się zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2014 o 15:16, lastvegas napisał:


Osobiście kupiłem wersję Occupied z Empiku więc zamieszczam link do filmu, który nagrałem.
Jest słabej jakości obraz i komentarz nie powala, ale i brak sprzętu i brak umiejętności
na razie nie pozwala na nic więcej. Niemniej widać co jest w środku. :)

https://www.youtube.com/watch?v=7ODPvbwl6b0

Heh, ja zakupiłem w Empiku za 118 zł i nic takiego nie dostałem...a ile Ty dałeś za swoją kopię gry?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 12:22, lis_23 napisał:

Heh, ja zakupiłem w Empiku za 118 zł i nic takiego nie dostałem...a ile Ty dałeś za swoją
kopię gry?.


Normalna cena za taką kopię w salonie to 149 zł. Ale można użyć różnych zniżek Payback i trochę obniżyć koszt. Również fajną ofertą była ta w sklepie gram.pl ale ludzi pisali, że nie dostali płytki z muzyką więc nie wiem jak to ostatecznie wyszło. Więc zapłaciłem więcej ale mam jakieś miłe gadżety. Oby mnie tylko nikt nie szkalował, za używanie tego rzucającego się w oczy pokrowca. :D Może jednak dobrze, że zrezygnowali ze swastyk w oficjalnych materiałach wypuszczonych do mediów i na gadżetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 13:52, lastvegas napisał:

Normalna cena za taką kopię w salonie to 149 zł. Ale można użyć różnych zniżek Payback
i trochę obniżyć koszt. Również fajną ofertą była ta w sklepie gram.pl ale ludzi pisali,
że nie dostali płytki z muzyką więc nie wiem jak to ostatecznie wyszło. Więc zapłaciłem
więcej ale mam jakieś miłe gadżety. Oby mnie tylko nikt nie szkalował, za używanie tego
rzucającego się w oczy pokrowca. :D Może jednak dobrze, że zrezygnowali ze swastyk w
oficjalnych materiałach wypuszczonych do mediów i na gadżetach.


Właśnie byłem w salonie Empik i na półce jest ta wersja za 149 zł ale w pre orderze jej nie było i nic się już nie da zrobić...szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zamawiałeś Occupied czy zwykłą wersję? Occupied pojawił się w Empiku na dzień przed premierą (albo w dzień premiery), z pewnością wtedy, kiedy zwykła wyprzedali.

Ja zamówiłem u nich zwykła, ale zrezygnowałem i wziąłem z muve wersję ze steelbookiem i nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 14:34, Heartbreaker napisał:

A zamawiałeś Occupied czy zwykłą wersję? Occupied pojawił się w Empiku na dzień przed
premierą (albo w dzień premiery), z pewnością wtedy, kiedy zwykła wyprzedali.

Ja zamówiłem u nich zwykła, ale zrezygnowałem i wziąłem z muve wersję ze steelbookiem
i nie żałuję :)


Niestety, ja zamówiłem grę parę tygodni temu i wtedy nie było tej edycji w ofercie...co ciekawe, wersja którą zakupiłem jest już niedostępna,po prostu pech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden pech, tylko specjalnie tak zrobili. Dali goła wersję za 117,99 a jak się okres pre-orderowania skończył, o nagle Occupied Edition wyskoczyło. Sam miałem nadzieję, że jakaś ciekawa edycja w dobrej cenie się u nich pojawi, albo dodatek do zwykłej, a tu kicha. Dlatego wziąłem steelbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłem chwilę i potestowałem swoim złomem przy pierwszych bunkrach.
Złom: i5 4570 4rdzenie 3,2ghz + Turbo; HD 4600. 8GB ram 1600 i GTX 660.
[przy czym siedzę aktualnie na małym monitorze 1440x900]

Generalnie gra chodzi mi na "max". To jednak pokusiłem się o parę testów.
Przy GTX 660 po zbiciu taktowania procka do 1Ghz (więc 4rdzenie po 1Ghz).
Wszystko zostało na Ultra, czasem się pop-in tekstur trafił lekki przy szybkim obrocie.
Ale głównie dostał fps przy walkach. Czuć, że spadł do tych ~20.

Po przejściu na integrę HD 4600 i zbiciu detal z rozdzielczosci (1280x800).
Stwierdziłem, że im więcej procka tym lepiej.
Na pełnym taktowaniu procka, nawet ładowanie się tekstur nie denerwowało (było lekkie, ale bez przesady).
Podczas gdy na tym 1ghzu, to jednak fps znowu dawał się we znaki, a Popping w zasadzie non stop

W sumie po tym co zobaczyłem, to się wcale nie dziwię, że dali takie, a nie inne wymagania "zalecane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować