Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC wiodącą platformą GRID Autosport, GRID na konsole nowej generacji ukaże się w swoim czasie

64 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Ledwo Codemasters zapowiedziało GRID Autosport, pojawiły się pytania, co z wersją na konsole nowej generacji? Wszystko w swoim czasie – firma nie zamierza wydawać niczego w pośpiechu.

Przeczytaj cały tekst "PC wiodącą platformą GRID Autosport, GRID na konsole nowej generacji ukaże się w swoim czasie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcemy, by gra działała przynajmniej w 720/30, musimy widzieć i czuć, że wersja na next-geny jest naprawdę wersją na nową generację.

Ja dziękuję za nową generacje, w której osiągniecie 30 FPS w rozdziałce HD-Ready jest sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 15:19, One_of_the_Many napisał:

Ten GRID to jakiś super hicior, że już trzecia wiadomość na ten temat dzisiaj?

Pewnie płacą od ilości napisanych newsów. Therionee na majówkę zbiera ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie kupię tego Grida na PS3 :) Będzie to dla mnie pierwszy Grid, a chciałbym sobie pograć w bardziej symulacyjne wyścigi. Need For Speed Rivals wyplatynowany, a Grid:Autosport zapowiada się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chcemy, by gra działała przynajmniej w 720/30, musimy widzieć i czuć, że wersja na
> next-geny jest naprawdę wersją na nową generację.

>
> Ja dziękuję za nową generacje, w której osiągniecie 30 FPS w rozdziałce HD-Ready jest
> sukcesem.

Na konsolach to tym swoim Gridem nie wiele zwojują mając za konkurentów Forze, Gran Turismo i Driveclub także nic dziwnego, że nie pchają się tam gdzie nie ma dla nich miejsca. Konkurencja umie robić gry w 1080p i 60 klatkach więc jak chłopaki się poduczą to może też im się uda.

Poza tym obecnie rynek komputerów (w rozsądnej cenie) również nie oferuje 1080p i 60 klatek. Wystarczy spojrzeć na sugerowany składany zestaw komputerowy na kwiecień 2014 za 3000zł. Tam jasno widzimy że karta graficzna z tego zestawu w teście: "Test GeForce GTX 760 - Najlepsza karta graficzna do 1000 zł" wyciąga w 1080p około 39 klatek. Na PS4 mam 60 klatek w tej samej rozdzielczości, więc o możliwości next genów jestem więcej niż spokojny, Aby mieć na kompie 1080/60 trzeba wydać z 5000zł lub więcej. Przynajmniej wg ekspertów w tej dziedzinie, no chyba że ktoś mi poleci zestaw za 3000 który uciągnie 1080/60 w takim Tomb Raiderze (oczywiście na ultra detalach, a nie na minimalu), wtedy będę całował po rękach i bez dwóch zdań go kupię, obawiam się jednak że obecnie takowy nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam Shifta 1 i 2 - dobre gry, które z jednej strony są takimi pseudosymulatorami, a z drugiej są dość arcade''owe. Bardzo dobrze wspominam sobie chwile właśnie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na PS4 mam 60 klatek w tej samej rozdzielczości, więc o możliwości next genów jestem więcej
> niż spokojny, Aby mieć na kompie 1080/60 trzeba wydać z 5000zł lub więcej. Przynajmniej
> wg ekspertów w tej dziedzinie, no chyba że ktoś mi poleci zestaw za 3000 który uciągnie
> 1080/60 w takim Tomb Raiderze (oczywiście na ultra detalach, a nie na minimalu), wtedy
> będę całował po rękach i bez dwóch zdań go kupię, obawiam się jednak że obecnie takowy
> nie istnieje.
W next genach również stabilnych 60 klatek nie ma, po za tym wiesz konsolki z 2 lata i będzie po więcej niż 30 klatkach ;>. A komputer rozbudujesz i dalej powyżej 30 klatek masz ;>. Więc nie siej fermentu jakie to konsole są "super" bo póki co tego nie widać, sorry ;>. BTW Do gier i full HD nie trzeba wydawać 5 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chcemy, by gra działała przynajmniej w 720/30, musimy widzieć i czuć, że wersja na
> next-geny jest naprawdę wersją na nową generację.

>
> Ja dziękuję za nową generacje, w której osiągniecie 30 FPS w rozdziałce HD-Ready jest
> sukcesem.

Nie, to po prostu marne tłumaczenie:
we''re not going to rush that and get a game that can only run at 720/30 or something similar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Chcemy, by gra działała przynajmniej w 720/30, musimy widzieć i czuć, że wersja
> na
> > next-geny jest naprawdę wersją na nową generację.

> >
> > Ja dziękuję za nową generacje, w której osiągniecie 30 FPS w rozdziałce HD-Ready
> jest
> > sukcesem.
>
> Na konsolach to tym swoim Gridem nie wiele zwojują mając za konkurentów Forze, Gran Turismo
> i Driveclub także nic dziwnego, że nie pchają się tam gdzie nie ma dla nich miejsca.
> Konkurencja umie robić gry w 1080p i 60 klatkach więc jak chłopaki się poduczą to może
> też im się uda.
>
> Poza tym obecnie rynek komputerów (w rozsądnej cenie) również nie oferuje 1080p i 60
> klatek. Wystarczy spojrzeć na sugerowany składany zestaw komputerowy na kwiecień 2014
> za 3000zł. Tam jasno widzimy że karta graficzna z tego zestawu w teście: "Test GeForce
> GTX 760 - Najlepsza karta graficzna do 1000 zł" wyciąga w 1080p około 39 klatek. Na PS4
> mam 60 klatek w tej samej rozdzielczości, więc o możliwości next genów jestem więcej
> niż spokojny, Aby mieć na kompie 1080/60 trzeba wydać z 5000zł lub więcej. Przynajmniej
> wg ekspertów w tej dziedzinie, no chyba że ktoś mi poleci zestaw za 3000 który uciągnie
> 1080/60 w takim Tomb Raiderze (oczywiście na ultra detalach, a nie na minimalu), wtedy
> będę całował po rękach i bez dwóch zdań go kupię, obawiam się jednak że obecnie takowy
> nie istnieje.

Lubie jak osoba znająca się pisze że potrzebuje 5k zł na PC który pociągnie cos w FHD i 60FPS. Sorki ale zmartwię cię PC za 2-3K też pociągnie na tych samych detalach co konsole - bo o tym kazdy kto gra na konsolach zapomina. Mam PS4, PS3 PSV i PC za około 3-4k i wszystko śmiga mi na wysokich detalach w 60FPS, czasami w 50 - co mi nie przeszkadza. PC zmieniam co 2-3 lata a właściwie grafikę płyte i proc, bo reszta zostaje ta sama. W zeszłym roku zmieniłem grafikę na nVidie 770, a za miesiąc wymieniam płyte i proca po prawie 3,5 roku z 2600K na premirowego "Refresza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W next genach również stabilnych 60 klatek nie ma, po za tym wiesz konsolki z 2 lata
> i będzie po więcej niż 30 klatkach ;>.
> A komputer rozbudujesz i dalej powyżej 30 klatek
> masz ;>.

Mi osobiście wystarczy stałe konsolowe 30 klatek. W przypadku konsoli jak gra jest robiona na 30 klatek to działa to o niebo lepiej niż na PC gdzie zamiast 60 udaje Ci się wyciągnąć 30 parę. Jeśli gra jest zaprojektowana na stałe 30 klatek to framerate jest ogólnie stabilniejszy. Na PC w 30 klatkach nie da się grać. Poza tym ładować 2000 na nową kartę co roku / dwa lata to nie sztuka. A przynajmniej tyle trzeba skoro "najlepsza karta za 1000 zł" nie daje rady.

> Więc nie siej fermentu jakie to konsole są "super" bo póki co tego nie widać,
> sorry ;>. BTW Do gier i full HD nie trzeba wydawać 5 tysi.

Póki co widać, że lepiej sobie radzi konsola za 1800 niż komp za 3000 z kwietnia 2014. Jeśli nie trzeba 5 tysięcy wg Ciebie to podaj mi zestaw za powiedzmy 2xPS4 czyli 3600zł który uciągnie tego Tomb Raidera lub cokolwiek innego tej jakości w 1080 i stabilnych 60. Jak mi taki znajdziesz to go kupie i przyznam Ci rację. Prawda jest jednak taka że taki mityczny zestaw najpewniej nie istnieje.


Prawda jest taka, że my gracze jesteśmy dymani przez Nvidię i AMD i jeśli zachcemy sobie grać w stabilnych 60 klatkach w full hd to musimy im płacić po 2k co roku albo spadać na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 16:40, moc_elninio napisał:

Lubie jak osoba znająca się pisze że potrzebuje 5k zł na PC który pociągnie cos w FHD
i 60FPS. Sorki ale zmartwię cię PC za 2-3K też pociągnie na tych samych detalach co konsole
- bo o tym kazdy kto gra na konsolach zapomina. Mam PS4, PS3 PSV i PC za około 3-4k i

Dnia 22.04.2014 o 16:40, moc_elninio napisał:

wszystko śmiga mi na wysokich detalach w 60FPS, czasami w 50 - co mi nie przeszkadza.


Tak? Wszystko ci śmiga w 1080/60 i czasem spada do 50 tak? Zobacz sobie test:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,17

gdzie Twoja GTX770 w full hd wyciąga w Metro Last Light na very high między 30 a 33.2 fps.
Nie traktuj proszę tego osobiście, ale ja po prostu chyba czegoś tu nie rozumiem. Nie jestem fanboyem konsol, jeśli tylko pokażesz mi PC który za 3000 pociągnie wszystko w 1080 i 60p tak jak to opisujesz, to od razu go kupie i będę Ci ogromnie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Lubie jak osoba znająca się pisze że potrzebuje 5k zł na PC który pociągnie cos
> w FHD
> > i 60FPS. Sorki ale zmartwię cię PC za 2-3K też pociągnie na tych samych detalach
> co konsole
> > - bo o tym kazdy kto gra na konsolach zapomina. Mam PS4, PS3 PSV i PC za około 3-4k
> i
>
> > wszystko śmiga mi na wysokich detalach w 60FPS, czasami w 50 - co mi nie przeszkadza.
>
>
> Tak? Wszystko ci śmiga w 1080/60 i czasem spada do 50 tak? Zobacz sobie test:
>
> http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,17
>
> gdzie Twoja GTX770 w full hd wyciąga w Metro Last Light na very high między 30 a 33.2
> fps.
> Nie traktuj proszę tego osobiście, ale ja po prostu chyba czegoś tu nie rozumiem. Nie
> jestem fanboyem konsol, jeśli tylko pokażesz mi PC który za 3000 pociągnie wszystko w
> 1080 i 60p tak jak to opisujesz, to od razu go kupie i będę Ci ogromnie wdzięczny.
>
Przeczytałeś test? Szkoda że testują rozdzielczości WYŻSZE niż full HD i fpsów jest ze 30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 16:57, Monotyp napisał:

> > Lubie jak osoba znająca się pisze że potrzebuje 5k zł na PC który pociągnie
cos
> w FHD
> > i 60FPS. Sorki ale zmartwię cię PC za 2-3K też pociągnie na tych samych detalach

> co konsole
> > - bo o tym kazdy kto gra na konsolach zapomina. Mam PS4, PS3 PSV i PC za około
3-4k
> i
>
> > wszystko śmiga mi na wysokich detalach w 60FPS, czasami w 50 - co mi nie przeszkadza.

>
>
> Tak? Wszystko ci śmiga w 1080/60 i czasem spada do 50 tak? Zobacz sobie test:
>
> http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,17

>
> gdzie Twoja GTX770 w full hd wyciąga w Metro Last Light na very high między 30 a
33.2
> fps.
> Nie traktuj proszę tego osobiście, ale ja po prostu chyba czegoś tu nie rozumiem.
Nie
> jestem fanboyem konsol, jeśli tylko pokażesz mi PC który za 3000 pociągnie wszystko
w
> 1080 i 60p tak jak to opisujesz, to od razu go kupie i będę Ci ogromnie wdzięczny.

>
Przeczytałeś test? Szkoda że testują rozdzielczości WYŻSZE niż full HD i fpsów jest ze
30 :D


Przeczytałem. Nie chcesz chyba powiedzieć, że przejście z 1920x1200 na 1920x1080 spowoduje dwukrotny wzrost fps? Przypuszczam że w full hd będzie wtedy z 40. Chodzi po prostu o to że nawet karta za 1500 nie daje tych 60 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 16:43, DonOskar napisał:

Mi osobiście wystarczy stałe konsolowe 30 klatek. W przypadku konsoli jak gra jest robiona
na 30 klatek to działa to o niebo lepiej niż na PC gdzie zamiast 60 udaje Ci się wyciągnąć
30 parę. Jeśli gra jest zaprojektowana na stałe 30 klatek to framerate jest ogólnie stabilniejszy.
Na PC w 30 klatkach nie da się grać. Poza tym ładować 2000 na nową kartę co roku / dwa
lata to nie sztuka. A przynajmniej tyle trzeba skoro "najlepsza karta za 1000 zł" nie
daje rady.

A czy to aż taki problem VSYNC włączyć? Ehh jak ja lubię takich jak ty co piszą "Poza tym ładować 2000 na nową kartę co roku / dwa lata to nie sztuka" nie znając się kompletnie na tym o czym piszą... Mój komp który obecnie mam kosztował po 1 2,5 tysia zł i do teraz ANI JEDNEGO podzespołu NIE WYMIENIŁEM i gry chodza rewelacyjnie ;>, więc nie pisz że trzeba co rok/dwa lata wymieniać bo to absurd... Może jak ktoś kupuje gotowca ze sklepu co na wystawie stoi, wtedy mogę sie zgodzić choć też nie do końca ;>.

Dnia 22.04.2014 o 16:43, DonOskar napisał:

> Więc nie siej fermentu jakie to konsole są "super" bo póki co tego nie widać,
> sorry ;>. BTW Do gier i full HD nie trzeba wydawać 5 tysi.

Póki co widać, że lepiej sobie radzi konsola za 1800 niż komp za 3000 z kwietnia 2014.
Jeśli nie trzeba 5 tysięcy wg Ciebie to podaj mi zestaw za powiedzmy 2xPS4 czyli 3600zł
który uciągnie tego Tomb Raidera lub cokolwiek innego tej jakości w 1080 i stabilnych
60. Jak mi taki znajdziesz to go kupie i przyznam Ci rację. Prawda jest jednak taka że
taki mityczny zestaw najpewniej nie istnieje.

Ale konsola również w stabilnych klatkach nie ciągnie TR''a więc o czym Ty człowieku do mnie piszesz? Znajdź mi grę która ciśnie w 60 klatkach STABILNYCH (czyli zero dropów nawet przez sec) na konsolach ;>.

Dnia 22.04.2014 o 16:43, DonOskar napisał:

Prawda jest taka, że my gracze jesteśmy dymani przez Nvidię i AMD i jeśli zachcemy sobie
grać w stabilnych 60 klatkach w full hd to musimy im płacić po 2k co roku albo spadać
na konsole.

No to już jest bzdura największa... Kto Ci każe kupować co roku sprzęt? Ja mam 3 lata komputer i mam ponad 40-50 fpsów w każdej grze ;>. Po 2 oczywiście przez Sony i Microsoft to już ludzie dymani nie są, widzę że ludzie łatwo zapomnieli jak Microsoft chciał wprowadzić swój "wspaniały" DRM i gdyby NIE MY ludzie to by go wprowadzili ;>. Sony też nie jest święty, o wstecznej kompatybilności to oni chyba nie słyszeli i nie znają takiego pojęcia, bo tworząc konsole mogli wziąć to pod uwagę, ale nie lepiej robić teraz reedycje i cycać hajs od ludzi ile wlezie ;>.

P.S. Do temaciku o rozdzielczości
Metro: Last Light - Hot Pursuit
2560x1440 / Very High / SSAA x2 / Tesselation Normal / DirectX 11
Klatki na sekundę (więcej = lepiej) z tego samego tekstu co podał Monotyp, konsole by się prędzej sfajczyły niż odpaliły ge na takich detalach pewnie i z taką rozdziałką, ale tak swoją drogą kiedy konsolowcy jarają sie Full HD, PC''ty przygotowują sie do wejścia w 4K :D. Aha i tnij posty ;>.

"Chodzi po prostu o to że nawet karta za 1500 nie daje tych 60 klatek."
https://www.youtube.com/watch?v=fUlRW-bdzPg oto karta za taką cenę, dziękuje dobranoc ;D, sorry 1400 :D.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,14 test FC 3
P.S. I może zajmijmy się tematem newsa a temat PC'tów i konsol przenieśmy na priva ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Lubie jak osoba znająca się pisze że potrzebuje 5k zł na PC który pociągnie cos
> w FHD
> > i 60FPS. Sorki ale zmartwię cię PC za 2-3K też pociągnie na tych samych detalach
> co konsole
> > - bo o tym kazdy kto gra na konsolach zapomina. Mam PS4, PS3 PSV i PC za około 3-4k
> i
>
> > wszystko śmiga mi na wysokich detalach w 60FPS, czasami w 50 - co mi nie przeszkadza.
>
>
> Tak? Wszystko ci śmiga w 1080/60 i czasem spada do 50 tak? Zobacz sobie test:
>
> http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,17
>
> gdzie Twoja GTX770 w full hd wyciąga w Metro Last Light na very high między 30 a 33.2
> fps.
> Nie traktuj proszę tego osobiście, ale ja po prostu chyba czegoś tu nie rozumiem. Nie
> jestem fanboyem konsol, jeśli tylko pokażesz mi PC który za 3000 pociągnie wszystko w
> 1080 i 60p tak jak to opisujesz, to od razu go kupie i będę Ci ogromnie wdzięczny.
>
OK na Very h tak mam 30FPS ale ja nie gram z max ustawieniami które czasami przeszkadzają i nie pomagają... Akurat więcej włosów u lary czy więcej iskr z jakiegoś przedmiotu które powodują spadek o 20 fps w grze mnie nie rajcują. W Metro grałem chyba na wysokich detalach, i porównując to z PS3 gdzie gre dostałem w PS+ i tak jest nięźle, nawet na minimalnych w FHD jest nieźle w porównaniu z konsolą. Chodz czy jest sens porównywania konsoli 7 letniej do PC raczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 720p/30fps na konsolach nowej generacji? Czyli pewnie 1080p/30fps na ps4, mega osiągnięcie ;)
Co szkodzi ustawić grę w 60fps? Naprawdę nie ma już na czym przyciąć, żeby zafundować graczom odrobinę więcej komfortu w samej rozgrywce?.. Samochodówki w 30 klatkach wydają się mułowate, poza tym z trzydziestki już tylko krok do zauważalnych dropów, a to wręcz nieakceptowalne. Coś czuję, że Driveclub wytrze tym podłogę;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować