Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Matura - i co dalej? A może reżyseria i produkcja gier wideo?

11 postów w tym temacie

"Jeśli gry komputerowe są Twoją pasją i marzysz o związaniu swej kariery z tą dziedziną..."

...to rusz się do nauki programowania i zacznij robić gry, a nie babraj się z bezsensownymi szkołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widzę tylko dwa małe problemy.
1. - Wpisowe – 2500 PLN
2. - Czesne płatne w rozrachunku miesięcznym: 1250 PLN w miesiącach od października do czerwca włącznie oraz 500 PLN w miesiącach od lipca do września włącznie
- Czesne płatne w rozrachunku rocznym: 11500 PLN rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu zależy, ten się za gry bierze i przed maturą. A szkoły? Może i czegoś nauczą, ale tylko w teorii. Praktyki, pełnej nerwów z poprawianiem kodu, czy przepisywania po setki razy tekstów, bo ktoś chce coś zmienić (lub jednak zmienić coś wypada), nauczy tylko praca bezpośrednio na pacjencie. Jak już studia pod kontem gier, to tylko takie, które uzupełnią braki w naszej wiedzy i pozwolą na kilka innych dróg rozwoju, gdyby z grami nie wypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy widziałem ofertę Technikum prywatnego darmowego(Jakkolwiek to brzmi, tak jest) gdzie jest profil związany z tworzeniem gier. Może bym się skusił, ale to nie jest raczej pewien kierunek, który da mi po tym robotę. Żeby nie rzucać słów na wiatr:
Technikum Informatyczne w Bydgoszczy ,,Start"
-Informatyka o specjalnościach:
Programowanie gier komputerowych na urządzenia mobilne
Animacje 3D i efekty specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście widzę tylko dwa małe problemy.
> 1. - Wpisowe – 2500 PLN
> 2. - Czesne płatne w rozrachunku miesięcznym: 1250 PLN w miesiącach od października do
> czerwca włącznie oraz 500 PLN w miesiącach od lipca do września włącznie
> - Czesne płatne w rozrachunku rocznym: 11500 PLN rocznie

Zniszczyłeś moje marzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:02, Zaix_91 napisał:

Osobiście widzę tylko dwa małe problemy.
1. - Wpisowe - 2500 PLN
2. - Czesne płatne w rozrachunku miesięcznym: 1250 PLN w miesiącach od października do
czerwca włącznie oraz 500 PLN w miesiącach od lipca do września włącznie
- Czesne płatne w rozrachunku rocznym: 11500 PLN rocznie

Czyli podsumowując: albo marnujesz 3 lata i wydajesz prawie 40000 złotych na to, żeby dostać niewiele liczący się papier albo zostajesz w domu, "za darmo" uczysz się programować, i po roku jesteś w stanie zrobić pierwszą mniejszą grę, co przy szukaniu pracy w gamedevie liczy się bardziej niż tytuł z WSF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierunek bez sensu. Wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić informatykę i uderzać na staże na własną rękę. Często jest nawet tak, że studenci I roku mają już doświadczenie w tworzeniu gier, a na studia idą tylko żeby mieć papierek. :P
A jeśli wpisowe i czesne rzeczywiście są tam tak wysokie, to taką kwotę zdecydowanie lepiej byłoby przeznaczyć na jakąś gierkę właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Osobiście widzę tylko dwa małe problemy.
> > 1. - Wpisowe - 2500 PLN
> > 2. - Czesne płatne w rozrachunku miesięcznym: 1250 PLN w miesiącach od października
> do
> > czerwca włącznie oraz 500 PLN w miesiącach od lipca do września włącznie
> > - Czesne płatne w rozrachunku rocznym: 11500 PLN rocznie
> Czyli podsumowując: albo marnujesz 3 lata i wydajesz prawie 40000 złotych na to, żeby
> dostać niewiele liczący się papier albo zostajesz w domu, "za darmo" uczysz się programować,
> i po roku jesteś w stanie zrobić pierwszą mniejszą grę, co przy szukaniu pracy w gamedevie
> liczy się bardziej niż tytuł z WSF.

Strasznie wkurzają mnie takie gadki. A Ty za swoje studia ile płacisz? I za jakie studia? Jak się idzie na np. administrację, to płacisz mniej, ale potem zarabiasz 2000 zł na reke w urzedzie. A na tym kierunku ucza praktyki (wszystko jest na stronie - studenci robia własne gry i maja zapewnione praktyki w Techlandzie. Po stazu pewnie duża szansa na dostanie pracy od razu). I w tej branży, po szkole zarabiasz już 6-7 000 na reke (mam kolege w jednej z firm, wiec wiem jakie ma wpływy na konto). Takie życie - najpierw musisz trochę włożyć w edukację, zeby po 3 latach moc sensownie zarabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować