• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
marli30

Heroes of Might and Magic V - nie moge uruchomic gry pomocy!!!![M]

Pytanie

czesc
jestem tu nowa ale w heroesow gram chyba juz z 10 lat.teraz kupilam V i....obeszlam sie smakiem :(((
Gra co prawda - normalnine sie zainstalowala. Obejrzalam film ze scena slubu, wybralam sobie scenariusz - a pozniej ladowala sie i nastepnie wywalila mnie z gry. Ukazalo sie okienko zeby sie skontaktowac z Microsoftem.
Czy ktos wie - jak mi pomoc?????
bede bardzo wdzieczna za odpowiedz - bo tak siedzac i patrzac na ta gre prawie juz wariuje ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

103 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To zalerzy od szczęścia i dodatkowych nieoficjalnych poprawek, których następstwa moga być niezbyt korzystne dla komputera.

Co do Karty graficznej podałem ci wcześniej linka gdzie masz wypisane na czym gra pójdzie na czym nie da rady.
Odnośnie laptopów to także zdarzyć się może że odpowiednik karty obsługiwanej na normalnych PC nie będzie zgodny na laptopie ze względów np konstrukcyjnych itd chociaż czasami na mocniejszych kartach laptopów da sie grę uruchomić (choć nie zawsze) Proponuję zwracać uwagę na wymagania gry przed jej zakupem to naprawdę ustrzeże nas przed większością takich problemów.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

alez oczywiscie ze tak :)

to jest tylko nieoicjalna informacja ktora zostala podana rpzez samy ch tworcow na oficjalnym forum ubi :) gdzie byly podane wartosci ktore nalezy zmienicby gra h5 dzialala na starszych kartach :)

to jest odwiecznyproblem posiadaczy laptopow gdyz wiele z gier nie chce u nich dzialac...o czym wydawca informuje na pudelku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

laptopa kupilam do pracy, nie z mysla o grach.
ale zamarzylo mi sie zagrac w oczekiwan¹ dlugo Heroesow V
zrobila mi smaka tylko na razie

renowacja domowego peceta - ciekwe co z niego zostanie - tobedzie potezna inwestycja
ech...gra raczej poczeka
poki co moge do upojenia tluc III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2006 o 17:31, marli30 napisał:

Bardzo wszytskim dziekuje za dobre checi, poswiecon mi czas i cierpliwosc ;)


Mozliwe ze jednak gra u Ciebie pojdzie... Mam starszego laptopa rowniez z karta Intela, i co najsmieszniejsze ostatni patch wlasnie dodaje mozliwosc uruchomienia na starszych kartach jak rowniez na kartach wbudowanych w laptopa (informacja z anglojezycznego oficjalnego pliku readme). Tylko nalezy pamietac, ze karty Intela maja pamiec wspoldzielona. Ile pamieci masz aktualnie w laptopie? I ile z tego zostalo przeznaczone dla karty graficznej? Sprobuj jeszcze zainstaowac ostatniego DirectX dolaczonego do gry na plycie (bez tego tez mi sie wywalalo, jednak 9.0c 9.0c nie rowny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i jeszcze jedna rzecz, czy patch sie u Ciebie dobrze zainstalowal (to znaczy czy w dolnym rogu ekranu tytulowego pokazuje sie v1.1)? Bo jesli nie, to znaczy ze patch nie zainstalowal sie poprawnie i nadal masz gre w wersji 1.0, a ona na Intelu niestety nie pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2006 o 19:05, marli30 napisał:

1014 MB RAM
UZYWANYCH 296 mb, A 2145MB dostepnych


Czyli widac ze masz 1GB, powinno dzialac jak nalezy (nie spodziewaj sie fajerwerkow, gdyz niestety karta GFX jest za slaba, ale grac sie da)... Sprawdz czy patch sie dobrze zainstalowal...

Radze tez zainstalowac ostatnie sterowniki (link ponizej):

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/download.aspx?url=/10302/a08/win2k_xp1420.exe&agr=N&ProductID=2102 &DwnldId=10302&strOSs=All&OSFullName=All+Operating+Systems&lang=eng

Potem zainstalowac DirectX 9.0c z plyty z gra.

I jesli patch jest poprawnie zainstalowany (czyli pojawia sie menu i masz w rogu v1.1) gra powinna ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2006 o 19:47, marli30 napisał:

ale patch 1.1 zainstalowal sie zle - nadal wersja 1.0


Pewnie masz wersje PL DVD normalna... Jesli tak to potrzebujesz patcha do wersji wegierskiej z tego co pamietam.

Dopiero jak gra bedzie w v1.1 wszystko bedzie chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Patch 1.1 do Heroes V, wersja węgierska:

http://server14.download.filefront.com/toasoztjrd+/pub2/Heroes_of_Might_and_Magic_V/Official_Patches/v11/heroes_might_ magic_5_hu-pl_101.exe

Łatka polonizacyjna od CDP:

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1312

Najnowszy DirectX 9.0c (Kwiecień 2006):

Wersja Redistributable:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=147&t=36

Wersja Web:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

A masz może wszystkie update''y do Windows''a zainstalowane? Napisz jaki masz system, a dam ci link do aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować