Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trylogia Mass Effect na nowe konsole widziana w ofercie jednego ze sklepów

45 postów w tym temacie

Jak ktoś powiedział przy "The Last of Us" - "Nie miałem PS3 więc z chęcią kupię to na PS4!" - ale z tą logiką to można tak każdy tytuł z poprzedniej generacji wydawać na nowo, bo po co nam nowe gry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś powiedział przy "The Last of Us" - "Nie miałem PS3 więc z chęcią kupię to na
> PS4!" - ale z tą logiką to można tak każdy tytuł z poprzedniej generacji wydawać na nowo,
> bo po co nam nowe gry ;P

Nie mam nic przeciwko temu, dopóki to będą dobre gry. To już jest zwykłe czepialstwo, The Last of Us, Mass Effect to świetne gry, które wielu zobaczyłoby w odświeżonej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś powiedział przy "The Last of Us" - "Nie miałem PS3 więc z chęcią kupię to na
> PS4!" - ale z tą logiką to można tak każdy tytuł z poprzedniej generacji wydawać na nowo,
> bo po co nam nowe gry ;P

Prawda. Jakoś nie przypominam sobie, że kiedy kupiłem PS3 mogłem dostać na niego mnóstwo klasyków z PS2... Takie HD remastery zaczęły wychodzić dużo później, kiedy oferta gier nowej generacji była już całkiem bogata. Teraz wygląda to tak, że w ofercie "nextgenowych" gier, nowych tytułów AAA (czyli takich, które mają być najlepszą wizytówką nowych konsol) jest jakiś promil, reszta zaś to indyki i remastery.
Ostatnio bodaj ktoś z Epica stwierdził, że gier AAA już prawie nie będzie - bo się nie opłacają. Przy tej generacji rzeczywiście to widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam nic przeciwko temu, dopóki to będą dobre gry. To już jest zwykłe czepialstwo,
> The Last of Us, Mass Effect to świetne gry, które wielu zobaczyłoby w odświeżonej wersji.
A jeszcze więcej zobaczyło by nowe tytuły i marki a nie ciągle te same, zacytuję ludzi "Kto chciał to już w to zagrał" czy to na PC czy konsolach ... Nie wiem po jasną anielke przenosić to... To nie jest czepialstwo tylko czysta prawda, jak tak ma wyglądać nowa generacja to mogłoby jej w ogóle nie być ;>.

Siberian_Husky I nie zdziw się jak zaraz GTA IV wyląduje na Ps 4 czy Wiedźmin 2 albo 1... To się już chore robi.

Mackopff Heh, sarkazm :D.

Ja rozumiem HD mastery jak na PS 3 z kilku gier ale to się zaczyna robić już norma dla tej generacji. Nie zdziwie się jak jeszcze God of Wary wyjdą na PS 4 ;D, pewnie tak wygląda według ludzi robiących gry wsteczna kompatybilność xD.

Campbell Jak tak dalej będzie to, przejdziemy na F2P gierki i indyki ;<. Dopóki developerzy się nie ogarną to kolejny kryzys grozi tej branży. Z resztą gry AAA wychodza co raz słabsze, co z tego że z uber grafiką jak gameplayowo i fabularnie są biedne ;< ale nadal ich liczba roczna utrzymuje się stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Prawda. Jakoś nie przypominam sobie, że kiedy kupiłem PS3 mogłem dostać na niego mnóstwo
> klasyków z PS2... Takie HD remastery zaczęły wychodzić dużo później, kiedy oferta gier
> nowej generacji była już całkiem bogata. Teraz wygląda to tak, że w ofercie "nextgenowych"
> gier, nowych tytułów AAA (czyli takich, które mają być najlepszą wizytówką nowych konsol)
> jest jakiś promil, reszta zaś to indyki i remastery.
> Ostatnio bodaj ktoś z Epica stwierdził, że gier AAA już prawie nie będzie - bo się nie
> opłacają. Przy tej generacji rzeczywiście to widać...

przypomnij sobie jeszcze w ile gier AAA mogłeś zagrać w w kilka miesięcy po premierze poprzedniej generacji - kilka tytułów bez żadnych remasterów. Nie rozumiem marudzenia na to że jest więcej opcji. Jeżeli ta trylogia będzie kompletna z wszystkimi dlc a nie kastrowana jak dotychczasowe to nie mam nic przeciwko, sam chętnie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 10:56, gmx napisał:

przypomnij sobie jeszcze w ile gier AAA mogłeś zagrać w w kilka miesięcy po premierze
poprzedniej generacji - kilka tytułów bez żadnych remasterów. Nie rozumiem marudzenia
na to że jest więcej opcji. Jeżeli ta trylogia będzie kompletna z wszystkimi dlc a nie
kastrowana jak dotychczasowe to nie mam nic przeciwko, sam chętnie zagram.

Przez takie podejście rynek gier spada na psy powoli, ludzie godzą się na wszystko jak grzeczni uczniowie w podstawówce, fakt po premierze PS 3 było dość mało gier, ale nadal jakieś hd mastery powstawać zaczęły dopiero jak na rynku było sporo nowych marek, takich jak Uncharted, Infamous a teraz same odgrewane kotlety i remastery jak TLoU, Beyond Two Souls podobno ma być zremasterowane, Mass effect, kto wie czy GTA V nie będzie zremasterowane, no litośći, liczyłem na nowe marki a otrzymuje stare odgrzewane kotlety które każdy zainteresowany chyba ograł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:06, Henrar napisał:

Uwaga, bo chyba do niektórych do wciąż nie dotarło.

Nie chcecie == nie kupujecie. Remastery nie są dla was i to widać.


Szkoda tylko że zawalają, nowym markom które mogłyby być tworzone zamiast remasterów. Zobacz sobie na zeszłej generacji kiedy zaczęto remasterować gry z PS 2 na PS 3 a zobacz sobie obecną generacje, i porównaj ilość nowych marek tu i tam ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie nastawienie? do tej pory nie grałem w god of war 1 i 2 - mam kupić ps2 albo inwestować w odchodzące ps3? wolał bym kupić na ps4 jeżeli by było dostępne. To "nastawienie" to zdrowy rozsądek - grałeś, fajnie, ale nie odbieraj możliwości zagrania innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Szkoda tylko że zawalają, nowym markom które mogłyby być tworzone zamiast remasterów.


^^ Oczywiście, że nic nie "zawalają". Takie porty/remastery zleca się podwykonawcom i kosztuje to ułamek ceny wersji pierwotnej. Wyjdzie ta trylogia i co z tego ? BioWare nadal dłubie nad Mass Effect 4 i nowym Dragon Age. Port The Last of US ? Wielkie mi halo - ND dłubie przecież nad nowymi przygodami Drake''a.

Także żaden problem. Nie chcesz nie kupujesz. Ja tak zamierzam zrobić - całość ograłem już tip-top na X360 lata temu. I jakoś mnie ten "reamster" nie boli.

ps. Ale na "reamster" GTA V na PC to czekasz co :) ? Zalatuje mi tu podwójnymi standardami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczeni ludzie we wszystkim znajdą powód do narzekań..
Przez to, że zrobią remastera takiego ME wcale nie zmniejszy się ilość nowych gier. Nowe konsole pojawiły się niedawno i nic dziwnego, że nie ma na nich dużo gier. Na boga to samo było w poprzedniej generacji. Nie mam ps3, a bardzo chętnie zagram w TLOU albo ME. Co w tym złego, że deweloper poszerzy grono odbiorców gotowego już produktu? Nie chcesz to nie kupuj, a przed mieleniem ozorem zastanów się dwa razy, bo przewraca mi się w żołądku jak słucham takich zidiociałych malkontentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że niedawno przeszedłem kolejny raz wszystkie trzy części, bo kupiłbym wersję na PS4. No ale cóż, pozostaje TLOU, jako że nadal nie ma szału z grami, każda klasowa marka mile widziana. Minęło prawie pół roku od premiery PS4 i brak gier to przegięcie pały, fakt. Tylko że mleko zostało już rozlane i nic z tym nie zrobimy. Jak to mówią- na bezrybiu i rak ryba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:17, Lordpilot napisał:

ps. Ale na "reamster" GTA V na PC to czekasz co :) ? Zalatuje mi tu podwójnymi standardami...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93159&pid=22

Gdzie tam, to tylko Logika Eternala.

Też nie widzę problemu, BioWare nowe Dragon Age i podobno Mass Effect - a kto chce kupić remaster z jakiegokolwiek powodu to go sobie kupi, kto nie chce ten po prostu oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:17, Lordpilot napisał:

^^ Oczywiście, że nic nie "zawalają". Takie porty/remastery zleca się podwykonawcom i
kosztuje to ułamek ceny wersji pierwotnej. Wyjdzie ta trylogia i co z tego ? BioWare
nadal dłubie nad Mass Effect 4 i nowym Dragon Age. Port The Last of US ? Wielkie mi halo
- ND dłubie przecież nad nowymi przygodami Drake''a.

No tak, ale mogliby podwykonawcom dać np zaczęcie nowej marki np, nie Uncharted, nie DA a np zupełnie coś nowego.

Dnia 28.04.2014 o 11:17, Lordpilot napisał:

Także żaden problem. Nie chcesz nie kupujesz. Ja tak zamierzam zrobić - całość ograłem
już tip-top na X360 lata temu. I jakoś mnie ten "reamster" nie boli.

Mnie by tez nie bolał, gdyby były zupełnie nowe marki na pierwszym miejscu a nie same remastery z kilkoma tytułami nowymi.

Dnia 28.04.2014 o 11:17, Lordpilot napisał:

ps. Ale na "reamster" GTA V na PC to czekasz co :) ? Zalatuje mi tu podwójnymi standardami...

No gadanie "Kto chciał to ograł" przy GTA V a czekanie na port gier z konsol na drugie konsol i pisanie "Może ktoś nie grał " zalatuję lekko hipokryzją i nie jest to kierowane do Ciebie akurat ;).

gmx PS 2 kosztuje tyle że nawet by ci to z portfela nie ujęło pewnie ;>. A na ME chyba każdy już ma kompa który chociaż w 30 klatkach mu odpali.

Diabolicus No logika, same odgrzewane kotlety, jedynie chyba Ubi na razie w najbliższym czasie nową markę zapoda nam, a tak to kotleciki w nowej panierce (grafice) ;>. A co do GTA V odpisałem Lordpilotowi na ten temat, po 2 GTA V to jakby nie było nie jest remaster tylko wersją na inną platformę to tak jakby powiedzieć o graczach PS 3 że czekają na remaster W2 ;>.

Zgreed66 I w końcu konsole zobaczą w ME 60 klatek (może ) ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze przy tej konwersji zremasterowali ME1 do poziomu 2 i 3 oraz zamienili nieco monotonne przeszukiwanie planet w poszukiwaniu surowców na taki jak w ME2 byłoby cudownie. A gdyby wypuscili to ze wszystkimi DLC na konsole i PC :) Wiem, że pewnie nie jest to realne, ale pomażyć zawsze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Uwaga, bo chyba do niektórych do wciąż nie dotarło.
>
> Nie chcecie == nie kupujecie. Remastery nie są dla was i to widać.

Popieram, ale powody do niepokoju widzę gdzie indziej. Na ile są realne, nie wiem, ale istnieje obawa, że przenoszenie starych gier na nowe konsole choć w pewnym stopniu odciąga zespoły od prac nad nowymi projektami, a to z kolei może spowalniać branżę. Lordpilot wspomina o podwykonawcach, zgoda, ale wypadałoby pewnie, żeby BioWare chociaż to wszystko nadzorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:32, Eternal101 napisał:

Diabolicus No logika, same odgrzewane kotlety, jedynie chyba Ubi na razie w najbliższym
czasie nową markę zapoda nam, a tak to kotleciki w nowej panierce (grafice) ;>.


Nowe marki? The Order, Driveclub, Knack, Ryse, Quantum Break, Sunset Overdrive, etc.

Dnia 28.04.2014 o 11:32, Eternal101 napisał:

A
co do GTA V odpisałem Lordpilotowi na ten temat, po 2 GTA V to jakby nie było nie jest
remaster tylko wersją na inną platformę to tak jakby powiedzieć o graczach PS 3 że czekają
na remaster W2 ;>.


Aha, czyli port z lepszą grafiką na PS4/Xbone to "odgrzewany kotlet", kiedy port GTA V z lepszą grafiką na PC to po prostu "wersja na inną platformę". Tak, zdecydowanie nie zalatuje tu hipokryzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować