Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trylogia Mass Effect na nowe konsole widziana w ofercie jednego ze sklepów

45 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2014 o 11:07, Eternal101 napisał:

Szkoda tylko że zawalają, nowym markom które mogłyby być tworzone zamiast remasterów.
Zobacz sobie na zeszłej generacji kiedy zaczęto remasterować gry z PS 2 na PS 3 a zobacz
sobie obecną generacje, i porównaj ilość nowych marek tu i tam ;>.

Tak, na początku tamtej generacji nawet na remastery nie dało się liczyć. Gier praktycznie w ogóle nie było. Widzę, że nostalgia już powoduje problemy z pamięcią.
Besides, takie porty to groszowe sprawy, przy których pracują głównie programiści. A oni nowych marek zwykle nie wymyślają.

Dnia 28.04.2014 o 11:07, Eternal101 napisał:

co do GTA V odpisałem Lordpilotowi na ten temat, po 2 GTA V to jakby nie było nie jest remaster tylko wersją na
inną platformę

Więc te Mass Effecty to też wersje na inne platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:42, pepsi napisał:

Popieram, ale powody do niepokoju widzę gdzie indziej. Na ile są realne, nie wiem, ale
istnieje obawa, że przenoszenie starych gier na nowe konsole choć w pewnym stopniu odciąga
zespoły od prac nad nowymi projektami, a to z kolei może spowalniać branżę. Lordpilot
wspomina o podwykonawcach, zgoda, ale wypadałoby pewnie, żeby BioWare chociaż to wszystko
nadzorował.


imho dużo osób myli skutek z przyczyna - mniej gier AAA nie powstaje dlatego że istnieją remastery. Nowa generacja konsol wymaga dużo większych budżetów a ryzyko jest jeszcze większe. Poza tym trzeba pamiętać o tym co się wydarzyło od premiery poprzedniej generacji - free to play, cyfrowa dystrybucja, gry niezależne. Rynek się zmienił i jak byście się nie trzymali kurczowo podrasowanych przez nostalgię wspomnień - na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:49, Henrar napisał:

Tak, na początku tamtej generacji nawet na remastery nie dało się liczyć. Gier praktycznie
w ogóle nie było. Widzę, że nostalgia już powoduje problemy z pamięcią.
Besides, takie porty to groszowe sprawy, przy których pracują głównie programiści. A
oni nowych marek zwykle nie wymyślają.

Ale je tworzą (zaczyna od ostatniego :)), Groszowe czy nie, zajmują miesca innym grom ;<.

Dnia 28.04.2014 o 11:49, Henrar napisał:

Więc te Mass Effecty to też wersje na inne platformy.

Hmm "nowa" platforma, to wciąż jest platforma Sony PS (tyle że z innym numerkiem) więc dalej tworza na tę samą platformę. Mam nadzieję zę zrozumiesz ocb mi.

Diabolicus

Czy ja się wyraziłem nie dość jasno? Port GTA V to port na inną platformę grową. Po 2 skąd ta pewnośc że nie odwalą fuszerki i nie walną portu z identyczną grafiką jak na konsolach? Ale co ja wiem przecież własne zdanie się nie liczy trzeba zgnoić taką osobę... Co do nowych marek, nim one wyjdą to będziemy mieli wiecej remasterów jak tak dalej pójdzie. ;>.

gmx Zapomniałeś dodać uprzykrzające życie graczom DRM'y, przez które trzeba z grą się na gimnastykować nie raz by ją zainstalować czy uruchomić.


Po za tym opinia o remasterach to moje zdanie, i who cares?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:57, Eternal101 napisał:

Czy ja się wyraziłem nie dość jasno? Port GTA V to port na inną platformę grową.


A PS4 i Xbone to nie są inne platformy? o_O

Dnia 28.04.2014 o 11:57, Eternal101 napisał:

Po 2
skąd ta pewnośc że nie odwalą fuszerki i nie walną portu z identyczną grafiką jak na
konsolach? Ale co ja wiem przecież własne zdanie się nie liczy trzeba zgnoić taką osobę...


Skąd to bezpodstawne przypuszczenie? Tak, już widzę Mass Effect działające w sub-30 fps i 720p na PS4. Tomb Raider i The Last of Us mają ulepszoną grafikę, tutaj też nie ma podstaw by sądzić by było inaczej.

Dnia 28.04.2014 o 11:57, Eternal101 napisał:

Co do nowych marek, nim one wyjdą to będziemy mieli wiecej remasterów jak tak dalej
pójdzie. ;>.


Część z ww. już przecież wyszła, a niedługo E3 i zapewne zapowiedzi kolejnych. Przy tym ile wychodzi portów, 2-3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 12:10, Diabolicus napisał:

A PS4 i Xbone to nie są inne platformy? o_O

"Inne" powinno być w cudzysłowiu ;>

Dnia 28.04.2014 o 12:10, Diabolicus napisał:

Skąd to bezpodstawne przypuszczenie? Tak, już widzę Mass Effect działające w sub-30 fps
i 720p na PS4. Tomb Raider i The Last of Us mają ulepszoną grafikę, tutaj też nie ma
podstaw by sądzić by było inaczej.

Przypuszczenie do znojenia? Już raz to zrobiłeś ;>, ale nie ważne. Ale o jakich ty 30 klatkach piszesz przepraszam bardzo? Bo ja pisałem o kompach że każdy chyba ma które uciągną w 30 klatkach a nie o "kąsolach". A o fuszerce pisałem na temat GTA V, czytaj zanim zaczniesz hejcić mnie.

Dnia 28.04.2014 o 12:10, Diabolicus napisał:

Część z ww. już przecież wyszła, a niedługo E3 i zapewne zapowiedzi kolejnych. Przy tym
ile wychodzi portów, 2-3?

Pamiętaj 2014 nie dobiegł jeszcze końca, może na E3 kolejne remastery zapowiedzą zamiast nowych tytułów xD. BTW Na E3 liczę na zapowiedź Mafii 3 najbardziej reszta mnie nie interere, a już w szczególności tytuły "kąsolowe". No i do tego czasu liczę na info na temat GTA V PC (bez hejtu bo to nie jest proszenie o GTA V jak to niektórzy ujmują ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 11:57, Eternal101 napisał:

gmx Zapomniałeś dodać uprzykrzające życie graczom DRM''y, przez które trzeba z
grą się na gimnastykować nie raz by ją zainstalować czy uruchomić.


Nie do końca, upierdliwe zabezpieczenia były dużo dłużej i dotyczyły bardziej pc niż konsol - powiedział bym że steam wręcz ucywilizował temat (wolał bym podejście gog ale jak już miał bym wybrać jakieś zło)

Dnia 28.04.2014 o 11:57, Eternal101 napisał:

Po za tym opinia o remasterach to moje zdanie, i who cares?


Jak obwiniasz innych o stan rynku to nie dziw się że dostajesz odpowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 12:22, gmx napisał:

Nie do końca, upierdliwe zabezpieczenia były dużo dłużej i dotyczyły bardziej pc niż
konsol - powiedział bym że steam wręcz ucywilizował temat (wolał bym podejście gog ale
jak już miał bym wybrać jakieś zło)

No tak ale nadal zostały takie badziewia jak origin czy Uplay.

Dnia 28.04.2014 o 12:22, gmx napisał:

Jak obwiniasz innych o stan rynku to nie dziw się że dostajesz odpowiedź ;]

Tylko że od osób takich jak diabolicus czy henrar to za każdym razem dostaje odpowiedź, trudno się im pogodzić ze to MOJA! opinia na dany temat... Zaczyna to być uciążliwe już ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eternal101, tak się tylko wtrącę na chwilę... Gdyby PS4 było tą samą platformą co PS3 i różniło się tylko numerkiem to wszystkie gry z PS3 powinny dać się odpalić na nr 4...

Też jestem za pewnymi remasterami gier w ME nie grałem i może sobie kupie, a to, że mogę go kupić i ograć na kompie... No cóż, od okolo 4 lat nie włączyłem komputera żeby na nim pograć w jakąś grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 12:19, Eternal101 napisał:

"Inne" powinno być w cudzysłowiu ;>


Nadal nie rozumiem o co ci chodzi, z poprzednikami wspólny mają tylko jeden człon nazwy, to zupełnie inny hardware.

Dnia 28.04.2014 o 12:19, Eternal101 napisał:

Przypuszczenie do znojenia? Już raz to zrobiłeś ;>, ale nie ważne.


?

Dnia 28.04.2014 o 12:19, Eternal101 napisał:

Pamiętaj 2014 nie dobiegł jeszcze końca, może na E3 kolejne remastery zapowiedzą zamiast
nowych tytułów xD.


Remasterów jest tyle, że spokojnie można je zliczyć na palcach jednej ręki, mogą co najwyżej zapowiedzieć spekulowany Beyond: Two Souls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym dodać do tej dyskusji że, rozmawiamy o dużych firmach produkujących i wydających gry. Czas każdego pracownika jest dla nich ważny bo jest on kosztem który ponoszą, tak więc robiąc remaster muszą wiedzieć że to się im zwróci. Tej firmie wynajętej też trzeba zapłacić, tu musi być wkalkulowane ryzyko.

Tak więc gdyby się remastery nie sprzedawały odpowiednio dobrze to by ich nie robili. Po za tym może taki remaster jest wstępem do przedstawienia nowej części i nakręcenia kampani reklamowej. Powiedzmy że Biowear zapowiada MS4 wyjdzie w połowie 2015, to myślę że trylogia wypuszczona w okolicach listopad/grudzień zejdzie z półek z oszałamiającą szybkością. Sporo osób będzie chciało odświeżyć sobie poprzednie części na nowym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe żeby zrobili odświeżoną wersję ze znaczącymi poprawkami. Co najwyżej podbiją rozdzielczość. Hype na serię już opadł, a kto chciał, to kupił już dawno na PC lub poprzednie konsole. Raczej wyniki sprzedaży nie byłyby zbyt oszałamiające. No i znając EA, pewnie byłaby to taka sama trylogia, jak na inne platformy czyli pozbawiona dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już przesada gry z zeszłego roku jak najbardziej tak, nie każdy zdąży kupić, a akurat nowe konsole wchodziły to można przenieść, ale gra z 2008-? No proszę was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME3 jest z 2012, więc nie takie znowu stare, mowa zresztą o wydaniu całej trylogii. Oczywiście hype na ME3 już opadł, więc zainteresowanych mogłoby nie być dostatecznie wielu. Dlatego, jak już wspominałem, przenoszenie trylogii na nowe konsole może nie być zbyt rozsądnym pomysłem. Za to ME4 można się spodziewać na wszystkich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2014 o 11:32, Eternal101 napisał:

No tak, ale mogliby podwykonawcom dać np zaczęcie nowej marki np, nie Uncharted, nie
DA a np zupełnie coś nowego.


Nowa marka to: wysokie koszty podukcji+wysokie koszty marketingu+duże ryzyko niewypału. Nikt przy zdrowych zmysłach nie po wierzy czegoś takiego małemu nieznanemu studio. Z drugiej strony port to najczęściej prostsze i mniejsze zadanie dla może kilkudziesięciu osób (choć zawalone porty przecież cały czas się pojawiaja), a gra na pewno się sprzeda.

Zwracam tez uwagę ze na każdej generacji pojawia się grupa nowych graczy i im te remaki pozwalają nadrobić zaległości w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 13:44, Namaru napisał:

Nowa marka to: wysokie koszty podukcji+wysokie koszty marketingu+duże ryzyko niewypału.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie po wierzy czegoś takiego małemu nieznanemu studio. Z
drugiej strony port to najczęściej prostsze i mniejsze zadanie dla może kilkudziesięciu
osób (choć zawalone porty przecież cały czas się pojawiaja), a gra na pewno się sprzeda.

I tak dla mnie ta generacja nie powinna się zwać "Next gen" tylko "Remaster gen" :>, popatrz na zeszłą generację ile było nowych marek nim pojawiły się remastery i na tamte czasy gry też były ryzykiem że się nie sprzedadzą, a jednak nie zaczynano generacji od tak chamskich remasterów.

Dnia 03.05.2014 o 13:44, Namaru napisał:

Zwracam tez uwagę ze na każdej generacji pojawia się grupa nowych graczy i im te remaki
pozwalają nadrobić zaległości w serii.

Hmm a to ciekawe, gdy o GTA V ktoś napiszę to zwykle na forach dostaje sie odpowiedź "kto chciał zagrał na konsoli" a na konsolach nagle zupełnie inna śpiewka, nie chce być złośliwy ale mam wrażenie że niektórzy ludzie z community graczy są hipokrytami i to wielkimi (i nie mówię tutaj typowo o Tobie). Więc idąc tym tokiem zacytuję "Kto chciał to już zagrał" więc po co tworzyć to samo tyle że na hmm "inną" platformę?

Demagol Nie zdziwie się jak zaraz trylogia Uncharted, GoW''y, Gran Turismo, Forzy, Wiedźmin 2 itd wylądują na "Remaster genach" :D.

I nie, nie jest to hate na konsole jak sobie niektórzy z tego forum ubzdurali tylko po prostu miała to być nowa generacja, dająca nowe rozwiązania w grach a póki co prócz ciut lepszej rozdzielczości tekstur w remasterach i dużo lepszej w nowych grach nic nowego nie ma, nadal skrypty, nadal ta sama sztampowa fabuła w grach, nadal te same technologiczne ogólnie rozwiązania, osobiście nowej generacji nie czuję. Tak swoją drogą myślałem że temat jest tu zamknięty ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może gry komputerowe po prostu się wypaliły i czas wejść w to, co pokazano np. w Sword Art Online? Bo mi się już tak wydaje od bardzo dawna. Z tego, co dostajemy teraz dość ciężko jest wydobyć coś nowego. Wcześniej można było jeszcze popróbować z kontrolerami ruchu, kamerkami, wykrywaczami głosu. Tylko teraz gracz potrzebuje innych doznań. Doznań, podobnych do tych jak odpalałem Crysisa pierwszy raz i bawiłem się w wysadzanie domków, bo fizyka i efekty powalały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 16:51, Muradin_07 napisał:

A może gry komputerowe po prostu się wypaliły i czas wejść w to, co pokazano np. w Sword
Art Online? Bo mi się już tak wydaje od bardzo dawna. Z tego, co dostajemy teraz dość
ciężko jest wydobyć coś nowego. Wcześniej można było jeszcze popróbować z kontrolerami
ruchu, kamerkami, wykrywaczami głosu. Tylko teraz gracz potrzebuje innych doznań. Doznań,
podobnych do tych jak odpalałem Crysisa pierwszy raz i bawiłem się w wysadzanie domków,
bo fizyka i efekty powalały.

Póki co dla mnie twórcy się wypalili i chyba faktycznie nic po za czymś podobnym do Nerve Geara nie zadowoli graczy na tyle by sprzedaż gier wzrosła z kilku mln sprzedanych kopii (w najlepszych przypadkach tylu) do kilkudziesięciu np ;/, a do takiej technologii hmm dośc długa droga, który tam był wiek 23/24 w SoA? Chyba nawet podane nie było albo przegapiłem, a jeszcze lepsze to byłyby holodeki ze Star Treka xD. Samemu piszesz holoopowieść i ją przeżywasz, ahh bajka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bliski czegoś w sumie rewolucyjnego jest Oculus Rift. Może nie tyle co rewolucyjnego co po prostu nieco świeższego i ulepszonego niż do tej pory było. Natomiast nawet grając w moje ulubione shootery/strategie/cRPG i inne gry po prostu widzę, że nic nowego nie ma i mnie to specjalnie nie dziwi. Jeszcze lata temu skakałem z radości jak mogłem przez barierkę przeskoczyć w taki sposób, w jaki można to robić np. w Battlefieldzie i to było super, bo było realistyczne... a nie jak w CSie czy innych ctrl+spacja i skok jest nieco inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować