Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja wkrótce znajdzie się w wersji alfa, gra wystarczy na ponad 100 godzin zabawy

42 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2014 o 17:50, Arcling napisał:

Sterowanie drużyną, aktywna pauza, brak bezpośredniego wyprowadzania ataków (auto-attack
plus odpalanie umiejętności z interfejsu/skrótów). Jeśli to nie są klasyczne elementy
action RPG, to co to jest? W porównaniu do DA, to Wiedźmin bardziej poszedł w stronę
gier akcji.


Tak tak, ale walka jako sieczka nadal pozostaje. I co wy z tym Wiedźminem macie?
Ja nie wywyższałem go przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 15:32, Arcling napisał:

Zawsze powracają te porównania. To nie będzie Wiedźmin 3. Nie będzie tam otwartego świata,
jedynie lokacje będą większe.

z tymi otwartymi lokacjami to może poczekajmy do premiery wiedźmina. Nie mówiąc o 100 godzinach (słynne "40 godzin na sam wątek główny" w W2, kiedy w mniej niż 30h przechodziło się całość..). Bo znowu okaże się, że bardzo chcieli ale nie mogli i tylko przypadkiem zapomnieli o tym powiedzieć przed premierą.

Zresztą DA nie lepsze, bo znowu może się okazać, że 1/3 gry to jakiś ekwiwalent jakże pasjonujących głębokich ścieżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten otwarty świat również nie wierzę, najwyżej będą to po prostu większe lokacje lub jakiś wybór, gdzie się najpierw udać. Taka otwartość jest zawsze pozorna. Lepsze zresztą jest to niż puste lokacje lub masa nudnych questów z rodzaju zabij/zbierz/przynieś.

Tak czy inaczej, walka w DA będzie o wiele bardziej taktyczna. Tym bardziej, jeśli włączy się najwyższy poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 23:08, Arcling napisał:

Tak czy inaczej, walka w DA będzie o wiele bardziej taktyczna. Tym bardziej, jeśli włączy
się najwyższy poziom trudności.


Skąd wiesz? Grałeś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 00:01, Sanders-sama napisał:

Skąd wiesz? Grałeś już?

Miałem wizje, w końcu jestem szamanem, więc mniej więcej wiem, jak to będzie.

Nie zapowiada się tutaj na wielkie zmiany, sami twórcy nawet temu zaprzeczali. Wręcz przeciwnie, walka ma być połączeniem rozwiązań z jedynki i dwójki, więc jeżeli ktoś woli grać z aktywną pauzą żeby więcej zaplanować, to taką opcję będzie mieć. W poprzednich częściach też dopiero wyższe poziomy wymagały jakiegoś pauzowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak pierwsza część, ale ta wygląda obrzydliwie i polskie napisy jej nie uratują. Szkoda, bo wygląda na to, że BioWare poszło po rozum do głowy, ale spaprał z kolei polsku oddział najgorszego wydawcy na świecie. Jak nie urok to kupka na rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"BioWare musi również uporać się z rozmaitymi błędami, czasem związanymi z wyciętą zawartością. Wyrzucenie jakiegokolwiek fragmentu jest dla twórców bardzo stresujące, ponieważ czują, że w ten sposób gra wiele traci – do tego stopnia, że kiedy cięć jest za dużo, mają wrażenie, iż pracują nad okropnym gniotem" A tak szczerze, to zastanawiają się ile można maksymalnie wyciąć z rry, żeby gracze nie obwołali jej gniotem, a później tak "żałują"cięć, że sprzedają wycięte fragmenty jako DL:C, nie?

P.S. Czy tylko mnie się wydaje, że ten facet na obrazku ma szorty, a część spodni za skośnymi zgięciami to tatuaże, albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna gra nie ma w pełni otwartego świata, bo to fizycznie niemożliwe. Nawet w realnym świecie jesteś ograniczony do Ziemi. Na Księżyc nie dojdziesz, o Marsie nie mówiąc.

Co do Wieśka, to W2 miał przynajmniej klika zakończeń, wpływ na świat i DLC ostatecznie za darmo (w dodatku skromne, a nie "wytnijmy pół gry i wio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 09:26, NemoTheEight napisał:

Żadna gra nie ma w pełni otwartego świata, bo to fizycznie niemożliwe.


Gra z otwartym światem pozwala na pójście w różnych keirunkach, itp. CoD, przykładowo, nie jest otwartym światem bo to szynówka w jedną stronę.

Dnia 03.05.2014 o 09:26, NemoTheEight napisał:

Nawet w realnym świecie jesteś ograniczony do Ziemi.


Ale nie jesteś zmuszany do podążania w jednym kierunku, co nie?
Zresztą - Ziemia to świat, wszechświat to nie świat, tylko wiele innych planet ("światów").

Dnia 03.05.2014 o 09:26, NemoTheEight napisał:

Na Księżyc nie dojdziesz, o Marsie nie mówiąc.


Oczywiście, że nie dojdziesz - tam trzeba polecieć. :P
Poza tym - "otwartość" Ziemi jak najbardziej pozwala ci zebrać miliardy dolarów, by wykupić lot na inne planety/satelity.

W skrócie: tym postem zachowałeś się, jakbyś się wczoraj urodził.
Wstałeś lewą nogą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 09:53, LastOrder napisał:

Czy wiadomo czy gra będzie na konsolach zlokalizowana>?

Na ps3 i 360 napisy, na xone i ps4 nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 09:23, NemoTheEight napisał:

P.S. Czy tylko mnie się wydaje, że ten facet na obrazku ma szorty, a część spodni za
skośnymi zgięciami to tatuaże, albo coś?


Jak dla mnie to ma "wysokie" buty inne jego ujecia
http://www.gram.pl/galeria_obrazki.asp?id=5842&i=81
http://www.gram.pl/galeria_obrazki.asp?id=5842&i=82

Jest maj, gra nie ma alfy?, a premiery jest za ~5 miesiecy, i nie znam sie na robieniu gier, ale jakos te 5 miesiecy to dziwnie wyglada. A gra juz miala przesunieta date premiery tak jak W3, to info mozna podsumowac "aha" i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze powracają te porównania. To nie będzie Wiedźmin 3. Nie będzie tam otwartego świata,
> jedynie lokacje będą większe. Gameplay również zupełnie inny, bardziej w stylu klasycznych
> RPG.

Spokojnie, porównałem tylko czas gry. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że przy pierwszej części Dragon Age z Przebudzeniem spędziłem jakieś może z 300 + godzin bawiąc się naprawdę dobrze. Głównie dlatego, że po prostu przechodziłem grę kilka razy, aby poznać wszystkie rozpoczęcia fabularne każdego pochodzenia. Dwójkę przeszedłem tylko raz. Może dlatego, że to co najbardziej mi tam przeszkadzało to copy-paste większości lokacji, tylko mebelki inne. Mam nadzieję, że jeśli faktycznie gra będzie gwarantowała 100 godzin bez dodatków to mi to nie przeszkadza, a nawet mógłbym powiedzieć, że w to mi graj, a przy okazji lubię ten świat po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Jeśli coś trzeba będzie wyciąć, to zostanie wycięte, nawet wbrew logice - nawet jeśli zaburzy to ciągłość opowieści.

No i mamy usprawiedliwienie dla wszelkiej maści DLC, nawet tych, które powinny pozostać integralną częścią gry od samego początku. Ehh


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bo trochę zmienię temat.
Czy ktoś wie czy ten Dragon Age - w wersji PC - będzie wymagał obsługi klienta Origin?
Mam z nim złe doświadczenia i w takich okolicznościach będę musiał zrezygnować z gry. Jeśli sprawa tyczy ogromnego RPG - które na pewno wytworzy wokół siebie wielką społeczność Mod-masterów i Bóg-killerów - to sprawa z konsolą jest raczej przesądzona... Nie bacząc na to, że Origin (klient) nie wspiera tworzenia się takich społeczności, zamiast tego dając dodatkowe - własne i bezużyteczne - mikro płatności (przez które wiele gier wywalono ze Steam''a).


Nie jestem fanem Steam''a, wolę Gog''a, ale i tak taka informacja powinna znajdować się w sklepie - dla tych którzy chcą wiedzieć za co płacą...

20140513180808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować