Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadchodzą żołnierze nowej generacji. Świeże fakty i screeny z Call of Duty: Advanced Warfare

70 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Czy ktoś każe developerom kopiować rozwiązania z Call of Duty? Nie.


Problem polega na tym, że obecnie albo robisz klona CoD, albo nie ma szans na jakiekolwiek przebicie się. CoDy kompletnie zdominowały rynek i w tej chwili twórcy już nawet nie próbują z nimi walczyć, jedyną "konkurencją" są kompletnie inne gry typu Counter-strike (stawiające na współpracę i minimalnie większy realizm) czy ArmA, gdzie poziom realizmu jest znacznie większy, ale przez to są one przeznaczone dla mniejszej, dość specyficznej grupki graczy. A zatem albo grasz w CoDy, albo nie grasz w FPSy.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Czy ktoś każe graczom kupować kopie Call of Duty? Nie.


Poza brakiem konkurencji? Nie, nikt.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Besides, jak nie Call of Duty, to inna gra by się na rynku pojawiła, z której wszyscy
czerpaliby garściami.


Ale tu nie chodzi o czerpanie garściami! W żadnym momencie nikt nie krytykował Heretica, Hexena, Duke''a czy innego Blooda za to, że "czerpią garściami" z DOOMa.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Ah, rozumiem. Czyli jak komuś podoba się ustalona formuła i nie chce w niej zmian, to
jest debilem. Zgłoszone do moderacji.


A jeśli komuś NIE podoba się ustalona formuła, to jest hejterem?

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Rozumiem, że programowałeś i/lub uczestniczyłeś w produkcji jakiejś gry, tak?


Nie muszę być programistą, by widzieć, że dostajemy po raz kolejny ten sam kotlet, tylko odgrzany w mikrofali. Jak już napisałem wcześniej, Acti jest teraz bezczelne do tego stopnia, że nawet nie chce im się ukrywać faktu, że w kolejnych grach korzystają z rzeczy, które już raz ludziom sprzedali.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Patrz na to, co robi bezpośrednia konkurencja. CoD, nawet Ghosts, nie wypada na tym tak
źle.


Na tle MoHa nawet Wolfenstein 1-D wypada świetnie. Czy mam rozumieć, że równamy teraz do najsłabszego?

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Bugi będą zawsze. A te parę milionów
graczy znajdzie je szybciej w dzień niż dedykowany dział QA w parę miesięcy.


Może producenci samochodów powinni wychodzić z podobnego założenia? W końcu problemy techniczne były i będą zawsze, a parę milionów kierowców znajdzie je szybciej, niż technicy. O tym, jak ta teoria sprawdza się w rzeczywistości, miała ostatnio okazję przekonać się Toyota.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Powinno czy nie - seria się sprzedaje. DLC się sprzedają. Masz konkurencję - deal with it.


Czyli nie narzekać, morda w kubeł i tyle? Bo jak narzekasz, to jesteś hejter? O_o

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Anyway, besides, deal with it.


Ja rozumiem, że język angielski wchodzi do codziennego użytku, ale czy moglibyśmy jednak rozmawiać po polsku? Albo po angielsku? Bo mieszanie tych języków wygląda troszkę... pretensjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Problem polega na tym, że obecnie albo robisz klona CoD, albo nie ma szans na jakiekolwiek
przebicie się. CoDy kompletnie zdominowały rynek i w tej chwili twórcy już nawet nie
próbują z nimi walczyć, jedyną "konkurencją" są kompletnie inne gry typu Counter-strike
(stawiające na współpracę i minimalnie większy realizm) czy ArmA, gdzie poziom realizmu
jest znacznie większy, ale przez to są one przeznaczone dla mniejszej, dość specyficznej
grupki graczy. A zatem albo grasz w CoDy, albo nie grasz w FPSy.

Eee... nie? Masz jeszcze Battlefielda, który jednak od CoDa wciąż się różni.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Poza brakiem konkurencji? Nie, nikt.

W FPSach konkurencja jednak jest. Spora. Chyba że ktoś szuka typowo wojennych shooterów, to z tym może być problem. Ale z samego gatunku jest ich sporo: Titanfall, nadchodzący Destiny, Killzone, Planetside 2 na PS4, nowe Halo, Wolfenstein, Dying Light, Daylight, Homefront 2, Lichdoom, Furious 4 (jeżeli tego jeszcze nie anulowali) to z nowych gier. Ze starych to można wymieniać godzinami.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Ale tu nie chodzi o czerpanie garściami! W żadnym momencie nikt nie krytykował Heretica,
Hexena, Duke''a czy innego Blooda za to, że "czerpią garściami" z DOOMa.

Bo one się wyróżniały. Pamiętasz Dark Forces? Co z tej gry zapamiętałeś? Bo ja tylko to, że była klonem Dooma i była grą ze świata SW. Tylko tyle.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

A jeśli komuś NIE podoba się ustalona formuła, to jest hejterem?

Czy ja gdzieś o tym piszę?

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Nie muszę być programistą, by widzieć, że dostajemy po raz kolejny ten sam kotlet, tylko
odgrzany w mikrofali. Jak już napisałem wcześniej, Acti jest teraz bezczelne do tego
stopnia, że nawet nie chce im się ukrywać faktu, że w kolejnych grach korzystają z rzeczy,
które już raz ludziom sprzedali.

Ludzie to kupują. Potem kupują jeszcze raz. Co w tym złego? Chcą, to kupują. Mają inne gry, mogą je kupować. A jednak wybierają co roku Call of Duty. BO TEGO WŁAŚNIE CHCĄ.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Na tle MoHa nawet Wolfenstein 1-D wypada świetnie. Czy mam rozumieć, że równamy teraz
do najsłabszego?

Piszę w tym momencie o BF4. W Warfightera nie grałem na wersji oryginalnej, tylko maksymalnie spatchowanej, więc się nie wypowiem na ten temat.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Może producenci samochodów powinni wychodzić z podobnego założenia? W końcu problemy
techniczne były i będą zawsze, a parę milionów kierowców znajdzie je szybciej, niż technicy.
O tym, jak ta teoria sprawdza się w rzeczywistości, miała ostatnio okazję przekonać się
Toyota.

A nie jest tak? Jeżeli chodzi o sprzęt zawsze zostają wydawane po cichu nowe rewizje danego sprzętu, które poprawiają błędy poprzednich (nie piszę tu np. o wersjach Slim konsol*). Ot, wystarczy kupić ten sam model elektroniki, rozkręcić i sprawdzić numery płyt głównych.
Porównujesz oprogramowanie do przedmiotu fizycznego. Do samochodu nie wydasz aktualizacji do silnika do pobrania przez sieć. W przypadku softu - tak. I wszyscy posiadacze kopii mogą sobie ją pobrać.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

Czyli nie narzekać, morda w kubeł i tyle? Bo jak narzekasz, to jesteś hejter? O_o

Narzekać możesz, ja tego nie bronię. Ale nazywanie ludzi, którzy kupują coś, co im się podoba (uwaga - oni Tobą nie są i nigdy nie będą, mają inny gust) debilami jest już najzwyczajniej w świecie obraźliwe.

Dnia 07.05.2014 o 10:29, Ring5 napisał:

> Anyway, besides, deal with it.

Ja rozumiem, że język angielski wchodzi do codziennego użytku, ale czy moglibyśmy jednak
rozmawiać po polsku? Albo po angielsku? Bo mieszanie tych języków wygląda troszkę...
pretensjonalnie.


No to... Handluj z tym?

Spoiler

Witamy w Internetach :P PS. I tak, wiem, że anyway, besides, razem poprawnie nie brzmią




*Samo PS3 w wersji FAT miało dwie rewizje, które ciężko z zewnątrz poznać. Slimy to samo. X360 to już w ogóle pod tym względem królował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zatem albo grasz w CoDy, albo nie grasz w FPSy.


^^ Wybacz, ale w tym momencie to masz klapy na oczach. Jako miłośnik gatunku wymienie Ci kilka diametralnie różniących się od CoDa licząc od 2007 r. (kiedy to Modern Warfare pozamiatało konkurencję). Tylko te, w które grałem (bo samych gier z tego gatunku wyszło w tym czasie dużo więcej):

- Halo 3, Halo:Reach
-L4D2
-Borderlands & Borderlands 2
- Metro 2033 (nie skończyłem, nie podobało mi się)
-FEAR 2
-Bioshock 1&2 & Infinite
- The Darkness & The Darkness 2
- Battlefield: Bad Company, Battlefield: Bad company 2 (multi - singiel niestety upodobniono do CoDa), Battlefield 3 (multi, singiel niestety to "celowniczek" gorszy nawet od najgorszego CoDa)
- Crysis, Crysis 2
- Brothers of Arms: Hell's Highway
- Dead Island (nie skończyłem)
- Portal 2
- Turok (nie skończyłem)
- STALKER (nie skończyłem)
- GoldenEye 007: Reload
- RAGE

^^ Ot, taki niewielki wycinek. Sporo z tych wymienionych, to także sukcesy kasowe (więc Twoje twierdzenie, że "albo robisz klona CoD, albo nie masz szans na przebicie się" jest ujmę to delikatnie - wysoce nietrafione), spektakularną klapę zaliczyła tylko seria The Darkness (wielka szkoda, bo jest rewelacyjna).

Na pewno zaraz tu jeszcze ktoś doda kolejne dziesiątki FPSów, które ja pominąlem. Także "wujek dobra rada" - zamiast kwękać i stękać jak to na rynku wszystkie FPSy są podobne do CoDa i nie ma w co grać, to radzę się obudzić, rozejrzeć i zaczać ogrywać zaległości, bo trochę Ci się nazbierało ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Czy ktoś każe developerom kopiować rozwiązania z Call of Duty?


Co Capcom zrobiło z Resident Evil 6?
Skąd się nagle znalazła wątpliwej jakości kampania dla pojedynczego gracza w serii Battlefield?

Ta sama sytuacja co w branży filmowej - ktoś każe twórcom filmowym wciskać na siłę trójwymiar?
Podziękujmy wynikom finansowym filmu Avatar.

Tak samo w tej branży.
Inni producenci zaczęli mieć ślinotok i zazdrość na widok wyników finansowych serii CoD.

Dlatego wcześniej pisałem o niszczeniu rynku growego.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Czy ktoś każe graczom kupować kopie Call of Duty?


Brak większych wymagań i zezwolenie na płycenie/powielanie rozgrywki.

No ludzie, co roku identyczne tekstury oraz bezczelnie skopiowane identyczne animacje sprzedawane do dwustu iluś złotych - i to jest normalne?!

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Zauważmy, że między CoD2 a CoD4 był CoD3


Hah, ale pytałeś o różnicę pomiędzy CoD 2 a CoD 4.
Niby dlaczego trójkę pominąłem?

Na przyszłość, upewniajmy się o to, o co chcemy zapytać.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Zgłoszone do moderacji.


Po tym jak kilka dni temu moje zgłoszenie innego jegomościa pozostało bez reakcji - nie obchodzi mnie to. Tu się zaczyna robić anarchia.

Zresztą - gracze wspierający ten żałosny, psujący recykling serii CoD - jak ich nazwiesz?

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Bugi będą zawsze.


No co ty.

Ale jak potem jest sytuacja, jak z żałosną wersją CoD Ghosts na PC, to ja się pytam jakim trzeba być niedowidzącym, żeby takie leserstwo bronić tekstem "bugi będą zawsze"?!

Więc jeszcze raz, komu gratulujesz naiwności i niewiedzy?

Henrar = klient doskonały?

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

A te parę milionów graczy znajdzie je szybciej w dzień niż dedykowany dział QA w parę miesięcy.


Od wyszukiwania błędów są testerzy a nie klienci, no ludzie.

Ale jak widzę usprawiedliwienie dla tych milionów klientów, którzy płacą za użeranie się z błędami nie małego kalibru, to ja się dziwię, że się burzysz, że takich ludzi nazywam debilami.

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

No to... Handluj z tym?


Nie, wystarczy coś takiego jak "w każdym razie", "poza tym", "uswiadom to sobie" albo chociaż "wbij to sobie do głowy".

Chociaż nie, z tym ostatnim bym się wstrzymywał, ponieważ jeszcze ktoś to zgłosi do moderacji za obrazę. </sarkazm>

Dnia 07.05.2014 o 10:01, Henrar napisał:

Witamy w Internetach :P


Więc dlaczego serwujesz "polglish"?:
1. Uważasz to za byciem "cool"?
2. Ponieważ ma krótsze wyrazy do pisania?
3. Ponieważ tak inni robią?

Oby powodem nie była jedna z tych odpowiedzi, ponieważ wtedy...:
1. ...łatwo się zapomina, że są ludzie, którym odbiór takiego czegoś jest odwrotny od "cool" i się śmieją z takiego internauty po drugiej stronie monitora.
2. ...byłoby to oznaką lenistwa.
3. ...byłoby to oznaką braku samodzielnego myślenia i podążania za innymi lemingami.

Spoiler

MÓJ komentarz, MOJA opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Co Capcom zrobiło z Resident Evil 6?

Nie wiem, nie grałem. Gdy jednak spojrzymy na ewolucję serii - ona już od dawna odchodziła od starej formuły. Przy okazji - tunelowość i skrypty nie zostały wymyślone przez Call of Duty, spopularyzowane też nie.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Skąd się nagle znalazła wątpliwej jakości kampania dla pojedynczego gracza w serii Battlefield?

Z czasów Bad Company. I była naprawdę dobra, z otwartymi mapami.
A singiel w jakiejś formie domagała się garść fanów - wcześniej była tylko gra z botami.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Podziękujmy wynikom finansowym filmu Avatar.

Eeee... Nie? Trójwymiar wraca raz po raz do filmów i praktycznie nigdy się nie przyjmuje. Poza tym, masz w kinach wersje bez 3D.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Tak samo w tej branży.
Inni producenci zaczęli mieć ślinotok i zazdrość na widok wyników finansowych serii CoD.

Dlatego wcześniej pisałem o niszczeniu rynku growego.

To nie jest problem Call of Duty, że się sprzedaje i że inni wydawcy chcą mieć kawałek tortu. Gdyby nie było Call of Duty powstałaby inna taka gra.
Poza tym, przeczytaj post Lordpilota z FPSami. Mało tych FPSów?

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Brak większych wymagań i zezwolenie na płycenie/powielanie rozgrywki.

Bo tak chcą? Jezusie, gry mają sprawiać przede wszystkim przyjemność i mają być dla gracza grywalne. Dla kupujących jak widać są, bo sięgają po kolejną część rok później. Co jest w tym niezrozumiałego?

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

No ludzie, co roku identyczne tekstury oraz bezczelnie skopiowane identyczne animacje
sprzedawane do dwustu iluś złotych - i to jest normalne?!

"Identyczne tekstury". Powiedz mi, grałeś w Black Opsa 1, MW3 i Black Opsa 2 (zauważ, trzy kolejne części), by pisać głupoty? Chyba nie.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Hah, ale pytałeś o różnicę pomiędzy CoD 2 a CoD 4.
Niby dlaczego trójkę pominąłem?

Dlaczego ja niby pominąłem trójkę, czy Ty? Pominąłem ją, bo szansa, że ktoś na forum w nią grał jest niewielka. Nieważne, porównanie dwójki do czwórki udowadnia moją tezę. Formuła CoDa została ustalona przy dwójce i nie zmieniła się praktycznie o jotę.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Po tym jak kilka dni temu moje zgłoszenie innego jegomościa pozostało bez reakcji - nie
obchodzi mnie to. Tu się zaczyna robić anarchia.

To nie jest kwestia należąca do mnie. Moderatorzy ocenią i zrobią porządek.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Zresztą - gracze wspierający ten żałosny, psujący recykling serii CoD - jak ich nazwiesz?

Gracze, konsumenci? Kupują co rok - ich sprawa, ich pieniądze. Podoba im się. Nie moja sprawa. Ja CoDa kupuję raz na trzy lata, bawię się dobrze przy singlu i wracam do innych gier.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Ale jak potem jest sytuacja, jak z żałosną wersją CoD Ghosts na PC, to ja się pytam jakim
trzeba być niedowidzącym, żeby takie leserstwo bronić tekstem "bugi będą zawsze"?!

Co takiego złego tam było w porównaniu do całej reszty? Kwestia 6GB RAMu? Proszę cię, to nie jest "gamebreaking bug" - zostało podane na pudełku, że wymaga tyle a tyle i tyle wymagało.
Już rozumiem podawanie Black Opsa, ale nie Ghosta. Ten przynajmniej działał.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Henrar = klient doskonały?

Nope - klient świadomy, któremu coś się podoba i kupuje to, co mu się podoba. Mój gust, mój wybór. Przykro mi, witamy w prawdziwym życiu. Formuła CoDa podoba mi się na tyle, że jestem w stanie go kupić. Ja tego chcę.
A gdy CoDa skończę to wracam do innych gier, choćby i STALKERa czy Planescape Tormenta. Mogę? Mogę. Wydaje mi się, że niektórzy myślą, że jak ktoś lubi CoDa, to nie gra w nic ambitniejszego.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Od wyszukiwania błędów są testerzy a nie klienci, no ludzie.

Powodzenia życzę w wydaniu oprogramowania, a zwłaszcza gier do klientów bez bugów. Nawet jak 20 lat testować aplikację, to i tak przy poprawianiu czegoś coś innego zostałoby spieprzonego, czego testy regresji nie wykryją.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Ale jak widzę usprawiedliwienie dla tych milionów klientów, którzy płacą za użeranie
się z błędami nie małego kalibru, to ja się dziwię, że się burzysz, że takich ludzi nazywam
debilami.

Ale skoro przy kolejnych odsłonach jest hejt i krytyka, to jednak są ludzie, którzy nie są łatwo sterowanymi debilami jak reszta tych, która "nie widzi nic złego"
To jest twój cytat. Gdzieś było w tamtym fragmencie o bugach? Nie.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:


Nie, wystarczy coś takiego jak "w każdym razie", "poza tym", "uswiadom to sobie" albo
chociaż "wbij to sobie do głowy".

Good.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Więc dlaczego serwujesz "polglish"?:
1. Uważasz to za byciem "cool"?
2. Ponieważ ma krótsze wyrazy do pisania?
3. Ponieważ tak inni robią?

Ponieważ tak lubię. I nikt tego tutaj nie zabrania.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Oby powodem nie była jedna z tych odpowiedzi, ponieważ wtedy...:
1. ...łatwo się zapomina, że są ludzie, którym odbiór takiego czegoś jest odwrotny od
"cool" i się śmieją z takiego internauty po drugiej stronie monitora.

Straszne.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

2. ...byłoby to oznaką lenistwa.

O, nie, to straszne.

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

3. ...byłoby to oznaką braku samodzielnego myślenia i podążania za innymi lemingami.

Ah. Pytanie: grałeś w ostatnie części Call of Duty? Wnioskuję, że nie. Czyżbyś więc podążał za internetowym tłumem i krytykował serię, których ostatnie części widziałeś na YouTube''ie?

Dnia 07.05.2014 o 15:48, Cygi napisał:

Spoiler

MÓJ komentarz, MOJA opinia.


Oh, oh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poco te komentarze... to jest gra dla dzieci... które nie słuchają starszych... potem słyszymy w TV, że jakiś debilek wszedł z bronią do szkoły itp. bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:00, MBi napisał:

poco te komentarze...


Jest forum to i sa komentarze.

>to jest gra dla dzieci...

Ja podobno jestem gimbusem bo uwielbiam Risena i Gothica - ach te stereotypy.

>które nie słuchają starszych...

Glupi ludzie tez sie starzeja.

Dnia 07.05.2014 o 22:00, MBi napisał:

potem słyszymy w TV, że jakiś debilek wszedł z bronią do szkoły itp. bzdury.


To ja sie zastanawiam w co grali hitler ze stalinem, ze sobie takie tournee po europie urzadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Eee... nie? Masz jeszcze Battlefielda, który jednak od CoDa wciąż się różni.


W tym momencie jest praktycznie tylko BF3 i 4, niestety. Niedawno zaglądałem do BFBC2, pustki, serwerów niewiele, ale w sumie nic dziwnego, gra ma swoje latka.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

W FPSach konkurencja jednak jest. Spora. Chyba że ktoś szuka typowo wojennych shooterów


Chyba właśnie o takich rozmawiamy ;)

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Bo one się wyróżniały. Pamiętasz Dark Forces? Co z tej gry zapamiętałeś? Bo ja tylko
to, że była klonem Dooma i była grą ze świata SW. Tylko tyle.


Pamiętasz i zapamiętałeś sporo :) Akurat tu przykład Ci nie wyszedł, bo w DFa tłukłem godzinami. Kolejna rzecz, to fakt, że DF na tym tle się wyróżniał, był jedną z pierwszych gier, w których nie tylko mieliśmy wielopoziomowe levele, ale także możliwość patrzenia w górę i w dół (co czasem się naprawdę przydawało).

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Czy ja gdzieś o tym piszę?


Nie, to tak luźno rzucona uwaga, wywołana jakże popularnymi tu na forum komentarzami w tym stylu, pojawiającymi się praktycznie za każdym razem, gdy ktoś ośmieli się skrytykować CoDa.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Ludzie to kupują. Potem kupują jeszcze raz. Co w tym złego? Chcą, to kupują. Mają inne
gry, mogą je kupować. A jednak wybierają co roku Call of Duty. BO TEGO WŁAŚNIE CHCĄ.


Super. Czy to jest powód, by wprowadzić prawie całkowity zastój w gatunku? Bo w tej chwili tak to właśnie wygląda - zero innowacji, zero inwencji twórczej, kopiuj - wklej, dodajemy o oczko więcej i wypuszczamy jako nowy tytuł.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

A nie jest tak?


Nie aż do tego stopnia.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Porównujesz oprogramowanie do przedmiotu fizycznego.


Chodzi o podejście do sprawy i traktowanie klientów (dzięki którym twórcy rozbijają się najnowszymi furami i raczej nigdy już na biedę narzekać nie będą) z pewnym szacunkiem.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Narzekać możesz, ja tego nie bronię. Ale nazywanie ludzi, którzy kupują coś, co im się
podoba (uwaga - oni Tobą nie są i nigdy nie będą, mają inny gust) debilami jest już najzwyczajniej
w świecie obraźliwe.


A to już insza inszość.

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

Spoiler

Witamy w Internetach :P PS. I tak, wiem, że anyway, besides,
razem poprawnie nie brzmią



Nie chodzi o poprawność, chodzi o to, że dziwnie się takie coś czyta. Ale może to ja mam po prostu na tym punkcie skrzywienie.

@ Lordpilot

Dnia 07.05.2014 o 11:29, Henrar napisał:

zamiast kwękać i stękać jak to na rynku wszystkie FPSy są podobne do CoDa i nie ma w co grać, to radzę się
obudzić, rozejrzeć i zaczać ogrywać zaległości, bo trochę Ci się nazbierało ;-).


Ale... my tu o wojennych szczelankach mówimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:00, MBi napisał:

potem słyszymy w TV, że jakiś debilek wszedł z bronią do szkoły itp. bzdury.


Ty tak serio? O_o Rozumiem, że psychopaci, Twoim zdaniem, pojawili się na tej planecie wraz z rozwojem przemysłu rozrywki elektronicznej? Bo wcześniej ludzie miłowali pokój i bliźniego swego? Wina nigdy, w żadnym momencie, nie leżała po stronie gier, co było już tłumaczone setki i tysiące razy. Wina leży po stronie tego, który popełnia zbrodnię, jak również osób odpowiedzialnych za jego wychowanie (rodzice, opiekunowie). Jeśli ktoś traktuje kompa/konsolę w charakterze elektronicznej niańki dla dziecka, nie poświęca czasu na rozmowę z nim, na wyjaśnienie, na czym polega różnica między "dobrem" a "złem", niech się później nie dziwi, że wyrośnie mu w domu mały psychol.

A jeśli nadal uważasz, że to wszystko jest wina gier, przeczytaj to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelanina_w_gimnazjum_w_Wilnie, a potem bądź łaskaw mi odpowiedzieć, w którą część GTA (Twoim zdaniem) grał sprawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować