Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WoW vs GW

297 postów w tym temacie

Ludzie dajcie sobie spokój. Połowa z was grała tylko w jedną z tych gier (np. ja w Guild Wars), a mówicie że ta druga jest do bani. Nie graliście nie wiecie. Ja nie grałem w WoWa, Guild Wars mi sie bardzo podoba, ale nie mówie, że WoW jest do **** bo nie grałem!! A dla tych co grali w obydwie: dajcie sobie również spokój, ponieważ to jest sprawa gustu... A o gustach się nie dyskutuje! :D I niektórzy mają racje: tych gier sie nie porównuje... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie nie morzna poruwnyać tych dwuch gier nie znając wogle jednej z nich ja wybrałem GW ze względu na to że nie wymaga opłat abonamentowyh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 23:44, Selv napisał:

Jeee, a już się balem, że zabraknie durnych przepychanek ~~


Cuda siezdarzają, ale nie warto na nie liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 23:40, czapla56 napisał:

Ludzie dajcie sobie spokój. Połowa z was grała tylko w jedną z tych gier (np. ja w Guild Wars),
a mówicie że ta druga jest do bani. Nie graliście nie wiecie. Ja nie grałem w WoWa, Guild Wars
mi sie bardzo podoba, ale nie mówie, że WoW jest do **** bo nie grałem!! A dla tych co grali
w obydwie: dajcie sobie również spokój, ponieważ to jest sprawa gustu... A o gustach się nie
dyskutuje! :D I niektórzy mają racje: tych gier sie nie porównuje... ;P


1. Spokojnie, czasem trzeba podyskutować :)
2. Pare osób grało w obie gry ;)
3. Skoro o gustach sie nie dyskutuje, to po co ten temat i dyskusja :D
4. Bardzo dobrze, ze sie zgadzasz, że tych gier sie nie porównuje ;]

No to tyle, mogłem troche pomyśleć po grze w GW(a potem w WoWa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to byl najlepszy artkul jaki czytalem :D
forma dialogu wyszla bardzo dobrze ;] i bardzo przyjemnie sie to czytalo.
oby tak dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą, że Guild Wars to jedna z najlepszych gier na świecie :)
Wiadomo, że WoW też jest fajną grą, ale jak dla mnie (fana GW) Guild Wars i tak jest lepsze :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak poruszać odwieczny konflikt co jest lepsze...
Ja uważa, że obie gry są dobre chociaż ja wole GW nie tylko dlatego że nietrzeba opłacać abonamentu ale jakoś lepiej mi się grało i będzie grac bo sobie kupiłem^^

P.s
Artykuł bardzo fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram to sa zupelnie dwie inne gry.Rozumiem porownywac wow do lineage 2 , to bardziej pasuje.Ale Gw zupelnie inna gra.Niedlugo bedziecie porownywac SWgalaxies i autoasault.DAjta juz spokuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można tych gier porównywać ze sobą. To głupota. Te gry są inne. To jakby porównywać RTS''a z FPS''em, ponieważ cel gry jest podobny.

2. Obie gry są wspaniałe pod pewnymi względami i denne pod innymi względami.

3. Każda z tych gier się wkońcu kiedyś znudzi.

4. Smutną prawdą jest to, że choć nie wszyscy, to wiele osób mówi, że GW jest lepsze, a WoW denny - tylko dlatego, że ich nie stać na abonament w WoW''ie. Oczywiście wiele osób wybiera przez gust, ale są osoby, które są ''zmuszone'' do GW, ponieważ na WoW''a je nie stać, a ponieważ nie chcą się przyznać do braku kasy mówią: "wow to d*pa i lamÓsy w tjo graJOM" :D - cytat z jednej z wielu wypowiedzi 12+ latków, którzy nie mają kasy na WoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżenia - przede wszystkim z tekstu wynika, że do raidowania w WoW potrzebny jest TeamSpeak (czy coś w ten deseń). Otóż zaprzeczam temu - gdyż na własnym przypadku wiem, że można raidować spokojnie bez TS''a. Raiduje jakieś 10 miechów, moja grupa jest na etapie wipowania na Twin Emeperors w AQ i jak dotąd ani razu nie używaliśmy TeamSpeaka do raidu (raz tylko bo gnom chciał nam zaśpiewać :P).
Druga rzecz - gnomy są fajne ^^
Trzecia - jedyna Lia jaką znam to magini w WoWie na Argent Dawnie :P
Czwarta - to jakie masz przedmioty zależy od twoich umiejętności. I to nie tylko od tego czy dobrze grasz, ale także od tego czy potrafisz się z ludźmi dogadac tak, aby znaleźć się w dobre grupie
Piąta - WoW ma fabułe - rozwija się ona wraz z patchami i postępem graczy. No ale niestety - prawdą jest że niewiele ma ona związku z PvP, a także że PvP za bardzo oparte jest na farmerstwie. Mam nadzieję że to się wkrótce zmieni (patch 1.12 - PvP patch z większym naciskiem na world PvP).

Ale z tego co widać - nie ma co gier porównywać, sam osobiście nie miałem okazji grać w GW. Natomiast na wstępie - zdziwiło mnie że w GW można trzymać na koncie tylko 4 postacie. Ta liczba jest jak dla mnie śmiesznie mała. Dla porównania - w WoWie postaci można mieć aż 50, przy czym na jednym serwerze maksymalnie 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem urażony do głębi wyrażeniem, jakie padło pod adresem naszej dumnej nacji nieumarlaków. Może trącimy zgnilizną na kilometr, odrzucamy innych brakiem żuchwy tudzież innego zbędnego komponentu facjaty, lubimy zabawiać w mrocznych, odludnych zakątkach, pogrzebać bez cienia obrzydzenia ze zwierzęcym zapamiętaniem w ludzkich zwłokach (nie mylić z odchodami), ale użyty w artykule wyraz "trup" odtrącił mnie jak każda powyżej wymieniona cecha forsaken''ów obrzydziłaby zwykły ludzki byt. Na przyszłość proszę -z dumą w głosie godną każdego Scourge- o pełną świadomość wypisywanych sentencji. Mimo zmrożonego serducha, ruszają mnie takie jawne inwektywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst spoko ;]

Michal256 - tak w GW są 4 sloty na postacie, no chyba że masz podstawke + dodatek wtedy slotów masz 6 i powiem ci że to całkowicie wystarcza. Jednak jeżeli ci mało zdaje sie możesz dokupić dodatkowe sloty ( okolo 40zl za jeden - wiec GW nie jest do końca takie darmowe ).

4. Smutną prawdą jest to, że choć nie wszyscy, to wiele osób mówi, że GW jest lepsze, a WoW denny - tylko dlatego, że ich nie stać na abonament w WoW''ie. Oczywiście wiele osób wybiera przez gust, ale są osoby, które są ''zmuszone'' do GW, ponieważ na WoW''a je nie stać, a ponieważ nie chcą się przyznać do braku kasy mówią: "wow to d*pa i lamÓsy w tjo graJOM" :D - cytat z jednej z wielu wypowiedzi 12+ latków, którzy nie mają kasy na WoW''a.

Osób 12+ w Gw raczej zbyt wiele nie znajdziesz. A jeżeli nie stac na Wow''a gdzie trzeba płacić abonament, raczej też nie stać na GW gdzie co jakiś czas wychodzą dodatki które kosztują okolo 100zl, a to dla takiego "biednego 12-latka" pewnie dużo, wiec wiekszość takich osób wybera raczej pireckie servery Wow''a.


A wracając do tematu również uwarzam że tych gier sie nie powinno porównywać. Są od siebie zbyt różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w WoW właśnie ze względu na abonament - jest miesieczny - i to miesiac realny a nie grania. Jak gram godzine - dwie tygodniowo to czemu mam wydawac kase ? A GW to przyjemna zabawa bez dodatkowej kasy. I nie chodzi o to ze mnie nie stac - chodzi o to ze w moim przypadku bylaby to kasa wyrzucona w bloto. NIe mam czasu na ciagle granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować