Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zbiórka na Outcast HD zbliża się ku porażce

18 postów w tym temacie

Bardziej ambitne i lepsze projekty ( według mnie) chciały mniej kasy od graczy niż oni. Sorry ale 600k$ za remake?!?! To było do przewidzenia, że to się tak to skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać niewiele osób jarało się oryginałem w takim stopniu jak niektórzy tutejszy forumowicze. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to co zaprezentowali... bylo po prostu slabe i choc na poczatku wszyscy byli podjarani to jak zaczely wychodzic filmiki to... entuzjazm spadl. Sam dorzucilem swoja cegielke - plakac nie bede jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden człowiek w ramach swojego hobby jest w stanie stworzyć coś na co oni chcą 600 tys baksów to nic dziwnego, ze nie zebrali. Żeby to jeszcze był zespół 2-3 ludzi i chciał 50-80 tys to rozumiem. za 600 powinni zaoferować coś więcej niż lepsze tekstury i podbitą rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie dla odmiany bardzo zabolała ta wiadomość. Uwielbiam pierwszą część(dla mnie z najlepszych. niedocenionych gier świata) i dlatego trzymałem kciuki za to, żeby zbiórka się udała. Miejmy nadzieję, że twórcy nie złożą broni i doczekamy się takiego remake''u tej gry, na jaki każdy jej fan czekał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 600,000 dolarów, ale za co? Fani już nie lepsze robili remaki i to za darmo.

Dokładnie, CryEngine 3 zaprasza... a no tak, nie można żadnej kaski za to wziąć a to szkodka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 01:27, TigerXP napisał:

Tak z czystej ciekawosci, co sie dzieje z pieniedzmi z takej niedokonczonej zbiorki?

Nic? Pieniądze są pobierane z karty dopiero po (udanym) zakończeniu zbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widać ludzi nie interesuje ta gra ;/.

Recycling assetów to trochę za mało. Dobrze, że idzie ten projekt ku porażce po tym co pokazano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że to była ichnia pierwsza zbiórka na Kickstarterze i jeszcze nie wszystko stracone - twórcy wyciągnęli wnioski i zabrali się do roboty nad lepszą kampanią. To raz. Dwa - gdzie wy mieliście jakiekolwiek remake''i? Są one skończone? Trzy - owszem, kampania była skierowana raczej do fanów, a to był błąd, bo choć Outcast to kultowa gra, to jednak sukcesem kasowym nie była. Twórcy zdali sobie z tego sprawę i zamierzają go naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zacznijmy od tego, że to była ichnia pierwsza zbiórka na Kickstarterze i jeszcze nie
> wszystko stracone - twórcy wyciągnęli wnioski i zabrali się do roboty nad lepszą kampanią.
> To raz. Dwa - gdzie wy mieliście jakiekolwiek remake''i? Są one skończone? Trzy - owszem,
> kampania była skierowana raczej do fanów, a to był błąd, bo choć Outcast to kultowa gra,
> to jednak sukcesem kasowym nie była. Twórcy zdali sobie z tego sprawę i zamierzają go
> naprawić.

No wreszcie ktoś kto napisał coś mądrego, a nie "jak oni śmieli żądać kasy za coś, co fani robią za darmo". No to pokażcie mi cwaniaki jakiś remake(ew. wersję HD), która jest za darmo. I nie mówię tu o przykładzie Baldur''s Gate na silniku NWN 2 czy innych tego typu przedsięwzięciach, bo to jest zwykłe przeniesienie starej gry na inny silnik. A tak mamy mi. "MDK2 HD" - płatne, "Baldur''s Gate: EE" - płatne, "Serious Sam HD" - płatne, a większość tych inicjatyw od fanów i tak idzie do piachu, przez brak czasu/chęci/zarobku, gdyż najczęściej są to rzeczy robione hobbystycznie. Tu mielibyśmy całkowicie przebudowaną grę - nowy silnik, nowa mechanika plus do tego jeden nowy świat, którego nie było w oryginale. Zgodzę się natomiast z tym, że twórcy rzeczywiście za dużo sobie zaśpiewali za tę grę, którą w sumie niewielu pamięta. Gdyby obniżyli koszta tak do tych 200, 000, które udało im się zebrać to na pewno już dawno mielibyśmy sukces. Ale jak tu wspomniał Demagol jak i sami twórcy - to był ich pierwszy raz na kickstarterze i nie bardzo wiedzieli jakimi prawami się rządzi ten serwis. I jak już wspomniałem wcześniej - dalej trzymam kciuki za powodzenie tego projektu, bo Outcast naprawdę jest tego wart. Każdy kto w niego grał przyzna mi tu rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa poparcia i również popieram.

Pojawiły się słowa "CryEngine 3". Chciałem zaznaczyć, że Outcast: Legacy of the Yods, znany wcześniej jako OpenOutcast NIE JEST remakiem Outcasta, tylko fanowskim, nieoficjalnym sequelem. Nad grą pracują już ładnych parę lat i nie wróżę jej niestety szczęśliwego końca, zwłaszcza, że przez ten miesiąc Fresh3D zrobiło mniej więcej tyle samo, co Eternal Outcast przez te parę lat właśnie. Są jakieś inne fanowskie remake''i?

Pomijając Free Outcast XD
http://unity3d.ca/?page_id=1935

Może ponad pół miliona jako kwota bazowa to trochę za dużo jak na przerobienie grafiki, ale jak już mówiłem, być może obniżą progi finansowe i skupią się teraz na innych rzeczach, a poza tym Outcast to gra AAA, jej budżet był spory, więc jakoś się tym 600k$ nie dziwię. Poza tym Fresh3D obiecało, że 5% zysków z Kickstartera przekaże na ufundowanie innego projektu.

Tyle dobrze, że Outcast już jest, ale ja bym chciał Outcasta 2. Poza tym zawsze byłaby jakaś szansa, że właściciele oryginalnego Outcasta na GOG-u dostaliby nową wersję za darmo, hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:52, GandalfCzarny666 napisał:

No to pokażcie mi cwaniaki jakiś remake(ew. wersję HD), która jest za darmo.

Black Mesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie suma, jakiej zażądali okazała się zbyt wygórowana. Poza tym, ostatnimi czasy takie remaki, z crowdfundingu czy nie, stały się trochę zbyt powszechne. Bardzo możliwe, że już coraz większej ilości ludzi tego typu pomysły zaczęły się przejadać. Fakt, że często pojawiają się różne "odświeżenia" czy "duchowi spadkobiercy" sprawia, iż coraz mniej uwagi przyciąga każdy taki kolejny tytuł, o ile nie była to naprawdę hitowa marka, a ten tytuł jest już raczej jednym z tych trochę zapomnianych. To podobnie, jak z różnymi grami w stylu retro. Na początku większa liczba tytułów zwracała uwagę portali i graczy, ale teraz jest ich już tyle, że obok większości przechodzi się obojętnie, a samo bycie "retro" nie wystarczy już żeby się sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować