Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ruszyła otwarta beta WildStar. Być może nowy zwiastun zachęci Was do dania jej szansy

48 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2014 o 23:14, Eternal101 napisał:

No, ja cię nie zmuszam ale nie musisz wchodzić i wypisywać "themepark, themepark" bo
to się nudne robi... Będziesz teraz tak pod każdą grą która wychodzi tak robił?


Jak bedzie themeparkiem... to tak!

Dnia 08.05.2014 o 23:14, Eternal101 napisał:

Powiem Ci że może WoW teraz jest łatwy (co jest bzdurą to co robi Blizz obecnie) ale
wcześniej na Vanilii np był sporo trudniejszy na questa gdzie wymagano 5 graczy naprawdę
potrzeba było ich 5 a nie solo yolo swager robiłeś to ;(. Czy osiągneły themeparki szczyt
w WoW''ie to bym pokusił polemizować z Tobą :).


Mi chodziło bardziej o ogólnie rozumianą przystępność.

Dnia 08.05.2014 o 23:14, Eternal101 napisał:

Może i dostrzegają ale nie zmienia to faktu że gry okażą się
a) Dobre, przęłomowe itd
b) Nie oznacza że będą trudniejsze, z tego co dzieje się na rynku i wszystko ułatwiane
jest do granic możliwości by społeczeństwo nie zmęczyło sie zbytnio grając w nie, to
śmiem stwierdzić że te gry są tak łatwe jak WoW a nawet łątwiejsze. Tak swoją drogą widać
ludziom odpowiada themepark bo podałeś mi tyle przykładów a ludzie jakoś nie lgną do
nich z hypem niczym na grę Rockstara.


Niestety... warunkiem dobrego sandboxa jest zaangażowana społeczność, która potrafi się organizować.

Dnia 08.05.2014 o 23:14, Eternal101 napisał:

Hmm ja nie mówię że umarła już ale powoli co raz więcej graczy od niej odchodzi, jak
na moje MMO są stworzone do zarobku i tyle i jeśli całą grę jaką zamierzali dać twórcy
dadza od początku a nie rozszerzajac ją dodatkami nie zarobią i niestety ale widać to,
wbrew pozorom i sandbox może się znudzić bo tam też jakby nie było wykonujesz to samo,
w koncu świat do exploracji i odkrywania nowości się skończy :).


Nie chodzi o to, że nie ma żadnych dodatków. Problemem teraźniejszych MMO jest brak contentu. Gracze zbyt szybko go kończą, a twórcy nie są w stanie dostatecznie szybko dostarczać nowego. W sandboxie jest inaczej. Biorąc pod uwagę samą ideę sandboxa, gdzie gracze sami się organizują i tworzą sobie content, to taki twórca ma o wiele więcej czasu na przymyślany, odpowiednio dopracowany dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 23:14, Eternal101 napisał:

Hmm ja nie mówię że umarła już ale powoli co raz więcej graczy od niej odchodzi, jak na moje MMO są stworzone do zarobku /.../


EVE to gra niszowa, która mimo dość niskiej ( w porównaniu z gigantami ) liczby graczy, cały czas trzyma się świetnie. Również pod względem finansowym. Jak na tytuł który od dekady oferuje darmowe rozszerzenia, jest wręcz niedoścignionym wzorem. Jednak odstrasza nowych graczy ogromem i rozmachem, to nie jest kolejny thamepark w którym tworzymy jakiegoś gnoma, po czym wbijamy maksymalny poziom wciskając 1-5 po to tylko, by powtarzać w kółko te same rajdy czy lochy. Tutaj trzeba jednak trochę pokombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że tegoroczny dodatek do WoWa powymiata wszystko inne, dużo graczy wróci do WoWa bo Blizzard wreszcie poszedł po rozum do głowy. Po zawodzie na Guild Wars 2 już nie wierzę, że powstanie jakieś lepsze MMO od WoWa, chyba tylko Star Citizen ma jakieś szanse u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Prawda jest taka, że tegoroczny dodatek do WoWa powymiata wszystko inne, dużo graczy
> wróci do WoWa bo Blizzard wreszcie poszedł po rozum do głowy. Po zawodzie na Guild Wars
> 2 już nie wierzę, że powstanie jakieś lepsze MMO od WoWa, chyba tylko Star Citizen ma
> jakieś szanse u mnie.

Urocze jest to jak niektórzy w to jeszcze wierzą, kiedy dla wielu którzy odeszli od tej gry to osiągnięcie na miarę rzucenia palenia. Kilka razy słyszałem to porównanie, a że sam rzuciłem i jedno i drugie to przynajmniej ze swojej strony mogę to potwierdzić. Cała moja gildia przestała grać, nie mam do czego wracać nawet jakbym chciał. Gra jest stara grałem całe lata, starczy. Żaden dodatek nie zmieni tego, że gracze powoli odchodzą.
O wildstar słyszałem sporo dobrych opinii plus to, że mają contentu na jakiś rok po premierze, ale jednak jedyne mmo jakie teraz jestem w stanie zaakceptować to gry pokroju WoT i Wt ewentualnie jakieś strzelanki, które nie wymagają ode mnie grand żebym mógł się dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 23:50, Shinigami napisał:

EVE to gra niszowa, która mimo dość niskiej ( w porównaniu z gigantami ) liczby graczy,
cały czas trzyma się świetnie. Również pod względem finansowym. Jak na tytuł który od
dekady oferuje darmowe rozszerzenia, jest wręcz niedoścignionym wzorem. Jednak odstrasza
nowych graczy ogromem i rozmachem, to nie jest kolejny thamepark w którym tworzymy jakiegoś
gnoma, po czym wbijamy maksymalny poziom wciskając 1-5 po to tylko, by powtarzać w kółko
te same rajdy czy lochy. Tutaj trzeba jednak trochę pokombinować ;)

Ja tam kombinować nie lubię, gra ma sprawiać frajdę a nie sie jeszcze uczyć jej by ogarnąć, więc taka gra nie dla mnie jest niestety :).

Dandzialf

1. Aha czyli zamierzasz spamować pod KAŻDYM newsem na temat MMORPG? Brawo!
2. Tak czy siak przystępność widać dla twórców = ułatwianie w każdym calu gry.
3. Akurat WoW ze wszystkich MMO ma najlepsze community, mało dzieciarnia nierozgarniętej a dużo poważny osób z którymi da się podyskutować normalnie itd.
4. Wiesz w takim wowie też można tworzyć sobie content, np rajdy na horde albo hordy na ally do ich bazowych miast i batalie z nimi rozgrywać pod ich miastem. A co do przemyślanego contentu w grach to póki co tylko chyba pandaria była najmniej przemyślanym dodatkiem w WoW'ie bo pandareni mieli epizod tylko w Warcrafcie a tutaj są ukazani jako super herosie pierwszoplanowi, a tak po za tym to do pand nic nie mam bo są sweetaśne xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to Launcher(Updater) to jeden wielki babol o nazwie Wyciek Pamieci.

Im wiecej sciagnie tym mniej wolnej pamieci mam.
Aktualnie oprocz niego mam otwartego Chroma jeszcze i ilosc wolnej pamieci dazy sukcesywnie do 0.

Jako programiscie w glowie mi sie nie miesci jak mozna byc tak niechlujnym.

Nie dziwie sie, ze optymalizacja WS lezy i kwiczy jezeli nie potrafia zrobic tak prostej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 10:42, Eternal101 napisał:

3. Akurat WoW ze wszystkich MMO ma najlepsze community, mało dzieciarnia nierozgarniętej
a dużo poważny osób z którymi da się podyskutować normalnie itd.


Widzę, że grałeś we wszystkie MMO na świecie :)

Dnia 09.05.2014 o 10:42, Eternal101 napisał:

4. Wiesz w takim wowie też można tworzyć sobie content, (...)


To co opisałeś nie jest tworzeniem contentu. I na przyszłość... w WoWie nie ma sandboxa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 14:01, Dandzialf napisał:

Widzę, że grałeś we wszystkie MMO na świecie :)

Nie ale widzę że ty grałeś skoro pod każdym walisz krytykę choć pewnie nawet nie widziałeś, a w WoW''a to już na 100% nie grałeś i kierujesz się opiniami osób trzecich...

Dnia 09.05.2014 o 14:01, Dandzialf napisał:

To co opisałeś nie jest tworzeniem contentu. I na przyszłość... w WoWie nie ma sandboxa.

A powiedz co jest takiego rewolucyjnego np w Black Desert którego podałeś jako przykład albo ArcheAge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 14:21, Eternal101 napisał:

Nie ale widzę że ty grałeś skoro pod każdym walisz krytykę choć pewnie nawet nie widziałeś,
a w WoW''a to już na 100% nie grałeś i kierujesz się opiniami osób trzecich...


Pod każdym? Ja się tu wypowiadałem tylko o ESO i Wildstarze. I tak... grałem w bety jednego i drugiego. W Wowa grałem w vanille i jak wszedł Wotlk. Choć zawsze wolałem L2.

Dnia 09.05.2014 o 14:21, Eternal101 napisał:

A powiedz co jest takiego rewolucyjnego np w Black Desert którego podałeś jako przykład
albo ArcheAge?


A czy ja pisałem, że są to gry rewolucyjne? To są przykłady MMO z elementami sandboxu. Jak chcesz się dowiedzieć o nich coś więcej, to proponuje odwiedzić wujka google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 15:05, Dandzialf napisał:

Pod każdym? Ja się tu wypowiadałem tylko o ESO i Wildstarze. I tak... grałem w bety jednego
i drugiego. W Wowa grałem w vanille i jak wszedł Wotlk. Choć zawsze wolałem L2.

Póki co to widze twoje posty pod każdym newsem nawet filmu o grze... I zawsze krytykujesz pisząc "themepark...fuj" czy coś w ten deseń... Gre się nie ocenia tylko po tym czy jest sandboxem czy themeparkiem ale również pod innymi aspektami których ty najwyraźniej nie zauważasz.

Dnia 09.05.2014 o 15:05, Dandzialf napisał:

A czy ja pisałem, że są to gry rewolucyjne? To są przykłady MMO z elementami sandboxu.
Jak chcesz się dowiedzieć o nich coś więcej, to proponuje odwiedzić wujka google :)

No wyskoczyłeś z nimi jakby były tak innowacyjne że lepszych gier na rynku nie ma ;). A co do dowiadywania się tyle ile wiem starczy mi by w te gry nie zagrać bo nie leżą w moim guście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 15:23, Eternal101 napisał:

Gre się nie ocenia tylko po tym czy jest
sandboxem czy themeparkiem ale również pod innymi aspektami których ty najwyraźniej nie
zauważasz.


Jak na razie MMO dzieli się tylko na te dwa rodzaje: Sandbox i Themepark. Jeśli wziąć pod uwagę system hierarchiczny, to same aspekty są nie ważne, jak ktoś ma już dość themeparków.

Dnia 09.05.2014 o 15:23, Eternal101 napisał:

No wyskoczyłeś z nimi jakby były tak innowacyjne że lepszych gier na rynku nie ma ;).
A co do dowiadywania się tyle ile wiem starczy mi by w te gry nie zagrać bo nie leżą
w moim guście.


Nic takiego nie napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 15:57, Dandzialf napisał:

Jak na razie MMO dzieli się tylko na te dwa rodzaje: Sandbox i Themepark. Jeśli wziąć
pod uwagę system hierarchiczny, to same aspekty są nie ważne, jak ktoś ma już dość themeparków.

Po ilości graczy w grach themeparkowych widać że nie mają ich dość w przeciwieństwie do tych z elementami sandboxu lub sandboxowych.
>Nic takiego nie napisałem.
Ale tak to wyglądało jakby te gry były ultra pro ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 16:04, Eternal101 napisał:

Po ilości graczy w grach themeparkowych widać że nie mają ich dość w przeciwieństwie
do tych z elementami sandboxu lub sandboxowych.


Jak na rynku masz pierdyliard takich samych MMO themeparków na przeciw 15 letniego sandboxa (Ultima Online) i sandboxa dość specyficznego, ze względu na wysoki próg wejścia (EVE Online), to zaprawdę nie dziwota dlaczego tak jest.
Gry z elementami sandboxa, jak i same sandboxy? Dopiero teraz "boom" się na nie zrobił.

Dnia 09.05.2014 o 16:04, Eternal101 napisał:

Ale tak to wyglądało jakby te gry były ultra pro ;>.


To twoja interpretacja.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 16:17, Dandzialf napisał:

Jak na rynku masz pierdyliard takich samych MMO themeparków na przeciw 15 letniego sandboxa
(Ultima Online) i sandboxa dość specyficznego, ze względu na wysoki próg wejścia (EVE
Online), to zaprawdę nie dziwota dlaczego tak jest.
Gry z elementami sandboxa, jak i same sandboxy? Dopiero teraz "boom" się na nie zrobił.

Powiem tak gdyby naprawdę ludziom czegoś takiego brakowało to graliby nawet w 15-sto letni tytuł, ale widać themeparki im odpowiadają po za tym nie są aż tak złe jak ty je opisujesz.

Dnia 09.05.2014 o 16:17, Dandzialf napisał:

To twoja interpretacja.

Hmm może i moja a może nie tylko ;p ale pamiętaj każdy może mieć inną interpretację, i moja jest własnie taka i ja to tak odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2014 o 16:55, Eternal101 napisał:

Powiem tak gdyby naprawdę ludziom czegoś takiego brakowało to graliby nawet w 15-sto
letni tytuł, ale widać themeparki im odpowiadają po za tym nie są aż tak złe jak ty je
opisujesz.


W Ultimę Online wciąż grają :) Niestety... większość sądzi, że to WoW wymyśliło MMO więc nie dziwota takiego stanu rzeczy :P Na szczęście rynek MMO zaczyna zataczać koło, więc jest tylko kwestią czasu, aż pojawi się nowe MMO godne nazwania go następcą UO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> 1. Aha czyli zamierzasz spamować pod KAŻDYM newsem na temat MMORPG? Brawo!
> 2. Tak czy siak przystępność widać dla twórców = ułatwianie w każdym calu gry.
> 3. Akurat WoW ze wszystkich MMO ma najlepsze community, mało dzieciarnia nierozgarniętej
> a dużo poważny osób z którymi da się podyskutować normalnie itd.
> 4. Wiesz w takim wowie też można tworzyć sobie content, np rajdy na horde albo hordy
> na ally do ich bazowych miast i batalie z nimi rozgrywać pod ich miastem. A co do przemyślanego
> contentu w grach to póki co tylko chyba pandaria była najmniej przemyślanym dodatkiem
> w WoW''ie bo pandareni mieli epizod tylko w Warcrafcie a tutaj są ukazani jako super herosie
> pierwszoplanowi, a tak po za tym to do pand nic nie mam bo są sweetaśne xD.

Po pierwsze nie wiem czy korzystarz tylko z guildchata czy grasz za krótko albo tylko na Alliance, czy też może mówisz o innym serwerze, bo wydaje mi się, że pisząc BL masz na myśli Burning Legion. Jeśli to potwierdzisz to chyba spadnę z krzesła. BL dla mnie był najgorszym serwerem na jakim dane mi było grać, tzw "polski" serwer gdzie masa rodzimej dzieciarni spamowała "kur..." na czacie, bluzgała innych i twierdziła, że to "polski" serwer a inni mają "wypier...". Po pewnym czasie było mi wstyd przed obcokrajowcami na tym serwerze przyznać się, że jestem z Polski, aż w końcu przeniosłem się jak tylko była możliwość. Grałem na trzech różnych serwerach i tej dojrzałości community nie widziałem, wystarczy sobie przypomnieć barrens chat z czasów vanilli i TBC. Po drugie kompletnie nie rozumiesz na czym polega robienie contentu przez graczy, więc taki prosty przykład, gdyby Horda budowała miasto mając dostępne tylko narzędzia udostępnione przez Blizzard i wymagałoby to wkładu społeczności po czym wybrany zostałby przywódca, bądź rada lub jakiś inny system władzy to byłby przykład sandboxu. Do tego doszłaby polityka, wojny itd. nad którymi Blizzard by nie miał żadnej kontroli. Każdy może coś stworzyć nie ma narzuconego niczego, dostajesz narzędzia i z nich korzystasz do stworzenia czegoś co możesz również stracić. Raidy na faction bossów na nikim nie robią wrażenia, często nawet nikt ich nie broni bo nikomu nie chce się ruszyć tyłka spod AH to nie jest tworzenie własnego contentu, ale jak sam napisałeś EVE nie jest dla Ciebie, a podejrzewam, że w Ultime też nie grałeś, a polecam się zainteresować choć trochę jeśli nawet nie chce Ci się grać. Na koniec ja osobiście nie odebrałem tego co Dziandzialf pisał o wymienionych przez siebie grach jako hołubienia, tylko jako suchy fakt na temat dzisiejszych mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 17:33, Dandzialf napisał:

W Ultimę Online wciąż grają :) Niestety... większość sądzi, że to WoW wymyśliło MMO więc
nie dziwota takiego stanu rzeczy :P Na szczęście rynek MMO zaczyna zataczać koło, więc
jest tylko kwestią czasu, aż pojawi się nowe MMO godne nazwania go następcą UO.

Jak na razie widzę klonowanie od najlepszych na rynku MMO i eksperymenty tupu GW 2 czy TESO. Sorry ale gier takich jak Ultima pewnie nie będzie moga być podobne, wiem że sentyment osób itd ale no cóż to są suche fakty.


Afgncap To co opisujesz to może było za twojej kadencji w WoW''ie teraz jest zupełnie inaczej, fakt że dominują Polacy na BL''u ale na pewno nie ma takiej anarchii jaką opisałeś i nie siedzę tylko na GC a gram po stronie Hordy

Spoiler

FOR THE HORDE !:D

Ale takiego czegoś w MMO przecież nie ma od przynajmniej dekady wiec o czym my mówimy? Sorry ale MMO to nie SP gra deal with it... Nie grałem w ultime, oglądałem gameplaye u youtubera procjona i hmm nawet fajne ale jakoś nie czuje tego co czujecie "wy" :(. Tzn ja to odebrałem to tak jakby napisał że te gry się różnią od themeparkowych MMO a prawdą jest to że to sa MMO prawie identyczne jak inne na rynku i to jest suchy fakt. Sandbox w MMO jako taki moim zdaniem nie istnieje a te MMO nazywane "sandboxem" to nie porozumienie i chyba to właśnie w tej chwili developer nie wie co to znaczy sandbox. Po za tym cały czas chwalicie Ultime jakby to był 8 cud świata ale ona sama w sobie tez nie była Sandboxem sorry przynajmniej w stosunku do definicji jaką mi tu podałeś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 17:54, Eternal101 napisał:

Jak na razie widzę klonowanie od najlepszych na rynku MMO i eksperymenty tupu GW 2 czy
TESO. Sorry ale gier takich jak Ultima pewnie nie będzie moga być podobne, wiem że sentyment
osób itd ale no cóż to są suche fakty.


Eeee... jakie fakty? I o co Ci chodzi z tą Ultimą? I w ogóle powtarzasz to co już wcześniej napisałem?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 18:09, Dandzialf napisał:

Eeee... jakie fakty? I o co Ci chodzi z tą Ultimą? I w ogóle powtarzasz to co już wcześniej
napisałem?

Nie powtarzam, tylko z tymi eksperymentami akurat się zgadzam, a co do ultimy to hmm oglądając filmiki u w/w youtubera jakiegoś szczególnego sandboxu nie zauważyłem, i miałem na myśli że może to przez nostalgie do tytułu uważasz ją za lepszą grę od takiego WoW''a, TERY, RIFTA itp. Z resztą kazdy ma swoje zdanie, nie przymusze Cię byś grał w dany tytuł skoro nie chcesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować