Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SEGA ujawnia wyniki swoich gier. Total War: Rome 2 chwyciło najlepiej

15 postów w tym temacie

I dobrze. Jeden z pośród nielicznych wydawców RTS posiadający najlepsze obecnie studio w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 to śmieć w porównaniu z Shogunem 2 czy nawet Medieval 2! nie wspominajac o Rome 1.
Z COH podobnie, gra wybebeszona, nie zbalansowana, NUDNA, mało możliwości, map, wszystkiego.. identycznie jak w R2.
Bardzo dobrze ze te gry tak słabo się sprzedały, bardzo dobrze! Może to nauczy aby nie robić.. śmiecio-gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż Rome 2 jest wręcz fenomalna w świetle fatalnej reputacji, jaką ten tytuł się "cieszy". Wynik byłby zapewne jeszcze lepszy, gdyby panowie z CA kompletnie gry nie skopali i nie odstraszyli potencjalnych nabywców.

Co się tyczy CoH2 - tutaj entuzjazmu społeczności RTS od początku nie było widać, choć sprzedaż na takim poziomie i tak jest przyzwoita. Nie jest to tytuł zły, ale przypomina raczej dodatek do części pierwszej. A po tylu latach od premiery "jedynki" to po prostu za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW Rts strategie az tak dobrze sie sprzedaly ?.Jestem pod wrazenie m i to duzym.
Ja osobiscie uwazam ze Creative Assembly i Blizzard to chyba jedyne jeszcze stare firmy ktore naprawde trzymaja wysoki poziom i nie upadly ;].

Najbardziej mi szkoda Westwoodu ehhh lezka w oku sie kreci :(.

Czekamy na Medieval 3 !.Ojjjj bedzie sie dzialo za 2 lata ojjjj bedzie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rome 2 to śmieć w porównaniu z Shogunem 2 czy nawet Medieval 2! nie wspominajac o Rome
> 1.
> Z COH podobnie, gra wybebeszona, nie zbalansowana, NUDNA, mało możliwości, map, wszystkiego..
> identycznie jak w R2.
> Bardzo dobrze ze te gry tak słabo się sprzedały, bardzo dobrze! Może to nauczy aby nie
> robić.. śmiecio-gry.

Albo może już nigdy żaden TW nie powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 16:11, Arborr napisał:

Bardzo dobrze ze te gry tak słabo się sprzedały, bardzo dobrze! Może to nauczy aby nie
robić.. śmiecio-gry.


Słabo to pojecie względne. Czy w porównaniu z kilkoma innymi głośnymi tytułami te 1,13 mln wygląda słabo? Tak. Ale nie wiemy jakie były oczekiwania Segi, znaczy - od jakiej sprzedaży gra zaczęła zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 17:11, HiddenNick napisał:

Albo może już nigdy żaden TW nie powstanie.


Sega daje kasę na łatanie Rome 2 i na dlcki do niego, również te wieksze jak Cezar i Hannibal, więc to raczej nie grozi i kolejne TW powinny powstawać :) Sytuacja moze być jak z Empire, gdzie jakościowo gra też była w rozsypce, ale sprzedaż miała stabilną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 sprzedało się dobrze dzieki kłamliwemu marketingowi i świetnemu Shogunowi 2. Wydano grę w wersji alfa. Teraz po 12 paczach mamy wersję betach. Z w miarę działającą kampanią i multi, który leży i kwiczy. Nikt w niego nie gra bo jest zbugowany i obdarty z opcji dostepnych w shogunie 2 to jest trybu awatara i mapy podboju. To ogromny krok w tył i skok na kasę, którego fani juz raczej nie zapomną. wystarczy zajrzeć na oficjalne forum gry. Z pewnością odbije się to na sprzedaży następnej gry z serii total war i to bedzie nauczka dla Segi i CA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> czy nawet Medieval 2!
Medieval 2 to mimo wszystkich jego problemów jedna z najlepszych odsłon serii, tak więc nie rozumiem tego "czy nawet". A w sprawie Rome 2 to faktycznie, mogło być lepiej ale nie jest źle. Ja osobiście mam więcej godzin w Rome 2 niż w empire + shogun 2 razem wzięte i nie uważam tego za czas stracony (no może oprócz 5h na loading screeny, ale od niedawna naprawdę szybko się ładuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rome 2 sprzedało się dobrze dzieki kłamliwemu marketingowi i świetnemu Shogunowi 2. Wydano
> grę w wersji alfa. Teraz po 12 paczach mamy wersję betach. Z w miarę działającą kampanią
> i multi, który leży i kwiczy. Nikt w niego nie gra bo jest zbugowany i obdarty z opcji
Nie. Shogun 2 nie mial nic do tego.ZZresztą pierwsze wersje jak to w tw bywa byly malo grywalne.
Poza tym żaden inny total war nie m tego klimatu. Bo właśnie ludzie kupili to dlatego. Antyk i legiony rzymskie.
Ja np gram. I nie mam problemów z płynnością od premiery. Gra mi się podoba i brakuje mi tylko cezara w galii jako dlc. Kwestia gustu i doboru modów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 w singlu jako tako teraz daję rade chpć AI kuleje cały czas. natomiast Multi umarło szybko po premierze gry. Gram w klanie totalwarowym i wiem że Rome 2 zniszczyło wszystko to co wypracował Shogun 2 na tym polu. W trakcie wojen klanowych życie w multi kwitło było Nowe klany powstawały stare się odradzały. Tryb awatara przyciągnął nowe osoby do trybu multi. Naprawdę coś się działo. A w Romka gra garstka desperatów. Naprawdę żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rome 2 w singlu jako tako teraz daję rade chpć AI kuleje cały czas. natomiast Multi umarło
> szybko po premierze gry. Gram w klanie totalwarowym i wiem że Rome 2 zniszczyło wszystko
> to co wypracował Shogun 2 na tym polu. W trakcie wojen klanowych życie w multi kwitło
> było Nowe klany powstawały stare się odradzały. Tryb awatara przyciągnął nowe osoby do
> trybu multi. Naprawdę coś się działo. A w Romka gra garstka desperatów. Naprawdę żenada.

Heh... Może to da im kopa i w kolejnej części popracują nad multi? Oby, oby... W sumie to jak dla mnie singiel w Rome wystacza, ale wiecie jak jest;) Singiel singlem, ale czasem by się wspólnie coś pykneło...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome II zapamietam na zawsze, jako moją pierwszą grę w Early Access :)

Jednak co śmieszniejsze to i tak uważam, że Rome II jest lepszy od Shoguna 2. Po pierwsze, Shogun 2 też miał swoje problemy na starcie (kto pre-orderował na pewno pamięta, że multi było niegrywalne z powodu Steama przez pierwsze 1,5 miesiąca, a gra nie miała chociażby wsparcia DX10 itd.), Rome II miało o wiele większe problemy, ale mimo wszystko jeżeli chodzi o rozmiar gry to Shogun 2 był całkowicie monotematyczny, klimaty średniowiecznej Japonii to nie moja bajka. Wszystkie frakcje w grze były niemal identyczne, grywalnośc w trybie singleplayer była bardzo mała w porównaniu do Medievala czy Rome.

W Rome 2 mamy o wiele więcej błędów, ale sama gra powala rozmachem. Tak naprawdę brakuje mi w niej jedynie fajniejszej polityki wewnętrznej którą obiecano przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować