Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA, Battlefield, Crysis, NfS... Mnóstwo gier EA straci niebawem multiplayer

31 postów w tym temacie

NvN i NvN 2 to gry EA ? Jakim cudem ?

------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------

Co do newsa - standardowa i dość smutna praktyka tego koncernu ;/ Stąd nigdy nie kupuje od tego wydawcy gier, które są stricte sieciowe, bo dość szybko można zostać z ręką w nocniku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 09:03, Lordpilot napisał:

Co do newsa - standardowa i dość smutna praktyka tego koncernu ;/


Niestety. Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. Kiedyś gracz dostawał grę multi, mógł z nią robić, co chciał - LAN, tworzenie własnych serwerów, pełna swoboda. Teraz albo grasz na serwerach wydawcy (zdając się na jego łaskę i niełaskę), albo nie grasz wcale. O ile jestem w stanie to zrozumieć w przypadku MMO, bo wymagają abonamentu, spora część zawartości jest na serwerach itp., o tyle takie podejście w przypadku sieciowych strzelanin jest dla mnie po prostu chore. Tym bardziej, że niektóre z tych tytułów nadal żyją własnym życiem, ze wsparciem grup moderskich (chociażby stareńki Desert Combat do BF1942). Ja rozumiem, że trzeba graczy przymusić do kupna kolejnych części, ale, jak rany, wszystko ma swoje granice :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to gry, które pojawiły się pod skrzydłami BioWare to należą one do EA.

Natomiast z tego zestawu najbardziej boli mnie... Red Alert 3. No dobra, od premiery trochę lat minęło, mnie to nie zaskakuje aż tak, ale jakbym wpadł na pomysł, aby wziąć sobie ze znajomymi pograć to w sumie nie da rady. Chociaż sposób zawsze się jakiś znajdzie, problemu większego z tym chyba nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 09:18, Eternal101 napisał:

> NvN i NvN 2 to gry EA ? Jakim cudem ?
No mi się wydawało że to gry Obsidianu a nie EA.


@Lordpilot

NvN jako marka (chodzi mi o grę bo wiadomo że świat D&D należy do Wizards of the Coast) należy do BioWare a BioWare należy do EA. To podobna sytuacja jak z Fallout-em New Vegas, mimo że robiło go Obsidian należy do Bethesdy.

Co do newsa to właśnie najbardziej szkoda mi Neverwinter Nights (pamięta ktoś jeszcze że był gramowy serwer? :)) i Command&Conquer 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>Battlefield 2 - PC (włącznie z dodatkiem Special Forces)
>
Czyli mając pozostałe dodatki, będzie można jeszcze multi pyknąć? Bo miałem zamiar kupić kompletną edycję, ale jak zamykają serwery to nie będzie miało to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 09:45, Andrzej15 napisał:

Czyli mając pozostałe dodatki, będzie można jeszcze multi pyknąć? Bo miałem zamiar kupić
kompletną edycję, ale jak zamykają serwery to nie będzie miało to sensu.


Nie, nie będzie można. Problem polega na tym, że jedynie SF otrzymało miano "dodatku". Zarówno Euro Force, jak i Armored Fury zostały określone jako "Booster Packs", dlatego powyżej wspomniano tylko o SF. Wyłączenie serwerów dotyczy całego BF2, niezależnie od posiadanych "załączników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale też trzeba pamiętać że niektóre z tych gier mają po 10 lat. A to przecież nie są MMO z których jest ciągły napływ gotówki. Biznes to biznes i nikt nie będzie charytatywnie utrzymywał serwerów. Więc nie należy się dziwić że serwery są zamykane. Natomiast standardem powinno być że takie gry dostają w tym momencie możliwość zakładania gier przez samych graczy żeby ich najbardziej oddani fani mogli dalej sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marka neverwinter nights nie należy ani do EA ani do Bioware tylko do Atari, dlatego właśnie nigdzie nie widać loga EA i Obsidian robił dwójkę.

Ale o czym oni w ogóle gadają na temat NWN1 i NWN2? Przecież przeglądarka serwerów już od ponad pół roku nie działa bo gamespy zdecydowało się nie supportować neverów i trzeba się przez IP łączyć + Serwery są tam hostowane przez graczy a nie EA/whatever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda ale też trzeba pamiętać że niektóre z tych gier mają po 10 lat. A to przecież
> nie są MMO z których jest ciągły napływ gotówki. Biznes to biznes i nikt nie będzie charytatywnie
> utrzymywał serwerów. Więc nie należy się dziwić że serwery są zamykane. Natomiast standardem
> powinno być że takie gry dostają w tym momencie możliwość zakładania gier przez samych
> graczy żeby ich najbardziej oddani fani mogli dalej sobie radzić.

Ale multi zostaje wyłączone, bo GameSpy upadło. Tu nie chodzi o gotówkę, ale w takiego BFa 2 jeszcze grają ludzie, to trochę chamskie ze strony EA, że nic nie zrobią z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To kicha z tym Battlefieldem.
>
> Powinni zrobić tak jak cHicek mówi - dać możliwość tworzenia własnych serwerów.

dokładnie!
I pomyśleć, że za każdą gre wydaje się po około 150 zł, i nawet pograć się nie da bo zaraz turn of :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 09:03, Lordpilot napisał:

NvN i NvN 2 to gry EA ? Jakim cudem ?


Prawa do NvN i NvN2 nalezą do Atari/Hasbro jak i do EA. Wszystko przez przejęcie Bioware przez dwuliterowego wydawcę.
NvN 1 robił Bioware który ma prawa do silnika, tool setu itd. W przypadku NvN2 Bioware pomagało Obsidianowi, jak i NvN2 działa na zmodyfikowanej Aurorze (Electron). Więc i w tym przypadku pewne prawa należą do EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie poza Bulletstorm i Crysis 2 to same starocie. Myślę, że EA nie rezygnowałoby, gdyby multi w tych grach był nadal popularny. A skoro serwery świecą pustkami to nie ma co dalej tego utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi żal z tej listy to Medal of Honor: Allied Assault, BF 1942 oraz seria Crysis. Na prawdę dobre multiki padadją. Oczywiście mówimy tutaj o oficjalnych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I pomyśleć, że za każdą gre wydaje się po około 150 zł, i nawet pograć się nie da bo zaraz turn of :/

No już nie przesadzaj, ze zaraz po premierze gry Ci serwery wyłączają. Najmłodszą z tych gier jest chyba Crysis 2, który ma 3 lata. Reszta jest sporo starsza. Mam parę gier z tej listy i np. próbując włączyć multi w BF Vietnam już z 4 lata temu prawie nikt w to nie grał, a w Crysisa 2 to już rok po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować